Najlepszy nóż składany wojskowy

Ostatnio aktualizowane: 23.01.20

 

Jaki nóż składany wojskowy wybrać?

 

Dobrze skonstruowany nóż wojskowy sprawdzi się w wielu sytuacjach, dlatego warto mieć tego typu produkt w swoim domu. Z uwagi na fakt, że na rynku dostępnych jest wiele modeli, wybór najlepszego nie jest oczywisty. Chcąc pomóc Ci w zakupach, stworzyliśmy poradnik. Zawiera on liczne wskazówki, które okażą się przydatne podczas wizyty w sklepie. Nasz artykuł uzupełniliśmy o ranking. Uwzględnia on najlepsze składane noże wojskowe, które są dobrze oceniane przez konsumentów.

 

 

Ważną kwestią jest konstrukcja produktu. Warto, aby była ona trwała i odporna na uszkodzenia. Zazwyczaj nóż umieszczony jest pomiędzy dwoma grubymi warstwami wykonanymi z różnego rodzaju materiałów np. laminatu. Zapewniają one stabilność i sprawiają, że nóż pozostaje w jednym miejscu. Niemniej istotne jest to, w jaki sposób spiłowano ostrze. Najbardziej popularny jest szlif wklęsły i płaski. Pierwszy z nich charakteryzuje się dobrym cięciem, przez co radzi sobie nawet z trudnymi materiałami. Drugi z kolei jest bardziej wytrzymały, jednak mniej skuteczny.

Noże wojskowe powinny być poręczne i łatwe w noszeniu. Dlatego przeważa zdanie, że najlepszy składany nóż wojskowy w 2020 roku jest lekki. Rekomendowane są modele, które ważą mniej niż 0,2 kg. Nie męczą one dłoni, dzięki czemu praca z ich użyciem jest bardziej efektywna. Istotnym elementem jest rękojeść. Musi być ona odpowiednio wyprofilowana. Sporym ułatwieniem jest klips mocujący, który pozwala zawiesić produkt np. na pasku od spodni. To sprawia, że mamy go zawsze pod ręką.

Należy zwracać uwagę także na różnego rodzaju zabezpieczenia. Zapewniają one odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Jednym z najbardziej pożądanych jest blokada uniemożliwiająca przypadkowe otworzenie noża nazywana liner lock.

 

 

Noże składane wojskowe – ranking

 

 

Spyderco Military C36GPE 

 

Spyderco Military C36GPE to profesjonalny produkt. Jego cena kształtuje się w okolicach 1000 zł. Choć model ten jest dość drogi, wiele osób decyduje się na jego zakup. Uważa się, że prezentowany model to klasyk. Firma Spyderco produkuje go od 1996 roku, a jego popularność nie słabnie.

Na konstrukcję produktu składają się dwie grube okładziny z laminatu G10 oraz jedna stalowa płytka. Pełni ona funkcję blokady oraz dodatkowego podparcia. Wszystkie elementy są połączone przy pomocy śrub typu torx. Rękojeść jest odpowiednio wyprofilowana, dzięki czemu dobrze leży w dłoni. Głownia o długości 10,2 cm została wykonana ze stali nierdzewnej CPM S30V. Ostrze spiłowano szlifem płaskim. W efekcie nóż jest bardzo ostry.

Opinie na temat prezentowanego modelu są pozytywne. Konsumenci podkreślają, że jest to profesjonalny produkt. Jest wygodny w noszeniu. Klips na rękojeści pozwala przypiąć nóż do paska lub do krawędzi kieszeni. Blokada liner lock jest niezawodna, więc nie musisz się obawiać, że model przypadkowo się otworzy. Plusem jest także waga. Wynosi ona zaledwie 120 g.

 

 

 

 

Sanrenmu 710 Edc Classic

 

Sanrenmu 710 Edc Classic to składany nóż wojskowy w dobrej cenie. Jest on wykonany z dobrej jakości materiałów, dlatego cechuje go nie tylko trwałość, ale także atrakcyjny wygląd. Waga modelu oscyluje w granicach 90 g. Jest on więc lekki, a tym samym łatwy w użytkowaniu.

Głownia typu clip point o długości 7,1 cm została wykonana z dobrej gatunkowo stali nierdzewnej. Ostrze wyprowadzono szlifem wklęsłym. W efekcie nóż ma bardzo dobre właściwości tnące. Blokada frame lock zapewnia odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Kołki pod kciuk znadujące się po obu stronach głowni umożliwiają łatwe otwarcie. Dzięki stalowemu klipsowi model ten możemy przymocować do paska lub krawędzi kieszeni.

Prezentowany przez nas nóż składany jest polecany przez konsumentów. Z pojawiających się w Internecie opinii jasno wynika, że jest to produkt godny uwagi. Tym, co zachęca ludzi do jego zakupu jest przede wszystkim atrakcyjna cena. Kolejną zaletę stanowi solidne wykonanie oraz mała waga.

 

 

 

 

Ontario Rat 1 Folder Black 

 

Ciekawą propozycję stanowi Ontario Rat 1 Folder Black. Jest to nóż posiadający wygodną rękojeść, która dobrze leży w dłoni. Została ona wykonana z nylonu dodatkowo wzmocnionego włóknem szklanym. Nie ślizga się, co zapewnia użytkownikowi odpowiedni poziom bezpieczeństwa.

Długość głowni wynosi 8,9 cm. Produkt ma gładkie ostrze o profilu drop point. Element ten zrobiono ze stali nierdzewnej AUS-8. Wykazuje on dużą odporność na różnego rodzaju uszkodzenia. Na ostrzu znajduje się kołek umożliwiający swobodne wysuwanie. Nóż wyposażony jest w blokadę typu liner lock. Nie musisz się obawiać, że ten otworzy się w nieodpowiednim momencie. Metalowy klips sprawia, że produkt można bez trudu przymocować.

Ontario Rat 1 Folder Black to produkt, w który warto zainwestować. Konsumenci, którzy mieli okazję go używać podkreślają, że nadaje się on do wielu czynności. Sprawdzi się nie tylko w terenie, ale także przy wykonywaniu codziennych czynności. Model dobrze leży w dłoni i nie wyślizguje się z niej.

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status