Kuchenki turystyczne ranking

Ostatnio aktualizowane: 22.01.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Jeżeli szukasz sprawdzonej i łatwej w obsłudze kuchenki turystycznej, to dobrze trafiłeś. Na naszej stronie znajdziesz poradnik, który podpowie Ci, jaki model wybrać. Ponadto możesz zapoznać się także z rankingiem 5 produktów, które cieszą się najlepszą opinią wśród użytkowników. Pierwsze miejsce zajął MSR Pocket Rocket. Przyrząd ten sprawdzi się zarówno na wypadzie w góry, jak i nad morze. Pozwoli Ci on na wygodne i szybkie przygotowanie posiłku, czy ugotowanie herbaty. Sprzęt charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami. Ponadto jest on lekki. Dzięki temu możesz z łatwością przenosić urządzenie i zabierać je ze sobą. Kuchenka jest łatwa w obsłudze. Regulacja płomienia jest prosta i precyzyjna, nawet gdy zmieniasz jego natężenie w rękawiczkach. Ważną kwestią jest wysoka jakość wykonania i wykorzystanych materiałów. Dzięki nim możesz mieć pewność, że kuchenka dobrze się sprawdza w trudnych warunkach. Z tego względu sprzęt posłuży Ci przez długie lata. Jeżeli jednak model ten Ci nie odpowiada, zachęcamy do zapoznania się z produktami z kolejnych miejsc naszego zestawienia. Na drugiej pozycji znalazł się Tiross TS-260 – model o mocy 2200 W, który jest lekki i ma kompaktowe wymiary. Aby móc używać sprzętu wystarczy podłączyć do niego kartusz z gazem. Nie jest to kłopotliwa czynność. Kuchenka została wyposażona w automatyczny zapłon piezoelektryczny, dlatego można szybko zapalić palnik i rozpocząć gotowanie.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką kuchenkę turystyczną kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Wybierając się na kemping, czy biwak powinniśmy pamiętać o tym, że musimy regularnie przygotowywać ciepłe posiłki. Dzięki temu, w czasie chłodnych nocy nie przeziębimy się i dostarczymy naszemu organizmowi potrzebne mikroelementy. Z tego powodu, planując wyjazd pod namiot, polecamy zaopatrzyć się w turystyczną kuchenkę, na której przygotujemy herbatę, kawę oraz dania obiadowe. Niestety, na rynku znajdziemy wiele sprzętów, których nie powinniśmy kupować, gdyż nie są bezpieczne i mało funkcjonalne. Jak je jednak odróżnić? Polecamy Ci nasz poradnik, w którym znajdziesz informacje o tym, na co zwrócić uwagę przy zakupie, oraz jaką kuchenkę turystyczną wybrać.

 

 

Rodzaje paliwa

Dostępne na rynku sprzęty możemy podzielić pod względem sposobu zasilania. Jest to bardzo ważna właściwość, gdyż pokaże nam, gdzie możemy używać kuchenki. Niektóre rodzaje są typowo stacjonarne i mogą być używane w domkach, gdzie mamy prąd, a inne idealnie sprawdzą się w zupełnej głuszy.

Pierwszym rodzajem są modele gazowe. Aby generowały one ciepło, musimy je przykręcić do butli. W zależności od naszych potrzeb możemy zakupić produkty jedno lub czteropalnikowe. Dostępna jest również specjalna wersja z funkcją grilla.

Mogą być w formie palnika przykręcanego bezpośrednio do butli, jak też „poważnej” kuchni nastawnej, nawet z czterema palnikami. Dostępne są także jednorazowe kartusze z gazem, do których mocuje się bezpośrednio palnik z zaworem. Można również znaleźć rozbudowane modele kuchenek z funkcją grilla. Ciekawą opcją są specjalne zestawy składające się z palnika i menażki, w której przygotowujemy posiłek.

Drugim rodzajem są paliwa stałe, które często nazywane są właśnie turystycznymi. Swoim kształtem produkty te przypominają kostki lub nawet mniejsze pastylki, które wykonano z łatwopalnego materiału. Każdy element jest szczelnie zapakowany, dlatego nie ulegnie samozapłonowi. Po usunięciu paliwa z folii, układa się je na kuchenkę i podpala, by rozpocząć obróbkę termiczną. Do zalet takich produktów zaliczamy niewielkie gabaryty i dużą poręczność. Dzięki temu, bez trudu znajdziemy miejsce na kostki paliwa w naszym plecaku. Wiedz jednak, że proces spalania paliwa jest dość długotrwały. Dlatego, dużo konsumentów decyduje się na inwestycję w modele żelowe. Można je zakupić w puszkach, które mogą również pełnić funkcję palników, co stanowi bardzo praktyczne rozwiązanie.

Kolejnym rodzajem są produkty spirytusowe, które do pracy wykorzystują palność alkoholi. Największą zaletą tego typu palników jest ich niewielka wielkość oraz niska cena. Na rynku znajdziemy też modele na olej napędowy, naftę lub benzynę.

Nie można też zapomnieć o sprzętach zasilanych energią elektryczną, które wymagają stałego podłączenia do sieci. Idealnie nadają się na wyjazd do domku w lesie. Niestety, konieczność energii elektrycznej sprawia, że nie możemy ich użytkować w czasie wędrówki po górach.

 

Rozmiar

Zapewne wielu czytelników zastanawia się, jaka kuchenka turystyczna jest najlepsza, nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Istotne jest jednak to, by zakupione urządzenie spełniało wymogi Twoje i Twojej rodziny. Dlatego, jeśli podróżujesz sam zalecamy wybór sprzętu jednopalnikowego. Naturalnie, w przypadku większej ilości osób polecamy zakup sprzętów dwu lub nawet czteropalnikowych. Pamiętaj jednak, że im mniejsze gabaryty ma urządzenie, tym łatwiej z nim podróżować.

Zdecydowanie najmniejszymi i najporęczniejszymi maszynami, są kuchenki zasilane na paliwa stałe, bowiem ich waga nie przekracza 170 g. Godne polecenia są też modele zasilane na spirytus, gdyż ich montaż jest bardzo prosty. Po złożeniu nie zajmują zbyt dużo miejsca w plecaku. Oba modele są bardzo dobre dla samotnych podróżników, którzy chcą przygotować sobie zupkę w proszku lub herbatę. Sprzęty gazowe, choć są wydajniejsze, to wymagają użycia butli z gazem, co zdecydowanie zmniejsza ich poręczność. Element ten może ważyć nawet 6 kg, co stanowi duże obciążenie na trasie.

 

Wydajność

Najlepsza kuchenka turystyczna powinna być wydajnym narzędziem, które szybko ugotuje nam wodę na obiad czy herbatę. Zagotowanie pól litra wody w sprzętach zasilanych przez paliwa ciekłe zajmuje około 3 minut. Jest to bardzo dobry czas, który nie wymaga od nas długiego czekania. Równocześnie butle gazowe o pojemności do 600 ml mogą pracować nawet 170 minut. Zatem dobrze spiszą się w czasie długich wypraw. Przygotowanie kubka wody na palniku gazowym to jedynie 1 minuta. Najmniej wydajne są sprzęty zasilane przy pomocy alkoholu i paliw stałych.

Zagotowanie pół litra wody w normalnych warunkach pogodowych trwa nawet 8 minut, zaś w przypadku wiatru – 10 minut. Najbardziej wydajnym rozwiązaniem są modele elektryczne, które mają od 1000 W do nawet 2500 W, co sprawia, że ugotowanie pół litra wody zajmuje kilkanaście sekund.

Osłona

Ciekawym udogodnieniem, które powinno pojawić się w każdym zestawie jest osłona przed wiatrem. Dzięki temu, płomień nie przygasa, co zwiększa wydajność pracy kuchenki. Jest ona szczególnie pożądana w przypadku urządzeń zasilanych alkoholowo oraz przy paliwach stałych.

 

Kuchenki turystyczne w dobrych cenach

W zależności od modelu, koszty zakupu urządzenia są bardzo zróżnicowane. W przypadku sprzętów gazowych koszty wahają się od 100 zł do nawet 200 zł. Na tę cenę składa się palnik o wartości około 30 zł do 50 zł oraz butla gazowa, której koszty wahają się między 70 zł a 100 zł. Pamiętaj, że musisz osobno zapłacić za wypełnienie jej gazem. Najtańszą opcją są jednak kuchenki z palnikiem spirytusowym lub stałym, bowiem ich ceny zaczynają się od 40 zł. Cena paliwa to około 10 zł do 20 zł. Niewielkim wydatkiem jest też osłonka, która zazwyczaj kosztuje około 20 zł – 40 zł.

 

 

Najlepsze kuchenki turystyczne w 2021 roku

 

Kuchenka turystyczna zapewni Ci ciepły posiłek w trakcie biwaku, gdzie gotowanie na ogniu może okazać się problematyczne. Niewielkie rozmiary i niska waga takiego sprzętu umożliwiają łatwe jego przewożenie. Poniżej znajdziesz ranking kuchenek turystycznych, które sprawdzą się nawet w trudnych warunkach.

 

Nasze zalecenia

 

MSR Pocket Rocket

 

Dużą furorę wśród użytkowników robi model MSR Pocket Rocket. Kuchenka ta stworzona została, aby zabierać ją ze sobą na wakacje. Produkt przeznaczony jest do użytku w szczególnie trudnych warunkach. Sprzęt jest uniwersalny. Siłę płomienia łatwo jest kontrolować.

Urządzenie wykonane jest z wysokiej jakości materiałów. Zrobiono go z połączenia stali, mosiądzu i aluminium. Te elementy sprawiają, że jest on zarówno lekki, jak i wytrzymały. Ponadto wykorzystane tworzywa powodują, że produkt jest odporny na korozję. Co więcej, wsporniki w modelu są antypoślizgowe, co chroni przed przewróceniem się naczynia.

Waga tego przyrządu wynosi 119 g. Duża lekkość sprawia, że wygodnie zabrać go ze sobą. Ponadto sprzęt ten jest składany, więc nie zajmuje dużo miejsca. Zagotowanie 1 l wody za pomocą tej kuchenki trwa około 3,5 minuty. Maksymalnie można postawić na gazie naczynie ważące do 3,6 kg. Produkt ten pasuje do gazowych katuszy na gwint. Użytkownicy doceniają go za łatwość użycia i niewielkie rozmiary.

Kuchenka MSR Pocket Rocket ma moc równą 2400 W. Jej wymiary po złożeniu to: 7,7 cm x 4 cm. Sprzęt waży 73 g.

Zalety
Solidność:

To solidny model, który może być często używany. Wykonano go z wytrzymałych materiałów, czyli: aluminium, mosiądzu i stali.

Kompaktowe wymiary:

Kuchenka jest niewielka i lekka, dlatego nie będzie nadmiernie obciążać bagażu. Możemy swobodnie zabierać ją na wyjazdy.

Sprawdza się w trudnych warunkach:

Sprzęt bardzo dobrze sprawdza się w trudnych warunkach. Jak pokazał test kuchenek turystycznych, jest on szczególnie popularny wśród alpinistów.

Regulacja płomienia:

To, co wyróżnia model to precyzyjna regulacja płomienia. Możemy go zmniejszać lub zwiększać, zależnie od potrzeb.

Komfort użytkowania:

Kuchenka zapewnia wygodę użytkowania. Istotne jest to, że można ją obsługiwać mając na dłoniach grube rękawice.

Wady
Mały pojemnik na gaz:

Pojemnik na gaz nie jest duży, dlatego trzeba go uzupełniać przed każdym wyjazdem.

 

 

 

 

Tiross TS-260

 

Tiross TS-260 to sprzęt o mocy 2200 W, który jest zasilany butanem. Wyposażono go w automatyczny, piezoelektryczny układ zapłonowy. Z tego względu nie powinniśmy mieć żadnego problemu z odpaleniem kuchenki, aby przygotować ciepły posiłek lub napój. Prezentowany model waży 2 kg, a jego całkowite wymiary to: 34,5 cm x 27 cm x 9 cm.

Kuchenka bardzo dobrze sprawdza się na kempingu, budowie, działce i w podobnych miejscach. Potwierdzają to osoby, które zdecydowały się na jej zakup. Do sprzętu pasują standardowe kartusze gazowe 230 g, jeden wystarcza średnio na ok. 90 minut pracy.

Warto podkreślić, że podłączanie i odłączanie kartusza jest proste. Znacząco ułatwia to zastosowany system montażu i demontażu. Kuchenka ma niewielkie wymiary i nie waży zbyt dużo, dlatego można ją swobodnie przenosić z miejsca na miejsce. Z pewnością przyda się ona osobom, które nie lubią spędzać wakacji w hotelach czy pensjonatach i preferują wypoczynek np. na polu namiotowym.

Sprzęt Tiross TS-260 ma wymiary: 34,5 cm x 27 cm x 9 cm. To dobra kuchenka turystyczna do 50 zł, która waży 2 kg. Jej moc wynosi 2200 W.

Zalety
Wygoda przenoszenia:

Przenoszenie sprzętu i podróżowanie z nim jest wygodne. Wszystko ze względu na to, że jest on lekki i mały.

Zasilanie kartuszami:

Aby gotować na kuchence wystarczy podłączyć do niej 230 g kartusz z gazem. Jego montaż i demontaż jest bardzo łatwy.

Automatyczny zapłon piezoelektryczny:

Model ten jest wyposażony w automatyczny zapłon piezoelektryczny. To sprawia, że można bez trudu zapalić palnik, wystarczy przekręcić zawór i wcisnąć przycisk umieszczony obok kartusza.

Praktyczność:

Kuchenka jest praktyczna i znajduje zastosowanie w wielu miejscach. Można jej używać na kempingu, polu namiotowym, budowie, działce itp.

Wady
Brakuje kartuszy:

Bez kartuszy nie możemy włączyć sprzętu, jednak nie dołączono ich do kompletu. Musimy je sami dokupić.

 

 

 

 

Campingaz Base Camp 2000009597

 

Campingaz Base Camp 2000009597 to model, który cieszy się dużą popularnością wśród użytkowników. Przyrząd ten używany jest w trakcie biwaków i wakacji. Można go także wykorzystać, gdy masz w domu kuchenkę elektryczną i akurat zabraknie prądu.

Do produkcji tego sprzętu wykorzystano wysokiej jakości stal nierdzewną. To sprawia, że jest on wytrzymały i solidny, na pewno posłuży Ci przez wiele lat. Produkt ten wyposażony jest w 2 palniki. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne, gdyż pozwala na gotowanie 2 potraw w jednym czasie. Kuchenka charakteryzuje się łatwością obsługi, a regulacja płomienia jest precyzyjna.

Model ten jest bardzo lekki, waży jedynie 1,4 kg. Ugotowanie 1 l wody zajmuje 7 minut i 30 sekund. Zużycie gazu na godzinę wynosi 232 g. Z tego względu można go z łatwością zabierać ze sobą. Natomiast wymiary całego sprzętu wynoszą 43 cm x 24 cm x 7,5 cm. Użytkownicy doceniają go za wysoką jakość wykonania.

Model Campingaz Base Camp 2000009597 waży 1,4 kg. Jego wymiary to: 43 cm x 24 cm x 7,5 cm. Kuchenka ma moc równą 3200 W (po 1600 W na każdy palnik).

Zalety
Dwa palniki:

To model z dwoma palnikami, co oznacza, że jednocześnie możemy zagotować wodę na herbatę i podgrzać posiłek. Kuchenka jest użyteczna, z pewnością przyda się podczas wyjazdów z rodziną czy znajomymi.

Wytrzymałość:

Materiałem wykonania sprzętu jest stal nierdzewna. Z tego względu nie trzeba się martwić, że szybko pojawią się na nim ślady użytkowania, takie jak przetarcia i zarysowania. Co ważne, kuchenka wykazuje odporność na korozję.

Łatwa obsługa:

Obsługa modelu nie jest trudna. Wystarczy go podłączyć do butli gazowej, zapalić palnik i wyregulować płomień przy pomocy pokręteł.

Wady
Długi czas gotowania wody:

Zagotowanie jednego litra wody na kuchence trwa ponad 7 minut. To stosunkowo długo, zwłaszcza gdy chcemy szybko przygotować ciepły napój, aby się rozgrzać.

 

 

 

 

Severin KP 1091

 

Modelem, który cieszy się dużą popularnością wśród użytkowników jest Severin KP 1091. Sprzęt przeznaczony jest do gotowania wyśmienitych potraw. Sprawdzi się w niewielkiej kuchni, w której nie ma miejsca na kuchenkę z piekarnikiem. Urządzenie możesz także zabrać ze sobą na wakacje, jeżeli masz pewność, że będziesz mieć dostęp do prądu.

Produkt wyposażony jest w jeden palnik o średnicy 18,5 cm, który pozwala na zagotowanie wody, jak również przyrządzenie smacznego posiłku. Regulacja temperatury w urządzeniu jest wygodna i płynna. Ponadto ma ono lampkę kontrolną, która informuje o poziomie nagrzania i gorącej powierzchni palnika.

Kuchenka zasilana jest elektrycznie. Jej moc wynosi 1500 W. Kolor obudowy tego urządzenia jest biały. Pomalowane zostało specjalną, żaroodporną farbą. Wymiary sprzętu wynoszą 8 cm x 25 cm x 28,5 cm. Opinie o kuchenkach turystycznych producenta Severin są bardzo pozytywne. Użytkownicy doceniają ten model za szybkość nagrzewania się palnika.

Severin KP 1091 to kuchenka elektryczna o mocy ok. 1500 W, której wymiary to: 8 cm x 25 cm x 28,5 cm. Model ma jeden palnik, jego średnica wynosi 18,5 cm.

Zalety
Nie zajmuje dużo miejsca:

Sprzęt nie zajmuje dużo miejsca, dlatego możemy zabierać go w każdą podróż. Co więcej, z pewnością szybko znajdziemy dla niego odpowiedni schowek do przechowywania.

Lampka kontrolka:

Kuchenka została wyposażona w niewielką lampkę kontrolną. Informuje ona o poziomie nagrzania, a także sygnalizuje, że powierzchnia palnika jest gorąca.

Solidna obudowa:

Obudowa jest solidna i nie ma ryzyka, że szybko się zniszczy. Pomalowano ją żaroodporną farbą, w efekcie czego nie jest podatna na działanie wysokich temperatur.

Wady
Tylko jeden palnik:

Niektórym osobom nie odpowiada to, że kuchenka ma tylko jeden palnik. Z tego powodu nie możemy w tym samym czasie zagotować wody i podgrzać posiłku.

Za małe pokrętło:

Pojawiają się opinie, że pokrętło służące do regulacji płomienia jest za małe. Twierdzą tak głównie posiadacze większych dłoni.

 

 

 

 

Campingaz Camp Bistro 2

 

Sprzętem, na który warto zwrócić uwagę, jest CampingazCamp Bistro 2. Model ten przeznaczony jest do zabierania ze sobą na biwak. Można z niego korzystać w trakcie różnych wypadów. Jednocześnie sprawdzi się także w przypadku, gdy w Twoim domu zabraknie prądu, a masz w domu tylko kuchenkę elektryczną. Do produkcji tego modelu wykorzystano wysokiej jakości stal i plastik. Jego obudowa jest w kolorze niebieskim. Charakteryzuje się wygodną regulacją temperatury grzania i wielkością płomienia.

Model ten wyposażony jest w jeden palnik. Kuchenka tworzy płomień automatycznie, gdyż ma wbudowaną piezozapalarkę. Produkt przystosowany jest do kartuszy CP 250, a jego mocowanie jest wykonane bezpiecznie. Wystarczają one na 90 min pracy. Moc tego urządzenia wynosi 2200 W.

Do zestawu dołączona jest plastikowa walizka, która pozwala na wygodne przewożenie, a także przechowywanie sprzętu. Jego wymiary wynoszą 33 cm x 28 cm x 9 cm, a jego waga to 1,43 kg. Użytkownicy doceniają ten model za skuteczne działanie i solidność wykonania.

Kuchenka CampingazCamp Bistro 2 ma moc 2200 W. Jej wymiary to: 33 cm x 28 cm x 9 cm. Model waży 1,43 kg.

Zalety
Walizka transportowa:

Sprzęt jest dobrze przystosowany do częstych podróży. Do kompletu dołączono specjalną walizkę umożliwiającą bezpieczne przewożenie go bez narażania na uszkodzenia mechaniczne.

Osłona przed wiatrem:

Na kuchence możemy bez obaw gotować na świeżym powietrzu, również przy nie do końca sprzyjającej pogodzie. Ma ona osłonę przed wiatrem, dlatego nie musimy się obawiać o nagłe zgaśnięcie płomienia przy mocniejszym podmuchu.

Wady
Czasami nie działa zapalnik:

Co prawda sprzęt ma wbudowany zapalnik piezoelektryczny, ale warto mieć przy sobie zapałki lub zapalniczkę, bo czasami się zacina.

Brakuje nabojów z gazem:

W zestawie nie ma nabojów z gazem, które są niezbędne do używania kuchenki.

 

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Abarqs KT-20U

 

Wiele osób ceni sobie model Abarqs KT-20U. Ta dobra i tania kuchenka turystyczna sprawdzi się w trakcie wakacyjnych biwaków. Można z niej korzystać zarówno w trudnych warunkach, jak i podczas ciepłych, letnich dni.

Zapłon w tym modelu jest piezoelektryczny, co oznacza, że nie trzeba używać zapałek, ani zapalniczki. Produkt ten pozwala na regulację płomienia, która jest zbliżona do takiej, jaką masz w kuchence domowej. Ponadto urządzenie to wyposażone jest w osłonkę, która chroni ogień przed wiatrem. Ma ono też blokadę bezpieczeństwa.

Do zestawu dołączona jest walizka z wygodną rączką, w której można przewozić sprzęt. Co więcej, etui sprawia, że przechowywania jest wygodne. Ponadto jest także końcówka, która służy do podłączania do butli gazowej. Kuchenka jest również kompatybilna z kartuszami. Wymiary tego sprzętu to 35 cm x 28,5 cm x 8,8 cm. Natomiast średnica palnika wynosi 29 cm. Użytkownicy doceniają ten wariant za łatwość czyszczenia.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status