Najlepsza gitara basowa Fender

Ostatnio aktualizowane: 30.05.20

 

Jaką gitarę basową Fender kupić?

 

Gitara basowa zapewnia dobre brzmienie i nadaje utworom wyjątkowego charakteru. Muzykujący powinni dobrze przemyśleć zakup odpowiedniego modelu, aby gra na nim sprawiała prawdziwą przyjemność. Mamy nadzieję, że w decyzji pomoże nasz poradnik zakupowy, gdzie znajdziesz cechy, które wyróżniają najlepsze gitary basowe Fender. Zdaniem konsumentów to jedne z najbardziej profesjonalnych instrumentów tego rodzaju dostępnych na rynku.

Fender to producent nie tylko gitar, ale także wzmacniaczy i kostek. Firma jest wyznacznikiem doskonałej jakości instrumentów. Najpopularniejsze modele gitar elektrycznych powstałych pod szyldem marki to Jazzmaster oraz Mustang. Można je zobaczyć w rękach światowej klasy wirtuozów. Gitary basowe, takie jak Jazz Bass oraz Precision Bass również cieszą się sporą popularnością wśród muzyków najsłynniejszych zespołów.

Dla osoby grającej bardzo ważny jest rozmiar gitary. Optymalna długość menzury to 34” – taką właśnie ma model Jazz Bass. Dla większości muzyków taka czynna długość strun jest odpowiednia (chodzi tu o łatwe strojenie strun).  Jeśli planujemy zakup gitary dla dziecka, wybierzmy nieco mniejszy model – wówczas 30” będzie odpowiednią wielkością.

Gitary basowe wykonane są zazwyczaj z kilku rodzajów drewna, co ma zapewnić im zbalansowane brzmienie. Miękkie drewno daje nieco bardziej subtelne dźwięki, natomiast twardsze pozwala na uzyskanie bardziej jasnych tonów. Ważny jest również brak niedoskonałości w strukturze słojów drewna – mogą one tworzyć tzw. martwe punkty, przez które dźwięk może wybrzmiewać krócej niż powinien. Na rynku dostępne są także gitary wykonane z tworzyw sztucznych. Najlepiej będzie, jeśli sami porównamy sobie dźwięki wydawane przez poszczególne modele. Wówczas zdecydujemy, który z nich odpowiada nam najbardziej.

Gitary basowe mogą mieć 4, 5, 6 lub nawet 12 strun. Najczęściej korzysta się z 5 – strunowych modeli mających dodatkową strunę H. Im więcej strun, tym bardziej skomplikowana gra, więc korzystać z modeli wielostrunowych powinny osoby nieco bardziej zaawansowane. Co do gryfu, powinien on mieć regulacyjny pręt, dzięki któremu uda nam się dowolnie ustawić krzywiznę tej części. Progi na gryfie powinny być równo nabite i nie wystawać poza podstrunnicę. Ich liczba powinna wynosić 24. Ważnym elementem gitary jest również mostek. Najlepsza gitara basowa Fender w 2020 roku ma tak skonstruowany mostek, że możliwe jest regulowanie każdej struny z osobna.

 

 

Gitary basowe Fender – ranking

 

 

Fender Squier Vintage Modified Jazz

 

Fender Squier Vintage Modified Jazz to gitara z lipowym pudłem, która z pewnością przypadnie do gustu początkującym muzykom. Z pomocą 4 strun można wyczarować dźwięki, które z pewnością oczarują publiczność.

Model typu Jazz Bass ma gryf wykonany z Ebonolu, przez co jest on odporny na przetarcia oraz inne uszkodzenia. Szyjka wykonana z klonu zapewnia balans brzmienia. To bardzo wygodna gitara, która zachęca do dalszej nauki. Doskonała jakość dźwięku oraz materiały z których została ona wykonana, czynią ją jednym z najlepszych produktów tego typu na rynku.

Muzycy cenią ten model za wygląd oraz jakość, która pozwala zarówno się uczyć, jak i dawać profesjonalne koncerty. To model, z którego będzie zadowolony zawodowy muzyk, jak również początkująca osoba. Możliwość dostrojenia pozwala na uzyskanie precyzyjnych tonów. To również świetny pomysł na prezent dla osób, które planują rozpocząć swoją przygodę z muzykowaniem.

 

 

 

 

Fender Squier Affinity Precision 

 

Dla ceniących sobie jakość gitary, a także jej atrakcyjny design Fender Squier Affinity Precision będzie bardzo atrakcyjnym produktem. Korpus wykonany z drewna olchowego i klonowa szyjka tworzą instrument, który jest świetnym wyborem zarówno dla początkujących, jak i profesjonalnych muzyków.

Prezentowany model to gitara basowa Fender w dobrej cenie będąca dowodem na to, że świetnie wykonany instrument nie musi być drogi.  Menzura o długości 34” będzie dobrym rozwiązaniem dla osób, które lubią dobry balans brzmienia. Gitarę można łatwo dostroić.

Zarówno zawodowi muzycy, jak i nieco mniej zaawansowani w tej sztuce potwierdzają, że jest to instrument godny polecenia. Nie tylko wygląda on bardzo atrakcyjnie, ale jest również bardzo wytrzymały. Model posłuży długie lata i z pewnością pozwoli zdobyć  nowe, cenne umiejętności. Muzycy polecają ten produkt, jako jeden z najlepszych dostępnych na rynku.

 

 

 

 

Fender Standard Jazz Bass MN 

 

Gitara Fender Standard Jazz Bass MN to instrument wykonany z drewna olchowego i klonowego. 20 progów pozwala wydobyć głęboki dźwięk, natomiast dobór materiałów wykonania zapewnia odpowiedni balans dźwięków.

Jest to model z 20 progami, co zwiększa ilość dźwięków, jakie można wydobyć z instrumentu. 4 struny są odpowiednie dla średniozaawansowanych, jak i dla najbardziej profesjonalnych muzyków. Wykończenie połyskiem nadaje gitarze eleganckiego wyglądu. To klasycznie wyglądająca gitara basowa, która prezentuje się dobrze również na scenie.

Miłośnicy marki Fender potwierdzają, że prezentowany model stanowi kolejne potwierdzenie na jej prestiż i szacunek do muzyka. Solidne wykonanie instrumentu, możliwość jego dostrojenia oraz gama dźwięków, które można uzyskać przy użyciu gitary, stanowią dowód na to, że trudno o lepszą markę gitar na rynku. Modele Jazz Bass są ponadczasowe i są marzeniem wielu muzyków.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status