Najlepszy klarnet Yamaha

Ostatnio aktualizowane: 25.01.20

 

Jaki klarnet Yamaha wybrać?

 

Klarnet to instrument należący do grupy dętych, który powstał pod koniec XVII wieku. Od tamtej pory jest nieodłącznym elementem każdej orkiestry dętej czy symfonicznej. Instrument jest najczęściej wykorzystywany do wykonywania muzyki jazzowej i popularnej. Jednym z najbardziej znanych producentów klarnetów jest Yamaha. Zapraszamy do zapoznania się z dalszą częścią artykułu, aby dowiedzieć się, które modele tej firmy są godne uwagi.

 

 

Yamaha to japoński producent instrumentów muzycznych. Firma ma w swoim asortymencie klarnety cechujące się dokładnością, ładnym i czystym brzmieniem oraz precyzyjną i wygodną w użyciu budową. Jest to doskonały wybór dla początkujących klarnecistów, którzy chcą rozwinąć swoje umiejętności techniczne oraz odpowiednio ukształtować warsztat gry.

Klarnet składa się z prostej rury z otworami na klapy, a także ustnika, baryłki, górnego i dolnego korpusu i czary głosowej. Wyróżnia się kilka rodzajów instrumentu: sopranowy, piccolo, basowy oraz kontrabasowy. Pierwszy typ nie jest bardzo popularny, generuje czyste i mocne brzmienie i najczęściej używają go muzycy grający pieśni ludowe i religijne. Odmiana piccolo brzmi nieco piskliwie, dlatego wyróżnia się na tle innych instrumentów. Klarnet basowy wydobywa niskie i ponure melodie, nadając muzyce tragicznego charakteru. Z kolei typ kontrabasowy przeznaczony jest do bardzo niskich tonów i stanowi dopełnienie orkiestry.

Najlepsze klarnety Yamaha dostępne są w dwóch systemach: niemieckim i francuskim. Obie wersje różnią się budową, układem klawiszy czy grubością ścianek. System niemiecki cechuje się bardzo wyraźnym dźwiękiem, który mocno się wyróżnia na tle innych instrumentów. Używa się go raczej jako podkład do danej muzyki. System francuski dobrze sprawdza się dla początkujących graczy. Tego typu klarnety są lekkie i poręczne, a wydobywany dźwięk może mieć szerokie zastosowanie.

Każdy klarnet powinien zapewniać czysty i stabilny dźwięk, dlatego przed zakupem warto wsłuchać się w jego brzmienie. Jeśli się na tym nie znamy, warto poprosić o pomoc profesjonalistów, którzy ocenią wygrywaną melodię. Pozwoli nam to uniknąć zakupu instrumentu, którego cena nie idzie w parze z jakością.

Decydując się na najlepszy klarnet Yamaha w 2020 roku, powinniśmy pamiętać o swoich indywidualnych potrzebach i możliwościach. Jeśli jesteś początkującym muzykiem, wybierz klarnet przeznaczony dla amatorów. Profesjonalne instrumenty mogą Cię zniechęcić do nauki grania, a prostsze modele pomogą Ci w nabraniu doświadczenia.

 

 

Klarnety Yamaha – Ranking

 

 

Yamaha YCL 255 S 

 

Model YCL 255 S to klarnet Yamaha w dobrej cenie, przeznaczony dla osób uczących się gry na tym instrumencie. Produkt został wykonany z solidnego tworzywa ABS o matowym wykończeniu, które jest dużo lżejsze od naturalnego drewna i zapewnia trwałość i odporność na uszkodzenia.

Instrument ma posrebrzane klapy, co sprawia, że prezentuje się niezwykle efektownie. Zastosowanie unikatowej podpórki na kciuk pomaga w prawidłowej nauce gry. Jest ona dostosowana do każdej dłoni, dlatego z klarnetu mogą korzystać zarówno mężczyźni, jak i kobiety. W zestawie otrzymujemy uchwyt na pasek, wspomagający trzymanie instrumentu bez wysiłku.

Baryłka klarnetu ma rozmiar 65 mm. Instrument ma matowe wykończenie, dzięki któremu nie tylko świetnie brzmi, ale także ładnie się prezentuje. Profesjonaliści chętnie polecają ten model początkującym klarnecistom.

 

 

 

 

Yamaha YCL-450 

 

Klarnet Yamaha YCL-450 zapewnia bardzo duży komfort gry i czysty dźwięk. Jest to możliwe dzięki specjalnie zaprojektowanym czarze i baryłce, co gwarantuje lepsze brzmienie i intonację, większą elastyczność gry oraz stabilność.

Instrument jest przeznaczony dla amatorów, którzy dopiero zaczynają naukę gry. Jego budowa sprawia, że nawet najbardziej początkujący muzyk jest w stanie nauczyć się prawidłowej techniki. Niewątpliwie pomagają w tym podpórka kciuka, dostosowana do każdej wielkości dłoni, a także uchwyt pozwalający grać bez wysiłku.

Klarnet jest wykonany z tworzywa ABS, które oprócz trwałości zapewnia także lekkość. Śruby i spoiwa powstały na bazie srebra, zapewniając wyjątkową wytrzymałość. W zestawie otrzymamy także wygodny futerał, dzięki któremu wygodnie przechowamy i przeniesiemy instrument. Muzycy potwierdzają, że Yamaha YCL-450 to bardzo dobry model do nauki.

 

 

 

 

Yamaha YCL CSV E 

 

Jeśli szukasz klarnetu, który zapewni Ci ciepłe, pełne i mocne brzmienie, będzie lekki i poręczny oraz doskonale sprawdzi się do nauki gry dla początkujących, koniecznie zapoznaj się z modelem Yamaha YCL CSV E.

Instrument został ręcznie wykonany z najwyższej jakości drewna Grenadilla, dzięki czemu jest bardzo estetyczny i trwały. Produkt ma zwężane otwory brzmieniowe z ręcznymi nacięciami, gwarantującymi równowagę brzmienia i doskonałą intonację. Klapy tego modelu są ręcznie rzeźbione i zostały doskonale wyregulowane.

Zarówno podpórka kciuka, jak i przyciski instrumentu są posrebrzane i bardzo elegancko komponują się z drewnianym wykończeniem całości. Klarnet zyskuje uwagę muzyków nie tylko ze względu na prosty, ale elegancki design, ale przede wszystkim za sprawą klarownego i skoncentrowanego dźwięku.   

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status