Najlepszy multiefekt gitarowy Line 6

Ostatnio aktualizowane: 18.02.20

 

Jaki multiefekt gitarowy Line 6 wybrać?

 

Multiefekt gitarowy to sprzęt dla pasjonatów tego instrumentu, który potrafi zmienić w dużym stopniu dźwięk wydawany przez instrument. W efekcie w zaciszu domowym możemy osiągnąć efekty porównywalne z tymi w profesjonalnym studiu nagraniowym. Nasz poradnik wskaże Ci cechy, które wyróżniają najlepsze multiefekty gitarowe, abyś mógł wybrać taki model, który będzie najbardziej odpowiadał Twoim oczekiwaniom.

Przewaga multiefektu gitarowego nad zwykłą kostką polega na tym, że w tym przypadku możliwe jest zebranie wszystkich dźwięków w jednym urządzeniu. Ponadto sprzęt ułatwia nieco obsługiwanie wzmacniacza. Warto zainwestować w dobrej jakości multiefekt, ponieważ jest on tańszy, niż kupowanie pojedynczych kostek. Poza tym ilość oferowanych przez multiefekt brzmień jest bardzo duża.

Najlepszy multiefekt gitarowy w 2020 roku jest wyposażony między innymi w takie efekty, jak: overdrive  (nadaje on brzmienie klasycznego rocka), fuzz (to najstarszy rodzaj brzmienia przesterowanego), distortion (zmienia brzmienie na typowo hard rockowe). Jeśli jesteśmy średnio zaawansowani technologicznie, nie kupujmy zbyt skomplikowanego modelu. Postawmy raczej na multiefekt prosty w obsłudze, jak najmniej skomplikowany. Zaczynając swoją przygodę z komponowaniem utworów lub dogrywaniem sekcji gitarowych lepiej zapoznać się najpierw z możliwościami przesterów, dopiero potem szukać skomplikowanych urządzeń bardzo zaawansowanych technologicznie. Zastanówmy się również, gdzie będziemy używać naszego multiefektu. Być może wcale nie potrzebujemy produktu zasilanego bateriami, skoro cały czas używając sprzętu będziemy mieli blisko siebie źródło energii elektrycznej. Jeśli natomiast wiemy, że często będziemy podróżować z naszym sprzętem, ważna jest jego waga. Kupmy lekki produkt, który z łatwością przewieziemy z miejsca na miejsce. Powinien on być również bardzo solidny, aby dobrze znosił częste podróże w różnych warunkach.

Chcąc nabyć multiefekt zwracajmy uwagę na jakość jego wykonania. Sprzęt musi być solidny, aby pozostał z nami przez lata i sprawnie działał. Wybieraj zgodnie z przeznaczeniem sprzętu – inne parametry dobierz do modelu, którego będziesz używał na koncertach, a nieco inne do pracy w domowym zaciszu. Każdy multiefekt pozwoli Ci tworzyć wysokiej jakości muzykę.

 

 

Multiefekty gitarowe Line 6 – ranking

 

 

Line 6 POD HD 500X 

 

Model Line 6 POD HD 500X to multiefekt cieszący się niesłabnącą popularnością. Uzyskasz dzięki niemu głębię dźwięku, której nie sposób wyczarować na żywo, ani za pomocą zwykłego wzmacniacza.

Urządzenie ma aż 104 efekty, przez co pozwoli nawet profesjonaliście na uzyskanie innej jakości w tworzonej muzyce. Obsługuje się go bardzo intuicyjnie, co jest szczególnie ważne dla osób zaczynających swoją przygodę z tym urządzeniem. Podział włączników umożliwia szybkie odnalezienie interesującego nas efektu. Wejścia na dwie gitary pozwalają na uzyskanie wrażenia, jak w interface audio.

Osoby muzykujące chętnie wybierają ten sprzęt ze względu na wysoką jakość dźwięków, jakie oferuje. Wielość brzmień i efektów pozwala na uzyskanie profesjonalnie brzmiących dźwięków. Sprzęt wygląda profesjonalnie, a jego jakość również jest bardzo dobra. Wszyscy, którzy z niego skorzystali polecają go kolejnym osobom chcącym uzyskać lepsze brzmienie.

 

 

 

 

Line 6 Pocket POD 

 

Producent wyszedł naprzeciw osobom poszukującym kompaktowego sprzętu. Line 6 pocket POD to multiefekt gitarowy w dobrej cenie, który jest niewielki, ale za to mieszczący w sobie niemal tyle możliwości, co pełnowymiarowe urządzenia.

Wewnątrz tego małego sprzętu muzycy znajdą około 300 brzmień, z których korzystają profesjonaliści. Produkt zasilany jest bateriami, w związku z tym nie potrzebujemy kabli, które ograniczają zakres ruchów i możliwość przemieszczania się na scenie. To również dobre rozwiązanie dla osób, które muszą dojeżdżać na próby swojego zespołu. Jeśli przebywasz w miejscu z dostępem do prądu, możesz zasilać urządzenie energią z sieci.

Kupujący podkreślają funkcjonalność urządzenia. Ma ono wejście Mp3 oraz CD, więc bez trudu można grać razem ze swoimi ulubionymi wykonawcami. Wygodny joystick do nawigacji bardzo pomaga szybko znaleźć wymaganą opcję.

 

 

 

 

LINE 6 Helix Rack

 

Line 6 Helix Rack to profesjonalny sprzęt, który został wyposażony w silnik DSP. Sprzęt oferuje olbrzymią ilość wzmacniaczy i pozwala na uzyskanie jakości, jak w profesjonalnym studiu.

Multiefekt, oprócz doskonałego brzmienia, zapewnia również dużą wytrzymałość efektów i kontrolerów. Niewielka waga urządzenia (6,6 kg) pozwala zabierać go ze sobą wszędzie tam, gdzie chcemy muzykować. To nowoczesny, designerski sprzęt, którego nie powstydziłyby się profesjonalne zespoły rockowe. Czternaście ekranów ciekłokrystalicznych, z których największy ma 6,2 cala. Również pedał ekspresji pomaga wzmocnić uzyskany dźwięk.

Muzycy korzystający z tego urządzenia cenią sprzęt za funkcjonalność oraz ilość możliwości, jakie dzięki niemu można uzyskać. 12 wyjść audio pozwala na dostrajanie dźwięku do nagrania oraz modyfikowanie go zgodnie ze swoimi potrzebami. Wejście mikrofonowe umożliwia komponowanie całego utworu z jego wszystkimi elementami. To zdecydowanie godny polecenia sprzęt, tak początkującym, jak i nieco bardziej zaawansowanym muzykom.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status