Najlepszy termos obiadowy długo trzymający ciepło

Ostatnio aktualizowane: 16.11.18

 

Jaki termos obiadowy długo trzymający ciepło wybrać?

 

Chcąc kupić termos obiadowy, musimy zwrócić uwagę na jego kilka najważniejszych cech. Do nich należy nie tylko wytrzymałość czy czas utrzymania temperatury, ale także komfort użytkowania. Wiemy, że wybór idealnego modelu może sprawiać sporo problemów. Dlatego przygotowaliśmy specjalny poradnik zakupowy oraz krótki ranking prezentujący trzy godne uwagi produkty.

 

 

Termos obiadowy jest w stanie utrzymać przez kilka godzin optymalną temperaturę posiłku głównie za sprawą tzw. próżni technicznej (czyli przestrzeni o niskim ciśnieniu). Jest ona ograniczona cienkimi ściankami pokrytymi lustrzaną warstwą odbijającą światło. Produkty tego typu przydają się nie tylko podczas górskich wędrówek czy weekendowych wycieczek za miasto. Dzięki nim możemy w pracy czy w szkole zjeść ciepły i domowy posiłek, unikając tym samym konieczności zamawiania dań fast-food.

Termos obiadowy powinien mieć odpowiednią pojemność (zwykle jest to od ok. 0,35 l do 1 l). To od niej zależy, jak dużą porcję zupy czy innej potrawy zabierzemy ze sobą z domu. Jednocześnie należy pamiętać o tym, że pojemność często przekłada się na wagę produktu. Dlatego jeżeli zamierzamy z niego korzystać jedynie w pracy, wówczas model do 0,5 l w zupełności nam wystarczy. Jest on odpowiedni dla jednej osoby. Dla rodziny lepiej wybrać pojemniejszy termos.

Najlepszy długo trzymający ciepło termos obiadowy w 2018 roku wykazuje dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne. Z tego względu polecamy produkty wykonane ze stali nierdzewnej. To solidny i wytrzymały materiał, który przez długi czas zachowuje estetyczny wygląd. Dobrze, jeśli z zewnątrz taki termos będzie pokryty antypoślizgową powłoką. Wtedy na pewno nie wyślizgnie się on nam z dłoni.

Warto pamiętać, że na właściwości termiczne takich produktów wpływ ma zarówno budowa, jak i system uszczelnienia. W przypadku dobrej jakości modeli stosuje się podwójne ścianki, które skuteczniej utrzymują optymalną temperaturę posiłku. Często są one pokryte warstwą srebra. Wykazuje ono właściwości antybakteryjne i dodatkowo ułatwia mycie termosu. W skład systemu uszczelnienia wchodzi przede wszystkim zakrętka. Powinna ona zapobiegać przeciekaniu zupy lub innej, znajdującej się w termosie potrawy. Ponieważ zakrętka zwykle służy jako miska, nie może być zbyt mała. Co więcej, ten element musi mieć specjalny zawór bezpieczeństwa. To dzięki niemu można obniżyć wysokie ciśnienie panujące we wnętrzu produktu (powstaje ono w wyniku przelewania do próżni gorącego dania).

 

 

Długo trzymające ciepło termosy obiadowe – ranking

 

 

Esbit 500 ML

 

Termos Esbit 500 ML został wykonany z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Pokryto go matową warstwą antypoślizgową w czarnym kolorze. Takie rozwiązanie skutecznie zapobiega przypadkowemu wypadnięciu produktu z rąk. Wspomniany model ma pojemność 0,5 l.

Na zakrętce termosu znajduje się zawór bezpieczeństwa, który nie tylko pozwala obniżyć panujące wewnątrz ciśnienie, ale również wyeliminować ryzyko poparzenia się gorącą parą. Wewnętrzne ścianki zostały pokryte cienką warstwą srebra. To zapobiega powstawaniu osadu i rozwojowi bakterii czy innych drobnoustrojów.

Z opinii wydawanych przez konsumentów można wywnioskować, iż jest to długo trzymający ciepło termos obiadowy w dobrej cenie. Ma on kompaktowe wymiary (108 mm x 126 mm) i waży jedynie 427 g. Z tego powodu wspomniany model nie zajmuje dużo miejsca w torbie i nie obciąża jej nadmiernie. Poza tym ma on wyjątkowo elegancki design.

 

 

 

 

Stanley Adventure 

 

Przedstawiamy produkt Stanley Adventure, którego pojemność wynosi 0,53 l. Materiał wykonania to stal szlachetna, która jest odporna na zadrapania i inne uszkodzenia mechaniczne. Wewnątrz termosu znajdują się podwójne ścianki pokryte warstwą węglową. To sprawia, że prezentowany model przez kilka godzin skutecznie utrzymuje ciepło potrawy.

Cechą wyróżniającą produkt jest to, że w zestawie znajduje się specjalny łyżko-widelec. Dzięki niemu możemy swobodnie zjeść obiad w każdym miejscu bez konieczności zabierania sztućców z domu. Praktyczna zakrętka służy jako miska (ma ona pojemność 0,35 l). Wyposażono ją w zawór bezpieczeństwa pozwalający szybko obniżyć panujące wewnątrz termosu ciśnienie.

Konsumenci docenili model Stanley Adventure za funkcjonalność. Ma on wygodny, szeroki otwór ułatwiający przelewanie posiłku. Poza tym do produktu dołączono dodatkowy pojemnik, w którym można przechowywać np. sos czy grzanki. Ze względu na niewielkie wymiary (185 mm x 100 mm), termos można zabrać ze sobą wszędzie.

 

 

 

 

Thermos King 470 ML 

 

Thermos King 470 ML został wykonany z dobrej jakości stali, która nie tylko jest wytrzymała, ale i nie pochłania zapachów. Produkt jest pozbawiony toksycznych substancji, takich jak BPA. Dlatego jest on całkowicie bezpieczny w użytkowaniu.

Uważa się, że najlepsze długo trzymające ciepło termosy obiadowe są bardzo szczelne i nie przeciekają. To samo można powiedzieć o modelu marki Thermos. Wyposażono go w dwie silikonowe uszczelki, a także wysoki i wąski korek. Takie rozwiązanie sprawia, że zawartość produktu z pewnością nie wyleje się w plecaku, bądź torebce. Wymiary termosu to: 140 mm x 92 mm, waży on 450 g.

Po przeczytaniu opinii na temat opisanego wyżej modelu można wywnioskować, iż jego podstawowym atutem jest praktyczność. Można go zabrać ze sobą do pracy, szkoły, a nawet na wycieczkę. Jak zapewnia producent, utrzymuje on optymalną temperaturę ciepłych posiłków do 7 godzin, a zimnych nawet do 9 godzin.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 4.67 out of 5)
Loading...