Najlepszy termos obiadowy Esbit

Ostatnio aktualizowane: 12.08.20

 

Jaki termos obiadowy Esbit wybrać?

 

Termos obiadowy to przydatny produkt, który zapewni nam ciepły posiłek w każdej sytuacji – w szkole, na wycieczce czy podczas długiej podróży. Niestety często nie wiemy, jaki zestaw pojemników będzie odpowiedni. Producenci oferują modele o różnej pojemności i cenie, w mnogości wzorów i kolorów. Aby nieco ułatwić Ci decyzję, przygotowaliśmy ten poradnik, który podpowie Ci, co mieć na uwadze. Jeśli zastanawiasz się także, jaki jest najlepszy termos obiadowy Esbit w 2020 roku, odpowiedź znajdziesz na końcu artykułu.

 

 

Firma Esbit to niemiecki producent garnków, termosów i kuchenek, który od wielu lat wyposaża turystów w ekwipunek niezbędny do przygotowania ciepłego posiłku. Wszystkie wyroby tej marki charakteryzują się perfekcyjnym wykonaniem z dbałością o najmniejsze detale. Dzięki temu  zachowują one nie tylko funkcjonalność, ale również ładnie wyglądają.

Nabywając nowy produkt warto mieć na uwadze jego pojemność. Im będzie ona większa, tym więcej jedzenia możemy ze sobą zabrać. Z drugiej jednak strony, pojemnik będzie cięższy i zajmie dużo miejsca w torbie lub plecaku, a jego przenoszenie może być problematyczne. Naczynie o pojemności od 750 ml do 1 litra spokojnie zmieści obiad dla dwóch osób.

Istotny jest również materiał, z jakiego wykonany jest termos. Najlepiej sprawdzają się modele stalowe, gdyż świetnie trzymają ciepło, są trwałe i odporne na ewentualne uszkodzenia. Warto nabyć produkt z zewnętrzną, antypoślizgową powłoką, dzięki której pewnie utrzymamy go w ręce. Ponadto, miejmy na uwadze szczelność. Wpływa ona zarówno na wygodę użytkowania, jak i na to, jak długo danie będzie ciepłe.

Utrzymywanie odpowiedniej temperatury zapewniają także podwójne ścianki, dodatkowy system uszczelniania czy cienka warstwa srebra wewnątrz. Próżnia techniczna chroniona w taki sposób, zapewnia dużo lepszą izolację.

Najlepsze termosy obiadowe Esbit wyposażone są również w dodatkowe funkcje. Jest to na przykład zamknięcie ze specjalnym przyciskiem bezpieczeństwa pozwalającym zwolnić ciśnienie. Takie rozwiązanie zabezpieczy nas przed poparzeniem gorącą parą po otwarciu. Poza tym na rynku dostępne są także warianty z rączkami, które ułatwiają korzystanie z naczynia.

Warto również zapoznać się z instrukcją, jak przygotować termos przed użyciem. Większość producentów, przed włożeniem żywności, zaleca nalanie wrzątku na około 4 minuty. Ten prosty zabieg umożliwi maksymalne wykorzystanie możliwości termicznych naczynia.

 

 

Termosy obiadowe Esbit – Ranking

 

 

Esbit 500 ML

 

W naszym rankingu chcielibyśmy zaprezentować Ci model Esbit 500 ML. Jest to termos obiadowy Esbit w dobrej cenie, który doskonale trzyma temperaturę. Wymiary tego produktu to wysokość – 12,6 cm i średnica – 10,8 cm, a jego pojemność wynosi 500 ml.

Naczynie wykonane jest z wysokiej jakości stali nierdzewnej, a od zewnątrz pokryte zostało specjalną, matową powłoką antypoślizgową. Wewnątrz termos zawiera dodatkową warstwę srebra, która działa antybakteryjnie, podnosi właściwości termiczne i ułatwia usuwanie osadu.

Na nakrętce umieszczono zawór bezpieczeństwa, po naciśnięciu którego możemy usunąć nadmiar ciśnienia zgromadzonego wewnątrz. Dzięki temu unikniemy ryzyka poparzenia się gorącą parą. Nakrętka może służyć również jako miseczka.

Konsumenci, którzy zdecydowali się na zakup tego modelu zgodnie twierdzą, że jest to wysokiej jakości produkt. Użytkownicy podkreślają, że ma on ciekawy design, jest pojemny i spełnia ich oczekiwania.

 

 

 

 

Esbit Majoris Food Jug 0.8L 

 

Nasze zestawienie nie byłoby kompletne bez modelu Esbit Majoris Food Jug 0.8L. Jest to termos obiadowy, który doskonale sprawdzi się nie tylko podczas wycieczek, ale również na co dzień. Wymiary tego modelu to wysokość – 18,3 cm i , średnica podstawy – 10,8 cm. Jego pojemność wynosi 800 ml.

Produkt wykonany został z wysokiej jakości stali nierdzewnej, pokrytej wytrzymałym lakierem proszkowym. Aby zapewnić optymalne warunki termiczne, w modelu tym zastosowano podwójne ścianki, które doskonale utrzymują temperaturę panującą we wnętrzu.

Termos wyposażony jest w dwie nakrętki. Wewnętrzna odpowiada za szczelność i wyrównuje ciśnienie w środku, dzięki czemu nie ma ryzyka poparzenia się gorącą parą. Zewnętrzna zakrętka może służyć jako miseczka.

Esbit Majoris Food Jug 0.8L to często wybierany produkt, który cechuje nie tylko przystępna cena, ale przede wszystkim solidne wykonanie. Kupując ten model, możemy mieć pewność, że będzie nam służył przez długi czas.

 

 

 

 

Esbit Food Jug Plus

 

Wiele osób uważa, że Esbit Food Jug Plus to godny polecenia produkt. Jest to termos na jedzenie ze składaną łyżką, dzięki któremu możemy zapewnić sobie ciepły posiłek w terenie.

Naczynie wykonane jest z wysokiej jakości stali nierdzewnej, a z zewnątrz pokryte zostało powłoką antypoślizgową. Posiada ono podwójne ścianki, które doskonale trzymają temperaturę. Na zakrętce umieszczono zawór bezpieczeństwa, który chroni przed poparzeniem się gorącą parą.

Wysokość tego modelu to 17 cm, a jego średnica wynosi 10,7 cm. Pojemność termosu to 750 ml. Wewnątrz wykończony jest specjalną powłoką posiadającą właściwości antybakteryjne.   

Warto wziąć także pod uwagę bardzo pozytywne opinie na temat tego produktu, które przyczyniają się do tego, że sprzedaje się on bardzo szybko. Klienci twierdzą, że termos jest solidny, ładnie wygląda i świetnie spełnia swoje zadanie.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status