Ranking 9 najlepszych lodówek turystycznych w 2024

Ostatnio aktualizowane: 16.04.24

 

Lodówka turystyczna – Poradnik zakupowy, ranking i test

 

Zasilana z sieci elektrycznej lub z gniazda zapalniczki samochodowej lodówka turystyczna Camry CR 93 jest niezastąpiona w trakcie dłuższych wycieczek. Jest ona zrobiona z dobrych gatunkowo materiałów, obudowa wykazuje odporność na zarysowania, a składana rączka jest solidnie przytwierdzona do podstawy. Sprzęt nie jest ciężki, więc nawet po napełnieniu komory może go swobodnie przenosić jedna osoba. Inną, równie ciekawą propozycją jest lodówka turystyczna do samochodu Camry CR 8061. Ma ona przełącznik grzania i chłodzenia. W zestawie znajdują się kable niezbędne do podłączenia sprzętu do zasilania. Pokrywa na zawiasach jest szczelna i łatwo się ją otwiera.

9 najlepszych lodówek turystycznych. Opinie w 2024 roku

 

Jeśli przeczytasz zamieszczony poniżej ranking lodówek turystycznych, dowiesz się, które sprzęty są najlepiej oceniane przez użytkowników. Do wyboru masz modele o różnej pojemności i sposobie zasilania, więc istnieje duża szansa, że znajdziesz dobry sprzęt na swoje potrzeby. 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Lodówkę turystyczną można podłączyć na dwa sposoby: do zwykłej sieci elektrycznej i do gniazda zapalniczki samochodowej. Sprzęt z pewnością okaże się przydatny w trakcie podróży. Składana rączka ułatwia przenoszenie. Urządzenie nie zajmuje dużo miejsca.

Wady

Choć większość użytkowników dobrze wypowiada się na temat efektywności działania sprzętu, pojedyncze osoby wskazują, że chłodzenie mogłoby być nieco lepsze, szczególnie kiedy temperatura za oknem jest wysoka.

Podsumowanie

Pojemność komory jest równa 32 l. Produkt waży 7 kg. Obudowa ma szary kolor, nie pojawiają się na niej zarysowania. Sprzęt ma dobrą izolację, co pozwala utrzymać odpowiednią temperaturę w środku lodówki. Umieszczoną na zawiasach pokrywę łatwo się otwiera.

Drugi wybór

Zalety

Choć urządzenie jest stosunkowo duże i nieco ciężkie, jego przenoszenie nie stanowi problemu. Pomocny okazuje się składany uchwyt. Zamykana na zatrzaski pokrywa jest szczelna, więc niska temperatura wewnątrz komory dłużej się utrzymuje. W lodówce zmieści się sporo jedzenia (pojemność 45 l).

Wady

Model generuje stosunkowo duży hałas w trakcie pracy, szczególnie jeśli cała komora jest zapełniona. Na początku szum jest nieco denerwujący, ale po czasie można się do niego przyzwyczaić.

Podsumowanie

Lodówka turystyczna przyda się podczas wyjazdów z rodziną i przyjaciółmi. Można włożyć do niej prowiant i mieć pewność, że nie straci on swoich właściwości. Maksymalna temperatura chłodzenia wynosi do 20 st. C poniżej temperatury otoczenia.

Rozważ też

Zalety

Lodówka ma bardzo dużą pojemność, dlatego jest odpowiednia dla większej rodziny lub grupy znajomych. Można w niej pionowo przechowywać 2 l butelki. Model nie wymaga podłączenia do prądu, wystarczy umieścić w nim wkłady chłodzące.

Wady

Posiadacze mniejszych samochodów narzekają, że sprzętu nie można przewozić np. na fotelu obok kierowcy. Jest on szeroki, dlatego najlepiej schować go do bagażnika.

Podsumowanie

Pojemność modelu wynosi 30 l. Może on utrzymywać niską temperaturę nawet przez 12 godzin. Pusta lodówka waży ok. 2 kg. Jest ona wykonana z mocnego tworzywa sztucznego, przystosowanego do kontaktu z żywnością (ma stosowne atesty).

 

Lodówka turystyczna na prąd

 

1. Lodówka samochodowa Camry CR93

 

Lodówka turystyczna na prąd Camry CR 93 to idealna propozycja dla osób, które często podróżują i chcą mieć możliwość bezpiecznego przewożenia jedzenia. Urządzenie można podłączyć nie tylko do zwykłej sieci elektrycznej, ale też gniazdka zapalniczki samochodowej, co zwiększa jego praktyczność. 

Elektryczna lodówka turystyczna ma dużą komorę chłodzącą o pojemności równej 32 l. Dokładne wymiary modelu to: 44 cm x 32 cm x 44,7 cm. Nie jest to duży sprzęt, więc bez problemu spakujemy go do bagażnika. Lodówka jest zamykana na zatrzaski i w razie potrzeby można ją łatwo otworzyć. Obudowa ma dobrą izolację termiczną, więc możliwe jest utrzymanie niskiej temperatury we wnętrzu komory nawet po odłączeniu sprzętu od zasilania. 

Ze względu na to, że lodówka turystyczna na prąd ma solidny uchwyt, jej przenoszenie jest wygodne. Rączka jest składana, można schować ją w pokrywie. Użytkownicy są zadowoleni z takiego rozwiązania, bo sprzęt nie zajmuje dużo miejsca, więc można go przewozić także w niewielkim samochodzie pełnym bagaży podróżnych.

 

 

 

 

Lodówka turystyczna samochodowa

 

2. Lodówka turystyczna Camry 45L CR 8061

 

Samochodowa lodówka turystyczna Camry CR 8061 ma pojemność równą 45 l. Dokładne wymiary sprzętu to: 56,1 cm x 39,1 cm x 41,6 cm. Moc chłodzenia wynosi od 48 W do 58 W w zależności od wybranego sposobu zasilania. Urządzenie można podłączyć do standardowej sieci elektrycznej albo gniazdka zapalniczki samochodowej.

Lodówka turystyczna gwarantuje chłodzenie do 20 st. C. poniżej temperatury otoczenia. Obudowa ma specjalną izolację, tak aby chłód wewnątrz komory dłużej się utrzymywał. Chcąc ułatwić użytkownikom przenoszenie sprzętu, producent wyposażył go w wygodną, składaną rączkę. Pokrywa na zawiasach działa płynnie, więc łatwo się ją podnosi.

Trzeba przyznać, że opinie o lodówkach turystycznych Camry są pochlebne, a użytkownicy szczególnie cenią prezentowany przez nas model. Dlaczego ten sprzęt jest chętnie przez nich kupowany? Powodem tego bez wątpienia jest efektywność działania, dobra izolacja, a przy tym estetyczne wykonanie.

 

Zalety

Pojemność: Camry CR 8061 to propozycja dla biwakowiczów, którzy chcą zabrać ze sobą bardzo dużo rzeczy, gdyż pojemność lodówki wynosi aż 40 l.

Zamykanie: Produkt ma zatrzaski, które zapewniają odpowiednie zabezpieczenie przed wysypaniem się zawartości lodówki. Jest to niezawodne rozwiązanie, gdy na przykład podróżujesz autem terenowym lub też przemieszczasz się trzymając lodówkę w dłoniach.

Izolacja: Lodówka ma bardzo dobrą termoizolację. Utrzymuje temperaturę o 20 st. C niższą od tej, która panuje na zewnątrz urządzenia.

 

Wady

Cena: Lodówka kosztuje prawie 400 zł, co dla wielu osób jest dość wygórowaną ceną.

Mobilność: Ze względu na brak paska, przenoszenie tej lodówki jest kłopotliwe.

 

 

 

 

Lodówka turystyczna na wkłady

 

3. Lodówka Turystyczna na Wkłady Atlantic 30L

 

Lodówka Turystyczna na Wkłady Atlantic 30L powinna zainteresować większe rodziny. Jej pojemność to 30 l, co oznacza, że zmieści się w niej dużo żywności. Poza tym w środku można pionowo przechowywać 2 l butelki z napojami. Jest to model na wkłady chłodzące, nie wymaga podłączania do zasilania.

Wymiary lodówki to: 38 cm x 40 cm x 30 cm, waży ona ok. 2 kg (gdy jest pusta). Niska temperatura utrzymuje się we wnętrzu nawet przez 12 godzin. Nie ma ryzyka, że pokrywa otworzy się podczas transportu sprzętu, zapobiega temu specjalny uchwyt blokujący.

Konsumenci docenili sprzęt za dużą pojemność, a także solidność. Wyprodukowano go z mocnego tworzywa sztucznego, które jest przystosowane do kontaktu z żywnością, co potwierdzają atesty. Poza tym lodówka jest łatwa w utrzymaniu w czystości, po użyciu wystarczy przetrzeć ją wilgotną gąbką. Ma ona estetyczny, niebiesko-biały kolor.

 

Zalety

Waga: Prezentowane urządzenie waży zaledwie 2,1 kg. W efekcie jest to jedna z najlżejszych propozycji w naszym zestawieniu. Dzięki temu lodówka jest bardzo mobilna.

Izolacja: Ze względu na bardzo dobrą izolację, model ten jest stosunkowo wydajny.

Pojemność: W lodówce zmieścimy aż 30 litrów produktów spożywczych. Jest to dość duży model w porównaniu z innymi produktami dostępnymi na rynku.

Blokada: Ze względu na blokadę w uchwycie, nie musimy obawiać się o samoczynne otworzenie lodówki i wysypanie się jej zawartości.

 

Wady

Utrzymanie zimna: Jest to lodówka na wkłady chłodzące. Aby była wydajna, musimy w niej umieścić sporo takich wkładów, które zajmują dużo miejsca.

 

 

 

 

Lodówka turystyczna na gaz

 

4. Lodówka Termoelektryczna Dometic MobiCool F16AC 15

 

Model Dometic MobiCool F16AC 15 to lodówka turystyczna na gaz, której pojemność wynosi 15 l. Wyróżnia się ona bardzo ciekawym designem, wygląda jak miniaturowa wersja prawdziwej chłodziarki. Drzwiczki mogą otwierać się na prawą lub lewą stronę, zależnie od indywidualnych preferencji.

Sprzęt ma wymiary: Wysokość – 51 cm, szerokość – 27 cm i długość – 26,5 cm. Waży on 5 kg. Zdolność chłodzenia lodówki to nawet 20 st. C poniżej temperatury otoczenia. Model przydaje się podczas podróży, może być używany także w biurze, aby zachować świeżość drugiego śniadania lub zapewnić stały dostęp do chłodnych napojów.

Z recenzji opublikowanych na temat lodówki wynika, że jest ona praktyczna. Wewnątrz zmieszczą się cztery butelki o pojemności 1,5 l w pozycji pionowej. W razie potrzeby do komory możemy włożyć półeczki, aby móc poukładać żywność. Sprzęt ma kompaktowe wymiary. Nie ma ryzyka, że przez niedomknięte drzwi temperatura szybko się podniesie, zapobiega temu magnetyczne zamknięcie.

 

 

 

 

Mała lodówka turystyczna

 

5. Przenośna Mini Lodówka Turystyczna Konig KN-MF10 4L

 

Mała lodówka turystyczna Konig KN-MF10 jest polecana osobom, którym zależy na niewielkim urządzeniu mieszczącym się w każdym miejscu. Dokładne wymiary modelu to: 24 cm x 17,9 cm x 25 cm, a pojemność wynosi 4 l. W komorze chłodzącej zmieści się 6 puszek 0,3 l, co potwierdził przeprowadzony przez użytkowników test lodówek turystycznych.  Moc urządzenia jest równa 50 W. 

Lodówka turystyczna może być zasilania z gniazdka zapalniczki samochodowej i z sieci elektrycznej. W skład zestawu wchodzą wszystkie niezbędne do tego przewody. Urządzenie jest wykonane z tworzywa sztucznego i metalu, oba materiały wyróżnia solidność.

Użytkownicy dobrze oceniają efektywność pracy sprzętu. Lodówka daje możliwość chłodzenia np. napoju maksymalnie do 20 st. C. poniżej temperatury otoczenia. Dodatkowo urządzenie nie generuje dużego hałasu, jest małe i poręczne. Te zalety decydują o jego sporej popularności. 

 

 

 

 

Lodówka turystyczna 12V

 

6. Lodówka termoelektryczna Waeco TropiCool Tc 35FL

 

Lodówka turystyczna 12V Waeco TropiCool TC-35FL ma pojemność ok. 33 l, a je wymiary to: 55 cm x 46 cm x 37,6 cm. Waga wynosi 10 kg. Urządzenie ma certyfikat TÜV/GS potwierdzający spełnianie określonych prawem norm. Zdolność chłodzenia wynosi do 30 st. C. względem temperatury otoczenia.

Ta dobra lodówka turystyczna ma nie tylko funkcję chłodzenia, ale także grzania, więc możliwości jej zastosowania są naprawdę duże. Izolacja została wykonana z pianki poliuretanowej, która skutecznie chroni przed stratami temperatur. Obudowę zrobiono z wytrzymałych materiałów, poszczególne elementy są formowane wtryskowo. Produkt ma szary kolor. 

Szczególnie docenianą przez użytkowników zaletą jest możliwość 7-stopniowej regulacji temperatury grzania i chłodzenia. Dzięki temu łatwo dostosować sprzęt do aktualnych potrzeb. Nie bez znaczenia jest też solidność wykonania, łatwy system obsługi i zasilanie zarówno z sieci, jak i gniazda zapalniczki samochodowej.

 

 

 

 

Lodówka turystyczna z agregatem

 

7. Lodówka turystyczna Hanks Air 27L

 

Lodówka turystyczna z agregatem Hanks Air 27L będzie niezastąpiona w czasie wycieczek, pikników czy kempingu. Urządzenie znajduje zastosowanie z wielu miejscach, więc jego zakup z pewnością będzie dobrym wyborem. Wymiary sprzętu to: 42 cm x 34 cm x 49 cm, a jego waga wynosi 5,5 kg.

Komora wewnętrzna ma pojemność równą 27 l. Lodówkę można zasilać z sieci elektrycznej albo z gniazda zapalniczki samochodowej. Nawet jeśli znajdujemy się w miejscu bez dostępu do prądu, możemy zachować świeżość przewożonej żywności. Urządzenie chłodzi do 20 st. C poniżej temperatury otoczenia, ma też funkcję grzania do 65 st. C. Na elektronicznym wyświetlaczu prezentowana jest ustawiona temperatura.

Sprzęt działa efektywnie, o czym można dowiedzieć się, czytając zamieszczone na jego temat opinie. Większość użytkowników zgadza się z tym, że jest to dobrej jakości lodówka turystyczna, z odpowiednim system cyrkulacji powietrza i skuteczną izolacją termiczną.

 

 

 

 

Lodówka turystyczna Ezetil

 

8. Ezetil E 40 M 12/230V Electric Cooler Eco Cool Energy

 

Lodówka turystyczna Ezetil E40M ma moc równą 70 W. Jej dokładne wymiary to: 51 cm x 38,5 cm x 30 cm, a waga sięga 7,1 kg. Urządzenie może być zasilane ze zwykłego domowego gniazdka, a także z gniazda zapalniczki samochodowej. To wygodne rozwiązanie zwiększające funkcjonalność sprzętu.

Pojemność lodówki wynosi 37 l, więc można w niej zmieścić sporo jedzenia i picia. Choć sprzęt jest stosunkowo duży, jego przenoszenie jest wygodne. To możliwe dzięki umieszczonym przy podstawie kółkom, które płynnie się przesuwają. Dodatkowo na obudowie znajduje się też poręczny uchwyt.

To urządzenie spełnia wymagania wielu użytkowników, działa efektywnie i nie generuje hałasu w trakcie pracy. Wytrzymała obudowa nie jest podatna na zarysowania, więc sprzęt po dłuższym czasie użytkowania prezentuje się równie dobrze, co na początku.

 

 

 

 

9. Lodówka x Funkcją Grzania Teesa 5001

 

Nasze zestawienie nie byłoby kompletne bez lodówki turystycznej Teesa 5001, której pojemność wynosi 32 l. W środku mieści się sporo rzeczy, więc można przechowywać jedzenie dla większej grupy osób. W pojemniku można postawić 1,5 l butelkę. Dokładne wymiary produktu to: 36 cm x 28 cm x 44 cm, a jego waga jest równa 4,6 kg.

Lodówka turystyczna wbrew pozorom nie przyda się tylko latem, ale też jesienią czy nawet zimą. Rekomendowany przez nas model ma funkcję chłodzenia i grzania. Urządzenie potrafi chłodzić do 22 st. C poniżej temperatury otoczenia. Lodówka może być zasilania z sieci 230 V, a także z użyciem gniazda zapalniczki samochodowej 12 V.

Użytkownicy zgodnie twierdzą, że warto kupić sprzęt Teesa 5001. Lodówka ma wydajny system cyrkulacji powietrza, szczelne zamknięcie, a także dobrej jakości izolację termiczną. To wszystko sprawia, że urządzenie dobrze spełnia swoje zadanie.

Teesa 5001 to lodówka turystyczna o wymiarach: 36 cm x 28 cm x 44 cm. Sprzęt waży 4,6 kg. Obudowa ma szary kolor.

 

Zalety

Funkcjonalność: Prezentowana lodówka turystyczna ma funkcję chłodzenia (od 18 st. C. do 22 st. C poniżej temperatury otoczenia). Dodatkowo sprzęt ma także opcję grzania do 65 st. C. Podane temperatury wahają się w zależności od aktualnych warunków.

Zasilanie: Model może być zasilany z sieci 230 V lub z gniazdka zapalniczki samochodowej. To wygodne i praktyczne rozwiązanie. Dzięki niemu możemy korzystać ze sprzętu w różnych miejscach.

Tryb ECO: Użytkownicy doceniają to, że lodówka turystyczna Teesa 5001 może działać w trybie ECO.

Pojemność: Z uwagi na to, że pojemność modelu wynosi 32 l możemy być pewni, że w środku zmieści wszystko to, co nam potrzebne. Zaletą jest również spora wysokość lodówki (możliwość przenoszenia 1,5 l butelki).

Przenoszenie: Model wyposażono w dobrze wyprofilowaną rączkę pozwalającą na jego wygodne przenoszenie.

 

Wady

Zarysowania: Po dłuższym czasie użytkowania na obudowie mogą pojawić się drobne zarysowania.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką lodówkę turystyczną kupić?

 

Konsumenci często szukają odpowiedzi na pytanie, jaka jest najlepsza lodówka turystyczna, bo chcą zakupić dobrej jakości sprzęt, który posłuży im przez wiele lat. Tego typu urządzenia cieszą się popularnością ze względu na swoją mobilność i funkcjonalność. Osoby, które lubią podróżować, będą zadowolone z inwestycji w przenośną lodówkę. Podjęcie decyzji zakupowej nie jest jednak łatwe m.in. dlatego, że na rynku można znaleźć wiele modeli. Na jakie cechy zwracać uwagę, porównując sprzęty między sobą? 

Jakie lodówki turystyczne można znaleźć w sklepach?

W sklepach można znaleźć różne rodzaje lodówek turystycznych, a podział urządzeń następuje na podstawie ich budowy i sposobu zasilania. Do wyboru konsument ma modele: 

elektryczne – są one najbardziej popularne, wybiera je większość kupujących. Urządzenia mogą być zazwyczaj zasilane nie tylko z sieci elektrycznej, ale też z gniazda zapalniczki samochodowej 12 V lub 24 V. W efekcie z lodówki można korzystać także w trasie i w miejscach, gdzie jest ograniczony dostęp do energii elektrycznej. Czasami w skład kompletu wchodzą też dodatkowo wkłady chłodzące, które poprawiają efektywność działania urządzenia. Funkcjonalne lodówki elektryczne dają możliwość nie tylko chłodzenia, ale też grzania, co zwiększa możliwości ich zastosowania. 

gazowe – zasilane gazem propan-butan, najczęściej łączą w sobie również zalety lodówek elektrycznych, co oznacza, że można podłączyć je do prądu lub gniazdka zapalniczki samochodowej. Zazwyczaj takie modele są stosunkowo drogie.

na wkłady – najtańsza z propozycji. Lodówki na wkłady mają niewielkie wymiary i nie wymagają zasilania, dlatego idealnie sprawdzają się na pikniki za miastem czy krótkie wycieczki. Efektywność ich działania nie jest najlepsza, jednak wiele zależy od naszych potrzeb, temperatury panującej w danym dniu, a także szczelności pokrywy. 

 

Efektywność działania, czyli moc chłodzenia

Ważnym parametrem, na który obowiązkowo trzeba zwrócić uwagę, kiedy zastanawiamy się jaką lodówkę turystyczną wybrać, jest efektywność jej działania, a dokładnie moc chłodzenia. Wynosi ona ok. 40 W albo więcej, w zależności od wybranego modelu. Im jest większa, tym urządzenie jest wydajniejsze. Producenci w opisach podają najczęściej, do jakiego stopnia można schłodzić żywność i napoje względem temperatury panującej na zewnątrz. Lodówki elektryczne potrafią utrzymać wewnątrz komory temperaturę nawet do 20 st. C. niższą względem otoczenia. To dobry wynik.

Lepsze chłodzenie bez wątpienia zapewniają lodówki elektryczne i gazowe niż modele na wkłady. W przypadku tych ostatnich liczy się przede wszystkim ilość wkładów. Im jest ich więcej, tym temperatura jest niższa i dłużej utrzymuje się na określonym poziomie. Trzeba jednak pamiętać, że wkłady chłodzące zabierają stosunkowo dużo miejsca, więc nie zawsze są dobrym wyborem.

 

Pojemność

Lodówki turystyczne są dostępne w różnych wymiarach. Jaką pojemność wybrać, aby być zadowolonym z zakupu? Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi, bo wszystko zależy od naszych potrzeb. Jeśli sprzęt chcemy wykorzystać podczas wycieczek, które najczęściej odbywamy tylko z partnerem, możemy wybrać lodówkę o małej pojemności. Najmniejsze modele mieszczą ok. 4 l. Nieco bardziej praktyczne są urządzenia o większych rozmiarach, bo można do nich spakować zarówno napoje, jak i żywność. Jeśli mamy dużą rodzinę albo chcemy przewozić sporo jedzenia, możemy zainwestować w lodówkę o pojemności nawet 50 l. 

Im większa pojemność, tym sprzęt zajmuje więcej miejsca. Przed podjęciem decyzji o zakupie, warto dokładnie sprawdzić wymiary zewnętrzne lodówki i zweryfikować, czy zmieści się ona do naszego samochodu. Pamiętajmy też, że wybierając się w podróż, najczęściej zabieramy ze sobą walizki i różne potrzebne akcesoria, więc nie mamy do dyspozycji całego bagażnika.

Wykonanie

Najlepsza lodówka turystyczna ma solidnej jakości obudowę, która wykazuje odporność na uszkodzenia mechaniczne. Do produkcji sprzętu wykorzystuje się różnego rodzaju tworzywa np. ABS. Na tego typu materiale nie pojawiają się zarysowania, więc wygląd urządzenia pozostaje bez zmian na długi czas. Estetyka produktu nie jest jednak najważniejsza i zdecydowanie większe znaczenie ma rodzaj wykonanej izolacji. Lodówka musi mieć solidnie zrobione ścianki, przez które nie będzie uciekało zimno. Na skuteczność izolacji duży wpływ ma pokrywa, która najczęściej umieszczona jest na płynnie działających zawiasach. Dobrze, jeśli ma ona zabezpieczenie przed przypadkowym otwarciem. 

Skupiając się na wykonaniu produktu, warto zwrócić uwagę także na jego wagę. Może ona wynosić od kilku do nawet kilkudziesięciu kilogramów, w zależności od pojemności i sposobu wykonania. Oczywiste jest, że im sprzęt jest lżejszy, tym zdecydowanie łatwiej się go przenosi. Ważnym elementem każdej lodówki turystycznej są uchwyty, zazwyczaj umieszczone po bokach obudowy. Najczęściej są one składane, więc nie zajmują dodatkowego miejsca. Niektóre dostępne na rynku modele mają klipsy, do których można przymocować pasek na ramię. Jeśli lodówka jest bardzo ciężka, przy jej podstawie powinny znajdować się płynnie działające kółka. Nie można zapominać, że po napełnieniu jedzeniem i napojami sprzęt będzie cięższy niż na początku.

 

Ile kosztuje lodówka turystyczna?

Konsumentów interesują przede wszystkim lodówki turystyczne w dobrych cenach. Koszty zakupu są ważnym czynnikiem wpływającym na ostateczną decyzję zakupową. Ile pieniędzy trzeba zapłacić za sprzęt? Najtańsze są modele na wkłady, ich cena wynosi od ok. 100 zł. Droższe są lodówki elektryczne i na gaz, za nie trzeba zapłacić kilkaset złotych. Cena każdego produktu jest też uzależniona od pojemności i popularności producenta.

 

 

FAQ

 

P1: Jak działa lodówka turystyczna?

Elektryczna lodówka turystyczna jest wyposażona w mechanizm chłodzący, który uaktywnia się po podłączeniu do źródła zasilania. Jej działanie można porównać do zwykłej chłodziarki, której używamy w domu. Praca sprzętów gazowych opiera się na cyrkulacji amoniaku, co pozwala na utrzymanie niskiej temperatury przez długi czas. Z kolei lodówki na wkłady chłodzące, czyli te o najprostszej budowie (które są jednocześnie najtańsze) działają w znacznie mniej skomplikowany sposób. Nie ma potrzeby podłączania ich do prądu, aby utrzymać niską temperaturę w komorze. Wystarczy, że w wyznaczonym do tego miejscu umieścimy schłodzone wkłady, które będą oddawały zimno do wnętrza lodówki przez kilka, maksymalnie kilkanaście godzin.

P2: Gdzie kupić lodówkę turystyczną?

Lodówki turystyczne to bardzo popularne sprzęty, w szczególności w okresie wakacyjnym. Z tego względu bez problemu znajdziemy je super- i hipermarketach, a także sklepach RTV i AGD. Jednak zawsze warto też sprawdzić, jakie są ceny tych samych urządzeń w Internecie. Nierzadko okazuje się, że w sklepach online są one nieco tańsze, a zakupy możemy zrobić o dowolnej porze, także w dzień wolny od handlu. Żeby upewnić się, że dane urządzenie spełni wszystkie nasze oczekiwania, najpierw możemy dokładnie obejrzeć je w sklepie stacjonarnym, a dopiero potem zamówić przez Internet. Na takie rozwiązanie decyduje się coraz więcej osób.

 

P3: Jak długo chłodzi lodówka turystyczna?

Jeśli zdecydowaliśmy się na zakup lodówki turystycznej zasilanej sieciowo, będzie ona chłodzić umieszczone w komorze jedzenie do momentu odłączenia od prądu. Może to być kilkadziesiąt minut lub nawet kilka godzin (uważajmy przy tym, aby nie doprowadzić do rozładowania samochodowego akumulatora). Wiele osób po wyjęciu wtyczki z gniazda zapalniczki umieszcza w lodówce wkłady chłodzące, aby temperatura w jej wnętrzu nie obniżyła się szybko. Czas chłodzenia sprzętów gazowych to nawet ok. 200 godzin, ale wszystko zależy od pojemności butli. Z kolei lodówki na wkłady chłodzące działają do 10, maksymalnie 12 godzin, w zależności od ich wielkości i ilości.

P4: Jak zrobić lodówkę turystyczną?

Jeśli potrzebujemy lodówki turystycznej, ale nie mamy już czasu na wyjście na zakupy, możemy zbudować ją samodzielnie. W tym celu potrzebujemy: pudełka na obudowę, ok. 1 m2 styropianu, 2 kanistrów o pojemności 5 l (powinny być prostokątne, możemy użyć np. opakowań po płynie do spryskiwaczy), worków foliowych, dużej torby, folii NRC (tzw. koca termicznego) i taśmy klejącej. Kanistry należy napełnić wodą do 90% pojemności i wstawić do zamrażarki. Następnie trzeba obłożyć wnętrze pudełka styropianem zapakowanym do woreczków i zakleić taśmą, a potem na jego zewnętrznej stronie przykleić folię NRC. Do ścianek lodówki można dodatkowo przymocować takie elementy jak np. żarówka czy termometr. Ostatni krok to włożenie do obudowy schłodzonych kanistrów i umieszczenie konstrukcji w torbie.

 

P5: Lodówka turystyczna – ile wkładów?

Liczba wkładów chłodzących uzależniona jest przede wszystkim od pojemności lodówki. Jeżeli będzie ich za mało, niska temperatura nie utrzyma się w komorze zbyt długo. Do niewielkiego, maksymalnie 10-litrowego sprzętu potrzebujemy jednego wkładu. Jednak czasami musi być ich znacznie więcej, zwłaszcza gdy w lodówce przechowujemy jedzenie, które może szybko się zepsuć. Weźmy też pod uwagę to, jakie wkłady umieszczamy w komorze. Uważa się, że te żelowe są skuteczniejsze niż zwykłe, wypełnione wodą, bo na dłużej zachowują niską temperaturę i nie trzeba ich często wymieniać.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Lodówka turystyczna elektryczna Sternhoff STH-006

 

Jeśli interesuje Cię lodówka turystyczna na wkłady, pomyśl nad zakupem Sternhoff STH-006. Urządzenie można podłączyć do gniazda zapalniczki samochodowej i zwykłej sieci elektrycznej. Dostępny jest także tryb ECO, który jest aktywowany, kiedy lodówka osiągnie określoną temperaturę. Pozwala to zmniejszyć straty energii, a gdy ta się skończy, do wykorzystania mamy również wkłady chłodzące.

Pojemność lodówki jest równa 25 l, a wymiary to: 39,5 cm x 23 cm x 39,5 cm. Urządzenie zapewnia chłodzenie do 14 st. C. poniżej temperatury otoczenia. Pokrywa ma blokadę, więc po jej zamknięciu nie ma obaw, że przypadkowo zostanie ona otwarta, a znajdujące się w środku produkty spożywcze wysypią się na podłogę.

Zdaniem kupujących Sternhoff STH-006 to bardzo dobra i tania lodówka turystyczna, którą wyróżnia solidnie i estetyczne wykonanie. Sprzęt jest niewielki więc można go przewozić także w małym samochodzie, nawet jeśli wszystkie miejsca są w nim zajęte, a w bagażniku znajduje się wiele rzeczy.

 

 

Tessa Lodówka turystyczna z Funkcją Zasilania Gazem 42L

 

W naszym rankingu musiała znaleźć się lodówka turystyczna na gaz Tessa TSA5003 o pojemności równej 42 l. Wymiary produktu to: długość – 50 cm, szerokość – 49 cm i wysokość – 45 cm, a waga wynosi 18 kg. Urządzenie osiąga maksymalnie moc 90 W.

Do zakupu lodówki bez wątpienia zachęca to, że można zasilać ją na 3 sposoby: z sieci, z gniazdka zapalniczki samochodowej i z butli gazowej propan-butan. Na górnej części obudowy znajduje się panel sterowania umożliwiający ustawienie siły chłodzenia. Ciekawym dodatkiem jest wbudowana poziomica, która ułatwia ustawienie lodówki w odpowiednim miejscu. Dla poprawnego działania sprzęt powinien stać stabilnie.

W zestawie znajduje się kostkarka do lodu, którą umieszcza się na elemencie chłodzącym. Przenoszenie lodówki jest proste, dzięki uchwytom bocznym i klamrom służącym do przyczepienia paska. Użytkownicy wypowiadają się pozytywnie na temat szczelnego zamknięcia. Magnetyczna uszczelka dobrze zabezpiecza komorę przed utratą temperatury.

 

 

[ /show_more av_uid=’av-2y1rg9′]

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ