fbpx

Ksylofony ranking

Ostatnio aktualizowane: 20.06.19

 

Szukasz profesjonalnego ksylofonu, a może dopiero rozpoczynasz naukę gry na tym instrumencie? W obu przypadkach zachęcamy do przeczytania poniższego artykułu. Po nim będziesz mieć pewność, jakiego modelu szukasz. Ponadto stworzyliśmy zestawienie, które ma na celu ułatwić Ci wybór dobrej jakości ksylofonu. Powstało ono na podstawie ocen konsumentów. Na pierwszym miejscu znalazł się model Premier Padouk. Sprawdzi się on do gry dla każdego instrumentalisty, zarówno amatora, jak i profesjonalisty. Produkt wykonany został z wysokogatunkowych materiałów. Dzięki nim wydawany przez instrument dźwięk jest głęboki i czysty. Co więcej, wykorzystane tworzywa sprawiają, że model ten może być używany przez wiele lat. Do zestawu dołączony jest stelaż, więc grę możesz rozpocząć od razu po zakupie. Całość znajduje się na kółkach, więc istnieje możliwość ustawienia instrumentu w dogodnym dla siebie miejscu. Jeżeli pierwsza pozycja naszego zestawienia Ci się nie spodobała, zachęcamy do zapoznania się z kolejnymi. Drugie miejsce zajął ksylofon Mido Tino Lapacho, który wyprodukowano z myślą o początkujących muzykach.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki ksylofon kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Ksylofon to bardzo stary instrument, który znany jest ludziom już od V w p.n.e. Początkowo wykorzystywany jako prosty podkład muzyczny do ludowych przyśpiewek, z biegiem czasu został włączony do orkiestry symfonicznej. Od tego momentu ksylofon zyskał sławę wyjątkowo dźwięcznego sprzętu o dość skomplikowanej obsłudze. Obecnie w sklepach znajdziesz szereg różnych modeli, przeznaczonych zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Warto więc dobrze przemyśleć, jaki ksylofon wybrać, aby był dobrym narzędziem do nauki. Według specjalistów, od prawidłowego doboru instrumentu uzależnione jest, czy nabywanie zdolności muzycznych będzie dla nas przyjemnością czy jednak żmudnym obowiązkiem. Sprawdźmy więc, jakimi właściwościami powinien dysponować dobrej jakości sprzęt.

 

 

Materiał

Ksylofon to instrument, którego sztabki wykonane są zazwyczaj z drewna. Jest to najbardziej tradycyjne rozwiązanie, które umożliwia wydobycie z narzędzia piękne, czyste i delikatne brzmienia.

W zależności od modelu, płyty mogą być wykonane z różnego rodzaju surowca. Najczęściej konsumenci wybierają ksylofony ze sztabkami zrobionymi z drewna herbacianego tzw. lapacho. Materiał charakteryzuje się przede wszystkim wysoką odpornością na działanie zarówno niskich, jak i wysokich temperatur. Dodatkowo tego typu instrumenty są stosunkowo tanie. Jedynym mankamentem, o jakim często wspominają użytkownicy jest wysoka podatność na rozstrajanie. Nie jest to jednak duży problem, ponieważ przywrócenie sprzętu do poprawnych ustawień to dość łatwe zadanie. Wiele osób posiłkuje się w tym celu niewielkimi urządzeniami, które wyświetlają idealny poziom dźwiękowy dla danego tonu.

Najwyższej klasy sprzęty wyposażone są w sztabki wykonane z palisandru. Drewno pochodzi z obróbki drzewa różanego, dzięki czemu ma piękny kolor i bardzo ciekawą, nieregularną strukturę słojów. Oprócz walorów estetycznych materiał charakteryzuje się niezwykle czystym brzmieniem, dlatego palisandrowe ksylofony używane są przez światowej sławy wirtuozów. Niestety, koszt zakupu tego typu sprzętu jest dość wysoki. Jeśli więc dopiero rozpoczynasz naukę gry na instrumencie, pomyśl o zakupie tańszego odpowiednika.

Osobom, którym zależy na ksylofonie dla dzieci proponujemy skupienie się na nieco prostszych wariantach. Na rynku dostępne są modele przeznaczone nawet dla kilkumiesięcznych bobasów. Tego typu urządzenia zwykle zrobione są z plastiku, dzięki czemu zabawka jest stosunkowo lekka. Poza tym tworzywo sztuczne podatne jest na farbowanie. Kolorowe, jaskrawe przyciski lub podobizny postaci z bajek narysowane na korpusie sprawią, że dziecko z pewnością będzie zainteresowane gadżetem. Bardziej rozbudowane ksylofony posiadają wmontowane lampki, które np. świecą, gdy pociecha naciśnie któryś z guzików. Interaktywne zabawki w zaskakującym tempie zdobywają serca użytkowników, dlatego też na rynku znajdziesz coraz więcej modeli wyposażonych w tego rodzaju dodatki.

 

Oktany

Bez względu na to, na jak bardzo zaawansowanym instrumencie Ci zależy, ważne abyś wziął pod uwagę liczbę jego oktanów. Ta wartość jest dla Ciebie informacją o możliwościach dźwiękowych sprzętu.

Do grupy najczęściej wybieranych przez konsumentów produktów zaliczymy te, które dysponują 3,5 oktanową skalą. Tego rodzaju instrument pozwoli Ci zagrać niemal każdą melodię, bez konieczności obniżania tonacji lub zmiany poszczególnych dźwięków.

 

Ksylofony dla dzieci

Jeśli poszukujesz urządzenia do zabawy dla swojego dziecka, możesz zdecydować się na zakup prostego ksylofonu wyposażonego zaledwie w 3 lub 4 płytki. Tego typu rozwiązanie przeznaczone jest przede wszystkim dla maluszków do 3 lat, dla których nie jest ważna czystość czy jakość dźwięku, ale przede wszystkim rytm i różne dodatkowe efekty np. świetlne.

Pamiętaj, aby przed zakupem sprawdzić, czy dany produkt posiada odpowiednie certyfikaty jakościowe., Gwarantują one bowiem, że wszystkie użyte w produkcji materiały są w pełni bezpieczne dla zdrowia.

 

 

Mobilność

Bardzo często zdarza się, że instrument jest główną atrakcją organizowanego przez nas wieczoru. Z tego powodu konsumenci zgodnie twierdzą, że najlepszy ksylofon to taki, który łatwo przeniesiemy z jednego miejsca w drugie.

Oczywiście, mowa tu o rozbudowanych sprzętach. Małe dziecięce zabawki są bowiem bardzo lekkie i z łatwością zabierzemy je ze sobą w każdą podróż. Jeśli jednak szukasz profesjonalnego rozwiązania zastanów się nad tym, jaki stelaż wybierzesz. Niektóre zakończone są standardowymi nóżkami, inne kółeczkami.

Pierwszy wariant to dobry model dla muzyków, którym zależy na sprzęcie stacjonarnym. Jeśli więc rzadko przestawiasz instrument, korpus ze stałymi zakończeniem będzie dla Ciebie idealny. Bardzo ważne jest jednak, aby dokładnie obejrzeć, jak wypoziomowane zostały poszczególne elementy. Jeśli zaobserwujesz, że ksylofon kołysze się lub jest niestabilny, wybierz inny model.

Osobom, które często przemieszczają się z instrumentem konsumenci polecają zakup sprzętu wyposażonego w kółeczka. Tego rodzaju narzędzie muzyczne jest o wiele wygodniejsze w transporcie, ponieważ cały korpus możesz przestawić sam, bez korzystania z pomocy innych. Warto jednak obejrzeć, czy każde z kół posiada odpowiednią blokadę. W przeciwnym razie istnieje ryzyko, że gra na niestabilnym przyrządzie okaże się niemożliwa.

 

Ksylofony w dobrych cenach

Instrumenty muzyczne należą do grupy przedmiotów, które są wyjątkowo mocno zróżnicowane pod względem cenowym. W zależności od przeznaczenia i budowy na rynku dostępne są zarówno tanie, jak i drogie modele. Zwykłe zabawki dziecięce kupisz już za niecałe 70 zł. Jednak, jeśli zastanawiasz się nad bardziej profesjonalnym instrumentem, musisz przygotować się na wydatek nawet 8000 zł.

 

 

Najlepsze ksylofony w 2019 roku

 

Wiesz już, w jaki sposób wybrać instrument odpowiedni do Twojego poziomu zaawansowania. Teraz warto przyjrzeć się modelom dostępnym na rynku. Poniżej stworzyliśmy ranking ksylofonów, które zebrały wiele pozytywnych opinii od użytkowników.

 

Nasze zalecenia

 

Premier Padouk 

 

Ciekawym ksylofonem, który cieszy się dużą popularnością jest Premier Padouk. Produkt ten sprawdzi się do użytku zarówno przez początkujących, jak i zaawansowanych instrumentalistów. Model wygląda atrakcyjnie. Jego stelaż jest w kolorze czarnym, sztabki czerwonym, a rezonatory srebrnym. To sprawia, że całość przyciąga wzrok.

Wygodnym rozwiązaniem jest usytuowanie ksylofonu na kółkach. W ten sposób można go z łatwością przesunąć w odpowiednią pozycję. Wykorzystanie hamulca pozwala na zatrzymanie go w dowolnym miejscu, bez ryzyka przestawienia w trakcie grania.

Produkt został wykonany z wysokiej jakości materiałów. Jego konstrukcja jest metalowa, co zapewnia jej wytrzymałość. Sztabki zrobione są z drewna palisandrowego, które jest twarde i odporne na czynniki zewnętrzne. Ich wymiary są równe szerokość – 38 mm i grubość – 20 mm. Wykorzystane materiały sprawiają, że dźwięk instrumentu jest czysty. Skala tonalna produktu ma 3,5 oktawy (F4 – C8). Konsumenci twierdzą, że produkt sprawdza się przez wiele lat użytkowania.

 

 

 

 

Mido Tino Lapacho

 

Instrument Mido Tino Lapacho jest wykorzystywany przez początkujących muzyków. Korzystają z niego również instrumentaliści grający w szkołach muzycznych. Ksylofon stworzony został z myślą o uczniach. Model ten wygląda atrakcyjnie.

Sztabki zrobiono z Lapacho, czyli kory długowiecznego drzewa tropikalnego. Dzięki niemu dźwięk ksylofonu jest głęboki i czysty. Co więcej, sztabki pokryto politurą, która służy do ich utwardzenia, a także sprawia, że instrument nie niszczy zbyt szybko. Natomiast ramę zrobiono z dębu.

Model ten ma 3,5 oktawową skalę (od F4 do C8). Produkt ma długość 137 cm. Do zestawu dołączony jest zestaw pałeczek. Ponadto w cenę wliczony jest również serwis konserwacyjny. Opinie o ksylofonach producenta Mido są bardzo pochlebne. Także ten model zyskał wiele pozytywnych komentarzy. Użytkownicy doceniają go za wysoką jakość wykonania.

 

 

 

 

Fisher Price BLT38 

 

Fisher Price BLT38 to instrument, który został stworzony, do nauki. Dzieci poprzez zabawę mogą rozwijać swoje zdolności muzyczne. Ten dobry i tani ksylofon przeznaczony jest zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek. Naukę na nim można rozpocząć od 3. miesiąca życia.

Produkt został stworzony w taki sposób, aby wspomagać rozwój dziecka zarówno dźwiękowo, jak i wizualnie. Zabawka ma kolorową obudowę. Ponadto klawisze są podświetlane. Instrument ma 2 tryby za pomocą których można się bawić. Dzięki jednemu maluch rozwija się manualnie, a drugiemu poznaje ciąg przyczynowo-skutkowy. Ksylofon kołysze się, gdy maluch go szturchnie.

Do produkcji wykorzystano bezpieczne w użyciu tworzywo sztuczne. Z tego względu pianinko jest wytrzymałe. Zabawka ma wymiary: 6 cm x 21 cm x 25,5 cm. Model ten ma dobrze wyprofilowany uchwyt, dzięki któremu dziecko będzie wygodnie go nosić ze sobą. Produkt wyposażony jest w dwa poziomy głośności. Według użytkowników ksylofon jest bardzo trwały.

 

 

 

 

Bergerault XPR35

 

Wiele osób twierdzi, że model Bergerault XPR35 bardzo dobrze sprawdza się dla profesjonalnych instrumentalistów. Szczególnie, że marka związana jest z produkcją instrumentów perkusyjnych od wielu lat. Produkt zaliczany jest do 3,5 oktawowych ksylofonów. To oznacza, że skala dźwięku mieści się między F4 do C8.

Bergerault XPR35 wykonany jest z wysokiej jakości materiałów. Do produkcji sztabek wykorzystano drewno palisandrowe. Charakteryzuje się ono średnią twardością i dużą wytrzymałością. Jednocześnie materiał ten jest elastyczny. Co więcej, zapewnia on czysty i głęboki dźwięk. To sprawia, że instrument jest bardzo atrakcyjny. Natomiast rama wykonana jest z drewna i pokryto ją naturalnym lakierem.

Do zestawu dołączony jest aluminiowy stelaż na kółkach. Dzięki temu można go z łatwością przenosić, bez potrzeby użycia siły. Wymiary tego produktu wynoszą: długość – 151,5 cm, szerokość – 66 cm, wysokość – 84 cm – 97 cm. Użytkownicy doceniają ten model za eleganckie wykończenie i barwę wydawanego dźwięku.

 

 

 

 

Chicco 005137 

 

Ksylofon Chicco 005137 służy do zabawy i nauki. Instrument ten przeznaczony jest dla dzieci od 2 do 5 roku życia. Z jego pomocą maluch może rozwijać swoją muzykalną osobowość. Ponadto instrument ma na celu wyostrzyć zmysł słuchu u najmłodszych. Kolejnym dużym atutem jest to, że produkt daje możliwość rozwijania zdolności manualnych u dzieci. Model sprawdzi się jako prezent urodzinowy.

Do zestawu dołączone są pałeczki. Z ich pomocą maluch uderza w poszczególne klawisze i uczy się rozpoznawać i powtarzać dźwięki. Taka zabawa ma na celu stymulowanie także aparatu mowy. Klawisze zabawki są pomalowane na różne kolory, co wpływa na rozwój wyobraźni dziecka.

Do produkcji wykorzystano drewno, a sztabki zrobiono z metalu. Co więcej, cymbałki są bezpieczne dla maluszków. Wymiary produktu wynoszą: szerokość – 29,5 cm, wysokość – 19,5 cm, długość – 9 cm. Waga tego ksylofonu  wynosi ok. 0,6 kg. Użytkownicy doceniają ten model za to, że pozytywnie wpływa na rozwój dziecka i radość, jaką sprawia mu w trakcie gry.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status