Najlepsza harmonijka Hohner

Ostatnio aktualizowane: 05.06.20

 

Jaką harmonijkę Hohner wybrać?

 

Granie na instrumencie to jedno z najpopularniejszych hobby. Dzięki muzyce możemy poprawić swój słuch i zająć czas wolny. Wiele osób decyduje się na zakup harmonijki, ponieważ granie na niej nie jest skomplikowane, a nauka nie zabiera dużo czasu. Jest to niewielki instrument, z którego pomocą możesz wygrać każdą melodię, na jaką masz ochotę. Zastanawiasz się, jaką harmonijkę wybrać? Na początku przeczytaj nasz krótki poradnik oraz zapoznaj się z opisami kilku najpopularniejszych produktów.

 

 

Zapewne zauważyłeś, że w rankingu umieściliśmy wyłącznie produkty Hohner. Jest to firma z długoletnią tradycją, znana z produkowania różnego typu instrumentów, w tym akordeonów, keyboardów, fletów, a także wielu innych. Jednak w jej ofercie można znaleźć najwięcej harmonijek. Osoby zaopatrzone w harmonijki Hohner uważają, że są one wykonane ze szczególną dbałością.

Najlepsze harmonijki Hohner są wykonane w taki sposób, że nawet codzienna gra nie jest w stanie ich zniszczyć. Przed wybraniem odpowiedniego instrumentu trzeba przypatrzeć się, czy wszystkie części są dobrze ze sobą połączone, a żadna z nich nie oddziela się od reszty. Harmonijki najczęściej są wykonane z miedzi, materiału dobrze przewodzącego dźwięk, a co najważniejsze bardzo wytrzymałego. Innym, popularnym materiałem jest stal. Harmonijki wykonane z tego surowca są odporne na zniszczenia oraz lżejsze od tych, wykonanych z miedzi.

Wiele osób potwierdza, że najlepsza harmonijka Hohner w 2020 roku nie jest zbyt duża. Jest to szczególnie ważne w przypadku, kiedy grający ma małe ręce. Trzymanie oraz granie na zbyt dużym instrumencie nie będzie komfortowe. Warto jednak wiedzieć, że na małym modelu wydobycie dźwięku jest stosunkowo trudniejsze. Jeżeli jesteś początkujący, to lepiej jednak zainwestować w harmonijkę, która odpowiada Twoim wymaganiom.

Jeżeli chodzi o otwory, to dobra harmonijka ma ich około 15. Niemniej ważna jest długość płyty stroikowej, powinna ona wynosić ok. 0,9 cm. Umożliwia nam to swobodną grę oraz wydobycie bogatych dźwięków. Jeżeli chodzi o długość produktu, to nie powinna ona przekraczać 20 cm. Najswobodniej będziesz grać na instrumencie o długości około 14-15 cm.

Nie bez znaczenia są również dodatki, które znajdziemy w komplecie. Najważniejszym spośród nich jest pokrowiec chroniący harmonijkę przed zniszczeniem oraz zakurzeniem, kiedy nie jest używana. Do niektórych modeli dołączony jest stojak, dzięki któremu można grać bez potrzeby trzymania harmonijki w dłoniach.

 

 

Harmonijki Hohner – ranking

 

 

Hohner 2509 48 C

 

Hohner 2509 48 C to idealna harmonijka dla osób, które szukają dobrego instrumentu. Jest ona prawie w całości wykonana z mosiądzu (blaszki, płyta stroikowa, wykończenie). Z kolei pokrywy to stal nierdzewna. Warto wspomnieć, że ustnik oraz grzebień są wykonane z drewna klonowego pomalowanego na czarno. Harmonijka ma kolor szary i prezentuje się bardzo ładnie.

Długość tego instrumentu wynosi 19,3 cm. Nie jest on zbyt długi, więc gra na nim nie powinna sprawiać problemu. Tonacja tej harmonijki to C major. Z kolei liczba kanałów wynosi 48, tyle samo, co blaszek. Brzmienie instrumentu jest bardzo czyste i nie jest ono niczym zakłócane.

Jest to harmonijka z płytką stroikową o długości 0,9 mm. Osoby, które zaczęły grać na tym instrumencie oświadczają, że bardzo ładnie wygląda. Oprócz tego grający mówią, że wydobywanie dźwięku z harmonijki nie jest trudne, więc jest odpowiednia dla początkujących.

 

 

 

 

Hohner Unsere Lieblinge 48 C

 

Hohner Unsere Lieblinge 48 C to harmonijka o długości nieco ponad 12 cm. Instrument ten to jedna z najlepszych propozycji dla wszystkich tych, którzy zamierzają dopiero rozpocząć swoją przygodę z graniem na harmonijce. Otworów jest 16, dzięki czemu z instrumentu można wydobyć całą gamę dźwięków.

Pierwsze, co zauważamy po zobaczeniu produktu to jego piękne zdobienia. Na grzbiecie harmonijki znajdują się ładne motywy, które zostały dobrze wygrawerowane. Ze względu na efektowny design harmonijka idealnie nadaje się na prezent dla bliskiej osoby. Tonacja instrumentu to C. Płyta stroikowa ma 0,9 mm długości i jest wykonana z mosiądzu.

Jeżeli chodzi o wykonanie harmonijki, to jej większa część to drewno klonowe. Model trzeba specjalne konserwować, aby z biegiem czasu nie uległ zniszczeniu. Do zestawu dołączono stylowy pokrowiec, w którym harmonijka nie kurzy się oraz nie ulega zniszczeniu. Użytkownikom najbardziej podoba się dobrze wyglądający design instrumentu.

 

 

 

 

Hohner Big River Harp G major 

 

Hohner Big River Harp G major to harmonijka, z której z pewnością będziesz zadowolony. Ma ona tonację G. Instrument jest w większości wykonany z plastiku. Materiał ten imituje metal, więc harmonijka prezentuje się dobrze. Na plastikowej części widać wygrawerowane napisy, które dodają instrumentowi stylu.

Według wielu opinii harmonijkę bardzo wygodnie się trzyma, a wydobywanie z niej dźwięków nie jest trudnym zadaniem. Warto dodać, że dobrze wyprofilowane otwory pozwalają na łatwe wdmuchiwanie powietrza, dzięki czemu nie tracimy zbyt dużo energii podczas grania. Jest to harmonijka diatoniczna.

Ta harmonijka Hohner w dobrej cenie ma 20 otworów. Długość płyty stroikowej wynosi 0,9 mm. Jest to instrument zarówno dla doświadczonych osób, jak i tych, którzy pierwszy raz mają harmonijkę w swoich rękach. Nie jest on zbyt ciężki, więc na początku gra z pewnością nie będzie przysparzać problemu. Wiele osób uważa, że instrument prezentuje się bardzo dobrze i gwarantuje dźwięki o ciekawym brzmieniu.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status