Nawigacje GPS ranking

Ostatnio aktualizowane: 20.05.18

Najlepsze nawigacje GPS w 2018 roku

 

W dzisiejszych czasach nawigacja GPS jest urządzeniem przydatnym w każdym samochodzie. Poza tym może być wykorzystywana w trakcie trekkingu czy innego rodzaju treningu, na przykład na rowerze. To dzięki niej sportowcy nie gubią się w górach i na innych terenach, gdzie nie da się złapać zasięgu telefonu, a tym samym uruchomić GPSa na tego typu urządzeniu. Przy wyborze odpowiedniego modelu warto kierować się jakością i funkcjonalnością sprzętu. Nasz ranking nawigacji GPS zaprezentuje Wam najciekawsze modele dostępne na rynku

 

Nasze zalecenia

 

Garmin Montana 680T

 

Na pierwszym miejscu naszego zestawienia znalazł się model Garmin Montana 680T. Jest to wysokiej jakości sprzęt, który nie pozwoli Ci się zgubić w górach. Systemy GPS i GLONASS umożliwiają odbieranie silnego sygnału z satelity w każdym zakątku świata. Urządzenie pozwala na precyzyjne określenie pozycji nawet w gęstym lesie.

Model ten wyposażony został w duży, 4-calowy wyświetlacz, obsługiwany dotykowo, więc użytkownik z łatwością odnajdzie swoją drogę. Oprócz tego urządzenie wyposażone jest w mapy.

Dodatkowo sprzęt ma wbudowany 8 megapikselowy aparat. Pozwoli on na robienie dobrej jakości zdjęć ze znacznikami geograficznymi. Model ten ma miejsce na kartę microSD. Funkcja zapisu śladu umożliwia zapamiętanie przebytej drogi. Wszelkie informacje można przesłać na kompatybilne urządzenia firmy Garmin.

Wygodne uchwyty dołączone do zestawu pozwalają na doczepienie sprzętu do roweru czy samochodu. Model ten zasilany jest dwoma bateriami AA. Do zestawu dołączone są baterie, kabel USB oraz ładowarka. Ta najlepsza nawigacja GPS zyskała wiele pozytywnych ocen. Użytkownicy twierdzą, że jest to trwały produkt.

 

 

 

 

GarmineTrex 10

 

Kolejną pozycję w tym rankingu zajął model Garmin eTrex 10. Jest to urządzenie, które dzięki wbudowanej mapie bazowej świata, pozwoli nam na odnalezienie pozycji w każdym miejscu. Dodatkowo, za sprawą funkcji GPS i GLONASS, sprzęt precyzyjnie i szybko ustali miejsce Twojego pobytu. Równoczesne korzystanie z obu opcji pozwala na użycie 24 satelitów.

Sprzęt został wyposażony w duży, 2,2-calowy wyświetlacz. Model ten zasilany jest dwiema bateriami AA, które pozwolą na 25 godzin ciągłej pracy.

Obudowa tej nawigacji jest bardzo wytrzymała, a całe urządzenie wodoszczelne. Oprócz tego jest odporne na działanie czynników atmosferycznych.

Produkt ten idealnie nadaje się do geocatchingu. Dzięki specjalnemu trybowi użytkownik może bawić się w poszukiwanie skrzynek ze skarbami. Do zestawu dołączony jest kabel USB.

Opinie o nawigacjach GPS tego producenta są bardzo pozytywne. Firma ta specjalizuje się w produkcji tego sprzętu od 1989 roku. Produkt ten ceniony jest za łatwą obsługę i wytrzymałość.

 

 

 

 

Garmin GPSMAP 64ST

 

Kolejną propozycją na naszej liście jest Garmin GPSMAP 64ST. Jest to precyzyjny sprzęt, który nie traci zasięgu nawet na terenach, na których zwykły telefon z GPS nie może go znaleźć.

Model ten został wyposażony w systemy GPS i GLONASS, które zapewniają dostęp do 24 satelitów w jednym momencie. To właśnie one pozwalają na szybkie i precyzyjne określenie pozycji. Sprzęt ten wspaniale sprawdzi się na wycieczce rowerowej czy na grzybobraniu.

Ekran urządzenia jest duży, ma 2,6 cali i pokazuje położenie, nawet przy silnym świetle słonecznym. Jest odpowiedni dla zwolenników starszych technologii, ponieważ nie jest to urządzenie dotykowe.

Zawiera wbudowane mapy Europy. Oprócz pozycji, określa również wysokość nad poziomem morza oraz ciśnienie.

Ponadto sprzęt ten jest kompatybilny ze smartfonem. Można za jego pomocą odbierać powiadomienia z telefonu. Nawigacja zasilana jest za pomocą baterii lub akumulatora AA. Wystarcza to na 16 godzin pracy urządzenia. Użytkownicy doceniają ten sprzęt za szybkość działania i łatwość obsługi.

 

 

 

 

Garmin Edge Touring

 

Następnym prezentowanym produktem jest Garmin Edge Touring. Dzięki szybkiemu określaniu pozycji, idealnie nadaje się na wycieczki rowerowe. Za pomocą tej nawigacji można wybrać trasy zarówno na drodze, jak i w lesie. Pozwala ona na planowanie ścieżek do celu i określenie kilku dróg powrotnych.

Użytkownik może wybrać, w jakim trybie chce jechać: rowerowym, turystycznym czy górskim. Urządzenie pomaga w wyborze optymalnej trasy dopasowanej do trybu jazdy.

Na tym modelu zainstalowano mapy rowerowe z całej Europy. Dzięki nim wyszukiwanie adresu docelowego jest bardzo proste. Oprócz tego, urządzenie pozwala na znalezienie ciekawych miejsc znajdujących się po drodze.

Przebytą trasę można przesłać do aplikacji Garmin Connect. Dzięki temu rowerzysta może przeanalizować przebytą drogę na urządzeniu mobilnym. Do zestawu dołączony jest kabel USB, karta microSD z mapami Europy, a także specjalny uchwyt rowerowy. Konsumenci doceniają model Garmin Edge Touring za ergonomiczny kształt i długi czas działania baterii.

 

 

 

 

Mio Cyclo 100

 

Nasz ranking zamyka urządzenie Mio Cyclo 100. Ta dobra i tania nawigacja GPS precyzyjnie określi Twoje położenie.

Jest to niewielkich rozmiarów sprzęt o wymiarach: 1,9 cm x 4,9 cm x 7 cm. Dzięki temu zmieści się w kieszeni. Ekran tego modelu ma 1,8 cala. Bateria pozwala na działanie przez około 18 godzin, więc urządzenie dobrze sprawdzi się podczas jednodniowego wypadu.

Ponadto, sprzęt oprócz funkcji GPS, ma też system rejestrowania danych dotyczących dystansu, czasu, ilości spalonych kalorii i prędkości. Informacje o ćwiczeniach można odczytywać na urządzeniu mobilnym za pomocą aplikacji Mio Share.

Produkt został wykonany z wytrzymałych tworzyw sztucznych, dzięki czemu jest bardzo trwały. Oprócz tego model ten jest wodoodporny. Do zestawu dołączony jest kabel USB, ładowarka sieciowa oraz specjalny uchwyt pozwalający na zamontowanie nawigacji na rowerze. Użytkownicy twierdzą, że jest to bardzo poręczny sprzęt, idealny na wycieczki.

 

 

 

 

Leave a Reply

Be the First to Comment!

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...