Najlepsza perkusja elektroniczna Roland

Ostatnio aktualizowane: 12.08.20

 

Jaką perkusję elektroniczną Roland wybrać?

 

Spośród dostępnych w sklepach perkusji elektronicznych trudno jest wybrać odpowiedni model dla siebie. Wszystko przez to, że produkty tego typu różnią się między sobą nie tylko ceną, ale również rodzajami dostępnych padów czy też poziomem dźwięku. W poniższym poradniku podpowiadamy, na co zwrócić szczególną uwagę robiąc zakupy. Dla ułatwienia stworzyliśmy też krótki ranking przedstawiający 3 wybrane przez nas perkusje Roland.

 

 

Dlaczego wybraliśmy markę Roland? Ponieważ to japońskie przedsiębiorstwo specjalizuje się w tworzeniu elektronicznych instrumentów oraz akcesoriów, takich jak syntezatory, keyboardy czy właśnie perkusje i różnego rodzaju wzmacniacze. Oferta firmy jest tak szeroka, że każdy muzyk, bez względu na poziom zaawansowania, na pewno znajdzie produkty dla siebie. Co więcej, sprzęty te można spotkać nawet w szkołach muzycznych i w wyposażeniu najbardziej popularnych zespołów.

Elektroniczna perkusja składa się z zestawu padów, które są zamontowane na statywie. Ich układ przypomina rozmieszczenie bębnów w tradycyjnym instrumencie tego typu. Każdy pad jest wyposażony w specjalny czujnik, który w chwili uderzenia generuje elektryczny sygnał. Jest on błyskawicznie przekazywany do modułu generującego dźwięk.

Najlepsza perkusja elektroniczna Roland w 2020 roku zawiera w komplecie bębny, talerze oraz ramę. Dzięki temu można sporo zaoszczędzić i od razu po powrocie do domu ustawić zakupiony instrument w pokoju. Czasami może pojawić się jednak konieczność dokupienia siedziska czy też pedału stopy (choć w przypadku niektórych modeli również te elementy są już w zestawie startowym).

Pady mogą być silikonowe, siateczkowe lub gumowe. Te pierwsze są bardzo ciche i nie niszczą się. Modele siateczkowe również nie są zbyt głośne, jednak od czasu do czasu należy wymieniać naciągi (choć nie jest to czasochłonne ani kosztowne). Z kolei produkty gumowe to obecnie najbardziej popularne rozwiązanie, głównie ze względu na cenę. Jakość ich wykonania również jest dobra, a odgłos uderzenia krótki i czytelny.

Rama perkusji powinna być lekka, ale i wytrzymała. Najlepiej, jeśli będzie ona umożliwiać swobodną regulację, aby można było dopasować instrument do swojego wzrostu. Jeśli mamy taką możliwość, najlepiej już w sklepie należy sprawdzić, czy wybrany przez nas model stoi stabilnie. Inaczej gra na nim nie będzie komfortowa.

 

 

Perkusje elektroniczne Roland – ranking

 

 

Roland TD-11K + MDS-4V 

 

Roland TD-11K + MDS-4V to wysokiej jakości perkusja, która jest dedykowana nie tylko początkującym muzykom, ale i doświadczonym osobom. Produkt wyróżnia naturalne i ekspresyjne brzmienie oraz szeroka biblioteka brzmień. Pozwala ona na wybór jednego spośród wielu różnych stylów muzycznych.

Prezentowany instrument został wyposażony w funkcję Coach. Pomaga ona rozwinąć swoje umiejętności gry w domu, bez konieczności korzystania z lekcji w szkole muzycznej. Port USB umożliwia natomiast archiwizowanie danych na komputerze, jak również odtwarzanie zewnętrznych utworów audio. Kompaktowa i solidna rama powyższego modelu zapewnia szybki montaż i demontaż.

Według konsumentów najlepsze perkusje elektroniczne Roland powinny mieć niewielkie wymiary i nie zakłócać spokoju pozostałym domownikom. Tak też jest w przypadku modelu TD-11K + MDS-4V. Siateczkowe pady nie są zbyt hałaśliwe, a jednocześnie bardzo wytrzymałe. Poza tym prezentowany przez nas instrument nie zajmuje zbyt wiele miejsca w pokoju i nie ogranicza swobody ruchów.

 

 

 

 

Roland TD-1KV

 

Przedstawiamy Roland TD-1KV, czyli perkusję elektroniczną, która łączy w sobie wyjątkową wytrzymałość, naturalne brzmienie oraz niski poziom hałasu. Z tego względu nawet wielogodzinne treningi przy instrumencie nie będą uciążliwe dla domowników. To idealny model dla wszystkich, zarówno osób początkujących, jak też nieco bardziej zaawansowanych.

Powyższy model pozwala na grę razem z podkładowymi utworami lub z własną muzyką odtwarzaną ze smartfonu czy też tabletu. Jego gumowe pady są wyjątkowo wytrzymałe, dlatego nie trzeba martwić się o ich uszkodzenie. Rama produktu umożliwia szybką i bezproblemową regulację, w efekcie czego jej wysokość można dostosować do swojego wzrostu, by zwiększyć komfort użytkowania.

Jak wynika z opinii konsumentów, jest to perkusja elektroniczna Roland w dobrej cenie. Do jej podstawowych atutów należy zaliczyć: funkcjonalność, elegancki wygląd oraz kompaktowe wymiary. Instrument zmieści się nawet w niewielkim pomieszczeniu. Dostępne funkcje treningowe zawierają 10 ćwiczeń, które pozwalają na rozwijanie swojej techniki gry.

 

 

 

 

Roland TD-11KV

 

Perkusja nosząca nazwę Roland TD-11KV zajmuje niewiele przestrzeni, a przy tym daje realistyczne oraz bardzo naturalne brzmienie. Została ona wyposażona w funkcję Coach, która pomaga rozwinąć swoje muzyczne umiejętności, bez potrzeby brania lekcji w szkole muzycznej.

Rama opisywanego modelu jest kompaktowa i odporna na uszkodzenia. Posiada ona metalowe przęsło zwiększające stabilność instrumentu. Ponieważ perkusja posiada pady gumowe, nawet kilkugodzinna gra nie powinna zakłócić spokoju domowników czy sąsiadów. Produkt ma zainstalowane utwory podkładowe, które można włączyć i grać według nadawanego przez nich rytmu. To ciekawy sposób na poprawienie swojej techniki i posiadanych już umiejętności.

Na podstawie publikowanych w Internecie opinii można wywnioskować, iż podstawową zaletą modelu Roland TD-11KV jest jakość wykonania. Perkusja jest solidna, a materiał wykonania ramy wykazuje odporność na uszkodzenia mechaniczne. Poza tym powyższy produkt ma funkcję USB, która umożliwia podłączenie instrumentu do komputera. Takie rozwiązanie sprawia, że da się z łatwością przesłać do komputera dane lub wgrać do perkusji dodatkowe utwory audio do ćwiczeń.

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status