fbpx

Najlepsze pianino cyfrowe Yamaha

Ostatnio aktualizowane: 18.08.19

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jakie pianino cyfrowe Yamaha wybrać?

 

Przewodnik zakupowy

Ponieważ gra na instrumencie to bardzo przydatna umiejętność, wiele dzieci już od małego rozpoczyna naukę. Jednym z najczęściej wybieranych sprzętów są pianina. Niestety, nie każdy posiada odpowiednio duże mieszkanie by je zmieścić. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem jest zakup urządzenia cyfrowego. Takie modele są zdecydowanie tańsze i zajmują mniej miejsca. Jeśli zatem zastanawiasz się nad zakupem takiego produktu, to polecamy lekturę naszego poradnika. Dowiesz się z niego na co zwrócić uwagę. Ponadto na jego końcu umieściliśmy niewielkie zestawienie, gdzie znalazły się trzy najlepsze pianina cyfrowe Yamaha.

Japońska firma Yamaha to jeden z czołowych liderów w dziedzinie produkcji sprzętów elektrotechnicznych czy elektronicznych. Marka ta zajmuje się również motoryzacją i przemysłem muzycznym. Wielu konsumentom Yamaha znana jest jako producent kart muzycznych i instrumentów. W swojej ofercie ma zarówno produkty klasyczne, jak również ich nowoczesne odpowiedniki. Obecnie nazwa firmy utożsamiana jest z precyzją, trwałością i innowacyjnością.

Przed zakupem pianina cyfrowego należy zwrócić uwagę na liczbę klawiszy. Dostępne na rynku modele mogą ich posiadać albo 61 albo 88. Wybór konkretnego urządzenia powinien być podyktowany Twoim stopniem zaawansowania. Jeśli jesteś profesjonalnym muzykiem, zdecyduj się na sprzęt z większą ilością klawiszy. Z kolei w przypadku, gdy grasz sporadycznie, amatorsko, lepiej wybrać model z 61 klawiszami.

Kolejnym elementem, który wymaga Twojej uwagi jest ilość wejść w pianinie. Jest to niezbędne, gdy chcemy podłączyć słuchawki podczas komponowania utworów. Istotna jest też możliwość podłączenia złącza USB, które umożliwia wymianę danych między naszym instrumentem a komputerem. Warto również zadbać o obecność złącza AUX – in, dzięki któremu będziesz mógł podłączyć iPod’a. Te właściwości przydadzą się nie tylko profesjonalnym kompozytorom i autorom ścieżek dźwiękowych, ale również tym, którzy chcą dokumentować swój postęp w nauce gry.

Zanim zdecydujesz się na zakup interesującego Cię modelu, zapewne będziesz chciał się upewnić, czy posiada on bazę podkładów. Jest to bardzo ciekawa opcja, która pomoże nam zastąpić niemal całą orkiestrę. Musisz jednak wiedzieć, że każdy model ma inną bazę dźwięków. Z tego powodu przed zakupem powinieneś zastanowić się, na jakich efektach Ci zależy. Do najpopularniejszych funkcji zaliczamy Reverb, czyli pogłos, Chorus – stereo, DSP – modulowanie głosu.

 

 

Pianina cyfrowe Yamaha – Ranking

 

 

Yamaha YDP-142 R

 

Model YDP-142 R to najlepsze pianino cyfrowe Yamaha w 2019 roku, którego dźwięk niemal do złudzenia przypomina najlepsze fortepiany tej marki. Ponieważ instrument ten oferuje całe spektrum dźwięków od pianissimo do głośnych fortissimo, każdy muzyk będzie mógł się za jego pomocą wyrazić. Warto też zwrócić uwagę na bogatą polifonię, liczącą aż 128 głosów. Gwarantuje to czyste zagranie każdej nuty.

Kolejną zaletą instrumentu są jego klawisze, które swoim wyglądem i właściwościami przypominają te, które możemy spotkać w klasycznych modelach. To właśnie z powodu klawiatury GHS, produkty Yamaha są tak popularne na rynku.

Wartą nadmienienia cechą urządzenia jest również innowacyjna technologia Acoustic Optimizer. Za jej sprawą brzmienie instrumentu jest dodatkowo wzbogacane podczas gry. Dzięki temu, uzyskane dźwięki brzmią bardziej naturalnie.

Na uwagę zasługuje również opcja Intelligent Acoustic Control, która dostosowuje głośność gry do wielkości pomieszczenia.

Opinie konsumentów o tym modelu są bardzo pochlebne. Korzysta z niego wielu profesjonalnych muzyków, którzy zajmują się kompozycją muzyki. Dzięki zastosowaniu nowych technologii mogą przesyłać swoje utwory na różne nośnik pamięci czy komputer.

 

 

 

 

Yamaha P-45 B

 

Model P-45 B to jedno z najczęściej wybieranych pianin cyfrowych marki Yamaha. Ze względu na swoje kompaktowe gabaryty, sprzęt ten może służyć nam do grania w domu lub w pracy czy szkole. Dzięki jego niewielkim wymiarom i wadze, jest on dość mobilny.

Rozłożenie klawiszy na klawiaturze GHS (Graded Hammer Standard) jest takie samo, jak w przypadku klasycznych pianin. Również stymulacja ciężkości klawiszy została zachowana. Polega ona na tym, że z prawej strony są „lżejsze” klawisze, a z lewej „cięższe”.

Ważnymi zaletami modelu jest 10 stereofonicznych brzmień oraz 64 głosy polifonii. To oraz wysoka jakość takich efektów, jak chorus czy pogłos, daje dużo możliwości komponowania utworów. Co więcej, tryb Dual sprawia, że będziesz mógł jednocześnie używać dwóch brzmień. Wymienione opcje będą na pewno ciekawe zarówno dla profesjonalnych muzyków, jak również dla amatorów czy nawet dzieci.

Opinie konsumentów o tym urządzeniu są bardzo pozytywne. Wielu użytkowników zdecydowało się na jego zakup ze względu na możliwość przesyłania skomponowanych utworów na komputer czy urządzenia IOS.

 

 

 

 

Yamaha DGX 650 BK

 

Model DGX 650 BK przez wielu uważany jest za najlepsze pianino cyfrowe Yamaha w dobrej cenie. Dźwięk urządzenia, niemal do złudzenia przypomina ten, który generują fortepiany najwyższej klasy, jak Yamaha CFIIIS. Instrument posiada klawiaturę GHS, czyli Graded Hammer Standard oraz system wysokiej jakości głośników stereo. Takie rozwiązania gwarantują dynamiczne brzmienia.

Dużą zaletą sprzętu jest wgrana w jego system biblioteka stylów, która na pewno przypadnie do gustu profesjonalnemu kompozytorowi. Wystarczy zagrać jednaą linie melodyczną, a pianino cyfrowe samo podłoży akompaniament. Taka opcja na pewno zainteresuje również dzieci.

Duża ilość akompaniamentów, efektów czy polifonii sprawia, że gra na tym urządzeniu szybko staje się zabawą. Z tego powodu warto dodać, jak proste jest nagranie powstałych dźwięków. Spowodowane jest to licznymi wejściami jak USB czy PHONE, ale także AUX mini-jack stereo. Nowoczesna technologia sprawia, że do pianina możesz podłączyć niemal każde urządzenie mobilne.

Opinie konsumentów o tym urządzeniu są bardzo pochlebne. Wielu użytkowników zdecydowało się na jego zakup ze względu na duże głośniki, które gwarantują wysoką jakość granego dźwięku.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status