Najlepsze pianino cyfrowe Casio

Ostatnio aktualizowane: 18.09.20

 

Jakie pianino cyfrowe Casio wybrać?

 

Wybór i kupno pianina cyfrowego nie jest sprawą prostą, zwłaszcza dla laika, którym jest na przykład rodzic kupujący instrument dla swojego dziecka zaczynającego przygodę z muzyką. Dlatego warto przyjrzeć się wielu modelom, zapytać fachowców, poczytać opinie w Internecie. Jest to, bowiem spory wydatek i szkoda by było niewłaściwie ulokować pieniądze.

Przede wszystkim należy określić, dla kogo i w jakim celu kupujemy pianino. Kupując dla dziecka instrument, nie kierujmy się jedynie kryterium cenowym, podając za argument, że nie wiadomo, jak długo dziecko wytrwa w nauce gry. Na to, jak długo wytrwa może mieć również wpływ jakość instrumentu. Najtańsze modele instrumentów charakteryzują się słabym brzmieniem. Również nie ma w takim instrumencie żadnych ciekawych dla dziecka opcji, które dodatkowo mogłyby je zachęcić do nauki. Oczywiście nie znaczy to, że najlepsze pianino cyfrowe Casio zrobi z naszego dziecka wirtuoza. Jeśli szukasz instrumentu do edukacji i rozrywki, to sprawdź na przykład, czy sprzęt, który zamierzasz kupić ma możliwość odtwarzania plików MIDI lub MP3. Gdy planujesz nagrywać utwory, to potrzebne Ci jest złącze USB lub MIDI do podłączenia do komputera.

Wśród pianin cyfrowych możemy znaleźć takie o nazwie Home Piano. Są to stacjonarne sprzęty przeznaczone do użytku domowego. Są one znacznie mniejsze i lżejsze od tradycyjnego pianina akustycznego, ale pozwalają osiągnąć dźwięki o podobnej jakości. Compact Piano, to natomiast instrument o małych gabarytach i wadze, znakomicie się sprawdza, gdy trzeba zabrać ze sobą instrument w podróż. Niestety takie modele mają małą moc głośników. Dla zawodowców zaś są przeznaczone instrumenty o nazwie Stage Piano. W większości wypadków taki sprzęt nie posiada własnego nagłośnienia i wykorzystuje nagłośnienie estradowe, ale za to posiadają funkcje potrzebne na scenie.

Pianino cyfrowe, które zaspokoi potrzeby wyrafinowanych użytkowników powinno mieć 88 klawiszy ze specyficzną budową mechaniki młotkowo-tłumikowej. Klawiatura również powinna być dynamiczna, czyli po lekkim naciśnięciu klawisza wydobędzie się cichy dźwięk, po silnym – będzie dźwięk głośny i mocny. Klawiaturę też dzielimy na standardową, przeznaczoną dla amatorów i na początek nauki gry; ważoną, najbardziej popularna obecnie klawiatura. Ten rodzaj klawiatury posiada zazwyczaj 5 stref różnej wagi klawiszy. Kolejny rodzaj to klawiatura progresywnie ważona, tu każdy klawisz posiada swoją ściśle określoną wagę dokładnie, jak w instrumentach akustycznych.

 

 

Pianino cyfrowe Casio – Ranking

 

 

Casio PX-5S WE 

 

 

Casio PX-5S WE, to model wyjątkowo mobilny, bo jego waga 10 kg, jak na pianino to bardzo niska wartość.  Silnik Casio  AiR, oferuje użytkownikom wyjątkowy realizm gry i dużą ekspresję dostępnymi brzmieniami różnych instrumentów, 256-głosową polifonią i 88 klawiaturą z systemem młoteczkowym.

Pianino to może wydobyć dźwięki klasycznego electric piano, klawesynu i dźwięku clavi. Mamy tu do dyspozycji potężny 4-warstwowy kontroler PX-5S, posiadający 4 pokrętła i 6 suwaków, które mogą być skonfigurowane przez użytkownika i sterować wewnętrznymi brzmieniami, parametrami efektów lub innym sprzętem, podpiętymi pod PX-5S.

Są tu 2 wejścia na footswitch, mod wheel, a także 8 krokowy sekwenser frazowy z możliwością zapisu aż do 1000 sekwencji. W przypadku potrzeby zapisu swojej pracy można to zrobić na nośniku podpiętym do portu USB.

Użytkownicy, którzy przetestowali to pianino są zachwyceni jego mobilnością przy utrzymaniu bardzo ładnego brzmienia, a także zastosowaniu bardzo dobrego nagłośnienia. Według użytkowników zwraca też uwagę solidne wykonanie sprzętu, które potrafi przetrwać wiele wyjazdów koncertowych. Według użytkowników jest to najlepsze pianino cyfrowe Casio w 2020 roku.

 

 

 

 

Casio CDP-230-BK 

 

Natomiast Casio CDP-230-BK, to pianino dla osób, które poszukują wysokiej klasy brzmienia fortepianu. Tu również jest 88 klawiszy młoteczkowych i można z nich wydobyć 700 barw i 48 dźwięków polifonicznych. Efekty cyfrowe, w jakie pianino zostało wyposażone to 10 rodzajów pogłosu, 5 rodzajów chorus i efekt Hall. Dodatkowo klawisze mają trzy poziomy czułości.

Urządzenie to posiada również 700 brzmień różnych instrumentów, dzięki czemu może pełnić rolę aranżera. Instrument ten także może tworzyć i zapisywać sample użytkownika, można też zapisywać utwory, a poza tym posiada w pamięci funkcje pomocne przy nauce gry, metronom, czy opcje nauki akordów.

Użytkownik może również, za pomocą portu USB, podłączyć instrument do komputera i przy odpowiednim oprogramowaniu stworzyć własne studio nagraniowe. Wymiary zewnętrzne tego modelu wynoszą 1322 x 286 x 129 mm, a waga bez statywu to 11,4 kg, natomiast ze statywem to 18,7 kg.

Użytkownicy cenią ten model za jego fortepianowe brzmienie, a także możliwość ustawienia brzmienia niemal każdego instrumentu i również uważają je za pianino cyfrowe Casio w dobrej cenie.

 

 

 

 

Casio AP-260 BK 

 

Casio AP=260 BK to instrument, który spełni swoje zadanie zarówno dla początkujących pianistów, jak i tych, którzy są już profesjonalistami. Pianino to wyróżnia się realizmem barwy fortepianu koncertowego, pozwala na wyrażenie ekspresji podobnej do tej, jaką się uzyskuje w instrumencie akustycznym.

Przy pomocy technologii Linear Morphing każdy z klawiszy posiada cztery zróżnicowane dynamicznie próbki fortepianu i w zależności od siły nacisku zostaje odtworzony odpowiedni dźwięk. Model ten ma wbudowanych również kilka funkcji edukacyjnych, z których można wymienić, na przykład, ustawienie dwóch, oddzielnych instrumentów w trybie duet. Moduł brzmieniowy oferuje również 128 dźwięków polifonicznych.

Dodatkowo, beż żadnych specjalnych sterowników za pomocą złącza USB-MIDI instrument może się komunikować z komputerem. Wymiary zewnętrzne tego modelu wynoszą: 1377 x 432 x 840 mm, a waga to 39,5 kg.

Dodatkowe akcesoria dołączone do instrumentu to zasilacz, zeszyt nut, pulpit na nuty, uchwyt na słuchawki. Natomiast według użytkowników jest to solidnie wykonane pianino o bardzo ładnym brzmieniu.

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
6 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tomek
Tomek
2 years ago

Zdecydowałem się na tą markę i jestem zadowolony z wyboru. Dość istotną sprawą było dla mnie to, że producent udziela 5 lat gwarancji.

Arek
Arek
2 years ago

A ja ostatnio trafiłem na nową serię keyboardów Casio ct-x 700/800 i powiem wam, że to z budżetowych keyboardów chyba najlepiej brzmiące instrumenty.

kamil
kamil
1 year ago

Tu się zgodzę. Casio to bardzo dobra firma. Mi w Riff doradzili ich sprzęt i się skusiłem. Gram hobbystycznie. Odkąd mam dobry sprzęt to znacznie częściej. Jestem bardzo zadowolony!

DMCA.com Protection Status