Najlepszy saksofon Yamaha

Ostatnio aktualizowane: 04.06.20

 

Jaki saksofon Yamaha wybrać?

 

Szukasz saksofonu dla swojego zespołu lub właśnie rozpoczynasz naukę? W przypadku, jeżeli jesteś jedynie początkującym i nie wiesz zbyt wiele o tych instrumentach, to najlepiej zasięgnąć porady i przeczytać kilka wskazówek. Nie musisz daleko szukać, ponieważ poniżej znajdziesz wszystko, co chciałbyś wiedzieć o zakupie odpowiedniego saksofonu. Oprócz tego możesz też przeczytać opisy instrumentów, które są polecane przez wiele osób.

 

 

W tym artykule zajęliśmy się saksofonami Yamaha. Firma ta już od wielu lat jest znana z produkcji wielu rodzajów instrumentów takich jak keyboardy, gitary, a także saksofony. Oprócz tego marka produkuje motory, quady oraz inne pojazdy. Konsumenci wybierają produkty Yamaha, ponieważ są zawsze dobrze wykonane i mają wiele funkcji.

Wiele osób uważa, że najlepszy saksofon Yamaha w 2020 roku ma dobry ustnik. Jak twierdzą niektórzy, może on kosztować więcej niż sam instrument. Dlatego przyjrzyj się mu trochę bliżej. Przede wszytskim ustnik musi być solidnie przytwierdzony do reszty konstrukcji produktu, lecz jego ściągnięcie nie powinno być wielkim wysiłkiem. Oprócz tego musi być on dobrze wyprofilowany, ponieważ może to zaważyć na jakości gry na danym instrumencie.

Na rynku znajdziemy kilka rodzajów saksofonu. Najlżejszy jest model altowy i to właśnie na nim poleca się grać początkującym. W przypadku zawodowców najczęściej wybierany jest saksofon barytonowy, który jest bardzo ciężki, lecz wydobywanie z niego dźwięku nie przysparza kłopotu. Z kolei instrument sopranowy ma dość skomplikowaną metodykę gry, więc początkujący powinni zostać przy modelu altowym.

Najlepsze saksofony Yamaha pozwalają na swobodną grę. Jeżeli jesteś początkujący, to stosunkowo ciężki instrument może Cię przytłaczać. Dlatego lepiej nie męczyć się i wybrać saksofon ze specjalnym paskiem, który możemy umieścić na szyji. Jeżeli instrument wciąż jest zbyt ciężki, to można dokupić specjalny stojak. Nie zapomnij przypatrzeć się każdej z części produktu po kolei. Jak już wspomnieliśmy, najważniejszy jest ustnik, a także fajka, warto sprawdzić też poduszki oraz słupki, czy są dobrze wykonane i ze sobą połączone.

 

 

Saksofony Yamaha – ranking

 

 

Yamaha YAS-280 

 

Yamaha YAS-280 to saksofon, który będzie dobrze służył każdemu początkującemu artyście. Został on specjalnie wykonany w taki sposób, aby gra na nim nie była zbyt uciążliwa, a początkujący nie zrazili się do gry na tym instrumencie. Ten saksofon Yamaha w dobrej cenie waży 2,3 kg, czyli nie jest ciężki. W zestawie znajduje się futerał, który ochroni go przed zniszczeniami oraz kurzem.

Kolor saksofonu jest złoty i jest on lakierowany. Wykończenie instrumentu jest połyskliwe, co bardzo dobrze prezentuje się podczas grania. Jest to produkt altowy, co oznacza, że osoby początkujące nie będą musiały się męczyć, aby wydobyć odpowiedni dźwięk. Wszystkie elementy, szczególnie szyjka, są ze sobą bardzo dobrze przymocowane, więc się nie odłączają.

Kształt tego saksofonu jest skonstruowany w taki sposób, aby gra była na nim jak najswobodniejsza. Doceniają to osoby, które dopiero zaczynają przygodę z instrumentami tego typu. Dobrze wykonany ustnik oraz prawidłowa intonacja to inne zalety, o których wspominają grający na saksofonie muzycy.

 

 

 

 

Yamaha YAS-480

 

Yamaha YAS-480 to saksofon z regulowanym hakiem na kciuk. Podpórka jest również regulowana, więc ustawienie odpowiedniej pozycji z pewnością nie będzie problemem nawet dla początkujących. Instrument nie jest zbyt duży, dlatego nawet skomplikowane utwory nie będą trudne do zagrania.

Szyjka oraz klapy saksofonu są specjalnie wykonane tak, że nie ulegają zniszczeniu, nawet jeżeli trenujemy codziennie. Czyste brzmienie jest emitowane już od najniższych dźwięków. Jest to rezultat zastosowania szczelnie domkniętych klap. Warto dodać, że saksofon prezentuje się bardzo dobrze, ponieważ ma połyskujące wykończenie.

Wiele osób uważa, że gra na prezentowanym instrumencie jest komfortowa. Dlatego jest on polecany zarówno dla początkujących, jak i dla zaawansowanych muzyków. Warto przyjrzeć się ustnikowi, który został wyprofilowany w najmniejszym detalu tak, żeby wydobycie dźwięków z instrumentu nie było związane z dużym wysiłkiem. Jeżeli jednak ustnik ten nie pasuje muzykowi, to można go łatwo odłączyć oraz wymienić.

 

 

 

 

Yamaha YAS 62 C

 

Chcielibyśmy zaprezentować jeden z najczęściej wybieranych saksofonów, a jest to Yamaha YAS 62 C. Uwagę wielu osób skupia wygląd instrumentu. Model jest złoty, a jego połyskujące wykończenie ładnie odbija światło. Wygląd jest najczęściej chwalony przez osoby grające na prezentowanym instrumencie.

Jest to saksofon altowy, polecany osobom dopiero zaczynającym granie oraz tym, którzy mają już jakieś doświadczenie. Wielu muzyków przyznaje, że emitowanie dźwięków nie wymaga włożenia w to sporej ilości siły. Oprócz tego brzmienie jest bardzo czyste zarówno w niskich, jak i w wysokich tonacjach.

Instrument jest dobrze wykonany, a poszczególne części są solidne i nie odłączają się od siebie. Na szczególną uwagę zasługuje ustnik oraz szyjka, które są jednymi z najważniejszych elementów. Ich jakość sprawia, że wydobywanie dźwięku jest proste, a grana muzyka jest ładna.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status