Najlepszy flażolet D

Ostatnio aktualizowane: 09.04.20

 

Jaki flażolet D wybrać?

 

Wybranie odpowiedniego instrumentu do trenowania lub profesjonalnego grania może być dość trudne, szczególnie dla początkujących. Aby ułatwić to zadanie, przygotowaliśmy artykuł, w którym można znaleźć kilka wskazówek na temat flażoletu. Chcąc zawęzić poszukiwania, skupiliśmy się jedynie na instrumentach w tonacji D, które są jednocześnie najpopularniejszymi. Wszystkie utwory wygrywane flażoletem w tonacji D będą znajdować się tylko w tej gamie. Jeżeli oprócz poradnika potrzebujesz trochę więcej informacji, to przejdź do poniższego artykułu i przeczytaj opisy najciekawszych produktów tego typu.

 

 

Jednym z najważniejszych elementów instrumentu jest ustnik. Według trenujących najlepszy flażolet w tonacji D w 2020 roku ma tę część solidnie przytwierdzoną do reszty konstrukcji. Jest to szczególnie ważne, ponieważ, jeżeli ćwiczymy bardzo intensywnie, to niezbyt solidnie przymocowany ustnik może zostać zniszczony, a nawet się odczepić. Właśnie dlatego początkujący najczęściej wybierają flażolety z ustnikiem całkowicie połączonym z resztą tak, że tworzą jedną całość.

Nie jest tajemnicą, że najlepsze flażolety w tonacji D są świetnie wykonane. Jeżeli chodzi o materiał, to najpopularniejsze jest dobre gatunkowo tworzywo sztuczne. Takie instrumenty gwarantują czysty dźwięk oraz to, że bardzo rzadko się niszczą. Oprócz tego nie potrzeba zbyt dużej siły, aby wydobyć odpowiedni dźwięk. Profesjonalnym graczom polecane są flażolety metalowe. Gra się na nich trochę trudniej, lecz ich dźwięk jest najpiękniejszy. Istnieją również modele drewniane, lecz są one dość ciężkie, a oprócz tego mają charakterystyczny dźwięk, który różni się od pozostałych.

Standardowy instrument ma około 30 cm. O ile dla dorosłego gracza tak duży flażolet może nie być problemem, to dla dziecka już tak. W przypadku, kiedy chcesz, aby Twoja pociecha rozpoczęła treningi, to warto wybrać specjalny model, nieco krótszy oraz lżejszy od standardowego.

Nie możemy dopuścić do tego, aby instrument został zniszczony. Dlatego najlepiej wybierać modele sprzedawane w zestawie z dobrym etui. Dzięki temu flażolet nie będzie się kurzył, a co najważniejsze, nie będzie podatny na uszkodzenia.

 

 

Flażolety D – ranking

 

 

Clark Original Metalowy 

 

Clark Original Metalowy to jeden z najpopularniejszych flażoletów dostępnych na rynku. Jest on wykonany w taki sposób, że używanie go przez osoby w różnym stopniu zaawansowania w grze nie będzie żadnym problemem. Flażolet jest dostępny w dwóch tonacjach, C i D, lecz my opisujemy model w tonacji D. Można nim grać solo lub w zespole z innymi instrumentami.

Instrument jest wykonany z metalu, który nie ulega łatwo zniszczeniu. Jego waga to 0,09 kg, więc trzymanie go w rękach przez pewien czas nie jest problemem. Warto dodać, że flażolet prezentuje się bardzo ładnie. Jest on czarny, a elementy takie jak dziurki oraz ustnik zostały oznaczone na złoto.

Dźwięk wydobywany z instrumentu jest bardzo czysty oraz wyraźny, dzięki czemu produkt cieszy się uznaniem wielu muzyków. Wielu z nich chwali go także za ładną prezencję. Opisywany flażolet nie jest trudny w pielęgnacji, a co najważniejsze, jego ustnik jest również solidnie wykonany.

 

 

 

 

Muza Czarny

 

Chcielibyśmy zaprezentować flażolet o nazwie Muza Czarny. Jest to instrument wykonany prawie w całości z metalu. Wyjątek stanowi jego ustnik, który jest plastikowy. Dzięki temu flażolet jest łatwiejszy do użycia dla początkujących, szczególnie że nie muszą dmuchać w bardzo zimny ustnik. Warto dodać, że ten element jest bardzo dobrze wyprofilowany.

Ten flażolet w tonacji D w dobrej cenie ma 6 otworów, które umożliwiają wydobywanie z niego prostych dźwięków. Jest to instrument, na którym bardzo łatwo można nauczyć się podstawowych zasad grania na instrumentach dętych. Jest on bardzo lekki, więc utrzymanie nie będzie sprawiało problemu, nawet dla małych rączek uczącego się dziecka.

Użytkownikom podoba się profesjonalny wygląd instrumentu. Jest on cały czarny, a przy ustniku białymi literami jest zaznaczone, jaki jest to instrument. Wiele osób uważa, że jest to idealny flażolet, jako jeden z pierwszych instrumentów młodych muzyków. Dołączone do zestawu etui ochroni przed zniszczeniami oraz kurzem.

 

 

 

 

Clarke Sweetone 

 

Clarke Sweetone to flażolet, który wyróżnia się na tle innych instrumentów tego typu. Ma on ostrą, czerwoną barwę, dzięki czemu bardzo trudno go przeoczyć. Firma produkująca ten instrument istnieje na rynku już do prawie 200 lat i ma swoje korzenie w Irlandii, skąd flażolet pochodzi.

Użytkownikom najbardziej podoba się wykonanie produktu. Ustnik został bardzo dobrze dopasowany do reszty i jest wykonany z tworzywa sztucznego. Dobrze wyprofilowany kształt sprawia, że wydobywanie z niego dźwięku nie jest trudne nawet dla początkujących użytkowników. Reszta flażoletu jest wykonana z cienkiego metalu, dzięki czemu instrument nie jest zbyt ciężki.

Jest to instrument dęty o 6 otworach. Pozwalają mu one na grę w dwuoktawowej skali. Osoby grające na flażolecie często wspominają o jego ciekawym designie, dzięki czemu wygląda dość specyficznie. Wspomnieć należy jeszcze o czystym dźwięku, jaki zapewnia opisywany instrument.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
DMCA.com Protection Status