Najlepsza lodówka turystyczna elektryczna

Ostatnio aktualizowane: 22.04.19

 

Jaką lodówkę turystyczną elektryczną wybrać?

 

Gdy na zewnątrz panuje wysoka temperatura, świeże produkty spożywcze podczas długiej podróży samochodem mogą się zepsuć. Aby tego uniknąć, możemy zdecydować się na zakup elektrycznej lodówki turystycznej. Wybranie odpowiedniego modelu może jednak być trudne. To zadanie ułatwi Ci przygotowany przez nas krótki poradnik i umieszczony na końcu ranking trzech dobrych jakościowo produktów tego typu.

 

 

Elektryczne lodówki zwykle zasilane są z gniazda samochodowej zapalniczki lub też z sieci. Niektóre z nich mogą też współdziałać z wkładami chłodzącymi, dzięki czemu taki produkt możemy swobodnie zabrać choćby na plażę.

Najlepsza elektryczna lodówka turystyczna w 2019 roku powinna przede wszystkim być skuteczna, czyli na długi czas zachowywać świeżość włożonych do niej produktów. Większość dostępnych na rynku modeli wykorzystuje technologię termoelektryczną, za sprawą której możliwe jest nie tylko chłodzenie, ale również grzanie. W tym przypadku prąd przepływający przez dwa połączone ze sobą przewodniki powoduje  różnicę temperatur na złączach. Oznacza to, iż jedno z nich się chłodzi, a drugie w tym samym czasie nagrzewa. Modele z technologią termoelektryczną są bezpieczne dla środowiska, ponieważ nie wymagają stosowania szkodliwych środków chemicznych, jednak nie dla wszystkich okażą się one wystarczająco wydajne.

W sklepach możemy natknąć się też na urządzenia sprężarkowe, inaczej kompresorowe. Zastosowana w nich technologia jest podobna do tej, jakiej używa się do produkcji tradycyjnych, domowych zamrażarek i lodówek. Tutaj chłodzenie odbywa się za pomocą sprężonego gazu, który określa się mianem czynnika chłodzącego. Takie lodówki są niezwykle wydajne i zużywają stosunkowo niewielką ilość energii elektrycznej. Niemniej, są one wyjątkowo drogie, dlatego mało kto może sobie pozwolić na ich zakup.

Niezależnie od typu lodówki elektrycznej zawsze musimy przywiązywać dużą wagę do jej pojemności. Im większy produkt wybierzemy, tym więcej będzie on mógł pomieścić. Jednocześnie trzeba pamiętać o tym, że duża pojemność przekłada się na większą wagę. Dlatego też nie zawsze sensownym rozwiązaniem będzie kupowanie modelu 30 litrowego czy nawet 50 litrowego (zwłaszcza, gdy nie będziemy z niego zbyt często korzystać).

Ostatnia, ale nie mniej ważna kwestia to zakres temperatur, jaki nasza lodówka może uzyskać. Im będzie niższa temperatura tym lepiej, gdyż znajdujące się w niej produkty dłużej zachowają świeżość.

 

 

Elektryczne lodówki turystyczne – ranking

 

 

Camry CR 8061

 

Lodówka Camry CR 8061 ma pojemność aż 45 litrów, dlatego też może ona pomieścić wiele produktów spożywczych czy butelek z napojami. Komora chłodząca ma wymiary 45 cm x 30,4 cm x 33,7 cm. Ten model jest zamykany na wygodne zatrzaski, a jego specjalnie wyprofilowana pokrywa pozwala na ustawienie w środku kilku 1,5 litrowych butelek, dzięki czemu można uniknąć wylania płynów.

Opisywana lodówka może działać podłączona zarówno do sieci elektrycznej, jak też do gniazda zapalniczki w aucie. Termiczna izolacja w obudowie urządzenia umożliwia utrzymanie stałej temperatury wewnątrz, która będzie o ok. 20 st. C niższa niż temperatura otoczenia.

Konsumenci mówią, że dobre elektryczne lodówki turystyczne powinny nie tylko skutecznie chłodzić, ale również grzać. Ten model ma taką funkcję i jest w stanie wytworzyć temperaturę sięgającą do 65 st. C. Wygodny przełącznik pozwala szybko wybrać opcję chłodzenia lub grzania.

 

 

 

 

Waeco TropiCool Classic TC-21FL

 

Model Waeco TropiCool Classic TC-21FL to samochodowa lodówka o pojemności 20 litrów, dlatego zmieści się ona nawet do małego auta. Została ona wyposażona w elektroniczny termostat TC, który ma tryb energooszczędny oraz funkcję pamięci. Obsługuje się go za pomocą membranowej klawiatury z wyświetlaczem temperatury LED.

Produkt został wykonany z wytrzymałego materiału, co pozytywnie wpływa na jego żywotność. Wymiary tej lodówki wynoszą: 45 cm x 42 cm x 30,3 cm. Waży ona zaledwie 6 kg, dlatego nie jest kłopotliwa w przenoszeniu. Zakres trybu chłodzenia wynosi od 1 st. C do 15 st. C, a zakres trybu grzania od 50 st. C do 65 st. C.

Konsumenci doceniają ten model przede wszystkim za kompaktowe rozmiary. Wygląda on bardzo estetycznie i wygodnie się go przenosi. Ponadto ta lodówka jest w stanie utrzymać optymalną temperaturę w komorze, nawet gdy na zewnątrz panuje upał.

 

 

 

 

MPM MPM-32- CBM-03

 

Produkt o nazwie MPM MPM-32- CBM-03 jest elektryczną lodówką turystyczną o pojemności 29 litrów i wadze 4,3 kg. Sprawdzi się ona idealnie zarówno na krótkich, jak i nieco dłuższych wyjazdach. Ten model ma niewielkie wymiary, które wynoszą: 40 cm x 45 cm x 30 cm. Dlatego też nie zajmie on zbyt wiele miejsca w samochodzie.

Prezentowane urządzenie ma klasę energetyczną A++, a więc nie zużywa zbyt wiele energii elektrycznej. Ponadto ma ono wygodną rączkę, w efekcie jego przenoszenie w inne miejsce nie jest problematyczne. Pokrywa tego modelu ma solidne zawiasy i wsporniki działające podczas otwarcia, co wpływa na jego długą żywotność.

Konsumenci potwierdzają, że jest to elektryczna lodówka turystyczna w dobrej cenie. Do jej podstawowych zalet można zaliczyć kompaktowy rozmiar oraz skuteczność działania. Urządzenie swoją maksymalną wydajność zachowuje, gdy różnica temperatur otoczenia i wnętrza lodówki nie przekracza 16 st. C.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...