Najlepszy saksofon barytonowy

Ostatnio aktualizowane: 18.02.20

 

Jaki saksofon barytowy wybrać?

 

Saksofon jest instrumentem dętym drewnianym i zaliczany jest do grona aerofonów stroikowych. Taką klasyfikację zawdzięcza przede wszystkim swojej budowie oraz stroikowi. Doświadczony saksofonista nie ma problemu z doborem instrumentu, ale osoba początkująca musi uważać i być ostrożna podczas zakupu. Wybierając tego rodzaju instrument musimy być świadomi swojego wyboru, gdyż niewłaściwy zakup może zniechęcić do nauki lub spowodować wiele frustracji. Dlatego warto zapoznać się z poniższym artykułem. Znajdziesz w nim wiele cennych wskazówek przydatnych podczas wyboru instrumentu.

 

 

Saksofon barytonowy kształtem przypomina typ altowy. Jednak jest wyposażony w dodatkowe zawinięcie na górze. Poza tym jest większy i ma strój Es. Brzmienie tego rodzaju instrumentu jest ciepłe, ale jednocześnie lekko zachrypnięte.

Najlepszy saksofon barytonowy w 2020 roku jest przede wszystkim wykonany z dobrej jakości tworzywa. Należy sprawdzić, czy na danym instrumencie nie ma widocznych wgnieceń lub rys. Jeśli takie są, może to oznaczać, że był on wcześniej używany. Trzeba też sprawdzić stan jego najbardziej delikatnych i najważniejszych części składowych, do których zaliczamy: poduszki, fajkę i ustnik, gdyż są to najbardziej delikatne i najważniejsze elementy instrumentu, więc mogą ulec uszkodzeniu.

Bardzo ważną kwestią przy wyborze tego instrumentu jest jakość wydobywającego się dźwięku. Najlepsze saksofony barytonowe wydobędą każdy dźwięk, zarówno dolny, jak i górny. Sprawdźmy zatem lub dowiedzmy się, czy we wszystkich rejestrach instrument ma odpowiednią intonację.

Saksofon dobieramy do poziomu zaawansowania i pod względem przeznaczenia. Modele do nauki są zwykle tańsze niż te zaawansowane. Są mniejsze i bardziej komfortowe w użytkowaniu. Jednak pod względem brzmienia oba typy są do sobie zbliżone. Z kolei instrumenty dla zaawansowanych mają bogatszy dźwięk, a ich budowa jest bardziej skomplikowana. Omawiając model profesjonalny trzeba zaznaczyć, że cechuje się pełnym i bogatym brzmieniem. Mając taki instrument trzeba przygotować się na większą pracę palców podczas gry, gdyż ma sporo guzików. Profesjonalne modele są z reguły wykonane w taki sposób, że wszystkie elementy są wymienne. Ułatwia to  późniejszą naprawę.

Do saksofonu mogą być dołączone różne, dodatkowe akcesoria, zwłaszcza gdy zdecydujemy się na większy model. Wówczas w zestawie znajdziemy pasek, gdyż bez niego nie damy rady jednocześnie grać i utrzymać instrumentu. W przypadku największego saksofonu przydatny okaże się stojak, na którym będzie można postawić instrument.

 

 

Saksofony barytonowe – Ranking

 

 

Michael BAR-2500 

 

Michael BAR-2500 to model saksofonu barytonowego charakteryzujący się dużym rozmiarem. Ten rodzaj instrumentów jest najniżej strojonym wśród dostępnych typów. Saksofon jest strojony do Es, więc brzmi o sekstę i oktawę niżej, niż jest to ujęte w zapisie nutowym.

Model waży około 6,5 kg, dlatego nie jest polecany dzieciom. Wymaga bowiem użycia dużej siły fizycznej. Na saksofonie łatwo się gra, dlatego wielbiciele tego instrumentu powinni zainteresować się tym instrumentem. Sprzęt sprawdzi się także doskonale do grania profesjonalnego.

Ten saksofon barytonowy w dobrej cenie został wykończony złotym lakierem i pomimo dużego gabarytu wygląda bardzo elegancko. W zestawie jest futerał wykonany z twardego materiału. Internauci w swoich opiniach doceniają saksofon za mocne brzmienie. Ponadto instrument jest bardzo dobrze zbalansowany.

 

 

 

 

Buffet Crampon Seria 400

 

Instrument Buffet Crampon Seria 400 został zaprojektowany z myślą o profesjonalistach i studentach. Model jest składany i zdobiony ręcznie przez wysoko wykwalifikowanych fachowców. Saksofon jest wykończony złotym lakierem, co sprawia, że jest elegancki i nowoczesny.

Saksofoniści w swoich opiniach chwalą wydobywane z tego sprzętu dźwięki zarówno w dolnych, jak i górnych rejestrach. Saksofon charakteryzuje się bardzo dobrą intonacją i barwą dźwięku zarówno odnośnie do muzyki rozrywkowej, jak i klasycznej. Dodatkiem do zestawu jest lekki i sztywny futerał, który pozwoli ochronić sprzęt przed uszkodzeniem podczas transportu.

Model ma poduszki z metalowymi rezonatorami oraz klapy C, H i B z podwójnymi ramionami. Dodatkowo instrument ma klapę wysokiego fis. Saksofon jest strojony do Es, w związku z tym jego ciepłe brzmienie jest o sekstę i oktawę niżej.

 

 

 

 

Amati ABS 64S-OK 

 

Wielu osobom podoba się Amati ABS 64S-OK., być może również Tobie przypadanie do gustu, gdy poznasz jego zalety. Jest to saksofon barytonowy w stroju Es. Jest to model studencki, czyli przeznaczony do nauki.

Osoby pobierające naukę na tym saksofonie wydają same pozytywne opinie na jego temat. Chwalą instrument za to, że jest dość lekki, więc gra na nim nie jest męcząca. Co więcej, wydobywające się dźwięki są czyste, a ustnik jest bardzo wygody.

Saksofon ma skalę niskiego A. Co więcej, sprzęt jest wykonany z dobrej jakości materiałów Jego korpus oraz mechanika są posrebrzane. Instrument zrobiono z żółtego mosiądzu, co sprawia, że wygląda klasycznie i bardzo ładnie odbija światło. Dlatego też produkt ten przyciąga uwagę muzyków oraz widowni.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status