Kubki termiczne ranking

Ostatnio aktualizowane: 15.04.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Najwyżej cenionym kubkiem termicznym okazał się Lando Fjord Nansen. Został on wyłoniony po przeanalizowaniu, który z kubków jest najchętniej i najczęściej kupowany przez klientów i który cieszy się ich najwyższą opinią. Kubek termiczny Lando Fjord Nansen jest wykonany ze stali nierdzewnej pokrytej lakierem z matową powierzchnią zapewniającą dobry uchwyt. Boki kubka o podwójnych ściankach z pustką powietrzną zapewniają bardzo dobrą izolacyjność. Na przykład, napój o temperaturze 95 stopni wlany do kubka o godzinie 9 i przechowywany w temperaturze pokojowej, o godzinie 15-stej nadal ma 52 stopnie. Czyli spokojnie można powiedzieć, że kubek utrzymuje ciepło napoju 6 godzin. Pokrywka jest zakręcana i wyposażona w specjalny przycisk do picia „one touch”. Po naciśnięciu przycisku otwór do picia otwiera się, a po zwolnieniu przycisku następuje automatyczne zamknięcie i kubek jest nadal szczelny. Dla łatwiejszego użycia kubek został również wyposażony w zawór odpowietrzający. Pojemność naczynia wynosi 0,4 l. Wysokość zaś to 19,5 cm, natomiast średnica u podstawy wynosi 6,5 cm, a w najszerszym miejscu 7,5 cm. Rozmiary takie powodują, że kubek mieści się w większości uchwytów samochodowych. Gdyby jednak nie odpowiadał Ci kubek najwyżej ceniony przez klientów, to sprawdź opis Contigo West Loop 1000-0007. Jest to drugi, w kolejności, najlepszy kubek wymieniany przez klientów.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki kubek termiczny kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Kubek termiczny to produkt ostatnich lat. Spadkobierca termosu o nieco zmodyfikowanym sposobie użytkowania. Dawniej używany głównie przy okazji podróży, dziś stał się codziennym elementem naszego życia. Życie stało się tak dynamiczne i pośpieszne, że często wychodzimy z domu zanim zdążymy wypić ciepły napój. Dzięki kubkom termicznym, możemy się nim rozkoszować na ulicy, w samochodzie, czy w pracy.

Zatem jaki kubek termiczny wybrać? Aby zaopatrzyć się w taki produkt, najpierw powinniśmy sobie zadać pytanie, w jaki sposób go będziemy używać. Gdy ma to być jedynie naczynie do podtrzymania temperatury napoju podczas pracy przy komputerze, wystarczy nam najzwyklejszy kubek, wykonany z plastiku czy metalu. Natomiast, jeśli kubek ten ma razem z nami ponosić trudy wspinaczki górskiej i stać się głównym naczyniem, jaki używamy, powinien on być odporny na uszkodzenia mechaniczne, mieć dobrą izolację termiczną, a także mieć szczelne zamknięcie. W zależności od producenta, kubki są wykonywane ze stali szczotkowanej, tworzyw sztucznych, lub obu materiałów. Te wyłącznie z tworzywa nadają się do używania w kuchenkach mikrofalowych.

Kubek termiczny, aby zachował swoje właściwości izolacyjne posiada podwójne ścianki, między którymi znajduje się pusta przestrzeń. Izolacyjność kubka będzie najlepsza, gdy w tej pustej przestrzeni będzie próżnia. Próżnia powoduje, że nie ma ruchu cząsteczek, które przewodzą temperaturę, zatem jest to najlepszy sposób na izolację. Również, aby podnieść izolacyjność, i tym samym jakość kubka, wielu producentów wytwarza je z jednego fragmentu metalu metodą głębokiego tłoczenia, lub odlewów w przypadku tworzyw sztucznych. Takie rozwiązanie pozwala kubkom zachować ciepły napój w środku przez wiele godzin.

1.Fjord Nansen Lando

 

Materiał, z jakiego wykonano kubek

Jaki jest najlepszy kubek termiczny? Jak wspomniano wcześniej, naczynia te są wykonywane z metalu: wysokiej jakości stali szczotkowanej, lub aluminium. Tańsze kubki termiczne również są wykonywane z tworzyw sztucznych.

Najlepiej izolują gorące napoje kubki metalowe z podwójną izolacją. Taki kubek utrzymuje temperaturę napoju do 12 godzin. Często też takie kubki wewnątrz posiadają cienką warstwę srebra, która działa antybakteryjnie. Taka powłoka również wpływa na łatwiejsze usuwanie osadu z napojów, a także podnosi właściwości termiczne. Kubki wykonane z tworzywa sztucznego w większości wypadków krócej utrzymują napój w temperaturze do spożycia. Najsłabsze produkty utrzymują ciepło zaledwie 2 godziny. Ale cena kubków plastikowych jest znacznie bardziej przystępna.

Istnieją również wersje kubków z łączonych materiałów – zewnętrza ścianka plastikowa, wewnątrz stalowa. Nie można ich jednak wykonać metodą odlewu lub tłoczenia. Przy zakupie kubka, który ma utrzymać ciepłotę napoju przez długie godziny w ekstremalnych warunkach, należy zwrócić baczną uwagę na jakość wykonania kubka. Warto sprawdzić jakość wszystkich spoin zamykających komory. Od ich szczelności zależy skuteczność utrzymania ciepła napoju.

 

Pokrywa – łatwość użytkowania i szczelność

Przy zakupie kubka termicznego zwróćmy uwagę na jego pokrywę. Przez pokrywę może zostać utracona znaczna ilość ciepła, dlatego dobre zamknięcie jest niezwykle ważne. Ale obok zamknięcia, mamy też potrzebę łatwego używania kubka. Niestety obie te funkcje nie idą w parze.

Najczęściej spotykanym rozwiązaniem jest zamknięcie typu „one-twist” z ruchomą zaślepką do picia. Innym, równie często stosowanym zamknięciem, są pokrywki wsuwane na kubek na wcisk z uszczelką ciasno dopasowaną, utrzymujące szczelność naczynia i wysoką izolacyjność. Kolejną kategorią zamknięć jest system opatentowany przez firmę Burgo. Zamknięcie takie jest stosowane w kubkach z najwyższej półki. System ten wykorzystuje dodatkową komorę w zamknięciu, do której dostaje się napój z kubka, tam jest w trybie natychmiastowym schładzany do temperatury do temperatury 65 – 75 stopni Celsjusza.

Temperatura taka jest bezpieczna do picia bez obawy o poparzenie się. Zamknięcie takie dodatkowo ma trzy tryby zamykania: „lock” – czyli szczelne zamknięcie, „slip” – swobodny przepływ, oraz „tip & cool” – dosłownie przechyl i ochłodź. Kubki z takim zamknięciem również są całkowicie szczelne, co jest cenne na przykład w podróży.

 

 

Pojemność i kształt

Zastanawiając się nad kształtem i pojemnością kubka termicznego, trzeba znać dokładnie jego przeznaczenie. Gdy zamierzamy używać go głównie w samochodzie, sprawdźmy, jakim miejscem w aucie dysponujemy, aby dopasować średnicę kubka do miejsc na napoje w naszym pojeździe.

Gdy planujemy naczynie używać głównie, jako bidon na wycieczkach, może warto do niego dokupić pokrowiec, który umożliwia przyczepienie go do plecaka? Natomiast jeśli jesteśmy amatorami kawy w dużych ilościach pracując przy komputerze, to zastanówmy się nad zwiększoną pojemnością. Generalnie kubki termiczne można kupić od pojemności 200 ml i stopniowo coraz większej pojemności, do półlitrowych. Również kształt kubka powinien „pasować” do ręki. Aby korzystanie z niego było wygodne, powinien również posiadać zewnętrzną powłokę antypoślizgową.

Wtedy nie ma obawy wyśliźnięcia się naczynia z ręki, gdy chwycimy go mokrą dłonią, lub zaśnieżoną rękawiczką. Zwróćmy uwagę również na to jaki kształt rączki zastosował producent, czy będzie ona pomocna w chwytaniu kubka, czy raczej będzie zawadzać. Obok pojemności i kształtu, mamy również bardzo bogatą kolorystykę. Dla osób lubiących dopasowane kolorystycznie przedmioty, nie będzie stanowiło problemu kupić kubek termiczny w dobrej cenie i odpowiedni kolorystycznie.

2.Contigo West Loop 1000-0007

 

Różne zastosowania użycia kubka termicznego

Przede wszystkim wszyscy wykorzystujemy kubek termiczny, gdy w pośpiechu wychodzimy z domu, bez wypicia czegoś ciepłego. Zwłaszcza, gdy na dworze mróz, właściciele kubków bardziej stają się z nimi zżyci. Kubek taki z gorącą kawą można wrzucić do torebki i popijać idąc do pracy, jadąc do niej tramwajem, lub po przyjściu do pracy.

Kolejnym, bardzo popularnym miejscem jest samochód. Czy to jest podróż do pracy, czy wyjazd w delegację, kubek w każdym samochodzie się przyda. Dzięki niemu podróż upłynie przyjemniej, a gdy staniemy w korku, zielona herbata może ukoić Twoje nerwy i spokojnie delektując się napojem dojedziesz do celu.

W zimowy poranek, gdy wybierasz się z dziećmi na spacer, nie zapomnij zabrać kubka termicznego z herbatą z sokiem malinowym. Dzięki niemu spacer będzie dłuższy i przyjemniejszy, bo zimno nie wygoni Cię z parku.

W letni, upalny dzień za to możesz zamienić gorącą herbatę na mrożoną. Zabierając ze sobą kubek mrożonego napoju, możesz cieszyć się chłodem i łatwiej znosić wszechpanujący upał.

Kubki termiczne to również przedmioty, które świetnie nadają się na prezent. Najtańsze kupimy już za 10-12 złotych, te najbardziej zaawansowane technologicznie i znanej marki za nawet 150 zł. Zatem jest to prezent na każdą kieszeń. Również bogactwo kształtów i materiałów powoduje, że znajdziemy ten odpowiedni dla osoby, którą chcemy obdarować. Z pomocą też przychodzi bogata kolorystyka. Z łatwością wybierzemy kubek dla przyjaciółki, dla męża, dla szefa czy sąsiadki. Są na rynku również kubki, typu „Create Your Own Mug”. Między ścianki takiego kubka można włożyć dowolne zdjęcie, wybrane z myślą o adresacie prezentu.

 

 

Najlepsze kubki termiczne w 2021 roku

 

Kubek termiczny to świetny wynalazek, który pozwala cieszyć się gorącym napojem w samochodzie, na wycieczce czy na biwaku. Powinien na długo trzymać ciepło płynów oraz być szczelny. Poniżej przedstawiamy najlepsze modele.

 

Nasze zalecenia

 

Fjord Nansen Lando

 

1. Fjord Nansen LandPierwszy prezentowany model to cieszący się dużą popularnością kubek termiczny marki Fjord Nansen. Produkt ten ma bardzo elegancki wygląd. Został pokryty matową fakturą, która zapewnia dobrą przyczepność kubka do naszych dłoni.

Pewny uchwyt jest zagwarantowany nawet gdy jesteśmy w rękawiczkach lub gdy mamy mokre ręce. Dodatkowo podstawa kubka została wyposażona w antypoślizgową powłokę.

Produkt ma pojemność 0,45 l. Dno zostało tak zaprojektowane, by pasowało do standardowego samochodowego uchwytu. Największą zaletą kubka jest jednak jego szczelność. Solidne i dokładne zamknięcie typu „one touch” gwarantuje, że napój nie będzie przeciekał na zewnątrz.

Dodatkowo takie rozwiązanie jest bardzo wygodne gdyż wystarczy jedno kliknięcie i już możemy delektować się ciepłym napojem. Możemy to uczynić jedną ręką co jest bardzo użyteczne podczas prowadzenia samochodu. Wiele osób twierdzi, że jest to najlepszy kubek termiczny.

Wysoko oceniana jest jego jakość i bardzo długie utrzymywanie ciepła napoju. Produkt nie przecieka i ze spokojem można go wrzucić do torebki czy plecaka.

Fjord Nansen to firma posiadająca wieloletnią tradycję w produkcji sprzętu i odzieży turystycznej. Wszystkie produkty firmy spełniają wysokie parametry jakości, a także wyróżniają się oryginalną stylistyką. Również wysokiej jakości produktem jest Fjord Nansen Lando – najlepszy kubek termiczny w 2021 roku. Sprawdźmy, co go czyni takim dobrym.

Zalety
Materiał korpusu - izolacja termiczna:

Największą zaletą jest wykonanie korpusu ze stali nierdzewnej. Taki materiał nie tylko jest trwały, ale też pozwala na wykonanie dwuściennej konstrukcji próżniowej, co właśnie w tym kubku ma miejsce. Dzięki takiej konstrukcji kubek ma doskonała izolacje termiczną i napoje wewnątrz długo utrzymują żądaną (zimną lub gorącą) temperaturę.

Pokrywka:

Bardzo ważna w tego typu sprzęcie jest dobrze dopasowana pokrywka. W tym modelu mamy szczelną, zakręcaną pokrywkę ze specjalnym przyciskiem typu „one touch”.

Odpowietrznik:

W trakcie picia przydatnym okazuje się specjalny otwór odpowietrzający ułatwiający tę czynność.

Pojemność:

Ponadto kubek jest pojemny, bo jego wielkość to 0,4 l, ma powłokę zewnętrzną zapobiegającą wyślizgnięciu się z ręki, a także jego dolna część pasuje średnicą do większości uchwytów.

Wady
Powłoka zewnętrzna:

Jako wadę niektórzy klienci wymieniają szorstką zewnętrzną, antypoślizgową powierzchnię. Dla części użytkowników jest to powierzchnia nieprzyjazna dla ręki.

 

 

 

 

Contigo West Loop 1000-0007

 

2. Contigo West Loop 1000-0007Kolejny opisywany model to produkt firmy Contigo. Jest to amerykańska marka, która produkuje designerskie kubki termiczne, butelki na wodę, kubki dla dzieci itd. Charakteryzują się one połączeniem innowacyjności i jakości.

Opisywany model posiada bardzo ciekawe rozwiązanie, dzięki któremu napój będący w środku nigdy się nie rozleje i nie  przecieknie. Specjalny przycisk zainstalowany na boku powoduje, że kubek jest zawsze szczelnie zamknięty.  Dopiero po naciśnięciu przycisku kubek otwiera się. Jest to bardzo bezpieczne rozwiązanie. Co więcej przycisk uruchamia się bardzo wygodnie.

Produkt bardzo długo trzyma ciepło. Został zaprojektowany w taki sposób, byśmy mogli używać go tylko jedną ręką. Produkt ma pojemność 470 ml. Producent zaznacza, że kubek jest wolny od BPA, czyli bis fenolu, który jest niebezpiecznym związkiem często używanym do produkcji tworzyw sztucznych.

Jest to dobry kubek termiczny. Szczelny i funkcjonalny. Użytkownicy podkreślają, że jest wart swojej ceny. Jest lekki i wygodny w użyciu. Podkreśla się, że długo utrzymuje wysoką temperaturę napoju.

Kubek termiczny Contigo West Loop 1000-0007, znalazł się na drugim miejscu najlepszych kubków termicznych, ze względu na swój innowacyjny charakter. Jego pojemność to 470 ml. Wysokość kubka wynosi 19,6 cm, a średnica dna to 6 cm. Podwójna ścianka utrzymuje ciepło do 5 godzin, a zimno nawet do 12 godzin.

Zalety
System zamknięcia Autoseal:

Model ten posiada specjalny system zamknięcia Autoseal, dzięki któremu nawet w pozycji poziomej kubek nie uroni ani kropli napoju. Aby się napić wystarczy przycisnąć przycisk, a po skończonym piciu zwolnić przycisk. System Autoseal po zwolnieniu przycisku automatycznie zamyka kubek, czyniąc go szczelnym.  System zamykania i otwierania został zaprojektowany w taki sposób, że mimowolne otwarcie jest niemożliwe, co czyni z tego modelu produkt o pewnych parametrach szczelności.

Podwójne ścianki:

Podwójne ścianki zostały wykonane w technologii próżniowej, dzięki czemu kubek posiada wysoką izolacyjność termiczną.

Wersje kolorystyczne i wygoda:

Kubek jest dostępny w 10 wersjach kolorystycznych. Model ten też dobrze toleruje mycie w zmywarce, a jego ergonomiczny kształt pasuje do dłoni i do większości uchwytów samochodowych.

Wady
Przykrywka:

Największą wadą kubka, jest skomplikowana budowa nakrętki, która ma całą masę zakamarków trudnych do wyczyszczenia pod bieżącą wodą. Jedyna rada, aby ją porządnie wyczyści to myć ją w zmywarce.

 

 

 

 

Esbit Termos Vacuum

 

3. Esbit Termos VacuumEsbit to niemiecka marka, która produkuje między innymi sprzęt turystyczny. Termos tej firmy to pewny wybór. Do zestawu producent dorzuca  także dwa kubki i dwa korki. Każdy z tych produktów został wyposażony w matową powłokę dzięki czemu nie wyślizgnie nam się z rąk.

Dodatkowo termos dysponuje cienką warstwą srebra, która sprawia, że kubek łatwo się czyści i unikamy sytuacji nie przyjemnego gromadzenia się trudnego do usunięcia osadu. Dodatkowo powłoka ta ma właściwości antybakteryjne oraz sprawia, że wysoka temperatura utrzymuje się na dłużej.

Specjalna technologia próżni pomiędzy ściankami powoduje, że na długo możemy cieszyć się ciepłym napojem. Ścianki termosu zostały wyprodukowane z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Termos gwarantuje zachowanie odpowiedniej temperatury na długo – niezależnie od tego czy chcemy utrzymać napój ciepłym czy bardzo zimnym. W zestawie znajdziemy dwa zamknięcia.

Pierwsze standardowe, oraz korek automatyczny. Kubki termiczne tej firmy mają bardzo dobre opinie. Użytkownicy podkreślają, że napój pozostaje ciepły do 8 h. Bardzo łatwo się czyści, co jest niewątpliwie dużym atutem.

Esbit Termos Vacuum, to termos produkowany w trzech pojemnościach: 0,5 l oraz 0,75 l, a także 1 l. Niezależnie od pojemności, wszystkie wersje mają tę samą średnicę i różnią się jedynie wysokością. Wykonany jest ze stali nierdzewnej i pokryty na zewnątrz antypoślizgową powłoką.

Zalety
Tradycja i nowoczesność:

Termos jest przeznaczony zarówno dla tradycjonalistów, którzy mogą używać tradycyjny termosowy korek, jak i dla osób lubiących nowinki technologiczne, które mogą wybrać korek automatyczny. Oba są dołączone do zestawu.

Dwóch użytkowników:

Ponadto ten model został wyposażony w dwa kubki, więc równocześnie z ciepłego napoju może korzystać dwóch użytkowników.

Powłoka antybakteryjna:

Termos wewnątrz został powleczony cienką warstwą miedzi, która działa antybakteryjnie, a także ułatwia usuwanie wszelkich osadów z napojów. Taka powłoka również nie wchodzi w reakcję z napojem znajdującym się wewnątrz i nie zmienia smaku napoju.

Ergonomia:

Ponadto model ten jest ergonomicznie dopasowany do kształtu dłoni, co ułatwia manipulację nim.

Wady
Powłoka zewnętrzna:

Farba, którą jest pokryty termos jest niestety mało trwała. Po pewnym okresie użytkowania przeciera się i miejscami schodzi z naczynia.

 

 

 

 

Philips Avent SCF766/00

 

4. Philips Avent SCF766Philips Avent SCF766/00 został stworzony z myślą o najmniejszych użytkownikach. Piękny niebieski kolor i motywy motoryzacyjne spodobają się każdemu maluszkowi. Ciekawy wygląd kubka nie jest jego jedyną zaletą. Model ten na długo będzie trzymał wysoką temperaturę napoju.

To idealne rozwiązanie na jesień i zimę gdy pogoda na zewnątrz jest bardzo wietrzna, a temperatura powietrza spada w dół. Kubek ciepłej herbatki może skutecznie rozgrzać organizm i uratować nasze pociechy przed przeziębieniem. Kubek oprócz skutecznego zachowania temperatury jest także bardzo wygodny w użyciu.

Został wyposażony w bardzo funkcjonalną słomkę. Dzięki temu nasza pociecha może samodzielnie z niego korzystać.  Producent zapewnia, że model jest szczelny i pozwala na uniknięcie nieprzyjemnych niespodzianek związanych z rozlaniem płynu w torebce. Wielką zaletą tego produktu jest bezpieczeństwo użytych materiałów.

Są one w 100 % przyjazne dzieciom i nie zawierają żadnego szkodliwego tworzywa. Jeśli zastanawiacie się zatem jaki kubek termiczny wybrać dla swojej pociechy, to będzie świetny wybór. Opinie klientów to potwierdzają. Kubek jest szczelny i świetne sprawdza się w podróży z dziećmi.

Kubek termiczny dla dzieci, który zyskał wysokie notowania klientów to model Philips Avent SCF766/00. Został on określony, jako dobry kubek termiczny do 50 zł. Jest to produkt firmy Avent, którego wszystkie drobne przedmioty AGD są w stosunku do siebie kompatybilne. Jest to model o pojemności 260 ml  wykonany z bezpiecznych dla dzieci materiałów.

Zalety
Dla rocznego dziecka:

Ponieważ kubek jest dedykowany dla dzieci od ok. 12 miesiąca życia, jest on przystosowany dla tak małego użytkownika. Na górze kubek ma umieszczoną miękką, odporną na gryzienie słomkę z wbudowanym zaworkiem. Dzięki temu dziecku łatwiej pić napój, a w przypadku przewrócenia kubka, zaworek zabezpiecza napój przed wylaniem.

Zabezpieczenie słomki:

Zewnętrzna nakrętka zabezpiecza słomkę przed zabrudzeniem. W razie uszkodzenia słomki, można ją wymienić bez trudu na nową. Kubek też jest łatwy do utrzymania czystości, bowiem wszystkie jego elementy można myć w zmywarce.

Wady
Zbyt krótka słomka:

Część użytkowników uważa, że słomka w kubku jest zbyt krótka, przez co trudno się z niego pije.

Trwałość obrazków:

Również spotkaliśmy negatywne opinie na temat obrazków, którymi kubek jest przyozdobiony. Według użytkowników łatwo się zdrapują pozostawiając mało estetyczną powierzchnię.

 

 

 

 

Termite Costa 420

 

5. Termite Costa 420Ostatnia propozycja to kubek marki Termite. Jest to polska firma, która specjalizuje się w produkcji sprzętu outdoorowego stanowiącego obowiązkowe wyposażenie każdej wyprawy w góry, tudzież biwaku. Termosy i kubki tej firmy cieszą się uznaniem.

Wybrany model Costa 420 został wyposażony w dwie stalowe ścianki pomiędzy którymi znajduje się izolacja próżniowa. Takie rozwiązanie powoduje, że ciepło napoju jest utrzymywane jeszcze dłużej. Jednocześnie ścianka kubka nie nagrzewa się, przez co unikamy ryzyka poparzenia. Kubek został wyposażony w technologię pin up, która zapobiega wydostaniu się płynu na zewnątrz.

Model ten jest niezwykle szczelny i nie musimy się obawiać, że płyn niepożądanie wydostanie się na zewnątrz. Dodatkowo zastosowanie systemu pin up gwarantuje łatwość i szybkość procesu otwierania kubka. Nie musimy marnować czasu na odkręcanie i zakręcanie kubka.

Wszystkie zastosowane w produkcji materiały są bezpieczne dla zdrowia. Model ten cieszy się pozytywnymi ocenami użytkowników. Elegancki wygląd, szczelność oraz długie trzymanie ciepła to jego największe zalety.

Ostatni z kubków, jaki prezentujemy, który również otrzymał wysokie noty konsumentów to Termite Costa 420. Ma on pojemność 420 ml i jest wykonany ze stali nierdzewnej. Kubek jest o bardzo prostej, ergonomicznej, smukłej budowie. Jego wysokości wynosi 21 cm, a średnica podstawy to 6,5 cm. Podstawa i przykrywka są wykonane z polipropylenu wolnego od szkodliwych substancji.

Zalety
Podwójne ścianki:

Kubek wykonany z podwójnych ścianek stalowych z izolacją próżniową, zapewniającą dobrą izolację termiczną.

Lekka waga:

Dzięki minimalistycznej konstrukcji (kubek nie posiada uchwytu) model ten jest lekki, a ponieważ zewnętrzna ścianka nie nagrzewa się można go utrzymać w dłoni.

System zamknięcia:

Pokrywka jest mocowana na gwint i zawiera system zamknięcia PIN-UP. Zamknięcie przykrywki i systemu PIN-UP gwarantuje szczelność naczynia.

Wady
Wysoki rant:

Dla niektórych użytkowników wysoki rant pokrywki utrudnia picie z kubka.

Szczelność:

Także po dłuższym okresie użytkowania system zamknięcia PIN-UP wyrabia się i przestaje być idealnie szczelny.

 

 

 

 

Jak wyczyścić kubek termiczny?

 

Wiesz już, jaki kubek termiczny jest polecany przed konsumentów. Pora dowiedzieć się, jak należy pielęgnować tego typu produkt. Niejednokrotnie zastanawiamy się, jak dobrze dbać o kubek, aby mieć pewność, że posłuży nam przez długi czas. Po przeczytaniu tej części artykułu będziesz wiedział, jakich detergentów używać i o czym nie można zapominać podczas czyszczenia.  

Czego używać do mycia kubka termicznego?

Zazwyczaj kubki termiczne wykonane są ze stali nierdzewnej. Choć tego typu materiały są zazwyczaj odporne na zarysowania, może się zdarzyć, że po pewnym czasie użytkowania na produkcie pojawią się drobne zarysowania. Aby tego uniknąć należy stosować do czyszczenia delikatne detergenty. Do pielęgnacji będzie odpowiedni zwykły płyn do mycia naczyń. Nie zaleca się używania proszków do czyszczenia, ponieważ zwykle są one zbyt mocne. Intensywne pocieranie kubka może spowodować, że na powierzchni pojawią się ślady po uszkodzeniach mechanicznych. Trzeba też pamiętać o tym, aby korzystać z miękkich gąbek, ewentulanie szczotek z delikatnym, miękkim włosiem. Jeśli nie chcemy, aby na ściankach pojawił się osad z kawy czy herbaty, należy zaraz po wypiciu napoju wyczyścić kubek. Jeśli nie mamy na to czasu, wystarczy zalać go wodą. To da nam pewność, że zabrudzenia nie osiądą na ściankach. W efekcie nie będziemy musieli mocno szorować kubka.  

 

Czy można myć kubek termiczny w zmywarce?

Część osób zastanawia się, czy można myć kubek termiczny w zmywarce. Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Wszystko zależy od wskazań producenta. Zwykle na opakowaniu mamy informację na temat zalecanego sposobu pielęgnacji. Pewna grupa konsumentów wskazuje jednak, że najlepiej czyścić kubek ręcznie.

Jak czyścić pokrywkę?

Niezbędnym elementem kubka termicznego jest pokrywka. Dlatego też należy pamiętać, aby dokładnie ją wyczyścić. Na powierzchni pokrywki często osadzają się bakterie. Z uwagi na to, że zakrętka ma sporo wgłębień jej czyszczenie nie jest proste. Trzeba użyć sporej ilości detergentu i dokładnie myć wszystkie zakamarki. Do pielęgnacji pokrywki możemy używać szorstkiej części gąbki. Dzięki temu szybciej i skuteczniej pozbędziemy się zabrudzeń. Na pokrywce często znajduje się blokada. Dlatego też należy przeczyścić powierzchnię zarówno, kiedy przycisk blokady jest aktywny, jak również po jego odblokowaniu.

 

Jak dbać o czystość uszczelek?

Kubek termiczny nie byłby praktyczny, gdyby nie uszczelka. To ona gwarantuje bardzo dobrą szczelność. W efekcie znajdujący się w naczyniu napój pozostaje ciepły, a herbata czy kawa nie wylewa się, nawet jeśli pojemnik przechyli się na bok.  Uszczelkę należy systematycznie czyścić. Nie wolno jednak odginać jej ani ściągać, ponieważ wtedy element ten straci swoje właściwości.

 

Jak usunąć osad ze ścianek kubka termicznego?

Mimo odpowiedniej pielęgnacji, na ściankach kubka czasami pojawia się osad. Często problemem jest zbyt twarda woda w domu. Jeśli chcemy pozbyć się takich zabrudzeń, może się okazać, że zwykły płyn do mycia naczyń nie wystarczy. Warto wtedy skorzystać ze składników, które mamy w swojej kuchni. Osad z łatwością usuniemy za pomocą octu. Możemy zalać kubek mieszanką gorącej wody z octem i odczekać kilka minut. Do czyszczenia polecana jest także soda oczyszczona. Można ją nałożyć bezpośrednio na gąbkę.

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Jaki kubek termiczny z nadrukiem wybrać?

 

Dla wielu z nas dzień nie może się rozpocząć bez łyka ciepłej kawy. Niestety, nie zawsze jesteśmy w stanie wypić ją przed wyjściem do pracy. Z tego powodu dobrą inwestycją jest kubek termiczny, który pozwoli Ci zabrać ulubiony napój i wypić go później. Wiedz jednak, że wbrew powszechnej opinii, zakup takiego produktu wcale nie jest prosty. Dlatego postanowiliśmy pomóc Ci i przygotowaliśmy ten oto poradnik. Dodatkowo, aby jeszcze bardziej ułatwić Ci zakup przygotowaliśmy niewielki ranking, w którym znajdziesz trzy najlepsze kubki termiczne z nadrukiem.

Decydując się na zakup takiego produktu musisz przede wszystkim zwrócić uwagę na jego wykonanie. Powinieneś sprawdzić, czy rzeczywiście skutecznie utrzymuje temperaturę. W tym poradniku chcielibyśmy Ci szczególnie polecić produkty z dodatkowymi warstwami izolującymi. Pozwolą one na dużo dłuższe utrzymanie ciepła. Standardowe modele są w stanie utrzymać temperaturę ciepłego napoju przez 5 godzin, zaś zimnego – 12 godz. Są to bardzo korzystne parametry i jeśli interesujący Cię produkt też takie ma, warto się zdecydować na jego zakup.

Następnym ważnym elementem jest szczelność modelu. Wielu z nas wychodząc z domu w pośpiechu wkłada posiadany model do torebki w pozycji poziomej. Jeśli interesujący Cię produkt nie ma właściwego zabezpieczenia, taka czynność może zakończyć się zalaniem wszystkich ważnych dokumentów. Szczególnie narażone na zniszczenie są sprzęty elektroniczne. Z tego powodu zalecane są produkty z takimi funkcjami, jak AutoSeal czy AutoClose. Bowiem sprawiają one, że kubek nie otworzy się samoistnie.

Jeśli interesuje Cię najlepszy kubek termicznego z nadrukiem w 2021 roku, to musisz upewnić się, że między ściankami nie ma wolnej przestrzeni, gdzie mógłby dostać się napój lub para. Niestety, jeśli kubek nie będzie szczelny Twój nadruk ulegnie szybkiemu zniszczeniu. Pamiętaj również, aby upewnić się czy produkt może być myty w zmywarce. Sprzęty plastikowe ulegają zniszczeniu, a napisy zamoczeniu. Dlatego dokładnie przeczytaj instrukcję obsługi.

 

 

Kubki termiczne z nadrukiem – ranking

 

 

Ambition Folk

 

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem dobrej jakości kubka termicznego, polecamy Ci zainteresowanie się ofertą Ambition Folk. Prezentowany model to bardzo estetyczny produkt, który posiada nadruk z haftem kaszubskim. Pojemność produktu to 400 ml.

Atutem modelu jest długi okres utrzymania ciepła. Bowiem, nawet po 4 h napój w kubku wciąż jest ciepły. Warto dodać, że sprzęt jest wyjątkowo szczelny. Nie musisz się zatem obawiać, że źle postawiony model zniszczy zawartość Twojej torebki. Cała konstrukcja, zarówno obudowa i wkład, zostały wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Dzięki temu wnętrze produktu jest proste w utrzymaniu czystości, wystarczy przemyć ciepłą wodą, by pozbyć się pozostałości po poprzednim napoju. Wymiary kubka to: wysokość całkowita – 19,5 cm, wysokość pokrywki – 3 cm, średnica górna – 8 cm i średnica podstawy – 6,5 cm.

Wiele osób doceniło elegancki design z wzorem folkowym. Szczelna pokrywka pozwala na swobodne przenoszenie produktu.

 

 

 

Disney Star Wars Yoda

 

Produkt opatrzony nazwą Disney Star Wars Yoda to godny polecenia kubek, który przypadnie do gustu wszystkim fanom tej historii. Na powierzchni modelu nadrukowany jest jeden z głównych bohaterów. Zaś pod drugiej stronie widnieje jeden z jego cytatów. Model powstał z myślą o dzieciach, które będą chciały z tym ładnym produktem iść do szkoły lub przedszkola.

Ten elegancki kubek termiczny z nadrukiem w dobrej cenie pomieści około 340 ml napoju. Model dobrze nadaje się do herbaty lub kawy, gdyż dobrze utrzymuje temperaturę, co nawet 6 h. Równocześnie, w czasie upału możesz do środka wlać zimny sok wraz z lodem, a kubek utrzyma temperaturę przez około 10 h. Dodatkowo, opisywany sprzęt posiada automatyczny korek, który skutecznie zapobiega wylewaniu się. Nie musisz się zatem obawiać, że lekkie przechylenie się kubka zniszczy wnętrze Twojej torebki. Cała obudowa wykonana jest z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Materiał ten jest odporny na niewielkie uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo, model bardzo łatwo wyczyścić, wystarczy go jedynie opłukać gorącą wodą.

Opinie konsumentów o prezentowanym modelu są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło elegancki design.

 

 

 

Dajar Perfect Day

 

Jeśli Twój malec jest fanem Kubusia Puchatka, możesz mu sprezentować kubek z jego podobizną. Jest to bardzo elegancki model, wykonany ze stali nierdzewnej. Gwarantuje to dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne, co jest bardzo ważne w przypadku dziecka.

Sprzęt przeznaczony jest do przechowywania ciepłych napojów typu herbata lub w przypadku dorosłych – kawa. Maksymalny czas, w jakim napój utrzyma swoją temperaturę to 5 h. Wiedz jednak, że model może zostać używany również latem. Wystarczy wtedy wlać do środka zimny sok z lodem, a kubek zachowa tę temperaturę do 10 h. Pojemność tego produktu to 400 ml. Atutem modelu jest specjalne zamknięcie, które zmniejsza ryzyko wylania się zawartości.

Kubek Dajar Perfect Day posiada wiele pozytywnych recenzji. Wśród nich możesz przeczytać pozytywne komentarze zadowolonych konsumentów, którzy docenili wydajność produktu. Wielu zadowolonych rodziców wyraziło swoją aprobatę dla ciekawego designu, który na pewno spodoba się małym dzieciom.

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir