Najlepsza gitara dla dzieci zabawka

Ostatnio aktualizowane: 21.01.20

 

Jaką gitarę dla dzieci zabawkę wybrać?

 

Gitara zabawka to doskonały pomysł na prezent dla malucha. Produkty tego typu wprowadzają dzieci w świat dźwięków i mogą rozwinąć w nich prawdziwą pasję do muzyki. Zdajemy sobie sprawę, że znalezienie idealnego modelu czasem sprawia sporo problemów. Dlatego stworzyliśmy poradnik z kilkoma wskazówkami ułatwiającymi zakup. Dodaliśmy do niego również ranking prezentujący 3 zabawkowe gitary.

 

 

Instrumenty dla dzieci znacząco różnią się od tych dedykowanych dorosłym. Są one mniejsze, lżejsze i często pozbawione strun. W ich miejscu znajdują się przyciski, które po naciśnięciu wydają odpowiednie dźwięki lub znane melodie. Niekiedy maluchy dzięki takiej zabawce mogą również poznać odgłosy różnych zwierząt. Taki interaktywny model dedykowany jest najmłodszym dzieciom, do ok. 2. roku życia. Wspomaga on ich prawidłowy rozwój.

Dla nieco starszych pociech proponujemy zakup produktu ze strunami, najlepiej nylonowymi. Wówczas grający na nim maluch nie będzie uskarżać się na ból palców. Najlepsza zabawka gitara dla dzieci w 2020 roku ma niewielkie wymiary. Inaczej gra na niej będzie bardzo utrudniona. Z tego względu ciekawą alternatywą dla klasycznego instrumentu jest ukulele. Jest ono nieduże i wyjątkowo lekkie. Poza tym wydawane przez tego typu produkt dźwięki mają niezwykle ciepły ton.

Robiąc zakupy, koniecznie zwróćmy uwagę na materiał wykonania gitary. Modele interaktywne zwykle produkowane są z plastiku. Takie zabawki powinny mieć certyfikaty potwierdzające, że są one bezpieczne dla maluchów i nie zawierają szkodliwych dla zdrowia substancji. Jeśli chodzi o gitary ze strunami, to najlepiej sprawdzają się produkty z drewna. To szlachetny i bardzo wytrzymały materiał, który jest odporny na uszkodzenia mechaniczne. Poza tym drewno wyróżnia się dobrymi właściwościami akustycznymi i może dodatkowo ocieplać i podkreślać dźwięki.

Chcąc wybrać najlepszy instrument dla dziecka powinniśmy też zwrócić uwagę na jego design. Z pewnością zachęci on dodatkowo malucha do gry. Niektóre dostępne w sklepach modele swoim wzornictwem nawiązują do najpopularniejszych bajek i kreskówek, np. „Myszki Miki”, „Krainy Lodu”, czy też „Króla Lwa”. Inne swoim wyglądem przypominają owoce lub zwierzęta. Wbrew pozorom, nawet klasyczne gitary mogą atrakcyjnie się prezentować. Wystarczy znaleźć model pomalowany na ciekawy kolor, przykładowo różowy lub niebieski, (w zależności od płci czy preferencji dziecka).

 

 

Zabawki gitary dla dzieci – ranking

 

 

Brimarex ZB-0593

 

Brimarex ZB-0593 to ukulele wykonane z drewna. Z tego względu nie ulegnie on szybko uszkodzeniu. Produkt jest dedykowany dzieciom powyżej 5. roku życia. W zestawie znajduje się plastikowy trójkąt, a także miękkie struny, które nie wywołują bólu opuszków palców.

Ponieważ napięcie strun można samodzielnie regulować maluch szybko nauczy się strojenia instrumentu. Powyższy model jest bardzo lekki i nieduży (jego wymiary to: 59 cm x 19 cm x 6 cm), dlatego dziecko nie będzie mieć problemów z jego utrzymaniem. Co więcej, jest on ekologiczny i przyjazny dla środowiska. Ukulele nie zawiera szkodliwych substancji, które mogłyby negatywnie wpłynąć na zdrowie i rozwój pociechy.

Instrument marki Brimarex jest niezwykle popularnym produktem. Dowodem na to są liczne, niezwykle pochlebne opinie na jego temat. Konsumenci docenili prezentowany model za atrakcyjny design oraz dobrą jakość wykonania. Nie niszczy się on nawet przy częstej eksploatacji, dlatego może umilać dziecku zabawę przez długi czas.

 

 

 

 

B.Toys Piesek Woofer 

 

Gitara B.Toys Piesek Woofer jest dedykowana dzieciom, do 2. roku życia. Swoim wyglądem przypomina ona psa z wyciągniętą szyją. Zabawka ma zarówno 3 struny, jak i 8 przycisków wydających dźwięki. Instrument jest zasilany 3 bateriami AA. Nie zawiera on ftalanów, BPA ani innych, równie niebezpiecznych substancji.

Uważa się, że najlepsze zabawki gitary dla dzieci pomagają maluchom lepiej się rozwijać poprzez ciekawie spędzony czas. Tak też jest w przypadku przedstawionego modelu. Produkt wygląda bardzo atrakcyjnie, a do tego pobudza kreatywność. Odtwarza on ok. 20 popularnych piosenek dla najmłodszych. Wymiary zabawki to: 24,1 cm x 9,5 cm x 45,7 cm. Została ona wykonana z dobrej jakości plastiku.

Według konsumentów, najważniejszymi zaletami produktu są: funkcjonalność, praktyczność oraz estetyczny wygląd. Regulacja głośności i przycisk stop pozwalają wyciszyć produkt w razie potrzeby. Co więcej, gitara ma funkcję automatycznego wyłączania się, która umożliwia wydłużenie żywotności baterii.

 

 

 

 

Simba 3

 

Simba 3 to klasyczny instrument wykonany z drewna. Wykazuje on dużą odporność na uszkodzenia. Produkt jest przeznaczony dla maluchów od 4. roku życia. Ma on miękkie struny ułatwiające naukę akordów. Znacząco zwiększają one komfort użytkowania wspomnianego modelu i umilają grę.

Cechą wyróżniającą gitarę jest możliwość wyboru 1 spośród 3 dostępnych wersji kolorystycznych. Znajdziemy kolory odpowiednie zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców. Wymiary instrumentu to ok.: 7,5 cm x 18,5 cm x 52 cm. Nie jest on bardzo duży, dlatego maluchy nie będą mieć problemu z jego utrzymaniem na kolanach.

Na podstawie opublikowanych w Internecie opinii na temat opisanego wyżej modelu można stwierdzić, iż jest to zabawka gitara dla dzieci w dobrej cenie. Ma ona niewielkie gabaryty i pociecha bez problemów może zabrać ją do szkoły czy w podróż. Co więcej, produkt jest solidny i wyjątkowo wytrzymały.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status