Najlepszy plecak turystyczny 50 litrów

Ostatnio aktualizowane: 24.09.20

 

Jaki plecak turystyczny 50 litrów wybrać?

 

Wybierając się na wycieczkę w góry, zdecydowanie lepiej jest zabrać ze sobą plecak niż walizkę. Noszenie bagażu na plecach, pomaga w jego równomiernym rozłożeniu. Jednak aby nasza wyprawa się powiodła powinniśmy zaopatrzyć się w wysokiej jakości sprzęt, który nie ulegnie zniszczeniu w czasie wędrówki. Dlatego, jeśli nie wiesz, na co zwrócić uwagę, polecamy Ci lekturę tego poradnika. Znajdziesz w nim wiele porad, dzięki którym dowiesz się, jakie cechy powinny mieć najlepsze plecaki turystyczne 50 litrów.

Przedmiotem tekstu są produkty o pojemności 50 l, gdyż są one w pełni wystarczające, aby przenieść niezbędny osprzęt w czasie górskiego spaceru. Musimy Cię jednak uczulić na to, jak podawana jest wielkość modeli. Wiedz, że na pojemność składa się nie tylko główna komora, ale również dodatkowe kieszenie. Dlatego może się okazać, że centralne miejsce na produkty jest w stanie załadować 35 l, a pomniejsze przegrody pozostałe 15 l. Z tego powodu sugerujemy dokładne sprawdzanie opisów interesujących modeli.

Najlepszy plecak turystyczny 50 litrów w 2020 roku powinien być dobrze skonstruowany. Tylko wtedy zmieścimy w nim nasze ubrania i podręczne naczynia, które na pewno przydadzą się na górskim szlaku. Zaczynając od górnej części sprzętu, plecak powinien posiadać klapę z kieszenią. Jest to bardzo dobre miejsce na schowanie podręcznych przedmiotów, takich jak kurtka. Poniżej mamy komorę górną, którą nazywamy też główną. To do niej w pierwszej kolejności załadowujemy nasze rzeczy. Na samym dole ulokowana jest komora dolna. To jednak nie wszystko, wysokiej jakości sprzęt powinien posiadać ściągacze, które ścieśnią i uformują model. Dodatkowo, niezwykle ważny jest mocny i wytrzymały pas biodrowy. To dzięki niemu ciężki plecak nie opiera się jedynie na naszych ramionach. Obecność tego elementu jest niezbędna, gdyż pozwala na równomierne rozłożenie ciężaru.

Koniecznie zwróć uwagę na plecy interesującego Cię plecaka. Powinny być one wyłożone miękką gąbką, która uchroni tę część ciała od otarć. Równocześnie, element ten powinien być wykonany z oddychającego materiału, który zapewni nam poprawną wentylację, w przeciwnym razie nagromadzony pot spowoduje dyskomfort.

 

 

Plecaki turystyczne 50 litrów – ranking

 

 

Deuter ACT Lite 40+10

 

Przygotowując się na wakacyjny wyjazd w góry, powinniśmy zaopatrzyć się w dobrej jakości plecak. Modelem, który chcemy Ci polecić jest Deuter ACT Lite 40+10, którego całkowita pojemność wynosi 50 l, co sprawia, że dobrze się sprawdzi w czasie kilkudniowych wakacji.

Model jest bardzo funkcjonalny, a do tego wygodnie się go nosi. Szelki są regulowane, więc bez trudu dopasujemy ich wielkość do naszego wzrostu. Ważne jest bowiem, aby plecak nie ocierał się o nasze pośladki. Poza tym produkt ma również dość duży bas biodrowy, który zapewnia odpowiednie ułożenie sprzętu. Sprawia on bowiem, że ciężar nie opiera się jedynie na naszych plecach, ale również na biodrach. Plecak posiada komorę górną, dolną oraz klapę, gdzie możemy schować najpotrzebniejsze przyrządy. Wyściółka plecaka jest przewiewna, co gwarantuje komfort noszenia.

Konsumenci docenili jakość zastosowanego w produkcji poliestru. Materiał sprawia, że nasze rzeczy są dobrze chronione przed deszczem oraz promieniami słonecznymi. Poza tym nie musisz się obawiać o prujące się nitki.

 

 

 

 

HI-TEC Tosca

 

Osoby, które poszukują eleganckiego, ale również pakownego plecaka na wakacyjne wycieczki, na pewno powinny rozważyć inwestycję w HI-TEC Tosca. Jest to wysokiej jakości, czarny sprzęt, który zmieści 50 l bagażu.

Do zalet prezentowanego sprzętu musimy zaliczyć bardzo wytrzymały stelaż, który gwarantuje dobre ułożenie naszych rzeczy. Jeśli jednak, będzie to dla Ciebie zbyt duże obciążenie, można go tymczasowo wyjąć z konstrukcji. Poza tym plecak posiada pas biodrowy oraz piersiowy, które utrzymują cały sprzęt w wygodnej dla nas pozycji w czasie spaceru. Sprawia to również, że część obciążenia jest zdjęta z naszych ramion. Naturalnie zarówno pasy, jak i szelki mogą być regulowane tak, by zapewniły nam wygodę noszenia. Na wierzchu klapy znajduje się pasek, do którego przymocujemy śpiwór lub karimatę.

Prezentowany sprzęt zawiera pasy kompresyjne, zatem bez trudu zmniejszymy jego objętość tak, by nam nie przeszkadzał. Poza tym konsumenci docenili obecność licznych elementów odblaskowych, które gwarantują bezpieczeństwo w czasie noszenia. Zdaniem klientów jest to elegancki plecak turystyczny 50 litrów w dobrej cenie, który warto zakupić.

 

 

 

 

The North Face TERRA

 

Model The North Face TERRA to bardzo wygodny plecak turystyczny o pojemności 50 l, który jest odpowiedni na długą wycieczkę po górach. Do zalet modelu zaliczamy nie tylko elegancki wygląd, ale również wysokiej jakości wykonanie z poliestru o grubości 60 den i 1200 den oraz nylonu mającego 420 den.

Poszewka wewnętrzna jest zrobiona z 100% poliestru, co sprawia, że bardzo trudno ją zniszczyć. Model posiada nie tylko komorę górną i dolną, w plecaku znajdziemy również specjalną klapę. Znajdują się na niej linki do przyczepiania karimaty lub śpiwora. Równocześnie liczne paski zapewniają, że skompresujemy wymiary produktu. Na uwagę zasługuje to, że model posiada pas biodrowy o dość masywnej konstrukcji. Dzięki temu plecak będzie wygodnie spoczywać na naszych biodrach, co odciąży nasze ramiona. Szelki są regulowane, więc bez trudu dopasujemy ułożenie modelu do naszego wzrostu.

Wielu konsumentów doceniło wysokiej jakości materiały, z których wykonano plecak. Możesz mieć pewność, że ten model będzie Ci służył kilka sezonów.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status