Najlepszy multiefekt gitarowy Boss

Ostatnio aktualizowane: 28.02.20

 

Jaki multiefekt gitarowy Boss wybrać?

 

Multiefekt gitarowy pozwala na osiągnięcie nowego brzmienia, obok którego żaden fan rockowej muzyki nie może przejść obojętnie. Przy użyciu tego typu urządzenia gitarzysta ma możliwość poszerzenia muzycznego spektrum i zaprezentowania całkowicie nowych dźwięków. Multiefekty nie są jeszcze bardzo popularne na naszym rynku, dlatego pewnie zastanawiasz się, czym kierować się podczas zakupów. Z pomocą przychodzi niniejszy poradnik, w którym omawiamy najbardziej popularne rodzaje i modele.

Jednym z głównych producentów sprzętu gitarowego jest firma Boss działająca na polskim rynku od 1977 roku. Przedsiębiorstwo oferuje swoim klientom wszelkiego rodzaju efekty, wzmacniacze, automaty perkusyjne, metronomy czy cyfrowe rejestratory wielośladowe. Wszystkie sprzęty tej marki charakteryzuje wysokie zaawansowanie technologiczne oraz niezawodność, dlatego nabywając urządzenie możemy mieć pewność, że będzie to najlepszy multiefekt gitarowy Boss w 2020 roku.

Najbardziej popularną metodą na zmodyfikowanie dźwięku gitary elektrycznej jest użycie kostki, którą obsługuje się nogą. Jednak wraz z przybywaniem coraz to nowych efektów, ich obsługa stała się problematyczna, dlatego zaczęto zastępować je multiefektami. Tego typu sprzęt pozwala nam zebrać wszystkie efekty w jednym urządzeniu i ułatwia obsługiwanie wzmacniacza.

W multiefektach znaleźć możemy zestawienia kilku pojedynczych efektów i przed zakupem musimy zdecydować, jaka konfiguracja nam najbardziej odpowiada. Wyróżnia się trzy grupy efektów, które w różnym stopniu przetwarzają i modyfikują brzmienie gitary. W pierwszej grupie znajdziemy wersje modulacyjne, które zmieniają wysokość dźwięku, nadają mu głębi oraz nieznacznie go przeciągają.  Zaliczyć tutaj możemy chorus, flanger, phaser czy tremolo. Drugim rodzajem są wersje zmieniające dynamiczny zakres sygnału przez jego zawężenie lub rozszerzenie. Wymienić tutaj można między innymi equalizer, kompresor czy limiter. Ostatnią grupą są efekty przesterowane, takie jak distortion, overdrive lub fuzz. Nadadzą one naszej gitarze brzmienia starego, klasycznego rocka.

Najlepsze multiefekty gitarowe Boss poleca się szczególnie początkującym gitarzystom, gdyż ich cena jest znacznie niższa niż zakupienie kilku kostek z pojedynczymi efektami. Pamiętajmy, aby wybrane urządzenie było łatwe w obsłudze oraz miało solidną konstrukcję.

 

 

Multiefekty gitarowe Boss – Ranking

 

 

Boss RC-30 

 

Boss RC-30 to multiefekt gitarowy Boss w dobrej cenie charakteryzujący się intuicyjną obsługą połączoną z dużymi możliwościami. Urządzenie nadaje się zarówno do pracy studyjnej, jak i na koncerty na żywo.

Urządzenie ma bardzo dużą pamięć wewnętrzną, umożliwiającą nagrywanie dźwięku przez kilka godzin. Oferuje ono zarówno klasyczne, jak i nowoczesne brzmienia, a wytwarzany dźwięk dostępny jest w technologii HD, dzięki czemu jest bardzo głęboki.

Sprzęt wyposażony jest w dwa pedały oraz ma możliwość podłączenia dowolnego sprzętu lub mikrofonu. Port USB 2.0 umożliwia zapis ścieżek oraz daje możliwość przesłania plików WAV. Multiefekt może być zasilany bateryjnie lub przy użyciu dołączonego do zestawu wzmacniacza.

Produkt jest zabezpieczony przy użyciu stalowej obudowy, która sprawia, że jest on wytrzymały i odporny na uderzenia. Użytkownicy doceniają multiefekt Boss RC-30 za jego wysoką jakość brzmienia oraz liczne dodatkowe opcje zwiększające jego funkcjonalność.

 

 

 

 

Boss ME-80

 

Boss ME-80 to funkcjonalny multiefekt gitarowy, mający bardzo duże możliwości kreacji brzmień, będący jednocześnie prosty w obsłudze. Budowa urządzenia nawiązuje do tradycyjnych kostek z pojedynczymi, analogowymi efektami.

Sprzęt wyposażony jest w sekcje, takie jak EQ/FX2, preamp, comp/FX1, mod, delay czy pedal FX, dzięki którym użytkownik ma możliwość szybkiego ustawienia pożądanych parametrów wybranego efektu. Przyrząd korzysta z technologii symulacji wzmacniaczy COSM, która oferuje dziewięć modeli brzmieniowych.

Produktu można używać, jako narzędzia oferującego pojedyncze efekty, ale można również zapisywać na nim własne kompozycje w jednym z 36 programów użytkownika. Do dodatkowych funkcji urządzenia zaliczyć można również tuner i wbudowany interfejs USB/MIDI do bezpośredniego nagrywania. Edytowanie i zapisywanie wybranych ustawień umożliwia kompatybilna aplikacja komputerowa Boss Tone Studio.

Opinie konsumentów o multiefekcie gitarowym Boss ME-80 są bardzo pozytywne. Użytkownicy doceniają ten model za łatwość obsługi i solidne wykonanie. Jak podkreślają w swoich komentarzach, jest to profesjonalny, wysokiej jakości sprzęt elektroniczny.

 

 

 

 

Boss GT-100

 

Boss GT-100 to funkcjonalny multiefekt gitarowy, produkujący dźwięki podobnie do odtwarzaczy vintage. Sprzęt wyposażono w duży zakres regulacji, dzięki której możemy otrzymać zarówno klasyczny, jak i nowoczesny styl brzmienia.

Urządzenie ma podwójny ekran LCD, ułatwiający jego obsługę oraz umożliwiający wygodne sterowanie. Regulację ustawień ułatwia 8 wbudowanych gałek szybkiego dostępu. Dużą zaletą tego modelu jest również wbudowane wzmocnienie COSM oraz funkcja AMP CUSTOMIZE dające możliwość przerabiania klasycznych brzmień w nowy sposób.

Sprzęt wyposażony jest w wejścia Jack: 1/4″ i AUX IN oraz interfejs USB. Może być on zasilany bateryjnie lub przy użyciu zasilacza 9 V dołączonego do zestawu. Model ma także pedał ekspresji, który znacznie ułatwia jego kontrolę.

Osoby, które używają multiefektu Boss GT-100 cenią go przede wszystkim za łatwość tworzenia wybranego brzmienia. Konsumenci twierdzą, że sprzęt jest odpowiedni do domowego użytku.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status