Najlepsza lodówka turystyczna na prąd

Ostatnio aktualizowane: 06.08.20

 

Jaką lodówkę turystyczną na prąd wybrać?

 

Lodówka turystyczna może sprawdzić się w wielu różnych sytuacjach. Często okazuje się ona niezbędna w czasie podróży lub na kempingu, ponieważ pozwala utrzymać świeżość przygotowanych posiłków i produktów spożywczych. Każdy, komu marzy się poręczny i funkcjonalny produkt tego typu, powinien zajrzeć do poniższego poradnika. Dla ułatwienia zakupu na jego końcu umieściliśmy specjalny ranking prezentujący 3 godne uwagi modele.

Najlepsza lodówka turystyczna na prąd w 2020 roku powinna mieć na tyle dużą pojemność, by zmieściło się do niej wszystko to, czego nam potrzeba. Wiele oczywiście zależy od tego, jak często zamierzamy korzystać z zakupionego produktu i w jakim celu. Jeśli ma on służyć głównie do chłodzenia napojów na plaży czy nad jeziorem, nie musimy kupować modelu o dużej pojemności. W takiej sytuacji wystarczy sprzęt 15 l lub 20 l. Osoby, które często wyjeżdżają i zabierają ze sobą dużo składników spożywczych czy potraw narażonych na szybkie zepsucie, powinny natomiast poszukać lodówki o jak największej pojemności. Idealnie nadają się do tego produkty o pojemności 20 l, 30 l, a nawet 40 l.

Równie ważna, co pojemność jest wielkość komory chłodzącej. To od jej wymiarów zależy, jak dużo produktów schowamy do środka. Jeśli komora będzie odpowiednio wysoka, bez problemów włożymy do niej butelki z napojami, nawet te 1,5 l. Niektóre modele mają tak wyprofilowaną komorę, że butelki możemy ustawić w pozycji pionowej i mimo wszystko nie musimy martwić się o ich wywrócenie i wylanie się płynów.

Dobrej jakości lodówka turystyczna potrafi utrzymać stałą temperaturę w komorze chłodzącej do kilku, a nawet kilkunastu stopni niższą niż temperatura otoczenia. Standardowo będzie to ok. 10 st. C mniej, choć w sklepach są także modele, które są w stanie chłodzić do 30 st. C poniżej temperatury panującej w otoczeniu. Na ten parametr powinno się zwracać szczególną uwagę, gdyż od tego zależy nie tylko skuteczność, ale i funkcjonalność zakupionego produktu.

Lodówka na prąd powinna umożliwiać podłączenie jej zarówno do gniazda zapalniczki samochodowej, jak też do gniazdka sieciowego. Dzięki temu będziemy mogli skorzystać z niej wszędzie tam, gdzie zaistnieje taka potrzeba.

 

 

Lodówki turystyczne na prąd – ranking

 

 

Camry CR 8061 

 

Camry CR 8061 jest lodówką turystyczną, która może nie tylko chłodzić, ale również grzać znajdujące się w niej produkty spożywcze. Wymiary komory chłodzącej wynoszą: 45 cm x 30,4 cm x 33,7 cm, dlatego bez problemu zmieści się w niej kilka butelek z napojami ustawionymi w pozycji pionowej. Pojemność sprzętu wynosi 45 l.

Przedstawioną lodówkę można podłączyć nie tylko do gniazdka zapalniczki w aucie, ale również do sieci elektrycznej. To sprawia, że produkt jest uniwersalny i można go używać wszędzie tam, gdzie będziemy tego potrzebować. Model marki Camry został wyposażony w izolację termiczną, za sprawą której może utrzymać stałą temperaturę, nawet o 20 st. C niższą w porównaniu do temperatury otoczenia.

Jak można wywnioskować z opinii konsumentów, opisany wyżej produkt jest godny polecenia wszystkim osobom, które często podróżują. Przedstawiona lodówka turystyczna nie zajmuje zbyt wiele miejsca, a jednocześnie pomieści wszystko, co chcemy zabrać ze sobą w podróż. Do tego estetycznie się prezentuje i ma wygodną rączkę ułatwiającą przenoszenie.

 

 

 

 

MPM MPM-32-CBM-03

 

Pod nazwą MPM MPM-32-CBM-03 skrywa się turystyczna lodówka o pojemności 29 l, która może utrzymywać w komorze chłodzącej temperaturę do 16 st. C niższą od temperatury otoczenia. Co więcej, powyższy model waży jedynie 4,3 kg i ma wygodną rączkę, dlatego jego transport nikomu nie powinien sprawić problemu.

Według konsumentów najlepsze lodówki turystyczne na prąd powinny być funkcjonalne. To samo można powiedzieć o produkcie MPM MPM-32-CBM-03, gdyż w jego komorze chłodzącej można z łatwością pomieścić kilka dużych butelek z napojami. Ponadto ma on prosty, geometryczny kształt.

Przedstawiony produkt cieszy się dużą popularnością oraz zaufaniem konsumentów. Uważają oni, iż jest to lodówka turystyczna na prąd w dobrej cenie, która doskonale sprawdzi się nie tylko na plaży czy kempingu, ale również podczas długiej podróży. Ponieważ model marki MPM został wykonany z odpornych na uszkodzenia materiałów, może nam posłużyć przez bardzo długi czas.

 

 

 

 

Waeco TropiCool Classic TC-21FL 

 

Chcielibyśmy zaprezentować lodówkę Waeco TropiCool Classic TC-21FL, która ma pojemność 20 l. Powyższy sprzęt został wyposażony w elektroniczny termostat TC, za sprawą którego można swobodnie regulować temperaturę chłodzenia (lub podgrzewania), w zależności od własnych potrzeb. Produkt posiada trwałe wentylatory i to właśnie te elementy odpowiadają za wentylację wnętrza.

Przedstawiona przez nas lodówka turystyczna może chłodzić do temperatury nawet o 30 st. C niższej w porównaniu do temperatury otoczenia. Ma ona także funkcję podgrzewania do temperatury 65 st. C. Powyższy sprzęt można podłączyć zarówno do gniazdka, jak i zapalniczki samochodowej. Jest on energooszczędny ze względu na klasę energetyczną A++.

Konsumenci docenili powyższy produkt przede wszystkim za uniwersalność. Nie tylko ochładza on napoje czy potrawy, ale też w razie potrzeby może je podgrzać do optymalnej temperatury. Wiele osób zauważyło też, że lodówka Waeco TropiCool Classic TC-21FL zapewnia bardzo dobrą izolację. Efekt ten osiągnięto poprzez wykorzystanie pianki poliuretanowej jako wypełnienia.

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status