fbpx

Książki o rozwoju osobistym ranking

Ostatnio aktualizowane: 19.07.19

 

Najlepsze książki o rozwoju osobistym w 2019 roku

 

Książki o rozwoju osobistym, to typ poradników o tym, jak osiągnąć konkretny cel w życiu. Dla jednych będą to sukcesy zawodowe, dla innych przychylność ludzi i życie z nimi i wśród nich w harmonii, a jeszcze inni poszukują bogactwa. Każda z osób, która pragnie rozwijać własną osobowość może znaleźć na rynku poradnik, który będzie jej w tym pomocny. Dziś prezentujemy pięć tytułów, z których każdy dotyczy nieco innej sfery życia.  Zapraszamy do zapoznania się z ich opisami.

 

Nasze zalecenia

 

CHCĘ BYĆ KIMŚ

 

Książka „Chcę być kimś. Czyli jak osiągać cele w czasach, gdy wszyscy dookoła mają wywalone”, wydana przez wydawnictwo Mind & Dream, autorstwa Michała Zawadki, to jeden tytuł z serii tego autora adresowanej do młodzieży. Książka ta jest nie tylko poradnikiem, jak odnaleźć się we współczesnym świecie, ona wręcz przebudowuje sposób myślenia i życia.

Autor potrafi zainspirować młodzież do działania i odbudowuje w nich wiarę we własne siły. Czytelnik w miarę zagłębiania się w lekturę dowiaduje się o sobie, jak wiele znaczy w świecie i jak dużo jest w stanie zdziałać. Autor wskazuje czytelnikom, jak zdobyć narzędzia i umiejętności, które będą służyły do wyznaczania własnych celów.

Uczy zarządzać czasem, a także podejmowania odpowiednich decyzji. Książka ta prowokuje do myślenia i działania. Przy czym autor docenia indywidualność każdego z odbiorców, jedynie ich stymuluje do budowania wartościowych relacji międzyludzkich, mierzenia się z barierami i umiejętności samo dyscyplinowania się.

Czytelnicy po lekturze tej książki mówią, że pozwala ona spojrzeć na siebie w zupełnie inny sposób, doskonale motywuje, a także jest odpowiednia nie tylko dla młodzieży, ale także i dorosłych.

 

 

 

 

Zmień myślenie a zmienisz swoje życie

 

„Zmień myślenie, a zmienisz swoje życie”, to tytuł wydany przez wydawnictwo MT Biznes. Autor, Brian Tracy, to człowiek sukcesu, autor wielu bestsellerów w zakresie rozwoju osobistego. W książce „Zmień myślenie, a zmienisz swoje życie” autor przyrównuje los człowieka do kodu DNA, który każdy trzyma w swoich rękach i tylko od właściciela kodu zależy, jaki mu nada kształt.

Podczas czytania dowiesz się jak wyznaczać sobie cele, aby były one satysfakcjonujące i możliwe do spełnienia. Nauczysz się, jak przejąć kontrolę nad swoim życiem, uwolnić potencjał swojego umysłu i wykreować własną przyszłość.

W miarę czytania, autor pokazuje, jak można zmienić swoje życie, aby przyciągnąć do siebie ludzi i środki, jakie są potrzebne do realizacji celów. Książka ta pobudza do myślenia i prowokuje czytelnika do zmiany swoich przyzwyczajeń, ograniczających go.

Wyposaża go w niezbędne informacje, jakich potrzebuje do osiągnięcia sukcesu i odnalezienia sensu życia. Czytelnicy opisują ten bestseller, jako tytuł, który mocno motywuje do działania. Czytelnik odnajduje tu wskazówki dotyczące najważniejszych cech człowieka w życiu codziennym.

 

 

 

 

ROZPRAW SIĘ ZE SWOJĄ WEWNĘTRZNĄ JĘDZĄ

 

Kolejny tytuł, „Rozpraw się ze swoją wewnętrzną jędzą”, wydany przez wydawnictwo MUZA S.A. i autorstwa Ahlers Amy i Arylo Christine, jest pozycją dedykowaną dla kobiet. Autorki, to trenerki personalne, nauczycielki przemiany i mówczynie o międzynarodowej sławie.

Są to również autorki wielu bestsellerów w tej tematyce, pomagające kobietom zaglądnąć w głąb siebie, uczące je empatii w relacji z wewnętrznym krytykiem. Tym samym uczą nas świadomego dokonywania wyborów, pomagają nabrać pewności siebie w działaniu i podejmowaniu decyzji. Tytuł  „Rozpraw się ze swoją wewnętrzną jędzą”, wskazuje czytelniczce, jak sobie radzić z wewnętrznymi demonami i odzyskać kontrolę nad własnym życiem.

Dzięki lekturze, każda z pań może pozbyć się autodestruktywnych nawyków, nabyć umiejętności odmawiania, a także dokonać zmiany priorytetów życiowych, które doprowadzą do sukcesu. Książka uczy, jak auto krytykę przekształcić w auto empatię i spowodować, aby silna krytyka przerodziła się w sojusznika wspierającego działania. Panie doceniły ten tytuł i przekazują, że jest on znakomity.

Doskonale motywuje do refleksji nad samą sobą, pozwala na reformowanie spojrzenia na siebie, a także na podjęcie działań zmierzających do samorealizacji.  

 

 

 

 

Zanim rzucisz pracę

 

„Zanim rzucisz pracę” to pozycja absolutnie dla wszystkich. Autorem książki jest Robert T. Kiyosaki i została ona wydana przez Instytut Praktycznej Edukacji.

Autor, to przedsiębiorca odnoszący sukcesy. Pokazuje on w swoim bestsellerze, jak spowodować, aby nowo otwarty biznes nie upadł i jakie kroki powinien poczynić przyszły przedsiębiorca zanim zrezygnuje z aktualnej pracy, która zapewnia mu bezpieczeństwo, ale daje mało satysfakcji. Książka przygotowuje czytelnika na bieg zdarzeń, jaki może mieć miejsce po rzuceniu pracy.

Ale też uczy go, że wszystko jest zależne od niego i od decyzji przez niego podejmowanych. Autor na własnym przykładzie pokazuje przekazuje prawdziwą lekcję przedsiębiorczości. Duży nacisk kładzie na porażki i to, jak sobie z nimi radzić, aby nie spowodowały załamania, a motywowały do dalszej pracy. Cała książka bazuje na konkretnych przykładach i rozwiązaniach.

Autor nie podaje złotego środka na zrobienie fortuny, ale wskazuje, jak radzić sobie z przeciwnościami, aby się nie załamać i przeć do przodu. Według czytelników, przedsiębiorców, którzy poszli drogą wskazaną przez Roberta T. Kiyosaki, jest to najważniejszy tytuł dla tych, którzy pragną wejść do świata niezależności finansowej.

 

 

 

 

JAK ZDOBYĆ PRZYJACIÓŁ I ZJEDNAĆ SOBIE LUDZI

 

„Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi” to ostatni opisywany tytuł o rozwoju osobistym. Został on napisany przez Carnegie Dale i wydany przez Wydawnictwo Studio EMKA. Autor, to amerykański pisarz, który specjalizuje się w tytułach o samorozwoju i umiejętnościach interpersonalnych.

Autor w książce przekazuje, że cała nasza wiedza i mądrość człowiecza jest w naszej podświadomości. Trzeba ją jedynie stamtąd wydobyć i zastosować ją w naszym codziennym życiu. Książka jest napisana prostym językiem, a każda rada w niej zawarta wydaje się tak oczywista, że dziwne, że sami o tym nie pomyśleliśmy wcześniej.

Autor prowadzi czytelnika w taki sposób, aby umiał on zjednywać sobie ludzi, mógł zdobyć grono sprawdzonych przyjaciół, zyskać popularność, być człowiekiem ciekawym i nietuzinkowym, a także zostać dobrym mówcą. Książka jest również przewodnikiem o tym, jak poruszać się w biznesie, a także w życiu rodzinnym i towarzyskim.

Czytelnicy polecają ten poradnik wszystkim, którzy chcą zyskać przychylność ludzi. Autor uczy wzorców, które zdaniem czytelników powinny być przekazywane w szkołach.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status