Flażolety ranking

Ostatnio aktualizowane: 20.05.18

 

Najlepsze flażolety w 2018 roku

 

Jednym z rodzajów fletu jest flażolet. Ten instrument to niewielka piszczałka z ustnikiem, o prostej budowie, znana w Polsce już od XVIII wieku. Jest to fujarka, która zapewni mnóstwo radości dzieciom i dorosłym. Aby uzyskać najbardziej pożądany dźwięk, należy wyposażyć się w sprzęt najwyższej jakości. Nasz ranking flażoletów przedstawi Wam najlepsze modele dostępne na rynku.

 

Nasze zalecenia

 

Yamaha YRS 24B

 

Na pierwszym miejscu naszego zestawienia znajduje się produkt Yamaha YRS 24B . Instrumenty tego producenta są wykonane z techniczną precyzją i pozwalają na wydobycie głębokich dźwięków. Model ten jest dostępny w kolorze kremowym.

Wyposażony został w podwójne dziurki C-C#, D-D#. Ich układ nazywany jest barokowym i powoduje specyficzne ułożenie palców w trakcie gry. Strojony jest do dźwięku podstawowego C.

Do produkcji tego fletu wykorzystano tworzywo ABS. Jest to materiał wysokiej jakości – odporny na zarysowania i bardzo wytrzymały. Ponadto pozwala na wydobycie ciepłych dźwięków, porównywalnych do tych wydawanych przez drewniane flety.

Jest to flażolet sopranowy – to znaczy, że obejmuje dźwięki w przedziale od c2 do d4. Przeznaczony jest do użytku dla początkujących. Świadczy o tym otwór w ustniku, który ułatwia wydobycie dźwięku.

Ten najlepszy flażolet składa się z 3 elementów, które pozwalają na wygodne czyszczenie sprzętu. Do zestawu dołączony jest pokrowiec ochronny oraz diagram chwytów. Użytkownicy twierdzą, że Yamaha YRS 24B to dobrej jakości sprzęt, który dostarcza wiele radości dzieciom.

 

 

 

 

Feadog D

 

Drugie miejsce naszego rankingu zajął produkt Feadog D. Irlandzki producent tego instrumentu specjalizuje się w produkcji fletów od 1978 roku. Ceniony jest przez zaawansowanych i początkujących muzyków. Jest to instrument dęty, który strojony jest do dźwięku podstawowego D.

Zbudowany został z mosiądzu, a więc jest wysoce odporny na uszkodzenia. Następnie został pomalowany proszkowo specjalną farbą. Kolor tego flażoletu jest czarny, dzięki czemu instrument pięknie się prezentuje. Natomiast ustnik, w który jest wyposażony, został zrobiony z tworzywa sztucznego.

Jest to sprzęt, który sprawdzi się szczególnie dla początkujących muzyków. Do zestawu dołączone jest etui umożliwiające nam bezpieczne przenoszenie fletu, a także tabela chwytów ułatwiająca naukę gry.

Ten dobry i tani flażolet cieszy się pozytywnymi opiniami wśród konsumentów. Twierdzą oni, że jest to instrument dęty o stosunkowo dobrej jakości, który pozwala wydobyć dźwięki o pięknej barwie. Ponadto podkreślają, że model ten cechuje świetny stosunek jakości do atrakcyjnej ceny.

 

 

 

 

Mollenhauer New Student 1003

 

Mollenhauer New Student 1003 jest kolejną pozycją na naszej liście. Prezentowany model został wykonany ręcznie w niemieckiej manufakturze. Jest to instrument wysokiej jakości, wykonany z drewna gruszy. Jest to miękki materiał, który pozwala wydobyć delikatny dźwięk.

Jest to flażolet typu niemieckiego. To oznacza, że instrument ma pojedyncze dziurki. Model ten ma mniejszą skalę w porównaniu do innych. Jest to spowodowane specjalną, renesansową konstrukcją. Instrument strojony jest do dźwięku C. Jest to flet sopranowy, a więc zakres dźwięków, które można z niego wydobyć mieści się w skali od c2 do d4.

Piszczałka dostępna jest w jasnym, naturalnym kolorze. Do zestawu dołączony jest pokrowiec, więc przechowywanie instrumentu jest niezwykle wygodne.

Model ten przeznaczony jest zarówno dla początkujących, jak i zawodowych flecistów. Ogromnym udogodnieniem dla dzieci jest specjalne wybrzuszenie przy ostatniej dziurce, które ułatwia im trzymanie tego instrumentu w trakcie gry. Oprócz tego, użytkownik ma do dyspozycji wycior, który pozwoli na wygodne czyszczenie tego instrumentu. Konsumenci doceniają ten model za jakość dźwięku oraz solidne wykonanie.

 

 

 

 

AN G

 

Kolejnym prezentowanym produktem jest flażolet AN G. Jest to instrument dęty zrobiony z niklu. Dzięki temu pięknie się prezentuje i jest bardzo wytrzymały. Ponadto dźwięk, jaki się z niego wydobywa, jest bardzo klarowny i ładny. Produkt utrzymany jest w szaro-srebrnej tonacji kolorystycznej. Dźwiękiem podstawowym tego instrumentu dętego jest G.

Model został wyposażony w 6 dziurek. To zapewnia grającemu dwu oktawową skalę i umożliwia wykorzystanie instrumentu do zagrania wielu utworów.

Prezentowany flażolet najlepiej sprawdzi się dla początkujących flecistów i dzieci. Polecany jest również doświadczonym graczom. Użytkownicy twierdzą, że jest to bardzo dobry sprzęt, na którym można opanować podstawy gry na flecie. Ponadto ceniony jest za atrakcyjny wygląd.

 

 

 

 

Clarke Sweetone D

 

Nasz ranking zamyka produkt Clarke Sweetone D. Jest to instrument strojony do dźwięku D.  Flet ten wygląda bardzo stylowo. Jest to zasługa pięknego wykończenia w kolorze niebieskim. Model ten został wykonany z blachy. Natomiast jego ustnik to wysokiej klasy tworzywo sztuczne.

Instrument ten wyposażony został w 6 otworów, co zapewnia dwu oktawową skalę. Produkt ten jest idealny dla początkujących flecistów. Szczególnie sprawdzi się do nauki gry dla dzieci.

Model ten można nabyć za niewielką cenę. Dzięki temu możesz sprawdzić czy piszczałka to instrument dla Ciebie lub Twojego dziecka. Opinie o flażoletach tego producenta są bardzo pozytywne. Firma Clarke specjalizują się w ich produkcji od 1843 roku. Konsumenci twierdzą, że jest to elegancki instrument dęty, który wspaniale sprawdzi się przy rozpoczęciu przygody z grą na flecie.

 

 

 

 

 

Myslimy, ze ponizsze artykuly beda dla Ciebie interesujace, jesli spodobal Ci sie ten, który wlasnie przeczytales:

 

Najlepszy soundbar

Najlepsze słuchawki bezprzewodowe w 2018 roku

Jakie słuchawki nauszne kupić?

 

 

Leave a Reply

Be the First to Comment!

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...