Najlepsza krótkofalówka Motorola

Ostatnio aktualizowane: 06.07.20

 

Jaką krótkofalówkę Motorola wybrać?

 

Krótkofalówki idealnie sprawdzają się w pracy czy na wakacjach, podczas aktywności mających miejsce na dużych terenach. Znajdują się w nieodłącznym wyposażeniu pracowników budowlanych, pracowników portów morskich czy lotniczych. Należą także do ekwipunku myśliwych czy fanów sportów motocrossowych. To właśnie tym niewielkim urządzeniom poświęcimy ten artykuł, odpowiadając na pytanie, jakie cechy posiada najlepsza krótkofalówka Motorola w 2020 roku.

 

 

Firma Motorola, której poświęcamy ten artykuł, kojarzy się głównie z telefonami komórkowymi, ale ma na swoim koncie sukcesy również w produkcji innych sprzętów, w tym krótkofalówek. Motorola założona została dziewięćdziesiąt lat temu w Chicago pod nazwą Galvin Manufacturing Corporation. Pierwsze duże sukcesy firma osiągnęła, jako dostawca sprzętu radiowego dla armii Stanów Zjednoczonych.

Krótkofalówki, czyli urządzenia będące jednocześnie nadajnikami i odbiornikami, działają w paśmie fal krótkich. Od telefonów różni je to, że nie mogą spełniać obu tych funkcji jednocześnie. Każde urządzenie nastawione na ten sam kanał może usłyszeć nasz komunikat. Z tego powodu firmy produkujące takie urządzenia wyposażają je dodatkowo w kilkadziesiąt podkanałów, aby nikt nie podsłuchiwał naszej rozmowy. Na zasięg sprzętu wpływ ma jakość elementów, z których został on wykonany, np. jakość anteny, czy moc (w przypadku Motoroli to bardzo często 500 mW), którą dysponuje urządzenie. Nie bez znaczenia są także warunki atmosferyczne oraz ukształtowanie terenu. Niestety, zasięg deklarowany przez producentów często jest badany podczas idealnych warunków, dlatego warto szukać jak najwyższej wartości.

Podczas wyboru produktu powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na akumulator. Najlepsze krótkofalówki Motorola mają pojemność do 800 mAh. Materiał, z którego wykonane są profesjonalne urządzenia to ABS, często wykorzystywany także do produkcji profesjonalnego sprzętu sportowego, a także klocków LEGO. Jeśli sprzętu szukamy z myślą o sportach ekstremalnych warto wybrać model wodoodporny, którego obudowa jest wysoce odporna na uszkodzenia. Warto, by produkt był prosty w obsłudze.

Obecnie krótkofalówki często są wyposażone w funkcję VOX umożliwiającą głosową aktywację nadawania sygnału oraz szyfrowanie transmisji, jeśli chcemy, by nasza wiadomość była nieczytelna dla osób znajdujących się w pobliżu. Można znaleźć także takie modele, które przesyłają sygnały cyfrowe, przez co można za ich pomocą wykonywać i odbierać połączenia oraz wysyłać wiadomości SMS.

 

 

Krótkofalówki Motorola – Ranking

 

 

Motorola TLKR T80 Extreme

 

Motorola TLKR T80 Extreme to model wykonany z dobrych materiałów, które poradzą sobie nawet w najcięższych warunkach pogodowych i terenowych. Wśród użytkowników tego sprzętu szczególnie doceniana jest opcja wywoływania grupowego, która dobrze sprawdza się na przykład podczas jazdy na nartach czy górskiej wspinaczki. Urządzenie obsługuje 8 podstawowych kanałów, jednak w trosce o naszą prywatność producent dodał także obsługę 121 kodów.

Nie musimy się martwić tym, że mamy zajęte ręce – produkt posiada wbudowaną opcję głosowego uruchamiania nadawania VOX. Jest ona również uzupełniona o opcję auto squelch, czyli wyciszanie szumów. Produkt jest odporny na wilgoć, posiada wbudowaną latarkę, stoper oraz zegarek.

Moc TLKR T80 Extreme to 500 mW. Sprzęt może być zasilany akumulatorkami lub przy użyciu baterii alkalicznych (po pełnym naładowaniu produkt działa do 16 h). W celu zaoszczędzenia energii krótkofalówka wyłącza się automatycznie (w przypadku dłuższego braku aktywności). Produkt waży zaledwie 140 g. Posiada klarowny, podświetlany wyświetlacz LCD.

 

 

 

 

Motorola TLKR T60

 

Jeśli szukasz niezawodnego sprzętu na wyprawy w teren ze znajomymi Motorola TLKR T60 (moc 500 mW) to idealny wybór. Jest odporna na warunki zewnętrzne, a przy tym nie traci ani trochę na wyglądzie. W idealnych warunkach terenowych i pogodowych producent zapewnia zasięg nawet do 8 km. Wyświetlacz LCD będzie czytelny o każdej porze dnia i nocy, co potwierdzają recenzje użytkowników.

W trakcie produkcji zastosowano bezpieczny akumulator niklowo-metalowo-wodorkowy (NiHM), który nie zawiera żadnych związków toksycznych. O poziomie naładowania akumulatora informuje nas specjalny wskaźnik na ekranie.

Ochronę przed upadkiem zapewni zaczep do paska wraz z pętlą mocującą. W przypadku, gdy obie ręce będziemy mieli zajęte bardzo wygodny będzie zestaw słuchawkowy, który jest sprzedawany w komplecie z tym modelem. Motorola TLKR T60 obsługuje 8 kanałów oraz 121 kodów. Konsumenci do wyboru mają także 5 różnych opcji dzwonka powiadamiającego o rozmowie, które zostały przez nich pozytywnie ocenione.

 

 

 

 

Motorola TLKR T40

 

Model TLKR T40 to krótkofalówka Motorola w dobrej cenie, która będzie dobrze odgrywać swoją rolę na rodzinnych wczasach czy w trakcie uprawiania sportów terenowych. Produkt obsługuje 8 kanałów, a jego zasięg wynosi od 4 do 6 kilometrów, oczywiście w zależności od warunków pogodowych i terenowych.

Bezpieczeństwo sprzętu podczas użytkowania zapewnia zaczep do paska w postaci klipsa oraz pętla mocująca. Ponadto przypadkowym, niechcianym połączeniom zapobiega blokada klawiatury. O nadchodzącym połączeniu informuje dzwonek, a brzęczyk potwierdzi odbiór rozmowy. Urządzenie działa dzięki akumulatorom lub bateriom AAA.

Zakres częstotliwości urządzenia na paśmie PMR to od 446.00625 – do 446.09375. Co istotne, używanie tych częstotliwości nie wymaga posiadania licencji. Model TLKR T40 ma ciekłokrystaliczny wyświetlacz LCD oraz zintegrowaną antenę. O stanie naszej baterii będzie nas informował wskaźnik naładowania, który jest widoczny na ekranie. Produkt idealnie nadaje się dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z krótkofalówkami. Konsumenci są bardzo zadowoleni z produktu, a zwłaszcza z jego intuicyjnej obsługi.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status