Najlepsza lodówka turystyczna samochodowa

Ostatnio aktualizowane: 21.04.19

 

Jaką lodówkę turystyczną samochodową wybrać?

 

Wielu z nas boryka się z problemem przechowywania i przewożenia żywności i napojów w upalne dni. Długa wyprawa w wysokich temperaturach może sprawić, że jedzenie straci swoją świeżość. Aby tego uniknąć, warto zaopatrzyć się w turystyczną lodówkę, która skutecznie schłodzi nasz prowiant. Oferta rynkowa tego typu produktów jest niezwykle szeroka, dlatego podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas zakupów. Koniecznie zapoznaj się również z naszym rankingiem, w którym umieściliśmy trzy najlepsze samochodowe lodówki turystyczne.

 

 

Najpopularniejszym rodzajem turystycznych lodówek są modele zasilane z gniazdka zapalniczki. Są one również bardzo często wyposażone we wkłady chłodzące, dzięki którym pojemnik możemy zabrać ze sobą na plażę lub piknik. Na rynku spotkać możemy również chłodziarki sprężarkowe, działające na podobnej zasadzie, jak tradycyjne sprzęty. Są one jednak bardzo drogie i trudnodostępne.

Istnieje szereg kryteriów, na które należy zwracać uwagę przy zakupie nowego urządzenia tego typu. Jeśli chcemy, aby była to najlepsza samochodowa lodówka turystyczna w 2019 roku, należy dostosować ją do indywidualnych preferencji. Istotna jest przede wszystkim pojemność, która zależy od liczby członków naszej rodziny. Jeśli chcemy przechowywać żywność dla kilkuosobowej grupy, nie warto decydować się na najmniejszą pojemność. Na rynku dostępne są lodówki samochodowe, których pojemność wynosi od 25 do 50 litrów.

Nie bez znaczenia jest także temperatura chłodzenia. Warto, by wybrany przyrząd charakteryzował się stosunkowo niską temperaturą, co pozwoli na przechowywanie różnego rodzaju jedzenia. W ofercie producentów spotkać możemy zarówno urządzenia osiągające 7 st. C, jak i takie, które pozwalają przechowywać produkty w temperaturze do -20 st C.

Niektóre urządzenia wykorzystują także technologię termoelektryczną, która pozwala zarówno na chłodzenie, jak i ogrzewanie.  Warto zastanowić się zatem, czy chcemy przechowywać w nim wyłącznie schłodzone posiłki, czy może również gorącą herbatę. Nie bez znaczenia jest również  jakość wykonania oraz ergonomia, czyli to, jak można ustawić lodówkę w samochodzie, oraz czy da się ją bezpiecznie otworzyć oraz zamknąć podczas podróży.

 

 

Lodówki turystyczne samochodowe – Ranking

 

 

Sencor SCM 1025 L

 

W naszym rankingu chcielibyśmy zaprezentować Ci model Sencor SCM 1025 L. Jest to solidna lodówka turystyczna, wykonana z wytrzymałych i odpornych na zarysowania materiałów. Jej izolację stanowi połączenie pianki poliuretanowej i cyklopentanu. Model ten posiada także podwójny system wentylacji.

Wymiary urządzenia to: wysokość – 42 cm, szerokość – 39 cm i głębokość – 28 cm. Posiada ono liczne funkcje dodatkowe, takie jak sterowanie mechaniczne, regulacja temperatury czy chłodzenie do 20 stopni poniżej temperatury otoczenia. Pojemność lodówki wynosi 24 litry. Jest to wystarczająco dużo, aby pomieścić 6 butelek ulubionego napoju.

Moc przyrządu wynosi 47 W i jest on zasilany przy użyciu ładowarki samochodowej 12 V. Chłodziarka posiada wygodny uchwyt do przenoszenia. Jej pokrywa jest zdejmowana i wyposażona w mechanizm bezpiecznego zamykania. Dzięki temu możemy mieć pewność, że żaden produkt nie wypadnie podczas jazdy samochodem.

Konsumenci pozytywnie oceniają ten produkt i w swoich opiniach podkreślają, że jest on solidnie wykonany. Dodatkową zaletą jest jego spora pojemność.

 

 

 

 

Campingaz Smart Cooler

 

Lodówka Campingaz Smart Cooler to wygodne i funkcjonalne urządzenie, którego nie mogło zabraknąć w naszym rankingu. Ta turystyczna lodówka samochodowa ma pojemność 25 litrów i może być zasilana przy użyciu gniazda zapalniczki 12 V lub specjalnego adaptera nabywanego oddzielnie.

Dostęp do wnętrza lodówki jest niezwykle prosty dzięki systemowi otwierania jedną ręką. Posiada ona również funkcjonalny uchwyt, dzięki któremu można ją łatwo przenosić i spakować do bagażnika. Wymiary tego modelu to: wysokość – 46 cm, długość – 37,8 cm i głębokość – 26,7 cm. Chłodziarka ma możliwość chłodzenia do 16 stopni poniżej temperatury otoczenia.

Warto wziąć także pod uwagę bardzo pozytywne opinie użytkowników na temat tego modelu, które sprawiają, że sprzedaje się on bardzo szybko. Konsumenci doceniają przede wszystkim jego pojemność, cichą pracę oraz utrzymywanie temperatury przez długi czas.

 

 

 

 

Tristar KB7230-12

 

Nasze zestawienie nie byłoby kompletne bez modelu Tristar KB7230-12. Ta samochodowa lodówka turystyczna w dobrej cenie sprawdzi się doskonale podczas rodzinnych wyjazdów na wakacje.

Pojemność całkowita tego modelu wynosi 30 litrów, dzięki czemu możemy w niej przechowywać duże ilości jedzenia i napojów. Lodówka chłodzi do 16 stopni poniżej temperatury otoczenia.

Urządzenie może być zasilane przy pomocy ładowarki samochodowej 12V. Poza tym, dzięki dodatkowemu, zewnętrznemu zasilaczowi, można je także podłączyć prosto do sieci 230V.

Obudowa chłodziarki wykonana jest z solidnego tworzywa sztucznego. Wyposażona jest ona w wygodny, składany uchwyt, dzięki któremu można ją łatwo przenosić. Urządzenie ma również dwa wentylatory: zewnętrzny i wewnętrzny. Okrągłe frezy znajdujące na pokrywie umożliwiają wygodne postawienie schłodzonego napoju.

Osoby, które zdecydowały się na zakup tego sprzętu zgodnie twierdzą, że jest to przyzwoity produkt dostępny za rozsądną cenę. Poza tym użytkownikom przypadła do gustu jego duża pojemność i ciche działanie.

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...