Najlepszy keyboard Casio CTK

Ostatnio aktualizowane: 09.07.20

 

Jaki keyboard Casio CTK wybrać?

 

Keyboard to instrument, który traktowany jest jako mniejsza i tańsza alternatywa dla pianina czy fortepianu. Sprzęt ten przydaje się nie tylko dzieciom (do nauki gry), ale również dorosłym chcącym np. założyć swój zespół i grać na weselach czy innych imprezach okolicznościowych. Nasz poradnik pomoże Ci w znalezieniu właściwego instrumentu. Umieściliśmy w nim nie tylko kilka przydatnych wskazówek, ale też ranking trzech modeli Casio.

 

 

Casio to jedna z najpopularniejszych marek instrumentów klawiszowych, takich jak keyboardy, syntezatory czy pianina cyfrowe i estradowe. Sprzęty te są na tyle nowoczesne, że korzystają z nich również profesjonalni muzycy. Produkty oferowane przez firmę Casio, w szczególności te z serii CTK, wyróżniają się stylowym designem, a ponadto świetnym brzmieniem, wygodną klawiaturą oraz zastosowaniem wielu, innowacyjnych technologii.

Czym należy się kierować przy wyborze keyboardu? W przypadku takich sprzętów istotne znaczenie ma kilka kwestii, m.in. klawiatura. Wiele osób uważa, że dobry model to taki, który daje dużo możliwości ekspresji i odwzorowania charakteru utworów zaliczanych do konkretnych gatunków muzycznych, przykładowo rocka lub jazzu. Pozwala na to klawiatura dynamiczna – rejestruje siłę uderzenia w klawisze, co wpływa na głośność i barwę dźwięków. To jednak nie wszystko. Najlepsze keyboardy Casio CTK oferują wiele, różnych brzmień oraz podkładów muzycznych do wyboru (niekiedy jest ich ponad 200). Dobrze, jeśli sprzęt pozwala nam dodatkowo na tworzenie i zapisywanie własnych kompozycji.

Najlepszy keyboard Casio CTK w 2020 roku ma na tyle kompaktowe wymiary, że nie zajmuje zbyt dużo miejsca w pomieszczeniu, a ponadto można go swobodnie przewozić w aucie. To bardzo ważne, głównie dla osób mających swój zespół muzyczny. Co więcej, nowoczesne instrumenty zwykle wyposażone są w port USB, w efekcie czego można je podłączyć do komputera, aby np. przenieść skomponowany podkład na dysk twardy. Nierzadko keyboard daje też możliwość podłączenia zewnętrznego źródła dźwięku (odtwarzacza MP3, smartfona czy tabletu), co ułatwia naukę gry swoich ulubionych utworów.

 

 

Keyboardy Casio CTK – Ranking

 

 

Casio CT-X800


Casio CT-X800 to keyboard o wymiarach 95 cm x 35 cm x 11 cm. Ma on wbudowane dwa głośniki o mocy 2,5 W każdy. Keyboard waży 4,5 kg. Jest on zasilany akumulatorowo, ale w zestawie znajduje się też zasilacz, który można podłączyć do prądu. Sprzęt jest wyposażony w wejście słuchawkowe, kontrolę strojenia oraz w metronom.

Keyboard jest zaprogramowany w taki sposób, aby można było ćwiczyć oraz nauczyć się gry na instrumencie. Z jego pomocą można ćwiczyć obie ręce razem lub osobno. W pamięci sprzętu znajduje się aż 160 utworów, na których można rozpocząć naukę. Oprócz tego keyboard jest wyposażony w efekty dźwiękowe, prawie 200 wbudowanych rytmów oraz 600 brzmień. Podczas grania ma się wrażenie, że ćwiczy się z całą grupą muzyczną, co bardzo podoba się użytkownikom.

Keyboard ma 61 klawiszy. Wszystkie mają 3 poziomy czułości, więc klawisze emitują dźwięk o różnej głośności, co również zostało docenione przez wiele osób.

 

 

 

 

Casio CTK-6250

 

Keyboard Casio CTK-6250 to profesjonalny model, który idealnie nadaje się dla doświadczonych muzyków. Sprzęt został wyposażony w dynamiczną klawiaturę z 61 klawiszami. Produkt ma 210 podkładów muzycznych do wyboru, a także 200 różnych ustawień One Touch. Poza tym instrument ma port USB i wejście Audio in, za sprawą którego możemy podłączyć urządzenie do odtwarzacza MP3 lub telefonu.

Sprzęt wyposażono w wiele przydatnych muzykom funkcji, takich jak nakładanie brzmień, edytor rytmów oraz Music Preset – zdefiniowane ustawienia ułatwiające tworzenie własnych utworów muzycznych. Keyboard ma wymiary: 94,8 cm x 38,4 cm x 12,2 cm i waży 5,7 kg (bez statywu). To model zasilany sieciowo, niezbędny zasilacz otrzymujemy w zestawie.

Według konsumentów prezentowany instrument jest funkcjonalny i z pewnością spełni oczekiwania profesjonalistów. Keyboard pozwala na tworzenie własnych brzmień. Sprzęt świetnie się prezentuje, a klawiatura dobrze reaguje na siłę uderzenia w klawisze, co zwiększa komfort gry.

 

 

 

 

Casio CTK 4400

 

Instrument Casio CTK 4400 ma dynamiczną klawiaturę z 61 klawiszami. Sprzęt nadaje się zarówno dla osób początkujących, jak również dla profesjonalnych muzyków. Z pomocą tego modelu można tworzyć własne piosenki. Do wyboru mamy 600 różnych brzmień, 180 podkładów rytmicznych, a także 152 wgrane utwory muzyczne. Wymiary produktu to: 94,8 cm x 35 cm x 10,3 cm.

Keyboard waży 4,3 kg (bez statywu), więc nie powinniśmy mieć problemu z przenoszeniem go. Sprzęt wyposażono w port USB pozwalający na podłączenie go do komputera, jak również w wejście słuchawkowe. Z uwagi na funkcję lekcji możemy szybko opanować podstawy gry na instrumencie i rozwijać swój muzyczny talent. Opisywany model ma wyświetlacz LCD z podświetleniem, dlatego szybko wybierzemy właściwy podkład i najlepsze ustawienia brzmienia.

Jak przekonują konsumenci, keyboard nie jest zbyt duży, ale ma przydatne funkcje, które docenią również doświadczeni muzycy. Mowa tu nie tylko o samplingu, ale też o opcji Chord Book pozwalającej na zapisanie w pamięci instrumentu akordów poszczególnych utworów, co z pewnością ułatwi nam naukę gry.

 

 

 

 

Casio CTK-240

 

Sprzęt Casio CTK-240 to świetna propozycja dla początkujących pianistów. Instrument możemy np. kupić dziecku zaczynającemu zajęcia w szkole muzycznej. Z pomocą tego modelu nauka podstawowych akordów i utworów muzycznych stanie się znacznie łatwiejsza. Ten keyboard Casio CTK w dobrej cenie ma wymiary: 91,4 cm x 23,7 cm x 7,5 cm i waży 2,8 kg (bez statywu).

Produkt ma klawiaturę z 49 klawiszami i oferuje 100 podkładów rytmicznych, 50 utworów i 100 brzmień do wyboru. Sprzęt wyróżnia się stylową obudową. Co ważne, instrument został wyposażony w czytelny wyświetlacz, na którym widoczne są informacje na temat wybranego podkładu, brzmienia, jak i tempa czy metronomu. W razie konieczności możemy wyłączyć partię solową odtwarzanej piosenki, aby ułatwić sobie ćwiczenia.

Keyboard został doceniony nie tylko za kompaktowe wymiary i elegancki wygląd, ale również za łatwą obsługę. Konsumentom spodobało się również to, że do instrumentu można podłączyć słuchawki, przez co w czasie gry nie przeszkadzamy innym domownikom.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
2 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
Radosław
Radosław
1 year ago

Mamy 2019 rok, a w/w modele już nie należą do najnowszych. Już w 2018 na rynek weszła nowa linia budżetowych keyboardów Casio CT-X. I to powinno być ujęte w tym rankingu, bo instrumenty z tej serii brzmią naprawdę rewelacyjnie.

Zespół NR
Admin
1 year ago
Reply to  Radosław

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz. W najbliższym czasie ranking będzie aktualizowany.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

DMCA.com Protection Status