Najlepsza gitara elektryczna Yamaha

Ostatnio aktualizowane: 27.02.20

 

Jaką wybrać gitarę elektryczną Yamaha?

 

Japoński koncern wielobranżowy Yamaha jest uznanym w muzycznym świecie producentem instrumentów m. in. fortepianów, pianin, perkusji, gitar elektrycznych i akustycznych. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i uważnej obserwacji rynku  koncern Yamaha wyszedł naprzeciw zapotrzebowaniu branży muzycznej i wprowadził do sprzedaży szeroki wybór gitar elektrycznych. Firma zadbała, aby każdy muzyk, w zależności od swoich muzycznych preferencji i potrzeb, mógł wybrać instrument spełniający jego oczekiwania.

 

 

Stworzono gitary na profesjonalnym poziomie, o różnorodnym brzmieniu, w cenach konkurencyjnych w stosunku do innych producentów. Do ich produkcji wykorzystano wysokogatunkowe materiały, w tym szlachetne gatunki drewna dobrze sprawdzone w lutnictwie. Najlepsze gitary elektryczne Yamaha mają zwolenników w środowisku muzycznym na całym świecie.

Wśród odbiorców są muzycy profesjonalni i amatorzy grający różne gatunki muzyki. Każdy z nich wybiera instrument najlepiej brzmiący w uprawianym przez siebie stylu muzycznym. Dlatego nie można jednoznacznie wyrokować, która z nich to najlepsza gitara elektryczna Yamaha w 2020 roku, bo każdy muzyk ma z pewnością odmienne zdanie.

 

 

Gitary elektryczne Yamaha – ranking

 

 

Yamaha Pacifica 112V OVS

 

Gitara elektryczna Yamaha Pacifica 112V OVS to instrument, którego korpus wykonany jest z litego drewna olchowego, z klonowym gryfem i palisandrową podstrunnicą, kształtem i rozwiązaniami wzorowany na klasycznych modelach gitar elektrycznych z lat siedemdziesiątych  XX wieku. Układ przetworników HSS oraz 5-pozycyjny przełącznik zapewniają możliwość szerokiego kreowania brzmienia. Do regulacji parametrów brzmieniowych służą dwa potencjometry – Master Volume i Master Tone.

Gitara Pacifica 112V posiada mostek typu tremolo oraz przykręcany gryf. Zastosowano  jednostronny układ kluczy. Dwa przetworniki typu singiel przymocowane są do pickguardu. Przetwornik przymostkowy (humbucker) zamocowany jest bezpośrednio na korpusie gitary, co daje efekt podbarwienia brzmienia, a ponadto ociepla je rezonansami pochodzącymi właśnie z olchowego korpusu. Krzywiznę gryfu ustawia się poprzez pręt z regulacją od strony główki gitary. Na uwagę zasługuje jej staranne wykończenie – wysoki połysk, w kolorze Old Violin Sunburst (dostępna także w innych wariantach kolorystycznych). Instrument dedykowany jest muzykom grającym lżejsze gatunki muzyki.

Muzycy grający na gitarze Yamaha Pacifica 112V OVS uważają, że jest to gitara elektryczna Yamaha w dobrej cenie i cechują ją bardzo dobre właściwości akustyczne oraz wysoka odporność na zmiany wilgotności. Polecają ją jako gitarę dla osób rozpoczynających grę na tym instrumencie.

 

 

 

 

Yamaha RGX420DzII-WH

 

Do  budowy korpusu gitary Yamaha RGX420DzII-WH użyto drewna olchowego. Gryf wykonano z klonu, a podstrunnicę z palisandru.  Zaopatrzona jest ona w 2 przetworniki humbucker renomowanej firmy EMG HZ, co nadaje jej masywne, głębokie i pełne brzmienie. Zastosowano podwójny mostek tremolo typu Floyd Rose. Klucze rozmieszczone są dwustronnie.

Producent wyposażył ten model w dodatkową blokadę strun umieszczoną przy gryfie, dzięki czemu podczas obustronnego wykorzystywania mostka gitara nie rozstraja się. Do korekty stroju służą z mikrostroiki umieszczone przy mostku. Ten instrument przeznaczony jest dla muzyków lubiących cięższe brzmienie.

Użytkownicy wysoko oceniają gitarę  elektryczną Yamaha RGX420DzII-WH. Muzycy grający ciężkie odmiany muzyki rockowej i metalowej doceniają jej nowoczesne brzmienie oraz ergonomiczny kształt i dbałość o szczegóły jej wykonania.

 

 

 

 

Yamaha SA 2200

 

Gitara elektryczna Yamaha SA 2200 to klasyczny instrument typu Hollow Body stworzony dla gitarzystów bluesowych, soulowych i jazzowych, stylistyką nawiązujący do wzorców lat pięćdziesiątych XX wieku. Korpus instrumentu laminowany jest rzeźbionym klonem, z jasnym malowaniem krawędzi (binding). Kształt korpusu został poszerzony w obwodzie, co dodaje temu modelowi elegancji, przywodząc na myśl wiolonczelę.

Gitara posiada wklejany gryf. Klucze rozmieszczone są dwustronnie. W konstrukcji zastosowano blokowe markery, a także prostokątny strunociąg. Na uwagę zasługuje hebanowa podstrunnica. Ten model wyposażony jest w dwa przetworniki Alnico V humbucker, 3-zakresowy  selektor, dwa potencjometry głośności i dwa regulatory tonu. Gitara dostępna jest w kolorze Violin Sunburst lub Brown Sunburst. Sprzedawana jest w komplecie z futerałem.

Gitara  Yamaha SA 2200 cieszy się dużym uznaniem wśród muzyków grających jazz, blues, soul.  W ich opinii, jej brzmienie jest czyste i łagodne, a ekskluzywny wygląd stwarza niepowtarzalny klimat podczas koncertu.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status