Najlepszy keyboard Roland

Ostatnio aktualizowane: 26.01.20

 

Jaki keyboard Roland wybrać?

 

Keyboard to popularny instrument muzyczny, wybierany przez wielu muzyków oraz amatorów gry, gdyż jest łatwy w obsłudze, pozwala grać różne style muzyczne, jest lekki, a w rękach dobrego muzyka pozwala zastąpić cały zespół. Poza tym keyboard to doskonały wybór dla dziecka, które marzy o nauce gry na pianinie, ale na początek powinno spróbować swoich sił w grze na nieco prostszym instrumencie.

 

 

W poniższym artykule omówimy produkty Roland, znanego i cenionego producenta instrumentów, który ma w swojej ofercie najróżniejsze keyboardy – zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów gry na klawiszach. Roland proponuje nam zarówno proste keyboardy, jak te z wieloma różnymi, w tym nowoczesnymi funkcjami, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

W przypadku każdego keyboardu ważne są klawisze, powinny działać płynnie. Jeśli instrument kupujemy dla osoby, która gra też na pianinie, warto wybrać taki, który ma klawiaturę zbliżoną do tej na pianinie. Najlepsze keyboardy mają rozbudowany system przycisków oraz wyświetlacz pozwalający zarządzać ustawieniami. Im więcej funkcji ma instrument, tym więcej mamy możliwości. To pojawia się zagadnienie – sekwencer – jest to po prostu urządzenie pozwalające korzystać ze wszystkich dostępnych opcji.

Najlepszy keyboard Roland w 2020 roku ma szereg elementów usprawniających grę, w tym wejście słuchawkowe, slot kart pamięci, regulację dźwięku, możliwość przełączenia zasilania sieciowego na akumulatorowe i inne. Nowocześniejsze urządzenia mają też łączność Bluetooth.

Jeśli planujesz nosić keyboard na zajęcia lub jeździć z nim na różne występy, niewątpliwie istotną kwestią będzie dla Ciebie jego wielkość oraz waga. W sklepach znajdziesz sprzęty bardzo lekkie, pamiętaj jednak, aby zweryfikować czy niewielka waga nie wiąże się z tym, że pozbyto się niektórych elementów pozwalających na szersze wykorzystanie instrumentu.

Na koniec – jakość dźwięku – dobry keyboard ma solidny wzmacniacz, który generuje mocny dźwięk, bez zakłóceń. Dobrze jeśli można regulować głośność grania.

 

 

Keyboardy Roland – ranking

 

 

Roland FP-30 

 

Szukasz nowoczesnego sprzętu pozwalającego przesłać wyniki ćwiczeń lub nagrane utwory na komputer? Jeśli tak, zainteresuje Cię Roland FP-30, instrument z technologią Bluetooth, pozwalającą na połączenie keyboardu z komputerem czy telefonem. Jednocześnie prezentowany model ma wejście USB i slot kart pamięci, więc można przesłać nagrane utwory w bardziej tradycyjny sposób.

Klawiatura jest dobrze zaprojektowana, działa płynnie, a klawisze są bardzo wygodne. W instrumencie zastosowano szereg rozwiązań, które sprawiają, że gra jest przyjemnością. Jest to między innymi wzmacniacz dźwięku. Jeśli nie chcesz przeszkadzać domownikom, na pewno zainteresuje Cię wejście słuchawkowe.

Model ma różne funkcje, jak chociażby SPLIT i DUAL, możliwość uzyskania dźwięków fortepianowych, organowych, persukcyjnych chóralnych i innych. To sprawia, że instrument jest bardzo praktyczny – odpowiedni zarówno dla uczniów, jak i bardziej doświadczonych muzyków. Obsługa funkcji nie sprawia większego problemu, nawet początkującym.

Osoby, które grają na tym sprzecie, zauważają, że mimo braku wyświetlacza, jest on bardzo nowoczesny i wygodny w obsłudze. Ich uwagę zwrócił także system automatycznego wyłączania po dłuższej bezczynności, co pozwala zaoszczędzić energię elektryczną.

 

 

 

 

Roland BK-5 

 

Roland BK-5 to instrument wyposażony w auto-akompaniament, pozwalający muzykowi na tworzenie ciekawych utworów, jak również ćwiczenie wszystkim tym, którzy dopiero rozpoczynają naukę gry. Wzmacniacz powoduje, że emitowany przez keybord dźwięk jest naprawdę dobry.

Generator dźwięków zawiera aż 1100 brzmień, wytwarza 128 głosów, ma różne zestawy perkusyjne i opcje ustawienia gry. W efekcie czego instrument jest bardzo praktyczny, odpowiedni dla niewielkich zespołów. Urządzenie ma wejście USB i zapisuje pliki w formacie MP3 lub WAV. Wygodny, podświetlany wyświetlacz LCD oraz dobrze opisane przyciski znacznie ułatwiają korzystanie z instrumentu. Sprzęt ma też wejście słuchawkowe.

Wygodne, dobrze zaprojektowane klawisze znacznie ułatwiają grę i sprawiają, że jest ona przyjemna. Model jest dość kompaktowy i lekki. Osoby, które miały okazję grać na instrumencie, uważają, że generuje dobry dźwięki i dzięki wielu funkcjom pozwala na granie różnych stylów muzycznych.

 

 

 

 

Roland BK-3 BK 

 

Chcesz kupić keyboard Roland w dobrej cenie, który będzie odpowiedni nie tylko dla amatora, ale też osoby z doświadczeniem, do tego będzie miał funkcję auto-akompaniamentu? W takim razie wybierz Roland BK-3 BK, sprzęt idealny na początek przygody z instrumentami klawiszowymi, jak również na potrzeby zespołu.

Duża biblioteka rytmów, brzmień, a nawet możliwość odtwarzania utworów z USB daje możliwość ćwiczenia, tworzenia własnych dzieł oraz gry na różnych imprezach. Instrument ma wiele różnych funkcji, w tym Center Cancel pozwalającej zorganizować karaoke (wokal z utworów odtwarzanych z USB jest wyciszony), a także wejście USB i słuchawkowe. Nowością jest możliwość komunikacji z siecią bezprzewodową i tym samym połączenie sprzętu z telefonem czy komputerem.

Konsumenci potwierdzają, że jakość dźwięku generowanego przez sprzęt jest bardzo dobra, ma on wzmacniacz i niezłe głośniki. Do tego osoby grające na instrumencie doceniły fakt, że jest on kompaktowy, lekki i poręczny, więc można go bez problemu przenosić.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status