ᐅ Dobre walizki na kółkach lekkie – ranking i opinie 

Najlepsza walizka na kółkach lekka

Ostatnio aktualizowane: 05.12.19

 

Jaką walizkę na kółkach lekką wybrać?

 

Jeżeli kochasz podróżować, to pewnie wiesz, że posiadanie dobrej i lekkiej walizki jest bardzo ważne. Podczas zakupów musimy zwrócić uwagę na wiele aspektów. Między innymi są to wielkość produktu, materiał wykonania, waga czy zamknięcie. Jeżeli jeszcze nie jesteś pewien, jaką walizkę wybrać, to zapraszamy do przeczytania naszego poradnika. Wyjaśnimy w nim krótko, co jest najważniejsze wybierając dobry model. W tym artykule skupiliśmy się na lekkich walizkach na kółkach, a na końcu umieściliśmy 3 propozycje, które mogą Cię zainteresować.

Jeżeli chodzi o lekkie walizki na kółkach, to najważniejszym elementem są oczywiście kółka. Niektóre modele mają kółka wykonane z plastiku, a inne z kauczuku. Typ plastikowy nie jest zbyt trwały i szybko się niszczy. Z kolei wersja kauczukowa jest mocna, a na dodatek sprawia, że walizką łatwiej się operuje. Do wyboru mamy także ilość kółek: 2 lub 4. Ostatnio popularne są modele z 4 kółkami, ponieważ taka walizka jest bardziej stabilna, ale jeśli nie przewozisz zbyt wielu rzeczy, dwa kółka będą wystarczające. Wiele osób uważa też, że znaczenie ma nie ilość kółek, a ich skrętność.

Zgodnie z oceną osób, które często podróżują, najlepsze lekkie walizki na kółkach mają dobre zabezpieczenia. Zazwyczaj są to różnego rodzaju zamki szyfrowe albo kłódki. Takie rozwiązania chronią nas przed ewentualną kradzieżą lub po prostu przed wysypaniem się naszych rzeczy w przypadku samoczynnego otwracia zamka. Dlatego też warto sprawdzić jakość wykonania tego elementu.

Najlepsza lekka walizka na kółkach w 2019 roku wykonana jest z dobrego materiału. Jeżeli wolimy modele miękkie, które pozwolą nam na zapakowanie maksimum rzeczy, to wybierz nylon lub włókna poliestrowe. Oba materiały chronią wnętrze przed wilgocią. W przypadku trochę twardszych materiałów na uwagę zyskuje pianka EVA. Jest ona elastyczna, a poza tym wodoodporna. Osobom, które bardzo obawiają się o swoje rzeczy polecamy walizki z twardego materiału. Jest to zazwyczaj ABS. Produkty tego typu odporne są na uszkodzenia, a także chronią nasze rzeczy przed wilgocią.

Nie bez znaczenia jest dla nas również waga danego produktu. Lekka walizka nie sprawi nam problemu podczas podróżowania. Modele, którymi najłatwiej się operuje mają od 2 kg do 3 kg. Jeśli szukasz typowej kabinówki sprawdź też obostrzenia w linii lotniczej z usług której korzystasz, bo nie każdą walizkę można zabrać na pokład.

 

 

Walizki na kółkach lekkie – ranking

 

 

Wittchen V25-3S-231-13 

 

Jeżeli szukasz dobrej, małej walizki na krótkie podróże, wybierz Wittchen V25-3S-231-13, produkt wykonany z poliestru. Jest to miękka walizka, więc nie pęknie pod naciskiem innych – pamiętaj, że w obsługa lotniska raczej nie przejmuje się tym, czy uszkodzi dany bagaż. Model ten ma dwa kółka wykonane z kauczuku. Są one odporne na uszkodzenia, a poza tym są skrętne, co ułatwia manewrowanie walizką.

Jeżeli chodzi o wewnętrzną część produktu, to mamy tutaj jedną komorę główną i dwie kieszenie zamykane na zamki. Możemy więc posegregować przedmioty, które zabieramy ze sobą na wyjazd. Na zewnątrz znajduje się jeszcze jedna kieszeń. Walizka jest bardzo dobrze zabezpieczona. Jej główna kieszeń ma zamek szyfrowy.

Wymiary tego modelu wynoszą 53 cm x 38 cm x 20 cm, a jego waga to jedynie 2 kg. Jest to więc lekka walizka na kółkach w dobrej cenie. Użytkownicy podkreślają, że wybrali ten produkt ze względu na kompaktowe wymiary oraz dobre zabezpieczenie.

 

 

 

 

Travelite Orlando 

 

Travelite Orlando to idealna walizka na niezbyt dalekie podróże. Jest to kompaktowy model, który może służyć jako bagaż podręczny. Wymiary opisywanej walizki wynoszą 41 cm x 62 cm x 25 cm. Z kolei waga produktu to nieco więcej niż 3 kg. Przenoszenie walizki nie sprawi nam problemu, a pojemność 60 l pozwoli nam na zabranie najpotrzebniejszych przedmiotów.

Prezentowany model ma jedną komorę główną i dwie kieszenie boczne. Wszystkie trzy zamykane są na zamki. Walizka ma też rączkę, którą możemy schować. Model ma dwa kółka wykonane z poliuretanu. Materiał wykonania walizki to nylon – jest więc to typ miękki.

Model dostępny jest w trzech kolorach: czerwonym, czarnym oraz niebieskim. Użytkownikom szczególnie podoba się solidne wykończenie prezentowanej walizki. Oprócz tego chwalą oni kompaktowe wymiary produktu.

 

 

 

 

American Tourister Holiday Heat 

 

American Tourister Holiday Heat to walizka wykonana z poliestru. Jest to materiał miękki, więc łatwo nam będzie maksymalnie wypełnić bagaż. Waga tego produktu to jedynie 2,5 kg. Przenoszenie lub manewrowanie walizką z pewnością nie sprawi nam problemu.

Jeżeli chodzi o wymiary modelu to wynoszą one 55 cm x 40 cm x 20 cm. Walizka jest kompaktowa i spełnia wymogi bagażu podręcznego większości kabin samolotowych. 42 l pojemności modelu pozwalają nam na zabranie ze sobą kilku najpotrzebniejszych rzeczy. Walizka ma dwa kółka wykonane z poliuretanu. Odznaczają się one odpornością na uszkodzenia oraz pęknięcia.

Użytkownicy są bardzo zadowoleni z łatwości manewrowania prezentowaną walizką. Uważają oni, że jest to bardzo wytrzymały produkt, który pozostanie z nami przez długi czas. Internauci wspominają także o solidnym wykonaniu zamków.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status