Najlepszy śpiwór zimowy

Ostatnio aktualizowane: 22.04.19

 

Jaki śpiwór zimowy wybrać?

 

Dobrej jakości śpiwór to nieodzowny element wyprawy pod namiot. Poszczególne modele dedykowane są na inne temperatury, warunki atmosferyczne oraz pory roku. Wynika to z tego, że sprzęt zimowy zapewnia nam inną ochronę przed zimnem niż produkt jesienny. Niestety, wciąż wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy i ma duży problem z zakupieniem właściwego sprzętu. Dlatego, aby pomóc w podjęciu takiej decyzji, przygotowaliśmy ten oto poradnik. Znajdziesz w nim wiele przydatnych informacji na temat zakupu tego typu produktu.

Jeśli zależy Ci na zakupie dobrej jakości śpiworu, powinieneś sprawdzić jego termikę. To od tej właściwości zależy, jak śpiwór spisze się w ekstremalnych warunkach. W pierwszej kolejności upewnijmy się, że producent podaje informacje o 3 wartościach: TComfort, TLimit i TExtreme. Pierwsza pozwala dorosłemu człowiekowi o przeciętnej masie spokojnie spędzić noc w śpiworze. Druga poinformuje nas, w jakiej minimalnej temperaturze dorosły człowiek będzie użytkował produkt w pozycji skulonej. Ostatni rodzaj mówi nam o wartości granicznej, kiedy temperatura jest tak niska, że mężczyzna nie zaśnie, zaś u kobiety po 6 h wystąpi hipotermia.

Najlepszy śpiwór zimowy w 2019 roku powinien być również wykonany z miękkiego i przyjemnego dla skóry materiału. Dzięki temu, będziemy mieć zapewniony komfort użytkowania. Szczególnie polecamy rozwiązania z tworzyw sztucznych, takich jak poliester lub nylon. Śpiwory tego typu są relatywnie miękkie, a co więcej taką tkaninę łatwo się czyści. Szczególnie zalecamy wybór modelu z technologią rip-stop. Minimalizuje ona ryzyko przetarcia tkaniny, więc śpiwór będzie Ci służył przez długi czas. Wiele osób decyduje się na inwestycję w produkty, w których wewnętrzna tkanina wykonana jest z bawełny, gdyż gwarantuje ona dobrą izolację cieplną, co na pewno docenimy w czasie zimowej wędrówki.

Koniecznie zwróć uwagę na wagę śpiwora. Interesujący Cię model nie powinien ważyć więcej niż 2 kg, gdyż będzie wtedy stanowił dodatkowe obciążenie. To z kolei, utrudni nam jego przenoszenie. Zalecamy też zainwestowanie w sprzęt, który składa się do niewielkich rozmiarów, dzięki czemu na pewno zmieści się on do plecaka. Poniżej prezentujemy zestawienie zawierające najlepsze śpiwory zimowe.

 

 

Śpiwory zimowy – ranking

 

 

Fjord Nansen Hamar

 

Jeśli poszukujesz dobrej jakości śpiwora, który sprawdzi się w niskich temperaturach, to polecamy Ci zainwestowanie w Fjord Nansen Hamar. Jest to wysokiej jakości model, który jest specjalnie dopasowany do ujemnych temperatur. Odpowiednia konstrukcja ochroni nas przed śniegiem i wiatrem.

Wnętrze modelu wypełnione jest puszystą ociepliną oraz silikonowym włóknem poliestrowym. Dzięki temu, nie tylko mamy zapewnione ciepło w nocy, ale również nie musimy obawiać się o zbytnie pocenie. Wynika to z tego, że materiał bardzo dobrze przepuszcza powietrze. Wewnętrzna strona produktu została wykonana z włókien syntetycznych. Dużym udogodnieniem jest specjalny kaptur, który pozwala chronić naszą głowę i kark przed wiatrem. Zamek jest bardzo solidny, a co więcej bez trudu rozepniemy go z wnętrza śpiwora. Na uwagę zasługuje też ergonomiczny kształt, który przypomina mumię. Sprawia to, że została wyeliminowana zbędna przestrzeń do ogrzania.

Osoby, które zainwestowały w ten oto śpiwór, są z niego bardzo zadowolone, gdyż zapewnia on komfortowy wypoczynek. Specjalna warstwa termoizolacyjna ochroni nas przed zmarznięciem.

 

 

 

 

Coleman Basalt Single

 

Planując wyjazd w góry powinniśmy zaopatrzyć się w dobrej jakości śpiwór, który uchroni nas przed wyziębieniem. Takim produktem jest właśnie Coleman Basalt Single. Dzięki temu modelowi, możemy udać się w dowolne miejsce, gdzie panuje ujemna temperatura, bez obawy o wychłodzenie organizmu.

Dzięki innowacyjnej technologii, śpiwór najlepiej sprawdza się, gdy zewnętrzna temperatura wynosi -3 st. C. Ponieważ model ma zapewnioną dobrą wentylację, nie musisz się obawiać nadmiernej potliwości czy powstawania nieprzyjemnych zapachów. Poza tym specjalny kaptur ochroni naszą głowę przed utratą ciepła. We wnętrzu śpiwora znajduje się poliester. Rozmiar modelu to 225 cm x 80 cm.

Osoby, które zakupiły prezentowany model są z niego bardzo zadowolone, gdyż jest on nie tylko poręczny, ale i lekki. Pozwala to nam na swobodne przenoszenie produktu. Poza tym zdaniem wielu klientów ten wygodny śpiwór zimowy w dobrej cenie, to godny polecenia sprzęt, który może się przydać w różnych sytuacjach.

 

 

 

 

Mammut Nordic OTI 3-Season

 

Zapewnić sobie komfortowy sen podczas zimowej nocy jest bardzo ważne, szczególnie w czasie wyjazdu pod namiot. W takiej sytuacji najlepiej sprawdzi się śpiwór typu mumia. Ze względu na odpowiednio wyprofilowany kształt, materiał ściśle przylega do naszego ciała. W konsekwencji całe ciepło skupia się na nas, gdyż nie ma zbyt dużo przestrzeni do ogrzania. Takim modelem jest Mammut Nordic OTI 3-Season.

We wnętrzu znajduje się specjalny kołnierz, który chroni nasz kark, a kaptur minimalizuje ucieczkę powietrza. Te elementy zapewnią nam komfortowy sen. W tym śpiworze dolny zakres temperatury komfortu dla kobiet to 5 st. C, zaś dla mężczyzn 0 st. C.  Zarówno po wewnętrznej, jak i zewnętrznej stronie użyto poliestr, który cechuje się dużą miękkością. Co więcej, materiał ten zapewnia dobrą wentylacją, więc nie musisz obawiać się o nadmierną potliwość w czasie snu.

Osoby, które zakupiły prezentowany model są z niego zadowolone, gdyż zapewnia on wygodny sen i dobrą ochronę przed niskimi temperaturami. Dzięki temu, śpiwór dobrze sprawdzi się w okresie od wczesnej wiosny do późnej jesieni.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...