ᐅ Dobre pianina cyfrowe Roland – Ranking i Opinie –

Najlepsze pianino cyfrowe Roland

Ostatnio aktualizowane: 15.12.19

 

Jakie pianino cyfrowe Roland wybrać?

 

Przewodnik zakupowy

Wiele osób marzy o własnym pianinie lub fortepianie. Dzięki niemu profesjonalni muzycy, mogą komponować swoje utwory. Własny sprzęt jest również przydatny, gdy mamy dzieci. Bowiem wiele badań naukowych pokazuje, że rozpoczęcie nauki gry na instrumentach w młodym wieku owocuje większą kreatywnością w przyszłości. Niestety prawdziwe pianino czy fortepian są nie tylko bardzo drogie, ale również zajmują dużo miejsca. Z tego powodu dobrym rozwiązaniem jest zakup nieco mniejszego sprzętu. Aby Ci to ułatwić przygotowaliśmy dla Ciebie ten oto poradnik o tym, jakie urządzenie elektroniczne kupić. Na jego końcu umieściliśmy krótki ranking, gdzie znalazły się trzy najlepsze pianina cyfrowe Roland w dobrej cenie.

Japońska firma Roland znana jest na całym świecie z produkcji wysokiej jakości instrumentów cyfrowych. Sprzęty tej marki miały niemały wpływ na rozwój muzyki rozrywkowej. Obecnie na rynku możemy znaleźć coraz więcej urządzeń cyfrowych, które zostały wyprodukowane przez Roland. Produkty tej firmy cechują się precyzją wykonania, trwałością oraz wysokiej jakości dźwiękiem, podobnym do tego z instrumentów klasycznych.

Zanim udasz się do sklepu, celem zakupu pianina elektrycznego, warto abyś się zastanowił, czy potrzebujesz urządzenia amatorskiego czy bardziej profesjonalnego. Jest to dość istotny dylemat, który musi być rozwiązany. Te dwa rodzaje urządzeń posiadają bowiem, dość dużo różnic. Pierwszą z nich jest ilość klawiszy. Profesjonalni muzycy, którzy żyją z komponowania utworów wybierają bardziej zaawansowane modele z 88 klawiszami. Daje im to większą gamę dźwięków. Z kolei amatorscy gracze, którzy ze swojego pianina cyfrowego korzystają bardzo sporadycznie, decydują się na model z 61 klawiszami. Takie urządzenie polecane jest osobom, które dopiero zaczynają się uczyć.

Wiele osób decyduje się na zakup urządzeń cyfrowych, gdyż dają one możliwość podłączenia słuchawek. Dzięki temu, będziesz mógł w pełni skupić się na komponowanym utworze. Co więcej, jeśli masz tendencje do pracy w nocy, nie musisz się martwić o to, że Twoja gra obudzi sąsiadów czy resztę domowników. Jednak słuchawki to nie jedyne udogodnienie, które możemy spotkać w pianinie. Warto upewnić się, że interesujący Cię produkt posiada możliwość podłączenie złącza USB czy AUX- in. Pozwoli Ci to na wymianę danych między instrumentem a różnymi nośnikami danych czy Twoim komputerem.

Naturalnie, przed zakupem powinieneś upewnić się, że Twoje urządzenie jest wykonane z najwyższej jakości materiałów. Jest to szczególnie istotne, gdy masz zamiar z nim podróżować. W takiej sytuacji musi być ono odporne na uderzenia i wstrząsy.

Koniecznie powinieneś dowiedzieć się, jaki dźwięk generuje interesujące Cię pianino cyfrowe. Najbardziej zaawansowane modele są w stanie imitować dźwięki klasycznych urządzeń, co zdecydowanie poprawia brzmienie.

 

 

Pianina cyfrowe Roland – Ranking

 

 

Roland F-20 DW

 

Instrument F-20 DW to bez wątpienia najlepsze pianino cyfrowe Roland w 2019 roku. Cechuje się ono wysokiej jakości brzmieniem, a dzięki silnikowi Super Natural możliwe jest uzyskanie efektu niemal identycznego z tym, które generuje prawdziwy fortepian. Polecane jest ono zarówno prawdziwym muzykom, jak i osobom początkującym.

Prezentowany model posiada wiele ciekawych funkcji, które pozwolą Tobie i Twojemu dziecku nie tylko rozwijać się muzycznie, ale również sprawią, że nauka gry na pianinie stanie się zabawą. Urządzenie ma wbudowaną funkcję Rhythm, która podąża za Twoim graniem, a następnie dopasowuje do tego akompaniament. Co więcej, instrument posiada szeroką gamę dodatkowych brzmień, jak organy, gitary, chóry czy nawet całą orkiestrę.

Interesujące są opcje Dual i Split, które pozwolą Ci grać dwoma różnymi dźwiękami na raz. Instrument może zostać podłączony do nośnika USB, co pozwoli Ci zapisać skomponowany utwór. Jest on również kompatybilny z wieloma tabletami.

Wymiary urządzenia to: 128,2 cm x 41,5 cm x 91 cm. Waga sprzętu wynosi 20 kg. Po rozstawieniu statywu i pulpitu zwiększa się ona 8 kg. Sam produkt wykonany jest z wysokiej jakości drewna.  Opinie o tym instrumencie są pozytywne. Konsumenci zachwalają jakość dźwięku oraz dużą solidność pianina.

 

 

 

 

Roland VR-09

 

Model VR-09 jest powszechnie uważany z nowoczesne pianino cyfrowe Roland w dobrej cenie. Urządzenie może być używane zarówno przez profesjonalnych kompozytorów, jak i przez amatorów, którzy dopiero zaczynają naukę gry. Dzięki nowoczesnej technologii uzyskany dźwięk jest niemal identyczny z tym, generowanym przez profesjonalny fortepian koncertowy.

Warto jednak zwrócić uwagę, że zastosowana w sprzęcie technologia jest bardzo zaawansowana, co gwarantuje dużo możliwości. Model posiada specjalne, dedykowane silniki pianin, organów (zarówno nowoczesnych, jak i tych typowych dla lat 60.) oraz syntezatorów, które zostały ulokowane w przednim panelu. Dzięki temu uzyskanie niezbędnych brzmień jest dość proste.

W czasie gry możesz bez przeszkód zmieniać brzmienie. Do dyspozycji masz aż 9 suwaków oraz tablicę z przyciskami umożliwiającymi uzyskanie 7 efektów dźwiękowych. Skomponowaną muzykę możesz zmienić dzięki wbudowanej sekcji perkusyjnej, która posiada bogaty katalog rytmów. Dzięki tym funkcjom gra na pianinie cyfrowym Roland może okazać się dobrą zabawą.

Opinie konsumentów o tym produkcie są bardzo pochlebne, gdyż oferuje on możliwość zapisu skomponowanych utworów na różnych nośnikach danych. Co więcej, sprzęt ten jest dość lekki, zatem jego przenoszenie nie będzie problemem.

 

 

 

 

Roland RP-401R RW

 

Pianino cyfrowe Roland RP-401R RW to bardzo nowoczesny instrument muzyczny. Dzięki innowacyjnej technologii model ten generuje bardzo podobny dźwięk do wysokiej klasy, profesjonalnych fortepianów koncertowych. Choć instrument powstał docelowo z myślą o profesjonalnych graczach, to mogą z niego korzystać również amatorzy czy nawet dzieci.

Największą zaletą modelu jest bogata oferta dodatków, które pozwolą Ci do woli modyfikować dźwięk. Urządzenie posiada funkcję inteligentnego akompaniamentu, dzięki czemu samodzielnie dobiera podkład do aktualnie granej przez Ciebie melodii. Co więcej, sprzęt ten posiada bazę aż 72 styli rytmicznych, z czego 6 jest typu pianistycznego. Co więcej, przy pomocy jednego przycisku możesz szybko aktywować jeden z 305 dodatkowych brzmień innych instrumentów. W bibliotece pianina Roland znajdują się organy, gitary, syntezatory, a nawet instrumenty smyczkowe.

Urządzenie jest również idealne do nauki. We wbudowanej bibliotece znajdują się klasyczne utwory jak „Etiuda Rewolucyjna” czy „Dla Elizy”. Po ich aktywowaniu klawisze będą podświetlać się, co pomoże Ci w szybkiej nauce.

Wszystkie wyżej wymienione dodatki na pewno zainteresują najmłodszych kompozytorów, co więcej zachęcą dzieci do kontynuowania nauki gry na instrumencie. Opinie konsumentów o tym produkcie są bardzo pochlebne. Wielu rodziców decyduje się na zakup tego modelu, gdyż daje im możliwość zapisu utworów skomponowanych przez swoje dzieci na różnych nośnikach danych.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status