Pianina cyfrowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 05.05.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Specjalnie dla klientów, którzy poszukują pianina cyfrowego przeprowadziliśmy badania, aby wyłonić model uważany przez klientów za najlepszy. Przyjrzeliśmy się wielu instrumentom, aby ostatecznie wyłonić urządzenie Yamaha DGX 650 BK. Jest to model, którego brzmienie jest wzorowane na najlepszym fortepianie Yamaha CFIIIS. W opisywanym pianinie mamy system głośników stereo oraz dynamiczną klawiaturę Graded Hammer Standard. Urządzenie to możemy podłączyć do wielu sprzętów zewnętrznych. Złącza PHONE oraz USB, wejście AUX mini – jack pozwalają na połączenie się niemal z każdym urządzeniem. Możesz tworzyć własne płyty CD, albo odtwarzać muzykę z podłączonego urządzenia. Ogranicza Cię jedynie Twoja wyobraźnia. Monitory głośnikowe pozwalają na odsłuch wystąpień na żywo, dlatego pozwalają również na wykorzystanie tego pianina na scenie. Jak każde pianino cyfrowe, również i opisywane posiada szereg nagranych podkładów, które zostają automatycznie zaproponowane użytkownikowi na podstawie pierwszych, zagranych akordów. Ekran LCD ma możliwość wyświetlania tekstów utworów, lub ich zapisy nutowe wpisane do pamięci. Ułatwia to znacznie ćwiczenia przygotowanego materiału. Gdyby jednak nie odpowiadał Ci z jakiś względów opisywany model, to proponujemy abyś zapoznał się z opisem Casio AP-260 BK, który okazał się drugim w kolejności najlepszym pianinem cyfrowym 2021 roku.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Doskonałe głośniki stereo zapewniają podobieństwo do dźwięku fortepianu akustycznego. Bogaty wybór podkładów muzycznych, które urządzenie samodzielnie dobiera do linii melodycznej. Złącza Phone, USB, oraz AUX pozwalające na komunikację z innymi urządzeniami.

Wady

Mimo niewielkiej wagi wynoszącej około 30 kg, jest to stosunkowo duży instrument. Jego długość wynosi 140 cm, więc trzeba na niego przeznaczyć sporo miejsca w domu.

Podsumowanie

Sprzęt elektroniczny, którego brzmienie jest wzorowane na fortepianie Yamaha CFIIIS. Doskonały dla początkujących użytkowników, jak i tych już mających pierwsze kroki za sobą. Wyposażony w głośniki stereo i złącza Phone, USB, oraz AUX.

Drugi wybór

Zalety

Pianino, o barwie dźwięku zbliżonej do fortepianu koncertowego, o 88 klawiszach. Przeznaczone jest dla osób początkujących lub o niewielkim stopniu zaawansowania. Jest wyposażone w funkcje edukacyjne, wbudowany metronom i możliwość nagrywania.

Wady

Klawisze nie mają amortyzacji przy zbyt ostrym nacisku. Wpływa to na jakość gry. Dodatkowo brzmienie, które ma naśladować fortepian koncertowy jest nieco metaliczne, trochę przypominające brzmienie klawesynu.

Podsumowanie

Pianino przeznaczone dla początkujących użytkowników, zawiera 88 klawiszy. Zaopatrzone w wyjście słuchawkowe, wyjście USB i wbudowany metronom. Funkcje edukacyjne wspomagają naukę gry. Polifonia jest wyposażona w 128 dźwięków, jest tu także wgranych 60 utworów, a pianino pozwala na wydobycie z niego 18 różnych brzmień.

Rozważ też

Zalety

88 ważonych klawiszy z mechanizmem młoteczkowym, analogicznym do klawiszy w instrumentach akustycznych. 15 różnych brzmień i możliwość nagrania 3 utworów. Model ma kompaktowy charakter, więc nie jest duży, i ma solidny pulpit na nuty. Idealny instrument dla początkujących.

Wady

Trochę zastrzeżeń można mieć do obudowy, która odbiega jakością od pianina akustycznego i nie jest wykonana z drewna. Również montaż głośników skierowanych do dołu budzi zdziwienie.

Podsumowanie

Pianino wykonane z płyty wiórowej o kompaktowych wymiarach i klawiaturze wyposażonej w system młoteczkowy. Bardzo dobre brzmienie w 15 różnych odmianach. Mały, wygodny panel sterowania oraz instrukcja dostępna w języku polskim.

 

 

Jakie pianino cyfrowe kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Pianina cyfrowe to wspaniały wynalazek. Odkąd pojawiły się na rynku, ludzie mieszkający w małych mieszkaniach też mogą cieszyć się dźwiękami pianina. Oczywiście dostępne były na rynku wersje mini, czyli tak zwane keyboardy. Jednak gry na nich nie można porównać z grą na prawdziwym pianinie. Po pierwsze, takie urządzenia zazwyczaj są krótsze, więc mamy do dyspozycji mniej klawiszy. Dodatkowo klawiatura keyboardu nie odpowiada klawiaturze fortepianu. Opór podczas nacisku jest o wiele lżejszy. Ta powstały pianina cyfrowe, które znacznie lepiej imitują nie tylko brzmienie, lecz całość doznania towarzyszącego graniu na prawdziwym instrumencie. Takie urządzenie oferuje również możliwość podłączenia sprzętu do np. komputera, czy zmiany brzmienia, które zacznie przypominać trąbkę, lub inny instrument. Bardzo ważną cechą tego sprzętu jest możliwość wyciszenia dźwięku, albo przekierowania go do słuchawek.

Tradycyjne pianina nie mają takiej opcji, która dla niektórych, żyjących w bloku, jest prawdziwym zbawieniem. Także domownicy odetchną ulgą gdy damy im możliwość odpoczęcia od naszej pięknej gry. Decyzja jednak nie jest łatwa. Duża liczba różnych modeli może przyprawić o zawrót głowy. Dlatego postanowiliśmy opisać kilka parametrów tych urządzeń, by pomóc Wam odpowiedzieć na pytanie: Jakie pianino cyfrowe wybrać?

1.Yamaha DGX 650 BK

 

Liczba klawiszy i rodzaj klawiatury

Pianina cyfrowe dostępne są z dwojaką liczbą klawiszy: 61 lub 88. Dla początkujących pianistów i weekendowych grajków klawiatura z 61 przyciskami powinna być wystarczająca. Jeśli jednak planujesz dalszą naukę i przyszłość, gdzie obecne będą dźwięki pianina to powinieneś rozważyć zakup sprzętu z 88 klawiszami. Dokładnie tyle samo przycisków ma tradycyjny fortepian.

Pianina cyfrowe są zazwyczaj wyposażone w klawiaturę dynamiczną oraz próbkowanie. Tylko, co to oznacza? Otóż urządzenia z klawiaturą dynamiczną są czułe na siłę nacisku. Jeśli delikatnie muśniemy klawisz to dźwięk, który usłyszymy będzie również delikatny. Natomiast, jeśli mocno uderzymy w klawiaturę to rozlegnie się donośny dźwięk. Tak reakcja klawiatury na osobę grającą powoduje, że korzystanie z tego rodzaju urządzeń upodabnia je do gry na prawdziwym pianinie.  Tymczasem próbkowanie polega na tym, że po uderzeniu wybranego klawisza odgrywany jest sampel prawdziwego fortepianu. Wyobraźmy sobie, że naciskamy klawisz tradycyjnego pianina. Zaraz po jego uderzeniu dźwięk jest głośny i w miarę upływu czasu słabnie on i zanika. Producenci nagrali kilka różnych poziomów głośności do każdego z klawiszy, by jak najwierniej odzwierciedlały sposób, w jaki dźwięk wybrzmiewa w prawdziwym instrumencie. Im więcej poziomów tej głośności, tym lepszej imitacji powinniśmy się spodziewać.

 

Klawiatura wyważona

Jeśli podczas gry na pianinie cyfrowym chcesz mieć doznania jak najbardziej zbliżone do gry na tradycyjnym urządzeniu to powinieneś zdecydować się na model, który oferuje klawiaturę wyważoną. Jeśli producent nie podaje, czy klawiatura jest wyważona, czy też nie, łatwo to sprawdzimy organoleptycznie. Klawisze wyważone oddają opór, jaki przyciski stawiają w prawdziwych fortepianach. Jeśli więc spróbujemy zagrać kilka nut na wybranym modelu to w mig będziemy w stanie ocenić typ klawiatury zainstalowany przez producenta. Imitacja oporu klawiszy nie jest tylko powodowana chęcią upodabniania urządzenia do oryginalnych instrumentów. Wiele technik opartych jest na takiej reakcji przycisków. A artykulacja i ekspresja może okazać się niemożliwa na klawiaturze niewyważonej.

 

Polifonia i pedały nożne

W muzyce klasycznej, i nie tylko, zdarzają się momenty, gdzie pianista wybrzmiewa więcej niż jeden dźwięk. Pierwsze elektroniczne pianina oferowały namiastkę polifonii pozwalając na wybrzmienie trzech, czterech dźwięków naciśniętych jednocześnie. Jeśli jednak próbowaliśmy zwiększyć liczbę naciśniętych klawiszy niektóre z nich w ogóle nie wybrzmiewały, lub zamiast brzmieć jednocześnie, słychać było je na przemian. W sprzętach obecnie dostępnych na rynku możemy spodziewać się polifonii 64 – głosowej. Dostępne są także pianina cyfrowe z polifonią aż 128 – głosową. Należy pamiętać, że pomimo posiadania tylko 10 palców, liczbę dźwięków możemy zwiększyć poprzez pedały nożne wydłużające trwanie dźwięków.

Pedały nożne są niezbędne do wykonywania muzyki klasycznej. Na szczęście wszystkie pianina cyfrowe w dobrych cenach są wyposażone w ten element. Tradycyjne pianino czy fortepian posiadają trzy pedały: pedał forte, który podtrzymuje dźwięk, pedał piano, który ten dźwięk wycisza, oraz sostenuto wyciszający niektóre brzmienia. W zależności od producenta i modelu pianina cyfrowego wraz z urządzeniem znajdziemy wszystkie trzy pedały, lub tylko jeden. Jeśli nie planujemy naszego rozwoju muzycznego w kierunku muzyki klasycznej, jeden pedał powinien być wystarczający. Jeśli jednak będziemy grać zaawansowane utwory klasyczne, to należałoby wybrać sprzęt z wszystkimi trzema pedałami.

 

Układ wejścia – wyjścia

Jeżeli planujemy tworzenie muzyki elektroniczne, lub występy sceniczne to powinnyśmy sprawdzić, czy wybrany przez nas model pianina cyfrowego posiada wszystkie niezbędne wejścia. Dla każdego pianisty ćwiczącego w domu ważne będzie wyjście słuchawkowe, które pozwoli na komfortowe szlifowanie warsztatu bez przeszkadzania innym domownikom, lub sąsiadom. Ci, który cenią sobie nowoczesne rozwiązania wyda się oczywiste, że urządzenie powinno posiadać złącza USB pozwalające na wymianę danych pomiędzy pianinem a komputerem, lub złącze AUX –in  umożliwiające podłączenie urządzeń zewnętrznych np. iPod. Takie rozwiązanie przyda się podczas komponowania muzyki oraz nagrywania ścieżki dźwiękowej wprost do komputera. Mając odpowiednie złącza możemy stworzyć pewnego rodzaju studio nagraniowe we własnym mieszkaniu.

2.Roland F-20 DW

Dodatkowe brzmienia i efekty

Wielu producentów oferuje dodatkowe brzmienia, które będą szczególnie przydatne przy komponowaniu muzyki. A to dlatego, że mając dostęp do pianina cyfrowego możemy stworzyć dźwięki całej orkiestry. Niektóre urządzenia posiadają wbudowaną bazę podkładów, które możemy użyć jako tło do naszej linii melodycznej. A bardziej zaawansowane modele potrafią dobrać odpowiedni podkład po „wsłuchaniu się” w linię melodyczną przez nas graną.

Podstawowymi efektami, które najczęściej spotkamy w pianinach cyfrowych to Reverb (pogłos), Chorus, czyli sztuczne poszerzanie stereo, czy DSP pozwalający modulować głos. Niektórzy producenci oferują rozbudowaną bazę efektów, gdzie możemy również znaleźć Harmony, dzięki któremu możemy zdublować głos tworząc harmonię, Master EQ czy DualLayers. Włączając ten efekt mamy możliwość usłyszeć brzmienie dwóch instrumentów po naciśnięciu tylko jednego klawisza. Ponieważ panuje bardzo duża różnorodność efektów w zależności od producentów i modeli warto dokładnie zapoznać się z efektami preferowanego przez nas modelu, by przed zakupem ocenić, czy będzie dla nas przydatny.

 

Jakie jest najlepsze pianino cyfrowe?

Odpowiedź na to pytanie będzie zależeć od naszych potrzeb i oczekiwań. A te zależą od tego, jakim rodzajem muzyki się zajmujemy, czy myślimy o muzyce poważnie, czy traktujemy ją jako hobby. Ważne jest, by porządnie zastanowić się nad naszymi potrzebami i dobrać pianino cyfrowe, które będzie miało funkcje zaspokajające te potrzeby. Nie kierujmy się „bajerami” oferowanymi przez producentów, gdyż może okazać się, że po zakupie urządzenia nie będziemy z nich w ogóle korzystać. Natomiast zapłacić za nie będziemy musieli.

 

 

Najlepsze pianina cyfrowe w 2021 roku

 

Poszukujesz idealnego pianina do nauki gry dla dziecka? A może sam jesteś początkującym muzykiem i zastanawiasz się jakie pianino cyfrowe kupić? Jeśli tak, polecamy lekturę naszego artykułu, który opisuje instrumenty cieszące się najlepszymi opiniami.

 

Nasze zalecenia

 

Yamaha DGX 650 BK

 

1. Yamaha DGX 650 BKNasza pierwsza propozycja to pianino wyprodukowane przez kultową markę Yamaha.  Od ponad stu lat firma produkuje najwyższej klasy sprzęt grający. Model DGX -650 to cyfrowy fortepian, posiadający bogaty wybór podkładów muzycznych. Brzmienie sprzętu jest spróbkowane z fortepianu Yamaha CFIIIS, który jest jednym z najlepszych fortepianów na świecie.

Wyrafinowane brzmienie Yamaha DGX 650  jest świetnie oddane dzięki głośnikom stereo, które zapewniają dynamiczne brzmienie zbliżone do fortepianu akustycznego. Yamaha dysponuje rozbudowaną bazą brzmień i podkładów akompaniujących. W konsekwencji możemy wykonywać utwory z różnych gatunków muzycznych.

Co więcej, po zagraniu głównej linii melodycznej, sprzęt sam dopasuje odpowiedni akompaniament muzyczny. Funkcja Style Recommender to świetne rozwiązanie, zwłaszcza dla początkujących muzyków. Yamaha DGX jest to nowoczesny sprzęt, który z łatwością połączy się z innymi urządzeniami. Odtworzy nawet piosenki z naszego Ipoda.

Posiada złącza phone, usb, oraz aux. Wiele osób uważa, że to najlepsze pianino cyfrowe. Opinie o nim nie pozostawiają wątpliwości. Użytkownicy podkreślają, że brzmienie fortepianu jest najwyższej jakości. Instrument godny polecenia w kategorii cenowej do 3000 zł.

Gdy uczysz się grać na pianinie, szlifujesz swoje umiejętności czy też jesteś zawodowcem, potrzebujesz dobrego sprzętu. Najlepiej takiego, w którym zastosowano nowoczesne rozwiązania sprawiające, że instrument jest bardzo funkcjonalny. Najlepsze pianino w 2021 roku, które zyskało szerokie uznanie konsumentów to Yamaha DGX 650 BK. Jest to propozycja znanego producenta sprzętu muzycznego, który od ponad 100 lat oferuje produkty najwyższej jakości. Rozbudowana baza brzmień i atrakcyjny design – to wszystko znajdziesz w tym instrumencie.

Zalety
System automatycznego dopasowania akompaniamentu i bogaty wybór podkładów muzycznych:

Model ten sam dopasowuje odpowiedni akompaniament muzyczny po zagraniu przez użytkownika linii melodycznej. Ponadto ma bogaty wybór podkładów muzycznych.

Głośniki stereo:

Zastosowane w urządzeniu głośniki stereo zapewniają dynamiczne brzmienie, które jest zbliżone do fortepianu akustycznego.

Funkcja Style Recommender:

Jeśli szukasz urządzenia dla osoby początkującej, to rozwiązanie na pewno Cię zainteresuje. Podpowiada użytkownikowi, jaką stylistykę wykorzystać do zagrania danego utworu.

Nowoczesne technologie:

Instrument posiada złącza Phone, USB, oraz AUX, a więc można do niego podłączyć inne sprzęty.

Cena:

To dobre pianino do 3000 zł zaliczane jest do grona tzw. pianin budżetowych.

Waga:

Jest to lekka, mobilna propozycja idealna do każdego domu. Waży niespełna 30 kg, a więc przenoszenie pianina nie będzie stanowiło większego problemu.

Wady
Wymiary:

Jest to długi instrument - ponad 140 cm, a więc zajmuje sporo miejsca. Z drugiej zaś strony jest bardzo wąski.

 

 

 

 

Casio AP-260 BK

 

Pianinem przeznaczonym dla początkujących jest model Casio AP-260 BK. 88 klawiszy pokrytych zostało imitacją kości słoniowej. Początkujący muzycy i ich nauczyciele z pewnością docenią funkcje edukacyjne tego modelu. Można tu zaprogramować basy w lewej ręce i barwy w prawej. Można również ustawić dwa oddzielne instrumenty na klawiaturze w trybie DUET.

Pianino zostało również wyposażone w 128 dźwięków polifonicznych, a także posiada możliwość przełączenia go na dźwięki 18 różnych instrumentów. Wbudowany metronom zapewne też okaże się pomocny początkującym użytkownikom, a możliwość nagrania pozwoli spokojne przesłuchać wykonanego utworu, aby zauważyć popełniane błędy lub móc przesłać swoje wykonanie drogą elektroniczną. Złącze USB-MIDI pozwala na dobrą komunikację z komputerem. Połączysz się ze swoim PC-tem bez dodatkowych sterowników.

Złącze to pozwala również na użycie klawiatury, jako kontrolera do IPada. Model ten ma również wbudowanych 60 gotowych utworów do odtworzenia, a także pozwala na grę 10 utworów wraz z akompaniamentem orkiestry. Użytkownicy komentując ten model skłaniają się do przekonania, że jest on solidnie wykonany o ładnym brzmieniu i wyglądzie.

 

Poniżej przedstawiamy wybrane zalety i wady pianina Casio AP-260 BK, które jest głównie przeznaczone, jako instrument edukacyjny dla początkujących muzyków.

Zalety
Tradycyjna stylistyka:

Model w stylu klasycznym wyposażony w klawiaturę młoteczkową zaopatrzoną w system czujników ruchu. 88 klawiszy pokrytych jest tworzywem imitującym kość słoniową.

Dwie wersje kolorystyczne:

Pianino można kupić w kolorze czarnym lub dębowym, co pozwoli na dobranie modelu do wystroju pomieszczenia, w którym ma ono stanąć.

Komunikacja:

Model wyposażony w wyjście słuchawkowe, łącze USB, a także możliwość nagrywania i zapisywania bezpośrednio w komputerze.

Brzmienie fortepianu:

Instrument pozwala na grę pełną ekspresji, bo klawisze reagują na siłę nacisku zmienioną głośnością i charakterem brzmienia. Każdy klawisz ma cztery różne brzmienia wzorowane na brzmieniu fortepianowym. Pedały instrumentu zaś pozwalają na dodatkowe efekty akustyczne.

Funkcje edukacyjne:

Pozwalają one na wybranie specjalnego sposobu grania. Na przykład zaprogramowania basów w lewej ręce i barwy w prawej. Można też wykonywać 10 utworów w asyście orkiestry.

Wady
Brak amortyzacji klawiszy:

Nieatrakcyjne jest to, że klawisze nie są wyposażone w amortyzację i dociśnięte do końca zbyt ostro odbijają do góry. Wymaga to przyzwyczajenia się do takiego ruchu klawiszy.

Metaliczne brzmienie:

Klienci przekazują, że brzmienie fortepianowe jest nieco metaliczne, przypominające bardziej dźwięk klawesynu, a nie fortepianu koncertowego. Szczególnie takie brzmienie wykazuje oktawa tenorowa.

 

 

 

 

Kawai KDP 90

 

3. Kawai KDP 90Kolejny godny uwagi instrument, to model sygnowany przez markę Kawai. Ta renomowana firma produkująca sprzęt muzyczny, powstała kilkadziesiąt lat temu w Japonii i cieszy się opinią jednego z najlepszych producentów światowej klasy instrumentów. Model Kawai KDP 90 gwarantuje świetne brzmienie fortepianu.

Do wyboru mamy aż 15 różnych barw. Kawai idealnie nadaje się do nauki grania. Przemawia za tym klawiatura z mechanizmem młoteczkowym, która jest obecna w pianinach akustycznych. Dzięki temu gra na instrumencie Kawai wiernie  odwzorowuje grę na prawdziwym pianinie. Autentyzm gry jest bardzo wysoki.

Dodatkowym ciekawym rozwiązaniem zaproponowanym przez producenta jest rejestrator dzięków MIDI. Dzięki temu możliwe jest nagranie 3 utworów. Warto podkreślić, że wbudowane nagłośnienie stoi na bardzo wysokim poziomie. Pianino Kawai prezentuje się niezwykle pięknie. Wykończenie jest eleganckie i robi duże wrażenie estetyczne.

Złote pedały są dopełnieniem pięknej całości. Ranking pianin cyfrowych nie mógł pominąć tego modelu. Zwłaszcza że, recenzje tego sprzętu są bardzo pozytywne. Podkreśla się jego piękne brzmienie oraz znakomity wygląd. Zaznacza się, że sprzęt jest lekki i dość łatwy w transporcie.

Kolejny instrument godny uwagi to produkt sygnowany przez markę Kawai – model KDP 90. Jest to znany producent oferujący m.in. instrumenty budżetowe, czyli takie w atrakcyjnych cenach. Idealnie nadaje się do nauki grania, nie tylko ze względu na to, że nie jest to duża inwestycja, ale też za sprawą prostej obsługi.

Zalety
Brzmienie:

Produkt ceniony jest za piękne brzmienie. Dodatkowo, użytkownik ma do wyboru 15 różnych barw.

Klawiatura:

Dużym atutem produktu jest klawiatura z mechanizmem młoteczkowym, którą znajdziemy w pianinach akustycznych.

Rejestrator dźwięków MIDI:

Pozwala na nagranie 3 utworów.

Wady
Wejścia AUX i słuchawkowe:

Urządzenie nie posiada wejść audio, a jedynie dwa wejścia słuchawkowe.

Cena:

Instrument kosztuje prawie 4000 zł, co czyni go najdroższym w naszym zestawieniu. Jak wiadomo, cena jest istotnym czynnikiem, który wpływa na nasz wybór.

 

 

 

 

Yamaha YDP 162

 

4. Yamaha YDP 162Yamaha   YDP 162  to sprzęt w podobnej kategorii cenowej co model Kawai. Jest to następca słynnego modelu YDP-161, który cieszy się od lat dużą popularnością. Opisywany model został nieco ulepszony. Moduł brzmieniowy jest zdecydowanie lepszy. W pianinie zastosowano technologię Pure CF Sound Engine, czyli brzmienia najlepszych fortepianów koncertowych. Instrument cechuje się dużym poziomem realizmu.

Do wyboru mamy 1o barw oraz 128 głosowych polifonni. Klawiatura posiada 88 ważonych klawiszy wykonanych z materiału imitującego kość słoniową. Posiada 4 stopniową regulację czułości.  Została wyważona w taki sposób, by jak najbardziej upodobnić się do oporu młoteczków w pianinie koncertowym.

W pamięci urządzenia zostało zapisanych  50 presetów pianinowych. Jeśli chodzi o dodatkowe funkcje to mamy do wyboru pogłos, rezonans tłumika, a także sterownik akustyczny IAC. Pianino cyfrowe Yamaha pozwala na rejestrację jednego utworu na dwóch ścieżkach. Opinie tego modelu Yamahy są bardzo dobre. Wysoko oceniany jest klasyczny wygląd instrumentu oraz jego ładne brzmienie.

Kolejna propozycja to kolejny model znanej i cenionej marki Yamaha. Jest to sprzęt bardziej zaawansowany, który pozwala uzyskać takie efekty, jak dobre instrumenty koncertowe.

Zalety
Technologia Pure CF Sound Engine:

Urządzenie ma takie brzmienie jak najlepsze fortepiany koncertowe. W efekcie produkt ten cechuje się dużym poziomem realizmu.

Klawiatura:

Wykorzystana w tym modelu klawiatura posiada 88 ważonych klawiszy, które zostały wykonane z materiału imitującego kość słoniową. Poza tym ma ona 4 stopniową regulację czułości dotyku.  

Funkcje:

Zastosowano tutaj dodatkowe funkcje do wyboru, jak pogłos, rezonans tłumika, a także sterownik akustyczny IAC.

Wady
System obsługi:

Jest to dość zaawansowany w obsłudze instrument, wymaga doświadczenia. Dlatego też może nie być odpowiedni dla osób, które dopiero uczą się gry na pianinie.

Waga i wymiary:

Jest to ciężki i duży model, który nie sprawdzi się w małych przestrzeniach.

 

 

 

 

Orla CDP 10

 

5. Orla CDP 10Ostatni instrument, który polecamy to pianino cyfrowe marki Orla. Jest to firma, która pochodzi z włoskiego miasteczka znanego z produkcji instrumentów muzycznych. Obecnie marka produkuje zarówno organy domowe, kościelne jak i pianina cyfrowe. Pianino cyfrowe Orla CDP 10 może pochwalić się wysoką jakością brzmienia.

Gra na klawiaturze młoteczkowej tego instrumentu, idealnie imituje grę na pianinie akustycznym. Klawiatura składa się z 88 ważonych klawiszy. Są one chronione przez wysuwaną osłonę. Sprzęt dysponuje wysokiej jakości Grand Pianem. Orla CDP 10 bardzo dobrze sprawdzi się do nauki gry na pianinie.

Posiada dwa wejścia słuchawkowe, które umożliwią odsłuch uczniowi oraz nauczycielowi. Dodatkowo instrument został wyposażony w sekwencer, który umożliwia nagrywanie muzyki na dwie różne ścieżki. Co więcej, możliwe jest także edytowanie nagranego już utworu. Instrument posiada wgrane 7 utworów demonstracyjnych.

Opinie o tym pianinie cyfrowym są pozytywne.  Dodatkowym atutem jest fakt, iż nie trzeba wzywać stroiciela by dostroił instrument.

Nasza ostatnia propozycja to piękne i klasyczne pianino, idealne dla początkujących muzyków. Ma piękną stylistykę i cechuje się wysoką jakością brzmienia.

Zalety
Grand Piano:

Sprzęt ten dysponuje wysokiej jakości Grand Piano, a więc umożliwi nam wydobycie pięknego dźwięku.

Klawiatura:

Klawiatura młoteczkowa, idealnie imituje grę na pianinie akustycznym. W efekcie, przy zmianie instrumentu, szybciej się przyzwyczaimy.

Wady
Waga:

Jest to najcięższy model w naszym zestawieniu. Waży ponad 63 kg, a więc trudno mówić tutaj o mobilności.

Brak Ivory Trouch:

Klawisze nie są wykonane z materiału imitującego kość słoniową. Przez to nie cechują się taką jakością wykonania jak te w innych, prezentowanych przez nas modelach.

 

 

 

 

Keyboard czy pianino cyfrowe?

 

Grasz na pianinie i mieszkasz w bloku albo w kawalerce?  Wiemy, że bywa tam trudno z miejscem. Taki instrument jest duży i dlatego musimy przygotować dla niego sporo przestrzeni. Nie zawsze jest to jednak możliwe. Co zrobić, kiedy bardzo chcesz kontynuować naukę lub grę? Aby temu zaradzić, istnieją dwa rozwiązania. Jednym z nich jest kupno pianina cyfrowego, a drugie to zaopatrzenie się w keyboard. Który instrument jest jednak lepszym imitatorem pianina? Spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie.

Czy liczba klawiszy jest istotna?

Keyboardy to instrumenty, które zostały skonstruowane w taki sposób, aby jak najlepiej pasowały do małych mieszkań i odpowiadały potrzebom początkujących graczy. Dlatego są one zazwyczaj krótsze i zajmują najmniej miejsca. Instrumenty tego typu możemy więc umieścić na stole lub na biurku bez zbędnego zamartwiania się, że nie znajdziemy na nie miejsca. Jednak wadą keyboardów jest to, że liczba ich klawiszy nie odpowiada liczbie klawiszy w prawdziwym pianinie. Musimy więc liczyć się z tym, że trenując cały czas na keyboardzie, granie na pianinie będzie trudniejsze. Liczba klawiszy inaczej ma się w przypadku pianina cyfrowego. Klawiatura tego instrumentu wygląda dokładnie tak samo jak klawisze zwykłego pianina.

 

Jakość brzmienia – czy wygląda ono tak samo w przypadku obu sprzętów?

Jakie pianino cyfrowe jest polecane osobom, które przygotowują się do szkoły muzycznej lub chcą kontynuować naukę na pianinie? Wersje cyfrowe zostały skonstruowane w taki sposób, aby ich brzmienie jak najwierniej oddawało dźwięki, które wydawane są przez klasyczne instrumenty. Z kolei brzmienie keyboardu znacznie różni się od brzmienia prawdziwego pianina. Mimo że keyboardy mają bardzo wiele funkcji, zakup takiego instrumentu, to jest to raczej opcja dla osoby, która lubi od czasu do czasu amatorsko pograć. Z drugiej strony ze względu na brzmienie keyboard może być świetnym dopełnieniem w każdym zespole muzycznym, gdyż możemy na nim zagrać wszystkie style.

Gabaryty obu instrumentów

Jeśli masz bardzo małe mieszkanie lub zamierzasz często transportować instrument, to najlepszą opcją dla Ciebie będzie keyboard. Jest to sprzęt, który nie zabiera zbyt dużo miejsca i jest kompaktowy. Z pewnością znajdziesz dla niego miejsce nawet w małym pomieszczeniu, a transport w samochodzie, a nawet w autobusie nie będzie zbyt kłopotliwy. Jeśli chodzi o pianina cyfrowe, to mają one dość spore gabaryty. Dlatego transport oraz przemieszczanie ich nie jest łatwe i wymaga dużo wysiłku. Zdecyduj się na pianino cyfrowe w przypadku, kiedy chcesz przeznaczyć na instrument jedno, stałe miejsce.

 

Funkcje

Oba instrumenty, pianino cyfrowe oraz keyboard mają dodatkowe funkcje. Wyróżnia je to na tle klasycznego pianina. Do obu z nich możemy podłączyć słuchawki, dzięki czemu tylko my możemy usłyszeć wygrywaną przez nas muzykę. Jest to bardzo dobra opcja szczególnie w przypadku, kiedy mieszkasz w bloku i bardzo łatwo usłyszeć dźwięki wydobywające się z innego mieszkania. Keyboard ma jednak więcej funkcji niż pianino cyfrowe. Wgrane beaty oraz ścieżki dźwiękowe ubogacają naszą grę i pomagają początkującym wyćwiczyć sobie słuch. Co więcej, możemy zmieniać tonację klawiatury. Wiele osób uważa też, że keyboard może być dobrym prezentem dla dziecka. Z drugiej strony nigdy nie zastąpi brzmienia, jakie generuje pianino. Dlatego tak wielu pasjonatów gry na klawiszach ma w domu oba sprzęty.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Roland F-20 DW

 

Drugi model cieszący się dużą popularnością to  pianino marki Roland. Podobnie jak Yamaha, jest to japońska firma mająca duże doświadczenie w produkcji instrumentów muzycznych. Jest obecna na rynku od kilkudziesięciu lat i cieszy się wielkim zaufaniem konsumentów. Pianino Roland F-20 to świetna propozycja dla osób, które rozpoczynają swoją muzyczną przygodę.  Jest to sprzęt kompaktowy, który nie zajmie dużo miejsca w pokoju.

Dodatkowo prezentuje się niezwykle elegancko i klasycznie. Estetyka wykonania pozostaje na najwyższym poziomie. Klawiatura urządzenia dokładnie odzwierciedla tę z prawdziwego fortepianu akustycznego (Ivory G z wymykiem). Producent także i w tym modelu zastosował technologię Super Natural.

Instrument idealnie nadaje się do nauki. Silnik dźwiękowy znany z najlepszych modeli Roland w pełni odda brzmienie gry na prawdziwym fortepianie. Instrument dysponuje 7 barwami fortepianów i pianin. Podkłady akompaniujące są dobrze zaaranżowane. Do wyboru mamy ich 32. Podsumowując, to bardzo  dobre pianino cyfrowe.

Opinie o nim są pozytywne. Wysoko oceniane są brzmienia i akompaniamenty. Podkreśla się, że wygląd sprzętu jest rewelacyjny.

Drugi model cieszący się dużą popularnością to Roland F-20 DW. Jest to propozycja znanej na rynku firmy, która od kilkudziesięciu lat i cieszy się wielkim zaufaniem konsumentów. Pianino Roland F-20 stanowi bardzo ciekawą propozycję dla osób, które rozpoczynają swoją muzyczną przygodę. 

Drugi model cieszący się dużą popularnością to Roland F-20 DW. Jest to propozycja znanej na rynku firmy, która od kilkudziesięciu lat i cieszy się wielkim zaufaniem konsumentów. Pianino Roland F-20 stanowi bardzo ciekawą propozycję dla osób, które rozpoczynają swoją muzyczną przygodę. 

Zalety
Świetnie wykonana klawiatura:

Model ten ma bardzo dobrze wykonaną klawiaturę, która odzwierciedla model stosowany w profesjonalnych fortepianach akustycznych.

Idealny dla początkujących:

Jest to sprzęt szczególnie polecany osobom początkującym. Doskonale sprawdza się podczas nauki. Głównie ze względu na budowę. Poza tym nauka na takim sprzęcie pozwoli nam na łatwiejsze przejście do gry na fortepianie akustycznym.

Brzmienie:

Produkt ten cechuje piękne brzmienie, które zachwyci niejednego profesjonalistę.

Wygląd:

Jest to instrument kompaktowy, który nie zajmie dużo miejsca w pokoju. Jego wymiary to 1282 mm x 296 mm x 132 mm. Poza tym ma piękny klasyczny wygląd.

Wady
Mało brzmień fortepianowych:

Urządzenie skierowane jest do początkujących pianistów, a więc oferuje niewiele brzmień fortepianowych do wyboru.

 

 

Jakie pianino cyfrowe Roland wybrać?

 

Przewodnik zakupowy

Wiele osób marzy o własnym pianinie lub fortepianie. Dzięki niemu profesjonalni muzycy, mogą komponować swoje utwory. Własny sprzęt jest również przydatny, gdy mamy dzieci. Bowiem wiele badań naukowych pokazuje, że rozpoczęcie nauki gry na instrumentach w młodym wieku owocuje większą kreatywnością w przyszłości. Niestety prawdziwe pianino czy fortepian są nie tylko bardzo drogie, ale również zajmują dużo miejsca. Z tego powodu dobrym rozwiązaniem jest zakup nieco mniejszego sprzętu. Aby Ci to ułatwić przygotowaliśmy dla Ciebie ten oto poradnik o tym, jakie urządzenie elektroniczne kupić. Na jego końcu umieściliśmy krótki ranking, gdzie znalazły się trzy najlepsze pianina cyfrowe Roland w dobrej cenie.

Japońska firma Roland znana jest na całym świecie z produkcji wysokiej jakości instrumentów cyfrowych. Sprzęty tej marki miały niemały wpływ na rozwój muzyki rozrywkowej. Obecnie na rynku możemy znaleźć coraz więcej urządzeń cyfrowych, które zostały wyprodukowane przez Roland. Produkty tej firmy cechują się precyzją wykonania, trwałością oraz wysokiej jakości dźwiękiem, podobnym do tego z instrumentów klasycznych.

Zanim udasz się do sklepu, celem zakupu pianina elektrycznego, warto abyś się zastanowił, czy potrzebujesz urządzenia amatorskiego czy bardziej profesjonalnego. Jest to dość istotny dylemat, który musi być rozwiązany. Te dwa rodzaje urządzeń posiadają bowiem, dość dużo różnic. Pierwszą z nich jest ilość klawiszy. Profesjonalni muzycy, którzy żyją z komponowania utworów wybierają bardziej zaawansowane modele z 88 klawiszami. Daje im to większą gamę dźwięków. Z kolei amatorscy gracze, którzy ze swojego pianina cyfrowego korzystają bardzo sporadycznie, decydują się na model z 61 klawiszami. Takie urządzenie polecane jest osobom, które dopiero zaczynają się uczyć.

Wiele osób decyduje się na zakup urządzeń cyfrowych, gdyż dają one możliwość podłączenia słuchawek. Dzięki temu, będziesz mógł w pełni skupić się na komponowanym utworze. Co więcej, jeśli masz tendencje do pracy w nocy, nie musisz się martwić o to, że Twoja gra obudzi sąsiadów czy resztę domowników. Jednak słuchawki to nie jedyne udogodnienie, które możemy spotkać w pianinie. Warto upewnić się, że interesujący Cię produkt posiada możliwość podłączenie złącza USB czy AUX- in. Pozwoli Ci to na wymianę danych między instrumentem a różnymi nośnikami danych czy Twoim komputerem.

Naturalnie, przed zakupem powinieneś upewnić się, że Twoje urządzenie jest wykonane z najwyższej jakości materiałów. Jest to szczególnie istotne, gdy masz zamiar z nim podróżować. W takiej sytuacji musi być ono odporne na uderzenia i wstrząsy.

Koniecznie powinieneś dowiedzieć się, jaki dźwięk generuje interesujące Cię pianino cyfrowe. Najbardziej zaawansowane modele są w stanie imitować dźwięki klasycznych urządzeń, co zdecydowanie poprawia brzmienie.

 

Pianina cyfrowe Roland – Ranking

 

Roland F-20 DW

 

Instrument F-20 DW to bez wątpienia najlepsze pianino cyfrowe Roland w 2021 roku. Cechuje się ono wysokiej jakości brzmieniem, a dzięki silnikowi Super Natural możliwe jest uzyskanie efektu niemal identycznego z tym, które generuje prawdziwy fortepian. Polecane jest ono zarówno prawdziwym muzykom, jak i osobom początkującym.

Prezentowany model posiada wiele ciekawych funkcji, które pozwolą Tobie i Twojemu dziecku nie tylko rozwijać się muzycznie, ale również sprawią, że nauka gry na pianinie stanie się zabawą. Urządzenie ma wbudowaną funkcję Rhythm, która podąża za Twoim graniem, a następnie dopasowuje do tego akompaniament. Co więcej, instrument posiada szeroką gamę dodatkowych brzmień, jak organy, gitary, chóry czy nawet całą orkiestrę.

Interesujące są opcje Dual i Split, które pozwolą Ci grać dwoma różnymi dźwiękami na raz. Instrument może zostać podłączony do nośnika USB, co pozwoli Ci zapisać skomponowany utwór. Jest on również kompatybilny z wieloma tabletami.

Wymiary urządzenia to: 128,2 cm x 41,5 cm x 91 cm. Waga sprzętu wynosi 20 kg. Po rozstawieniu statywu i pulpitu zwiększa się ona 8 kg. Sam produkt wykonany jest z wysokiej jakości drewna.  Opinie o tym instrumencie są pozytywne. Konsumenci zachwalają jakość dźwięku oraz dużą solidność pianina.

 

 

Roland VR-09

 

Model VR-09 jest powszechnie uważany z nowoczesne pianino cyfrowe Roland w dobrej cenie. Urządzenie może być używane zarówno przez profesjonalnych kompozytorów, jak i przez amatorów, którzy dopiero zaczynają naukę gry. Dzięki nowoczesnej technologii uzyskany dźwięk jest niemal identyczny z tym, generowanym przez profesjonalny fortepian koncertowy.

Warto jednak zwrócić uwagę, że zastosowana w sprzęcie technologia jest bardzo zaawansowana, co gwarantuje dużo możliwości. Model posiada specjalne, dedykowane silniki pianin, organów (zarówno nowoczesnych, jak i tych typowych dla lat 60.) oraz syntezatorów, które zostały ulokowane w przednim panelu. Dzięki temu uzyskanie niezbędnych brzmień jest dość proste.

W czasie gry możesz bez przeszkód zmieniać brzmienie. Do dyspozycji masz aż 9 suwaków oraz tablicę z przyciskami umożliwiającymi uzyskanie 7 efektów dźwiękowych. Skomponowaną muzykę możesz zmienić dzięki wbudowanej sekcji perkusyjnej, która posiada bogaty katalog rytmów. Dzięki tym funkcjom gra na pianinie cyfrowym Roland może okazać się dobrą zabawą.

Opinie konsumentów o tym produkcie są bardzo pochlebne, gdyż oferuje on możliwość zapisu skomponowanych utworów na różnych nośnikach danych. Co więcej, sprzęt ten jest dość lekki, zatem jego przenoszenie nie będzie problemem.

 

 

Roland RP-401R RW

 

Pianino cyfrowe Roland RP-401R RW to bardzo nowoczesny instrument muzyczny. Dzięki innowacyjnej technologii model ten generuje bardzo podobny dźwięk do wysokiej klasy, profesjonalnych fortepianów koncertowych. Choć instrument powstał docelowo z myślą o profesjonalnych graczach, to mogą z niego korzystać również amatorzy czy nawet dzieci.

Największą zaletą modelu jest bogata oferta dodatków, które pozwolą Ci do woli modyfikować dźwięk. Urządzenie posiada funkcję inteligentnego akompaniamentu, dzięki czemu samodzielnie dobiera podkład do aktualnie granej przez Ciebie melodii. Co więcej, sprzęt ten posiada bazę aż 72 styli rytmicznych, z czego 6 jest typu pianistycznego. Co więcej, przy pomocy jednego przycisku możesz szybko aktywować jeden z 305 dodatkowych brzmień innych instrumentów. W bibliotece pianina Roland znajdują się organy, gitary, syntezatory, a nawet instrumenty smyczkowe.

Urządzenie jest również idealne do nauki. We wbudowanej bibliotece znajdują się klasyczne utwory jak „Etiuda Rewolucyjna” czy „Dla Elizy”. Po ich aktywowaniu klawisze będą podświetlać się, co pomoże Ci w szybkiej nauce.

Wszystkie wyżej wymienione dodatki na pewno zainteresują najmłodszych kompozytorów, co więcej zachęcą dzieci do kontynuowania nauki gry na instrumencie. Opinie konsumentów o tym produkcie są bardzo pochlebne. Wielu rodziców decyduje się na zakup tego modelu, gdyż daje im możliwość zapisu utworów skomponowanych przez swoje dzieci na różnych nośnikach danych.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir