fbpx

Najlepszy klarnet B

Ostatnio aktualizowane: 23.10.19

 

Jaki klarnet B wybrać?

 

Co jest najważniejsze dla każdego klarnecisty? Oczywiście jego klarnet. Wielu osobom może się wydawać, że wszystkie instrumenty tego typu są do siebie bardzo podobne. Jak się jednak okazuje, każdy z nich może emitować zupełnie inny dźwięk, a profesjonaliści rozpoznają go bardzo szybko. Ważna jest również budowa oraz sam typ klarnetu. Skąd masz wziąć wszystkie te informacje, jeżeli dopiero zaczynasz przygodę z grą na tym instrumencie? Zdaj się na nasz poradnik, w którym umieściliśmy wszystkie najważniejsze informacje. Po przeczytaniu go dowiesz się, jaki jest najlepszy klarnet B w 2019 roku.

 

 

Klarnet w tonacji B jest najczęściej wybieranym instrumentem tego typu. Gwarantuje on bardzo miły dźwięk oraz sprawia, że nawet początkujący muzycy mogą bez problemu wytwarzać bardzo ładne oraz poprawne melodycznie dźwięki. Dlatego, jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z klarnetem, to wybierz ten w tonacji B.

Wielu muzyków potwierdzi, że najlepsze klarnety w tonacji B emitują niechropowaty, czysty dźwięk bez żadnych dodatkowych szumów, które mogą go zagłuszać. Na początku możesz nie wiedzieć, czy emitowany dźwięk jest poprawny, więc najlepiej zwrócić z prośbą o pomoc do odpowiedniej osoby, na przykład nauczyciela czy sprzedawcy w sklepie muzycznym.

Niemniej ważna jest wielkość danego instrumentu. W przypadku dzieci, kobiet oraz początkujących najlepiej sprawdzi się klarnet francuski. Jest on bardzo lekki i nie jest zbyt duży, więc złapanie go oraz trzymanie w dłoniach przez dłuższy czas nie jest problemem. Innym typem klarnetu jest niemiecki. Jest on o wiele większy od francuskiego i nadaje się raczej dla doświadczonych muzyków oraz osób z dużymi dłońmi. Warto również pamiętać, że możesz zaopatrzyć się w klasyczny instrument lub elektryczny. Warto zacząć naukę na klarnecie klasycznym, ale trzeba pamiętać, że wersja elektryczna daje dużo więcej możliwości, np. można nagrywać swoje występy, zmieniać tonację, a nawet podłączyć instrument do innego urządzenia.

Kupując klarnet szczególną uwagę należy zwróć na jego wykonanie oraz ustnik. Najlepiej, aby był on dobrze przymocowany do całości i nie sprawiał problemów podczas dmuchania. Nie bez znaczenia są również klapy, które powinny być posrebrzane.

 

 

Klarnet B – ranking

 

 

Buffet Crampon RC Prestige B

 

Buffet Crampon RC Prestige B to klarnet, który docenią zaawansowani oraz początkujący muzycy. Bardzo ciepła oraz jasna barwa jest pożądana przez wszystkich klarnecistów, dlatego instrument jest często wybierany nie tylko przez początkujących. 18 klap jest posrebrzanych, podobnie okulary, których jest 6.

Wytwarzanie dźwięku nie jest trudne i nie potrzebujemy do tego zbyt dużej siły. Dlatego klarnet jest idealnym instrumentem dla początkujących muzyków. Ustnik jest bardzo dobrze wykonany i nie psuje się pod wpływem codziennych ćwiczeń. Korpus modelu jest wykonany z drewna, które jest polerowane.

Specjalne podcięcia otworów sprawiają, że klarnet reaguje bardzo szybko i gra nie wymaga zbyt dużo siły. Dodatkowo instrument wygląda bardzo dobrze i prezentuje się ładnie na koncertach, co jest doceniane przez wielu muzyków. Podoba im się również wykonanie modelu, które jest bardzo solidne.

 

 

 

 

Arnolds & Sons B ACL-617

 

Arnolds & Sons B ACL-617 to klarnet dla profesjonalistów. Instrument wyposażono we wszystkie elementy, jakie są potrzebne do odpowiedniego grania. Ma on bardzo dobrze uformowany ustnik. Klarnet ma 2 baryłki, 17 klap i 6 otworów. Zostały one wykonane ze srebra, dzięki czemu dźwięk jest bardzo czysty, a sam instrument jest dobrze wykonany.

Czarę oraz cały korpus klarnetu wykonano z ABS, czyli materiału, który jest bardzo mocny. Cały instrument wygląda atrakcyjnie i nadaje się na ważne koncerty. Dodatkowo do kompletu dodano futerał, w którym możesz bezpiecznie przechowywać klarnet i zabezpieczyć go przed działaniem czynników zewnętrznych.

Dźwięk emitowany przez instrument jest bardzo czysty oraz ciepły. Użytkownicy najczęściej chwalą bardzo dobre wykonanie tego modelu, a także to, że wygląda ładnie i nie jest zbyt ciężki.

 

 

 

 

Stagg Ws Cl 110 B 

 

Stagg Ws Cl 110 B to klarnet B w dobrej cenie, który możesz kupić w ładnym futerale pełniącym funkcję ochrony instrumentu przed kurzem oraz uszkodzeniami mogącymi mu się przytrafić podczas przenoszenia lub przechowywania. Futerał jest wykonany z ABS.

Korpus klarnetu również został wykonany z ABS. Jest to bardzo mocny materiał, dzięki któremu instrument nie psuje się oraz nie ulega łatwo uszkodzeniu pomimo codziennych ćwiczeń. Dlatego klarnet jest odpowiedni dla początkujących klarnecistów. Instrument ma 17 klap, które zostały poniklowane. Dlatego są one odpowiednio zabezpieczone przed wszelkimi zniszczeniami. Oprócz tego, dzięki niklowanym częściom, model wygląda bardzo ładnie.

Ustnik klarnetu jest skonstruowany w taki sposób, że dmuchanie w niego nie jest trudne. Doceniają to szczególnie początkujący, którym ta czynność może sprawiać trudności. Z kolei doświadczeni muzycy uważają, że to lekki instrument, który bardzo dobrze się prezentuje podczas występów.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status