Najlepsza gitara dla dzieci ¾

Ostatnio aktualizowane: 09.07.20

 

Jaką gitarę dla dzieci ¾ wybrać?

 

Gitara ¾ przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 8 do 13 lat. Istnieje wiele czynników, którymi należy się sugerować wybierając nowy instrument. W niniejszym poradniku prezentujemy najważniejsze z nich. Na końcu zamieściliśmy także ranking z którego dowiesz się, jaka jest najlepsza gitara ¾ dla dzieci w 2020 roku.

 

 

W pierwszej kolejności powinniśmy zastanowić się, jaki rodzaj instrumentu będzie odpowiedni. Dla początkujących graczy zaleca się gitarę klasyczną. Jest ona głównie przeznaczona dla osób, które chcą skupić się na muzyce poważnej. Jednak posiada ona nylonowe struny i szerszy gryf, dzięki czemu łatwiej wyćwiczyć rozstaw palców. Model akustyczny sprawdzi się wtedy, kiedy nasza pociecha chce grać przede wszystkim utwory z repertuaru rozrywkowego.

Rozmiar instrumentu musi być dostosowany do wzrostu dziecka. Pudło gitary oraz długość i grubość gryfu należy tak dopasować, aby maluch mógł swobodnie korzystać z instrumentu, a jego dłonie się nie męczyły. Progi gitary powinny być właściwie osadzone na podstrunnicy, a dociskanie strun powinno odbywać się wygodnie i komfortowo. Pamiętajmy, że im struny bardziej odstają, tym trudniej się je przyciska.

Istotne jest również wykonanie i osadzenie kluczy gitarowych na główce instrumentu. Jeśli występuje w nich luz i są niedokładnie dopasowane, gitara będzie szybko się rozstrajać. Najlepszym rozwiązaniem jest sprawdzenie, czy po paru minutach grania instrument wydaje czysty dźwięk.

Ważne jest również to, aby gryf gitary był prosty. Można to sprawdzić przyciskając każdą ze strun osobno na pierwszym i ostatnim progu jednocześnie. Każda struna powinna równo leżeć. Ponadto, prawidłowo nabite progi nie mogą wystawać nad gryf oraz nie powinny mieć ostrych krawędzi.

Dobrym rozwiązaniem w przypadku początkujących gitarzystów jest zakup używanego instrumentu. W Internecie możemy znaleźć sprawdzone modele, wyselekcjonowane przez specjalistów, które w przyszłości możemy odsprzedać po tej samej cenie. Poza tym nie musimy martwić się o poniesione koszty, jeśli po krótkim czasie dziecko straci zapał do grania.

Najlepsze gitary ¾ dla dzieci powinny również ładnie się prezentować, aby nasze pociechy chętnie po nie sięgały. Ponadto, przed zakupem warto zasięgnąć opinii specjalisty w sklepie lub nauczyciela gry, aby odpowiednio dopasować instrument.

 

 

Gitary dla dzieci ¾ – Ranking

 

 

Admira Alba 

 

W naszym rankingu chcielibyśmy zaprezentować Ci model Admira Alba. Jest to klasyczna gitara w rozmiarze ¾, która została wyprodukowana pod ścisłą kontrolą lutników szkolonych w Hiszpanii.

Pudło tego modelu wykonane zostało z wysokiej jakości drewna sosny oregońskiej. Płyta spodnia, gryf i boki są natomiast mahoniowe, a do podstrunnicy użyto twardego drewna palisandrowego. Instrument posiada sześć nylonowych strun oraz progi ze stopu niklu i srebra.

Wymiary gitary to długość – 90,7 cm, głębokość – 8,8 cm i szerokość – 34,7 cm. Ma ona naturalne, połyskujące wykończenie, bez sęków i skaz. Jest to model przeznaczony dla osób praworęcznych.

Warto wziąć pod uwagę bardzo pozytywne opinie użytkowników na temat modelu Admira Alba, które sprawiają, że model ten sprzedaje się bardzo szybko. Konsumenci doceniają przede wszystkim jego lekkość, jakość brzmienia oraz atrakcyjny wygląd. Potwierdzają oni, że instrument idealnie nadaje się dla początkujących.

 

 

 

 

Alvera ACG100 GREENBURST 

 

W naszym rankingu nie może zabraknąć także modelu Alvera ACG100 GREENBURST. Jest to gitara ¾ dla dzieci w dobrej cenie.

Płyta przednia, boki i tył instrumentu wykonane są z drewna lipowego, a gryf powstał z drewna nato. Progi natomiast są mosiężne. Model ten posiada 6 nylonowych strun i jest przeznaczony dla osób praworęcznych. Całość malowana jest na wysoki połysk.

Gitara charakteryzuje się precyzyjnym wykonaniem, dobrym brzmieniem i wygodą gry. Na uwagę zasługuje również jej ciekawy, zielony kolor, który rzuca się w oczy i z pewnością przyciągnie wzrok innych dzieci.

Konsumenci pozytywnie oceniają ten produkt i w swoich opiniach podkreślają, że jest on solidnie wykonany. Dodatkową zaletą jest jego bardzo atrakcyjna cena, idąca w parze z wysoką jakością.

 

 

 

 

Inny Cutaway 

 

Nasze zestawienie nie byłoby kompletne bez modelu Inny Cutaway. Jest to gitara w rozmiarze ¾, która idealnie nada się dla początkujących graczy.

Korpus instrumentu wykonany jest z lipy, natomiast gryf jest brzozowy. Metalowe struny tego modelu są nisko zawieszone nad gryfem. Dzięki temu nauka na gitarze jest ułatwiona i jest ona wygodna. Jest to instrument typu cutaway, z wycięciem w pudle.

Wymiary produktu to długość – 92 cm, menzura – 43 cm i grubość korpusu – 8,5 cm. W zestawie z produktem otrzymamy również pokrowiec, dwie zapasowe struny i kostkę. Gitara dostępna jest w trzech kolorach: czarnym, niebieskim i czerwonym.

Osoby, które zdecydowały się na zakup tego instrumentu zgodnie twierdzą, że jest to przyzwoity produkt dostępny za rozsądną cenę. Poza tym, użytkownikom przypadło do gustu jego atrakcyjne, matowe wykończenie.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status