Najlepszy namiot plażowy samorozkładający

Ostatnio aktualizowane: 26.01.20

 

Jaki namiot plażowy samorozkładalny wybrać?

 

Namioty samorozkładające są coraz częściej wybierane przez turystów, a zwłaszcza plażowiczów. Dzieje się tak, ponieważ są one bardzo wygodne i nie trzeba samemu ich rozkładać, co dla wielu osób bywa bardzo kłopotliwym i czasochłonnym zadaniem. Nasz poradnik podpowie Ci, jak wybrać właściwy model. Na końcu znajdziesz również ranking trzech dobrych jakościowo produktów tego typu.

Samorozkładający namiot często określa się także mianem „pop up”. Jego rozłożenie następuje samoistnie, po wyciągnięciu go z opakowania i położeniu w wybranym miejscu. Za rozkładanie odpowiada system naprężonych prętów, my musimy jedynie przymocować go po rozłożeniu do podłoża za pomocą śledzi. Aby znaleźć najlepszy namiot plażowy samorozkładający w 2020 roku powinniśmy szukać modeli wykonanych z materiałów nieprześwitujących. Jeśli nie możemy znaleźć akurat takich w sklepie, możemy zdecydować się na zakup produktu o niskiej przepuszczalności światła. Ważne, aby nasz namiot nie nagrzewał się nadmiernie od słońca.

Dobrze jeśli zakupiony model nie będzie również przepuszczał do środka wilgoci. Dzięki temu będziemy mogli schronić się w nim w przypadku załamania pogody i nagłego pojawienia się deszczu. Pod tym względem najlepsze są materiały sztuczne.

Pod uwagę starajmy się też brać sam kształt namiotu. Najwygodniejsze są produkty w kształcie igloo, ponieważ są one bardzo funkcjonalne i dość duże. Dowiedzmy się również, jakie wymiary ma wybrany model już po rozłożeniu i upewnijmy się, że w środku swobodnie zmieszczą się nie tylko osoby dorosłe, ale również dzieci. To bardzo istotne w szczególności w przypadku większej rodziny.

Ciekawym elementem może być specjalna zasłona na wejście, dzięki której możemy się ukryć przed innymi plażowiczami. Jeżeli mamy małe dzieci, sprawdzajmy też, czy wybrany model ma dołączoną moskitierę, która uchroni malucha przed owadami.

Bardzo wygodnym rozwiązaniem w przypadku samorozkładających się namiotów jest dołączenie do zestawu specjalnego etui, do którego schowamy produkt po złożeniu. Wówczas będziemy mogli bezpiecznie go przenosić z miejsca na miejsce lub do samochodu i będziemy mieć niemal pewność, że nie ulegnie on uszkodzeniu, np. naderwaniu. Takie etui ułatwia też przechowywanie namiotu w zimie, czyli o takiej porze roku, kiedy jest on nieużywany.

 

 

Namioty plażowe samorozkładające – ranking

 

 

Paradiso Różowy

 

Namiot Paradiso Różowy jest idealny na plażę, ponieważ jest wykonany z bardzo lekkiego materiału i błyskawicznie się rozkłada, bez użycia siły. Dlatego też musiał się on znaleźć w naszym rankingu. Jest on dostępny w różowym kolorze, widnieje też na nim ozdobny nadruk gwiazdy oraz serca.

Produkt ma wymiary 120 cm x 80 cm, dlatego też mogą się w nim zmieścić nawet dwie osoby. Jest on zalecany dla dzieci już od 18. miesiąca życia. Jego materiał wykonania jest bardzo wytrzymały i może doskonale ochronić przed silnym wiatrem. Model ten można swobodnie zabrać ze sobą nie tylko na plażę, ale również ustawić w ogrodzie, aby dziecko mogło się w nim bawić nie przebywając bezpośrednio na słońcu.

Konsumenci uważają, że najlepsze namioty plażowe samorozkładalne powinny zarówno szybko się rozkładać, jak również estetycznie wyglądać. Tak też jest w przypadku tego konkretnego produktu. Ze względu na kolor, z pewnością przypadnie on do gustu dziewczynkom.

 

 

 

 

Spokey NIMBUS

 

Produkt o nazwie Spokey NIMBUS jest czerwono-żółtym namiotem plażowym, który pozwala osłonić się przed wiatrem, słońcem i morskim chłodem. Dzięki niemu można swobodnie wypoczywać na plaży i zrelaksować się ucinając sobie drzemkę lub czytając swoją ulubioną książkę. Został on wykonany z tworzyw sztucznych, które są bardzo wytrzymałe.

Ten model ma wymiary: 190 cm x 88 cm x 120 cm. Dlatego też może się on w szczególności przydać większym rodzinom, np. z dwójką dzieci. Po złożeniu jego średnica wynosi jedynie 63 cm, dlatego można go bez problemów przechowywać w szafie. Stelaż produktu został wykonany z włókna szklanego, a więc jest on stabilny i odporny na silne podmuchy wiatru.

Konsumenci docenili ten model przede wszystkim za wyjątkową lekkość. Waży on zaledwie 0,9 kg dlatego jego przenoszenie na plażę z samochodu czy domu nie jest dużym problemem. Ponadto jest on na tyle duży po rozłożeniu, że wszyscy członkowie rodziny mogą osłonić się przed słońcem.

 

 

 

 

Wehncke 2 Seconds Pop Up 15807

 

Pod nazwą Wehncke 2 Seconds Pop Up 15807 skrywa się samorozkładalny namiot idealny nie tylko na plażę, ale też na działkę czy do ogrodu. Po rozłożeniu ma on wymiary: 200 cm x 120 cm x 120 cm, dlatego też bez problemu zmieści się w nim cała rodzina. Jest on wykonany z wytrzymałych tworzyw sztucznych, a środek wyłożono oddychającym poliestrem, zapewniającym przewiewność.

Opisywany produkt ma dołączone do zestawu, stalowe śledzie służące do przymocowania go do podłoża. Jego pałąk został wykonany z włókna szklanego, czyli materiału o wysokiej jakości. W efekcie ten model może nam posłużyć bardzo długo. Jego waga to 1,1 kg, a więc można go z łatwością przenosić w inne miejsce.

Konsumenci zgodnie twierdzą, że jest to namiot plażowy samorozkładający w dobrej cenie. Według nich jego największą zaletą jest bardzo duży rozmiar, dzięki czemu cała rodzina może na plaży schronić się przed chłodnym wiatrem lub słońcem.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (25 votes, average: 4.65 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status