fbpx

Tamburyny ranking

Ostatnio aktualizowane: 20.09.19

 

Jaki tamburyn kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Tamburyn to instrument perkusyjny, który charakteryzuje się dość wysokim brzmieniem. Składa się on z obręczy, na którą naciągnięty jest materiał. Natomiast na bokach umieszczone są ruchome talerzyki, wykonane z miękkiej blaszki, lub małe dzwoneczki. Technik gry na takim instrumencie jest wiele, jak również dużo jest rodzajów samego sprzętu. Dlatego przygotowaliśmy ten poradnik, który przedstawia najważniejsze kryteria, jakie należy brać pod uwagę decydując się na jego zakup. Odpowiemy w nim na pytanie: jaki tamburyn wybrać.

 

 

Rodzaje – jaki tamburyn jest najlepszy?

Ważną kwestią, na którą należy koniecznie zwrócić uwagę w trakcie wyboru takiego instrumentu jest jego typ. W sklepach muzycznych znajdziemy wiele ciekawych modeli, charakteryzujących się innymi parametrami, czy tworzywem, z którego zostały wykonane. Wśród nich wyróżniamy tamburyna:

Do ręki – to klasyczny wariant tego rodzaju instrumentu. Przeznaczony jest on do gry za pomocą dłoni. W sklepach znajdziemy dwa typy takiego tamburyna: okrągły i wcięty. Ten pierwszy to oryginalny, pełnowymiarowy model. Drugi natomiast posiada udogodnienia w postaci specjalnego wyprofilowanego uchwytu na dłoń. Gra na nim jest bardziej komfortowa

Na nogę – to instrument dla tych, którzy swą grę na gitarze planują urozmaicić poprzez dodanie dodatkowego brzmienia. Taki tamburyn posiada gumowy pasek, który nakłada się na stopę. Na obudowie natomiast znajdują się talerzyki. Gra na takim instrumencie polega na potrząsaniu nogą poprzez tupanie.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Tamburyn dla dzieci

W sklepach muzycznych oprócz normalnych instrumentów znajdziemy również sprzęt dla dzieci. Taki tamburyn jest zwykle mniejszy i charakteryzuje się ciekawym designem na membranie. Ta z kolei wykonana jest z plastiku lub innego tworzywa sztucznego. Instrument ten ma więc charakter zabawki, która ma zachęcić malucha do zainteresowania się muzyką i oswoić go z dźwiękiem. Tego typu tamburyny dostępne są zarówno osobno, jak i w zestawach, na które składają się inne instrumenty dla dzieci, takie jak: gitara, grzechotka, dzwoneczki czy trójkąt. Decydując się na zakup takiego zestawu z pewnością uszczęśliwimy nasze dziecko.

 

Tamburyn perkusyjny

Tamburyn perkusyjny to instrument, który jak sama nazwa wskazuje, służy do gry na perkusji. Zwykle taki sprzęt charakteryzuje się solidniejszą i większą budową. Posiada on od dwóch do nawet kilkunastu talerzyków zamontowanych na powierzchni obręczy.

 

Wykonanie

Najlepszy tamburyn to instrument, który spełnia wszystkie nasze oczekiwania. Na jego jakość duży wpływ ma samo wykonanie modelu. Dlatego tak ważne jest, by wybierając taki sprzęt, dokładnie przyjrzeć się tworzywom użytym do produkcji danego instrumentu. Do nich zaliczamy przede wszystkim drewno oraz aluminium. Tradycyjny tamburyn ma drewnianą obręcz, która jest bardzo odporna na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Z drugiej strony należy pamiętać, że jest to tworzywo dość ciężkie, przez co gra może nas męczyć. Modele aluminiowe to dobre rozwiązanie dla osób początkujących. Charakteryzują się przede wszystkim niską wagą oraz bardzo dobrą wytrzymałością. Warto również dodać, że w sklepach dostępne są modele z plastikowymi obręczami. Ze względu na niską wagę, jest to wariant przeznaczony głównie dla dzieci.

Taką obudowę tamburyna, wykonaną z tworzywa sztucznego znajdziemy również w instrumentach zakładanych na nogę. Jest to wygodne rozwiązanie, gdyż takie tworzywo nie będzie obciążało naszej stopy w trakcie gry. W przypadku membrany, jest ona wykonana najczęściej ze skóry naturalnej. To sprawia, że dźwięk wytwarzany poprzez uderzenia jest płynny. Ponadto, taki materiał jest odporny i zarazem elastyczny. Do produkcji talerzyków lub dzwoneczków wykorzystuje się stopy metalu.

 

Rączka i uchwyt

Tamburyny do ręki mogą mieć różne kształty – okrągłe i wcięte. W przypadku tych drugich, po środku występuje wygodny uchwyt do trzymania. Rączka wykonana jest z antypoślizgowego materiału, dzięki czemu nasza dłoń nie będzie się nam ślizgać po jej powierzchni. Co więcej, uchwyt jest wyprofilowany, co daje nam wygodę w trakcie długiej i intensywnej gry.

 

Ramka

Ramką nazywamy obręcz, na którą naciągnięta została membrana. Jest to ważny element budowy tego instrumentu, gdyż jej wykonanie wpływa na jakość i przyjemność z gry. Kanty takiej ramki powinny być więc zaokrąglone, dzięki czemu trzymanie tamburyna będzie dla nas wygodne.

 

Dzwoneczki

Jednym z ważniejszych elementów każdego tamburyna są talerzyki lub dzwoneczki. To właśnie one wytwarzają dźwięk poprzez potrząsanie lub uderzanie instrumentem. Ich liczba zależy od konkretnego modelu, dlatego w sklepach muzycznych znajdziemy tamburyna z 3, 5, 9 lub nawet z większą ilością talerzyków. Najczęściej są one podwójne.

 

 

Waga

Warto jest sprawdzić dokładną wagę instrumentu. Tamburyn nie powinien być cięższy niż 0,5 kg. Jest to bardzo istotne, gdyż grając na takim sprzęcie potrząsamy bezustannie ręką. W przypadku cięższego modelu, możemy szybko odczuć ból i drętwienie dłoni w nadgarstku.

 

Tamburyny w dobrych cenach

Cena tamburynów zależy przede wszystkim od rodzaju oraz jakości wykonania danego modelu. Najtańszy tego typu instrument to sprzęt dla dzieci, za który zapłacimy nie więcej niż 30 złotych. W przypadku modeli profesjonalnych, koszt zakupu takiego tamburyna waha się od 50 złotych do nawet kilkuset złotych.

 

 

Najlepsze tamburynyw 2019 roku

 

Muzyka to sposób na relaks, a jeśli sami gramy na instrumentach – na nudę i wspólne spędzanie czasu z najbliższymi. Warto też zachęcać najmłodszych do muzykowania, a jednym z najlepszych instrumentów dla początkujących jest tamburyn. Niepozorny sprzęt zapewni wiele radości małym i dużym. Dlatego przedstawiamy ranking zawierający najlepsze propozycje dostępne na rynku.

 

Nasze zalecenia

 

Meinl TA2B-AB

 

Meinl TA2B-AB z serii REGULAR WOOD to druga propozycja w naszym zestawieniu. Produkt dostępny jest w dwóch wersjach – z jednym lub dwoma rzędami dzwonków.

Ma on średnicę 10”. Obręcz instrumentu jest drewniana, a dzwonki zostały wykonane z mocnego mosiądzu. Mają one charakterystyczny, ciepły, ale wyraźny ton.

Ponadto całość konstrukcji tamburyna jest bardzo solidna. Model ten jest wyposażony w membranę z naturalnej skóry. Instrument jest idealnym uzupełnieniem brzmienia zespołu.

Stanowi ciekawą propozycję dla osób początkujących. Przez konsumentów ceniony jest nie tylko za solidne wykonanie, ale także wspaniałe brzmienie, które gwarantuje uzyskanie lepszego efektu podczas muzykowania.

 

 

 

 

Fisher Price BLT37

 

Dobry i tani tamburyn Fisher Price BLT37 to idealna propozycja dla maluchów. Został skonstruowany w taki sposób, aby dziecko nie miało problemu z jego użytkowaniem.

Obręcz jest niewielka, a więc idealna dla małych rączek. Poza tym wewnątrz znajduje się lusterko, które dodatkowo rozwija maluszka i uatrakcyjnia zabawę.

Wydaje ciekawe dźwięki – rozwija to zmysł słuchu dziecka. Dodatkowo wpływa na zręczność i sprawność fizyczną. Produkt ma piękną, żywą kolorystykę. Model ten przeznaczony jest dla dzieci powyżej 3 miesiąca życia. Wymiary instrumentu to: 15,5 cm x 15,5 cm.

Przez konsumentów ceniony jest za stosunek jakości do atrakcyjnej ceny. Poza tym w swoich opiniach podkreślają oni, że zabawka ma ciekawą kolorystykę, zwracającą uwagę najmłodszych.

 

 

 

 

Club Salsa F845200BL 

 

Na czwartym miejscu rankingu znalazł się tamburyn Club Salsa F845200BL. Model ten posiada ramę wykonaną z tworzywa sztucznego.

Instrument jest wyposażony w aż 16 par chromowych blaszek, co umożliwia uzyskanie mocnego, charakterystycznego dźwięku.

Utrzymany jest w pięknej, niebieskiej kolorystyce. Solidne wykonanie oraz atrakcyjny wygląd to najczęściej wymieniane zalety tego produktu.

Nie jest to jednak klasyczny tamburyn na bazie koła. Został zaprojektowany w taki sposób, aby zapewnić osobie grającej łatwy chwyt. Stanowi więc idealne rozwiązanie dla zespołów muzycznych, które dają wielogodzinne koncerty lub organizują zabawy Sylwestrowe, wesela itp.

 

 

 

 

LP Cyclops Steel LP160

 

Na piątym miejscu naszego zestawienia znalazł się tamburyn Latin Percussion – LP Cyclops Steel. Jest to profesjonalny instrument z blaszkami z niklowanej stali.

Daje on jasne i czyste brzmienie.  Został on wykonany z wytrzymałego tworzywa sztucznego, które jest odporne na uderzenia pałką, a więc granie na nim będzie przyjemniejsze dla naszych dłoni.

Model ten  jest wyposażony w uniwersalne mocowanie do uchwytu pod perkusję. Dostępny jest w kolorze czarnym. Opinie o tamburynach tej marki są bardzo pochlebne.

Przez konsumentów cenione są przede wszystkim za solidne wykonanie. Osoby, które wybrały ten produkt w swoich ocenach podkreślają, że to bardzo dobry jakościowo sprzęt o doskonałym brzmieniu.

 

 

 

 

Meinl CTA2M-BK

 

Nasz ranking tamburynów zamyka model CTA2M-BK marki Meinl. Jest to instrument z dużą rączką, co zapewnia komfort gry.

Rama tego produktu jest drewniana i bardzo wytrzymała, jest to bardzo ważne w przypadku częstej eksploatacji. Jednocześnie jest to lekki instrument, a więc gra na nim jest łatwa i przyjemna. Model CTA2MBK ma średnicę 8″.

Dzwonki zostały wykonane z 2 różnych stopów metali, przez co propozycja ta jest bardzo ciekawa i ma piękne brzmienie. W sumie, tamburyn ma 24 dzwonki ułożone w 2 rzędach – 12 z nich wykonano z brązu, a 12 ze stali. Waga produktu to 700 g.

Dostępny jest w pięknym, czarnym kolorze. Przez konsumentów ceniony jest za solidne wykonanie, ale przede wszystkim za swoje piękne brzmienie i atrakcyjny wygląd.

 

 

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Planet Education CP1-DP910H

 

Jako pierwszy prezentujemy tamburyn Planet Education CP1-DP910H. Jest to drewniany instrument z naturalną membraną o średnicy 20 cm.

W połączeniu z 6 parami dzwonków zapewnia nam bardzo dobre brzmienie. Jest to ciekawa propozycja dla osób wprawionych w grze na tamburynie, ale też dla osób początkujących, w tym dla dzieci.

Produkt cechuje solidne wykonanie i zastosowanie materiałów najwyższej jakości. Ten najlepszy tamburyn dostępny jest w bardzo atrakcyjnej cenie.

Przez konsumentów doceniony został za bardzo dobry stosunek jakości do ceny, jak również atrakcyjny wygląd i co najważniejsze dla muzyka – doskonałe brzmienie.

 

 

Marek Tamburyn M56

 

Na szóstym miejscu znalazła się doskonała propozycja dla najmłodszych – Tamburyn Marek. Instrument ma wymiary 21 cm x 21 cm x 5 cm i waży zaledwie 195 g, a więc stanowi idealny model dla dzieci.

Będzie nie tylko świetną zabawką dla najmłodszych, ale też cenną pomocą dydaktyczną w przedszkolu lub w domu. Model jest wyposażony w płytki bębenek baskijski o jednym dnie, a także blaszki umieszczone w obręczy.

Przeznaczony jest dla dzieci od 3 roku życia. Dostępny jest w różnych wersjach kolorystycznych.

Produkt ceniony jest za solidne wykonanie i atrakcyjną cenę. Konsumenci wysoko ocenili też design instrumentu.

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status