Ranking 5 najlepszych termosów na zupę w 2024

Ostatnio aktualizowane: 19.04.24

 

Termos na zupę – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Termosy na zupę Esbit FJ500 oraz Skip Hop Zoo Sowa 252375 to produkty, które uplasowały się na szczycie przygotowanego przez nas rankingu. Podczas wyboru modeli do naszego zestawienia, staraliśmy się wziąć pod uwagę kilka różnych cech, m.in.: jakość wykonania, praktyczność, a także opinie publikowane w Internecie przez konsumentów, którym udało się przetestować zakupione termosy. Model marki Esbit cieszy się obecnie największą popularnością. Został on wykonany z wytrzymałego materiału, który jest odporny nie tylko na uszkodzenia, ale i powstawanie korozji. Wspomniany produkt nie wyślizguje się z dłoni (ze względu na pokrycie antypoślizgowym materiałem), co zwiększa komfort użytkowania. Poza tym utrzymuje on odpowiednią temperaturę posiłków przez kilka godzin. Jeżeli jednak interesuje Cię termos przeznaczony dla dzieci, to Skip Hop Zoo Sowa 252375 z pewnością Ci się spodoba. Nie zajmuje on dużo miejsca w plecaku pociechy i nie obciąża go nadmiernie. Co więcej, produkt ma bardzo atrakcyjny design, który zachęca do korzystania z niego.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Wykonanie produktu ze stali nierdzewnej pozwala na jego intensywną eksploatację bez obaw o uszkodzenia mechaniczne. Termos nie zmienia wyglądu nawet po dłuższym okresie użytkowania. Pokrycie wewnętrznych ścianek srebrem działa antybakteryjnie. Mycie termosu jest bardzo łatwe.

Wady

Przycis Przycisk pozwalający zmniejszyć ciśnienie początkowo nie działa zbyt płynnie, jednak z czasem ta niedogodność ustępuje i można odpowietrzyć termos bardzo szybko. k pozwalający zmniejszyć ciśnienie początkowo nie działa zbyt płynnie, jednak z czasem ta niedogodność ustępuje i można odpowietrzyć termos bardzo szybko.

Podsumowanie

Wierzch modelu pokrywa antypoślizgowa warstwa pozwalająca na pewny chwyt termosu. Umożliwia to bezpieczne przenoszenie produktu. Model ma wymiary: 13,5 cm x 10,8 cm x 8 cm. Zakrętka termosu z powodzeniem może służyć jako miska.

Drugi wybór

Zalety

Kolorowa sowa zdobiąca termos zdecydowanie zachęca najmłodszych do zabierania go ze sobą do szkoły. Pokrywka jest tak wyprofilowana, by szczelność naczynia była jak najwyższa. Kupujący potwierdzają, że termos jest dobrze zabezpieczony i nawet pod wpływem wstrząsów jego zawartość nie wydostaje się na zewnątrz.

Wady

Przenoszenie termosu w rękach byłoby znacznie wygodniejsze, gdyby miał uchwyt służący do tego celu lub został wyprofilowany w taki sposób, by pasować do dziecięcej rączki.

Podsumowanie

Do termosu został dołączony praktyczny łyżko-widelec, dzięki czemu malec nie potrzebuje zabierać ze sobą do szkoły dodatkowych sztućców. Wymiary produktu to: 9,4 cm x 8,7 cm x 12 cm. Pojemność termosu wynosi 0,325 l, co w zupełności wystarczy, by zmieścić w nim porcję jedzenia zaspokajającą głód dziecka.

Rozważ też

Zalety

Pokrywka termosu jest jednocześnie miseczką na zupę. Do zestawu jest dołączony również łyżko-widelec, co pozwala na spożycie posiłku bez konieczności zabierania ze sobą dodatkowych naczyń i sztućców. Wykonanie produktu ze stali szlachetnej powoduje, że nie tylko prezentuje się on estetycznie, ale również jest on odporny na delikatne uszkodzenia mechaniczne.

Wady

Powierzchnia modelu jest dość śliska, co zwiększa ryzyko wyślizgnięcia się produktu z rąk podczas jego przenoszenia.

Podsumowanie

Model ma pojemność ok. 0,5 l. Kompaktowe wymiary (18,5 cm x 10 cm) pozwalają zapakować termos do torby lub plecaka. Każdy z materiałów użytych do produkcji termosu jest wolny od BPA. Dodatkowy pojemnik wewnątrz naczynia pozwala na zabranie ze sobą przekąsek, takich jak np. grzanki.

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki termos na zupę kupić?

 

W sklepach możemy znaleźć wiele różnych termosów. Modele przeznaczone do przechowywania żywności, podobnie jak te na kawę czy herbatę, powinny być przede wszystkim szczelne i pojemne. Stworzyliśmy specjalny poradnik, aby ułatwić Ci dokonanie właściwego wyboru. Mamy nadzieję, że znajdujące się poniżej wskazówki podpowiedzą, jaki termos na zupę wybrać, aby sprawdził się on w każdej sytuacji.

 

 

Jakie są zalety tego typu produktów?

Termosy obiadowe są idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą zabrać ze sobą ciepły posiłek, np. do pracy, szkoły czy na wycieczkę poza miasto. Możliwość zjedzenia ciepłej i aromatycznej zupy o dowolnej porze dnia sprawi, że nie będziemy mieć już ochoty na niezdrowe i kaloryczne dania fast-food. Dotyczy to nie tylko osób dorosłych, ale i dzieci, które często rezygnują z pożywnego posiłku na rzecz batonika czy czekoladowych ciasteczek.

Termos na zupę docenią również osoby lubiące długie, górskie wędrówki. Choć tradycyjne kanapki mogą skutecznie zaspokoić głód, to jednak zjedzenie ciepłego posiłku na łonie natury jest niezwykle przyjemne. Warto pamiętać o tym, że w takich produktach możemy z powodzeniem przenosić również zimne potrawy, które bez wątpienia przyniosą orzeźwienie podczas upalnych dni.

 

Pojemność – jaki termos na zupę jest najlepszy?

Pojemność to jedna z najważniejszych cech termosu, jaką należy wziąć pod uwagę, robiąc zakupy. To od niej zależy, jak dużą porcję posiłku będziemy mogli zapakować. To jednak może też znacząco wpłynąć na wagę produktu. Dlatego warto zastanowić się, jak często będziemy korzystać z zakupionego modelu. Osobom planującym zabierać termos codziennie ze sobą, polecamy zakup produktu o pojemności od ok. 0,5 l do 0,75 l. Taka porcja zupy czy innego dania w zupełności wystarczy, by zaspokoić głód i zyskać więcej sił do pracy.

W sklepach dostępne są też nieco mniejsze produkty (0,35 l), a także znacznie większe (powyżej 1 l), które z powodzeniem posłużą nie jednej, ale nawet dwóm osobom. Na rodzinne wyjazdy najlepsze będą z kolei termosy 1,5 l. Możemy też spotkać modele znacznie większe, o pojemności powyżej 5 l. Są one jednak dedykowane głównie lokalom gastronomicznym.

 

Czas utrzymania temperatury

Producenci często zaznaczają na etykiecie produktu, jak długo dany model jest w stanie utrzymać optymalną temperaturę posiłku. Zwykle jest to od ok. 5 godzin do 8 godzin, a w przypadku lepszej jakości produktów czas może się wydłużyć nawet do kilkunastu godzin. Podane wartości zwykle są jednak orientacyjne i mogą się różnić od rzeczywistego czasu. Dużo zależy od tego, ile wynosi temperatura otoczenia. Przy dużym mrozie lub upale termos okaże się mniej skuteczny, ale na to nie mamy żadnego wpływu.

Jeśli chcemy nieco wydłużyć czas utrzymania temperatury, przed wlaniem zupy powinniśmy wypłukać produkt gorącą wodą. To sprawi, że wewnętrzne ścianki się nagrzeją i wolniej będą oddawać ciepło, kiedy już przełożymy do środka posiłek. Co ważne, niepełny termos wychładza posiłek znacznie szybciej, dlatego starajmy się zawsze maksymalnie go wypełnić.

 

Materiał wykonania

Niezwykle popularne kiedyś modele z plastiku z ciężkim, szklanym wkładem dziś powoli są wypierane przez produkty metalowe lub stalowe. Wszystko przez to, że są one znacznie lżejsze i bardziej praktyczne. Wbrew pozorom ich właściwości termoizolacyjne są bardzo dobre, dlatego zachęcamy do ich zakupu. Takie termosy wykazują większą odporność na różnego rodzaju uszkodzenia, w efekcie czego mogą nam dłużej posłużyć. Co więcej, wyjątkowo estetycznie się one prezentują.

Obudowa produktu powinna być pokryta antypoślizgową warstwą silikonu lub gumy. Wówczas będziemy mieć pewność, że termos nie wypadnie nam przypadkowo z rąk, co mogłoby grozić rozlaniem się na podłogę jego zawartości. Takie rozwiązanie gwarantuje pewniejszy chwyt i zwiększa wygodę użytkowania.

 

Nakrętka z zaworem

Przelewanie gorącego posiłku do termosu często powoduje wzrost ciśnienia. Aby uniknąć nagłego otworzenia się produktu i wylania zupy w torbie czy plecaku, należy poszukać modelu z nakrętką wyposażoną w specjalny zawór bezpieczeństwa. Jego zadaniem jest wyrównanie panującego wewnątrz ciśnienia i kontrolowane wypuszczanie pary wodnej. Poza tym zawór ułatwia odkręcanie termosu, gdyż pod wpływem wysokiej temperatury  pozbawiona tego elementu nakrętka może się zassać.

 

Budowa wewnętrzna

Jak już wspomnieliśmy, w przypadku produktów wykonanych z plastiku, w ich wnętrzu najczęściej znajduje się szklany wkład. Znacząco zwiększa on wagę termosów. Aby modele metalowe i stalowe były tak samo lub bardziej skuteczne niż plastikowe, ich wnętrze powinno być zbudowane z podwójnych ścianek. To sprawi, że ciepło będzie uciekać znacznie wolniej. Czasami ścianki pokryte są warstwą srebra. Ponieważ wykazuje ono właściwości antybakteryjne, czyszczenie takiego produktu zajmie nam znacznie mniej czasu. Możemy mieć pewność, że w termosie nie rozwiną się żadne drobnoustroje i nie pojawi się w nim osad, który mógłby negatywnie wpłynąć na smak potrawy.

 

Uchwyt i pasek

Niektóre modele są nie tylko pokryte antypoślizgową powłoką, ale i wyposażone w odpowiednio wyprofilowaną rączkę. Ten element ułatwia przenoszenie produktu i sprawia, że korzystanie z niego jest wygodniejsze. Niektóre dostępne w sklepach termosy zawierają w zestawie również pasek służący do przewieszenia przez ramię. Zwykle jest on wykonywany ze skóry lub mocnego materiału, dlatego nie ma obawy, że urwie się pod dużym ciężarem.

Sztućce

Wielu osobom wydaje się, że korzystanie z termosu na zupę zawsze wiąże się z koniecznością noszenia ze sobą zabranych z domu sztućców i miski. Na szczęście możemy tego uniknąć. Nowoczesne modele zwykle mają w komplecie łyżkę, pełniącą jednocześnie funkcję widelca (to tzw. łyżko-widelec). Poza tym nakrętkę zwykle możemy wykorzystać jako talerz, gdyż jest ona odpowiednio duża.

 

Design

Najlepszy termos na zupę nie tylko długo utrzymuje optymalną temperaturę posiłku, ale i estetycznie się prezentuje. Chociaż design w tym przypadku nie powinien być podstawową kwestią decydującą o zakupie, to jednak warto mu się przyjrzeć. Od niego także może zależeć komfort użytkowania, poza tym otaczanie się dobrze wyglądającymi produktami może mieć duży wpływ na samopoczucie.

Obecnie oferta termosów obiadowych jest na tyle różnorodna, że z pewnością każdy z nas znajdzie model, który będzie odpowiadał naszym preferencjom i wymaganiom. Do wyboru mamy wiele wersji kolorystycznych, niektóre produkty są też dodatkowo bogato zdobione. Wśród nich odnajdziemy też takie, które są dedykowane dzieciom i widnieją na nich nadruki zwierząt czy bohaterów z najpopularniejszych bajek i kreskówek.

 

Termosy na zupę w dobrych cenach

Ceny za termosy na zupę rozpoczynają się od kwoty 30 zł. Im wyższa ona będzie, tym zwykle lepsza okaże się jakość produktu. Niemniej sporo może zależeć od pojemności, materiału wykonania, a nawet producenta. Modele najbardziej znanych marek wykorzystujące nowoczesne rozwiązania przeważnie kosztują ok. 100 zł.

 

 

5 najlepszych termosów na zupę. Opinie w 2024 roku

 

Aby ułatwić Ci zakup, przygotowaliśmy również ranking termosów na zupę. Wytypowaliśmy do niego 5 różnych modeli. Mamy nadzieję, że nasze propozycje spodobają Ci się i znajdziesz wśród nich idealny dla siebie model.

 

1. Esbit Termos obiadowy Food Jug 500Ml

 

Termos próżniowy na żywność Esbit FJ500 ma pojemność 0,5 l. Został on wykonany z nierdzewnej stali, dlatego wykazuje dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne. Nawet częsta eksploatacja produktu nie wpłynie negatywnie na jego wygląd. Zamknięcie powyższego modelu posiada przycisk pozwalający zmniejszyć ciśnienie, co zapobiega nagłemu otworzeniu się termosu.

Wewnętrzne ścianki pokryto warstwą srebra, które ma antybakteryjne właściwości. Takie rozwiązanie ułatwia mycie produktu i wydłuża czas utrzymania optymalnej temperatury posiłku. Z wierzchu obudowa jest natomiast pokryta warstwą materiału antypoślizgowego, co pozwala na mocny i pewny chwyt. Wymiary termosu to: wysokość – 135 mm, średnica podstawy – 108 mm oraz średnica wlewu – 80 mm.

Esbit FJ500 to model cieszący się popularnością wśród konsumentów. Dowodem na to jest duża liczba pochlebnych opinii na jego temat. Najważniejsze atuty produktu to: kompaktowe wymiary, poręczność oraz dobre właściwości termoizolacyjne. Ponieważ zakrętka termosu służy jako miseczka, nie ma potrzeby noszenia ze sobą osobnego talerza na zupę.

 

 

 

 

2. Skip Hop Termos Zoo Sowa 252375 

 

Skip Hop Zoo Sowa 252375 to model przeznaczony dla dzieci. Zachwyca on atrakcyjnym designem i oryginalnym wzornictwem. Na obudowie produktu widnieje nadruk kolorowej sowy, który z pewnością spodoba się maluchom i zachęci je do zabierania termosu do szkoły. Pokrywka została wyprofilowana tak, aby zagwarantować 100% szczelność i zapobiec rozlaniu się posiłku w plecaku.

Termos ma wymiary: 94 mm x 87,5 mm x 120 mm. Jego pojemność wynosi 0,325 l, a to w zupełności wystarczy, aby dziecko mogło zaspokoić swój głód. Powyższy model wyposażono dodatkowo w specjalny uchwyt na turystyczne sztućce. W komplecie znajduje się praktyczna łyżka, pełniąca jednocześnie funkcję widelca.

Najistotniejszą zaletą opisywanego produktu jest długi czas utrzymania optymalnej temperatury posiłku. Co ważne, w termosie można przenosić nie tylko ciepłe zupy, ale i dania z makaronu, kaszy czy też różnego rodzaju sałatki. Ponieważ model Skip Hop Zoo Sowa 252375 ma szeroki wlew, łatwo się go myje.

 

 

 

 

3. Stanley Termos obiadowy z łyżką ST-10- 01287-023

 

Przedstawiamy Stanley Adventure ST-10- 01287-023, czyli produkt o pojemności 0,53 l. Został on wykonany z wysokiej jakości stali szlachetnej, dlatego nie mogliśmy go pominąć w naszym zestawieniu. Termos wyposażono w szczelną przykrywkę, która jest jednocześnie miseczką na zupę. W komplecie znajduje się łyżka służąca również jako praktyczny widelec.

Model marki Stanley jest polecany do pracy, szkoły, a nawet na piknik czy wycieczkę. Pozwala on zabrać ze sobą ciepły i pożywny posiłek, w efekcie czego możemy uniknąć konieczności jedzenia niezdrowych i bardzo kalorycznych dań, np. typu fast-food. Co więcej, termos ma kompaktowe wymiary (185 mm x 100 mm), dlatego nie zajmie za dużo miejsca w plecaku czy torebce.

Jednym z najczęściej podkreślanych przez konsumentów atutów wspomnianego modelu jest doskonała jakość wykonania. Produkt wykazuje odporność na uszkodzenia, poza tym jest wolny od BPA (substancji mającej negatywny wpływ na zdrowie). Ma on także dodatkowy pojemnik służący do zapakowania grzanek, sosu czy małej porcji deseru.

 

 

 

 

4. Thermos z Łyżką 470 Ml King

 

Polecamy Thermos z Łyżką 470 Ml King, czyli idealny produkt dla osób, które lubią jadać ciepłe posiłki w pracy, szkole lub podczas wycieczek. Można do niego wlać zupę lub włożyć ciepły obiad. Dzięki temu nie musimy się martwić o podgrzewanie naszego jedzenia i jesteśmy zawsze przygotowani w razie gdybyśmy nagle zgłodnieli. 

W środku można również przechowywać rzeczy zimne, typu lody lub sałatki, bez konieczności martwienia się o zepsucie produktów. Termos utrzyma właściwą temperaturę do 9 godzin (7 w przypadku ciepłych posiłków). Nakładka termosu może pełnić rolę naczynia, a jego budowa jest wytrzymała i solidna. Do termosu dołączona jest składana łyżka, którą możemy przymocować do specjalnego uchwytu, który znajduje się pod zakrętką. 

Użytkownicy doceniają wysoką jakość wykonania termosu. Nie przecieka on oraz jest wystarczająco lekki, aby można go codziennie nosić w torbie.  Jego pojemność wynosi 470 ml, a wymiary to 9,2 cm x 14 cm.

Termos Thermos z Łyżką 470 Ml King waży 450 g, a jego wymiary to 9,2 x 14 cm. 

 

Zalety

Mobilność: Dzięki rozmiarom termos zmieści się w praktycznie każdym plecaku czy torbie. Można go zabierać do szkoły lub pracy bez obawy o znalezienie miejsca. 

Jakość wykonania: Produkt jest wykonany z wytrzymałych materiałów, przy użyciu technologii stalowego wkładu próżniowego Thermax. Również dzięki temu utrzymuje temperatury przez tak długi czas.

 

Wady

Zbyt wąski wlew: Użytkownicy zwracają uwagę na trudność w przekładaniu niektórych pokarmów do środka, ze względu na zbyt wąski wlew. 

Mała pojemność: Termos mieści tylko 470 ml, co może być niewystarczające dla niektórych osób.

 

 

 

 

5. Termos Obiadowy Black Blum

 

Termos Obiadowy Black Blum przeznaczony jest zarówno do przenoszenia ciepłych, jak i zimnych posiłków. Można go zabierać ze sobą do pracy, szkoły czy na wycieczki. Można do niego włożyć ciepły obiad i zjeść bez konieczności podgrzewania nawet po kilku godzinach (max 7). Oprócz tego można do środka włożyć także chłodne potrawy, takie jak musy, lody czy sałatki. W takim przypadku termos utrzyma temperaturę nawet do 8 godzin. 

Model ma dołączoną łyżkę, którą mocuje się na pasku do niego przyczepionym. Dzięki temu możemy mieć pewność, że nie dojdzie do sytuacji, w której nie będziemy mieli czym zjeść naszego obiadu lub podwieczorku. Termos wykonany jest ze stali nierdzewnej, silikonu, a pasek ze skóry. Produkt ma kształt walca, z zaokrąglonymi brzegami, więc możemy wydostać każdy kawałek naszego dania ze środka. 

Producent zaleca, żeby dla uzyskania lepszych efektów napełnić termos gorącą lub zimną wodą (w zależności od tego, w jakiej temperaturze jedzenie będziemy przechowywać) na około 3 minuty. Dzięki temu nasze produkty dłużej utrzymają pożądaną temperaturę. 

Termos Obiadowy Black Blum ma pojemność 400 ml, a jego wymiary wynoszą 9 cm x 16 cm. Przeznaczony jest do przechowywania zimnych i ciepłych posiłków.

 

Zalety

Mobilność: Pojemność termosu wynosi 400 ml, a jego wymiary to: 9 cm x 16 cm, dzięki czemu mamy pewność, że zmieści się w torbie czy plecaku. Można go również przenosić w koszu piknikowym lub w torbie na plażę.   

Jakość wykonania: Produkt jest wykonany z solidnej stali nierdzewnej oraz silikonu, więc możemy być pewni, że nie będzie przeciekał, ani nie powstaną żadne nieprzyjemne rysy. 

 

Wady

Nie nadaje się do zmywarki oraz mikrofali: Termos należy myć ręcznie oraz nie zostawiać za długo w ciepłej wodzie. Jeśli umyjemy go w zmywarce lub podgrzejemy w mikrofali może on stracić swoje właściwości.

Kształt łyżki: Łyżka dołączona do zestawu jest dość duża, niektórzy uważają, że je się z niej niezbyt wygodnie.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ