Najlepszy kubek termiczny Fjord Nansen

Ostatnio aktualizowane: 06.08.20

 

Jaki kubek termiczny Fjord Nansen wybrać?

 

Kubek termiczny to doskonały wybór dla tych, którzy lubią pyszną ciepłą herbatę i kawę, a nie mają czasu, aby ją wypić w domu. Takie proste naczynie pozwoli nam delektować się ciepłym napojem w dowolnym miejscu. Jest to wspaniała opcja szczególnie w zimne, jesienne lub zimowe dni. Jaki więc kupić dobry kubek termiczny? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w poniższym artykule. Na jego końcu umieściliśmy również zestawienie zawierające najlepsze kubki termiczne Fjord Nansen.

 

Fjord Nansen zajmuje się produkcją sprzętu do wykorzystania w trudnych warunkach atmosferycznych, podczas trekkingu, w czasie górskiej wspinaczki czy na biwaku. W ofercie marki możemy znaleźć bardzo wytrzymałe namioty, ciepłe śpiwory, czapki, ręczniki czy właśnie  kubki termiczne. Wszystkie te przedmioty przygotowane zostały w taki sposób, aby jak najlepiej służyły nam podczas pieszej wycieczki.

Przed zakupem naczynia tego typu zwróć uwagę na materiał, z jakiego został wykonany. Najlepszy kubek termiczny Fjord Nansen w 2020 roku jest wyprodukowany z metalu. Potrafi on utrzymywać wysoką temperaturę napoju nawet do 12 godzin. Poza tym jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, więc możemy go spokojnie wziąć na górską wspinaczkę. Na rynku znajdziemy również kubki termiczne z tworzywa sztucznego. Nie utrzymują jednak temperatury tak długo i są mniej wytrzymałe. Ich cena jest jednak o wiele niższa.

Sprawdź dokładnie pokrywkę naczynia, które zamierzasz kupić. To głównie przez nią może ulatniać się najwięcej ciepła. Dwie najpopularniejsze metody zamykania kubka termicznego to one-twist i użycie uszczelki. Pierwsza z nich polega na zamontowaniu zaślepki, przez którą pijemy z kubka. Druga to po prostu wsuwane pokrywki na uszczelki, które uniemożliwiają szybsze chłodzenie napoju.

Ostatnim najważniejszym aspektem jest pojemność kubka. Najmniejsze modele mają zazwyczaj 200 ml. Największe z nich mogą mieć nawet 1 l pojemności. Najczęściej konsumenci wybierają produkty 0,5 l lub ewentualnie 0,75 l. Te pierwsze są lżejsze i wygodniejsze. Natomiast nieco większe kubki polecamy tym, którzy szukają naczynia na długą wyprawę, w trudnych warunkach.

 

 

Kubki termiczne Fjord Nansen – Ranking

 

 

Fjord Nansen Lando

 

Fjord Nansen Lando to jeden z najpopularniejszych kubków dostępnych na rynku. Prezentowany model został wykonany ze stali nierdzewnej. Jest on odporny na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Możemy go ze sobą zabrać na najdłuższy trekking, ponieważ utrzymuje ciepło przez 12 godzin. Wszystko to dzięki uszczelnionej zakrętce z przyciskiem one touch.

Matowy lakier, jakim został wykończony kubek zapewnia nam pewny chwyt. Mamy więc pewność, że przy użytkowaniu nie wyślizgnie się nam z ręki. Nie musimy się również martwić, że naczynie przewróci się przy umieszczeniu go na stoliku lub blacie, gdyż posiada ono specjalną podkładkę antypoślizgową.

Produkt został skonstruowany w taki sposób, aby pasował do większość samochodowych uchwytów na kubek. Możemy zatem używać go w drodze do pracy. Użytkownicy chwalą jego elegancki, nowoczesny wygląd, a także jego funkcjonalność.

 

 

 

 

Fjord Nansen Honer 

 

Fjord Nansen Honer to kubek termiczny wykonany ze stali nierdzewnej. Jest on więc wytrzymały i odporny na uszkodzenia mechaniczne. Jego pojemność wynosi 0,7 l. Wystarczy nam to na długą wycieczkę, podczas której potrzebujemy stałego dostępu do ciepłego napoju.

Na górze kubka znajduje się zakrętka, która ogranicza stygnięcie napoju. Dzięki temu przez długi czas możemy cieszyć się ciepłą herbatą lub kawą. Oprócz tego, takie proste otwarcie pozwoli nam na szybkie dostanie się do napoju i przelanie go w mniejsze kubki.

Aby model nie wyślizgnął się nam z ręki, został pokryty specjalną, czarną wykładziną. Zapewnia ona stabilny uchwyt, a także sprawia, że produkt jest atrakcyjny. Produkt waży jedynie 400 g. Pozwoli to nam na komfortowe przenoszenie kubka.

Użytkownicy szczególnie cenią estetyczny wygląd produktu. Uważają, że długo utrzymuje wysoką temperaturę napoju oraz łatwo się go przenosi. Nie bez znaczenia jest też duża pojemność, umożliwiająca nam przygotowaniu napoju dla większej grupy osób.

 

 

 

 

Fjord Nansen Vel

 

Fjord Nansen Vel jest jedną z ciekawszych pozycji na naszej liście. Od pozostałych przedstawionych modeli produkt ten wyróżnia to, że jest przystosowany do przechowywania w nim ciepłego jedzenia. Jego pojemność wynosi 0,5 l, co jest wystarczające, aby umieścić w nim sycący posiłek. Jest to idealne naczynie, do którego możemy włożyć posiłek do pracy, szkoły lub na dłuższą wycieczkę.

W termosie tym zastosowano specjalną technologię dwóch ścianek z próżnią w środku. Zapewnia nam ona bardzo dobrą izolację termiczną, co przekłada się na długie utrzymywanie ciepła w naczyniu. Otwór produktu ma aż 8 cm średnicy, co ułatwia nam włożenie posiłku do środka, a potem jego wyciągnięcie.

Termos ma specjalną, wytrzymałą, zakręcaną pokrywę. Została ona dodatkowo uszczelniona, co pozwala nam na dłuższe utrzymanie ciepłego jedzenie we wnętrzu naczynia. Użytkownicy zazwyczaj zostawiają pochlebne opinie o naczyniach tej marki. Szczególnie cenią ich kompaktowość, a także estetyczny wygląd. Wiele osób uważa, że jest to solidny kubek termiczny Fjord Nansen w dobrej cenie.

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status