Najlepsza krótkofalówka Baofeng

Ostatnio aktualizowane: 21.04.19

 

Jaką krótkofalówkę Baofeng wybrać?

 

Choć trudno w to uwierzyć nie w każdej sytuacji możemy się komunikować przy pomocy telefonu komórkowego. W niektórych sytuacjach, jak spacer w lesie czy po górach, nie mamy zasięgu. Dlatego, jeśli często podróżujesz powinieneś zainwestować w krótkofalówkę. Ułatwi ona komunikowanie się z innymi członkami grupy. Chcemy, abyś wybrał dla siebie możliwie najlepszy model, dlatego przygotowaliśmy poniższy poradnik. Dowiesz się z niego, jaka jest najlepsza krótkofalówka Baofeng w 2019 roku.

 

 

Baofeng to renomowany producent przenośnych sprzętów krótkofalowych. Produkty tej marki znane są z prostej obsługi oraz dużej niezależności. Wiele urządzeń używanych jest podczas akcji ratunkowych w górach.

Zanim podpowiemy Ci, na co zwrócić uwagę warto przedstawić, jak w ogóle działa krótkofalówka. Jest to urządzenie, które pełni funkcję zarówno nadajnika, jak i odbiornika poprzez wykorzystanie pasma krótkich fal. Aby przekazać informacje należy otworzyć tor łączności pomiędzy antenami przy pomocy specjalnego przycisku. Zanim zaczniesz komunikację z resztą grupy musisz skonfigurować krótkofalówki, by pracowały na tym samym kanale.

Koniecznie sprawdź moc produktu, który chcesz zakupić. Według polskich przepisów tego typu sprzęty nie mogą mieć większej wydajności niż 0,5 W. Nie zniechęca to producentów do tworzenia produktów o większej mocy, co jest niestety niezgodne z prawem. Upewnij się, jaka jest rzeczywista moc krótkofalówki, abyś nie miał problemów.

Najlepsze krótkofalówki Baofeng mają duży zasięg pracy. Dzięki temu Ty i Twoi znajomi możecie się swobodnie komunikować podczas spaceru w lesie. Pamiętaj jednak, że ukształtowanie terenu ma bardzo duży wpływ na odbierany sygnał. Duże zalesienie oraz zła pogoda na pewno będą oddziaływały negatywnie na pracę urządzenia.

Dokonując zakupu polecamy upewnić się, że produkt ma funkcję vox, czyli wysyłanie sygnału bez konieczności naciskania przycisku. Nie tylko ułatwi to korzystanie ze sprzętu, ale pozwoli nadać sygnał SOS. Innym dodatkiem jest opcja nasłuchu, która czasowo przemieni krótkofalówkę w elektroniczną nianię, gdyż pozwala bez przeszkód słuchać, co dzieje się z drugim nadajnikiem. Jeśli wraz ze znajomymi często jeździcie na gry do lasu (jak paintball) warto wybrać urządzenie z możliwością szyfrowania transmisji. Sprawi ona, że osoby postronne nie poznają treści komunikatu, co ułatwi zaplanowanie strategii.

 

 

Krótkofalówki Baofeng – Ranking

 

 

Baofeng UV-5R 

 

Zachęcamy wszystkich do zakupu Baofeng UV-5R, czyli prostej w obsłudze krótkofalówki. Jest to bardzo nowoczesny i czuły sprzęt o dużym zasięgu pracy. Producent zapewnia, że model sprawdzi się w niemal każdych warunkach, w tym w powietrzu i na wodzie. Produkt bez trudu prześle sygnał w gęsto zalesionym lesie, a poza tym może też pracować przy temperaturze -30 st. C.

Gabaryty modelu są dość niewielkie, więc jego przechowywanie nie powinno stanowić trudności. Ten radiotelefon bardzo dobrze sprawdzi się podczas komunikacji dwukierunkowej, przy której wykorzystuje się fale VHF i UHF. Zakres pasm to 2 m i 70 cm. Obsługa krótkofalówki jest intuicyjna, więc jej nauka zajmie Ci kilka minut. Urządzenie składa się z wysuwanej anteny, niewielkiej gałki, która służy do zwiększania głośności oraz włącznika/wyłącznika. Pod ekranem znajduje się pomarańczowy przycisk, który należy nacisnąć podczas transmisji. Sprzęt ma też wbudowaną latarkę.

Według konsumentów jest to bardzo wydajny model w dobrej cenie. Posiada on liczne zabezpieczenia, jak blokada klawiszy czy funkcja czuwania, które ułatwiają używanie.

 

 

 

 

Baofeng UV-82

 

Krótkofalówka Baofeng UV-82 to nowoczesny model dwupasmowy, który pełni funkcję radiotelefonu. Dzięki temu możesz komunikować się z innymi osobami, nawet w warunkach, gdzie telefon nie ma zasięgu. Urządzenie ma wbudowaną pamięć, która jest w stanie pomieścić dane o 128 kanałach. Wymiary modelu to: długość całkowita – 28,6 cm, długość anteny – 18 cm, szerokość – 5,3 cm i głębokość – 3 cm.

Krótkofalówka wyposażona jest w łatwe w obsłudze menu, w którym znajdują się 42 pozycje. Wyświetlacz jest dwuliniowy, a do tego bardzo czytelny. Dużym atutem jest wbudowana latarka, która ułatwia przemieszczanie się po zmroku. W urządzeniu znajduje się nowoczesny akumulator litowo-jonowy o pojemności 2800 mAh. Jest on bardzo wydajny, więc nie musisz się obawiać o wyładowanie baterii w czasie podróży. Produkt oferuje kilka cykli pracy: 3-minutowy, 54-minutowy oraz opcję czuwania.

Prezentowany sprzęt cieszy się bardzo dużą popularnością wśród konsumentów. Wiele osób doceniło atrakcyjny stosunek ceny do możliwości sprzętu. Ten wielofunkcyjny model umożliwia komunikację na wodzie, lądzie oraz w powietrzu. Opinie konsumentów o krótkofalówce są bardzo pozytywne.

 

 

 

 

Baofeng BF-888S

 

Model Baofeng BF-888S to nowoczesna krótkofalówka, która sprawdzi się podczas spacerów po lesie, na stoku czy w czasie jazdy motorem. Produkt obsługuje częstotliwości od 400 MHz do 470 MHz. Istnieje jednak możliwość samodzielnego zaprogramowania innych stacji. Wymaga to jednak podłączenia sprzętu do komputera.

Produkt wyposażony jest w bardzo funkcjonalną latarkę LED, która na pewno przyda Ci się podczas spaceru. Prezentowany model to dobrze zbudowana krótkofalówka Baofeng w dobrej cenie, która jest odporna na upadki i uszkodzenia mechaniczne. Dużą wydajność gwarantuje bateria Li-on 1500 mAh. Sprzęt jest w stanie pracować nawet w niekorzystnych warunkach pogodowych, w tym w temperaturze do -30 st. C. Dzięki wbudowanej antenie, bez trudu odbierzesz sygnał nadany przez Twoich znajomych. Producent zapewnia, że zniekształcenia audio stanowią mniej niż 5%.

Opinie konsumentów o tym urządzeniu są bardzo pochlebne. Wśród zalet produktu najczęściej wymieniane są: niska cena, duża czułość oraz niewielka emisja niepożądanego hałasu. Pozwala to nadawać i odbierać przejrzyste komunikaty.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 4.33 out of 5)
Loading...