Najlepszy namiot Quechua

Ostatnio aktualizowane: 25.01.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki namiot Quechua wybrać?

 

Planując swój wakacyjny wyjazd, warto wziąć pod uwagę nocowanie w namiocie. Pozwoli Ci to zaoszczędzić koszty wynajmowania lokum, a jednocześnie będziesz bliżej natury. Niezbędny jest jednak zakup wysokiej jakości modelu. Jeśli nie wiesz, jak tego dokonać, polecamy Ci lekturę naszego poradnika o tym, jak wybrać taki sprzęt. Ponadto poniżej prezentujemy zestawienie zawierające najlepsze namioty Quechua.

Quechua to znana marka, która specjalizuje się w produkcji sprzętów do uprawiania sportów. W ofercie tej firmy znajdziesz wiele produktów, które przydadzą się podczas górskiej wyprawy. Zaliczamy do nich rakiety śnieżne, narty oraz akcesoria kempingowe, które pomogą Ci przetrwać różne warunki atmosferyczne.

Jeśli interesuje Cię najlepszy namiot Quechua w 2021 roku, to powinieneś zastanowić się, jaki rodzaj sprzętu najbardziej Ci odpowiada. Na rynku znajdziemy produkty jedno oraz dwu powłokowe. Pierwszy typ sprzętu składa się tylko z jednej części, która jest wodoodporna. Czasem modele tego typu posiadają przedsionek, ale nie jest to reguła. Drugim rodzajem są produkty dwupowłokowe, które posiadają wodoodporny tropik. Element ten rozpinany nad częścią sypialną. Dzięki temu modele są mniej podatne na przemakanie. Warto dodać, że oba typy sprzętów mogą mieć moskitierą, która uchroni Cię przed owadami.

Zastanów się również, jaki kształt powinien mieć Twój namiot, abyś się w nim spokojnie zmieścił. Produkty tunelowe swoim kształtem przypominają tunele foliowe, w których uprawia się pomidory. Konstrukcja takich sprzętów oparta jest na 2 pałąkach, które są wygięte w pół, dzięki czemu łatwo się je rozstawia. Alternatywą są produkty kopułowe, nazywane powszechnie igloo. Tego typu namioty rozpięte są na 2 skrzyżowanych ze sobą rurkach, które tworzą sklepienie. Atutem tego modelu jest bardzo duża przestrzeń sypialna.

Pamiętaj, że bardzo ważne jest dostosowanie wielkości modelu do ilości osób, które mają zamiar w nich spać. Jedno i dwuosobowe namioty cechują się największą mobilnością i najlepiej sprawdzają się w przypadku ludzi, którzy spacerują po szlaku. Wersja dla 3 i 4 osób pozwala spędzić na kempingu więcej czasu. Z kolei modele rodzinne są dedykowane na długie biwaki. Spowodowane jest to dużą wagą i gabarytami.

 

 

Namioty Quechua – ranking

 

 

Quechua Arpenaz Family 4.1

 

Jeśli poszukujesz dużego namiotu dla całej rodziny, polecamy Ci model Arpenaz Family 4.1, marki Quechua. Produkt ten posiada 1 sypialnię z wysokim przedsionkiem, co pozwala całej rodzinie zaznać spokojnego snu. Dużym udogodnieniem jest podłoga z rantem, która jest odporna na przetarcia. Jednocześnie osłania miejsce, gdzie śpimy od ziemi.

Dużym atutem modelu jest wysoki poziom jego odporności. Jest on bowiem w stanie wytrzymać napór nawet 200 l H2o/ h/m2. Mała absorpcja płynów wynika jeszcze ze specjalnego tropiku, który został wykonany z poliestru powlekanego poliuretanem. Wszystkie szwy zostały uszczelnione taśmami. Stelaż ma bardzo wytrzymałą konstrukcję. Wynika to z tego, że stal ma średnicę 5 mm, co minimalizuje możliwość wyginania poszczególnych elementów. Po prawidłowym rozstawieniu, namiot wytrzyma wiatr o prędkości 50 km/h. Wymiary sypialni to: 210 cm x 240 cm x 190 cm.

Wiele osób wysoko oceniło trwałe wykonanie modelu oraz jego dużą powierzchnię. Sprawia to, że produkt jest w stanie zmieścić nawet kilka dorosłych osób.

 

 

 

 

Quechua 2 Seconds Easy

 

Jeśli poszukujesz dobrej jakości namiotu, który przyda Ci się podczas wyjazdu kempingowego, to polecamy Quechua 2 Seconds Easy. Sprzęt ten cechuje się profesjonalnym wykonaniem. Stelaż został wykonany z włókna szklanego, które jest odporne na wygięcia. Z kolei tropik uszyto z poliestru. Pozwala to cieszyć się komfortowym wypoczynkiem niezależnie od pogody.

Największą zaletą produktu jest samonośna struktura, co sprawia, że rozłożenie modelu zajmuje około 2 sekund. Wymiary sypialni to 120 cm x 120 cm. Ponieważ maksymalna wysokość to 98 cm, powinniśmy poruszać się w namiocie w pozycji zgarbionej. Tropik, który dołączony jest do zestawu wykonano z poliestru. Zapewnia on odpowiednią wentylację, gdyż posiada specjalne otwory ulokowane w tylnej części namiotu. Produkt jest w stanie wytrzymać wiatr o sile 50 km/h oraz napór 200 l H2o/h/m2. Sprawia to, że produkt jest bardzo bezpieczny.

Wielu użytkowników doceniło wysoką jakość wykonania sprzętu. Dodatkowo klienci pochwalili konstrukcję namiotu oraz to, że czas potrzebny do jego rozstawienia wynosi jedynie 2 sekundy.

 

 

 

 

Quechua Arpenaz 2+

 

Wielu wielbicieli kempingu zdecydowało się na zainwestowanie w Quechua Arpenaz 2+. Model ten dedykowany jest dla 2 osób, bowiem wymiary sypialni to 120 cm x 200 cm. Zaś wysokość użytkowników nie powinna przekraczać 105 cm, co sprawia, że należy się poruszać na kolanach lub w pozycji zgarbionej.

Specjalny, poliestrowy tropik odpowiada za redukcję ciepła, poprzez umieszczenie otworów wentylacyjnych w tylnej części namiotu. Co więcej produkt posiada 2 wejścia z moskitierami, które sprawiają, że komary nie wlatują do wnętrza. Prezentowany produkt jest bardzo odporny na wiatr. Jest on bowiem w stanie wytrzymać siłę podmuchu o prędkości 40 km/h. Równocześnie, model dostosowany jest do przetrwania ulewy z udziałem 200 l H2O/h/m2. Waga sprzętu wynosi 3 kg, zatem namiot nadaje się też do używania podczas górskich spacerów, gdyż nie stanowi dodatkowego ciężaru.

Wiele osób doceniło użycie dobrej jakości materiały, które gwarantują powolne zużywanie się sprzętu. Ten elegancki namiot Quechua w dobrej cenie ma tropik, który został zrobiony z tkaniny zatrzymującej  promieniowanie UV, co gwarantuje ochronę skóry.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status