Flażolety ranking

Ostatnio aktualizowane: 29.09.20

 

Spośród wielu dostępnych na rynku flażoletów wybraliśmy te, które cieszą się największym uznaniem konsumentów. Dlatego jesteśmy pewni, że przygotowany przez nas ranking znacznie ułatwi Ci podjęcie decyzji o zakupie konkretnego instrumentu. Na pierwszym miejscu w zestawieniu uplasował się flażolet Yamaha YRS 24B. Ma on 3-częściową konstrukcję, co oznacza, że bardzo łatwo się go przechowuje (zajmuje niewiele miejsca). Prezentowany instrument jest polecany osobom początkującym. Wynika to z tego, że gra na nim jest wygodna. Przy pomocy fletu można uzyskać czyste brzmienie, co stanowi sporą motywację w zdobywaniu nowych umiejętności. Produkt ma prosty design, więc powinien przypaść do gustu każdemu, niezależnie od płci. Jeśli jednak z jakichś przyczyn zaprezentowany przez nas instrument Cię nie przekonał, przeczytaj opisy pozostałych produktów. Feadog D to flażolet, który uplasował się na drugim miejscu w zestawieniu. Do produkcji modelu wykorzystano mosiądz, czyli materiał odporny na różnego rodzaju uszkodzenia. Flet sprzedawany jest w zestawie z etui.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki flażolet kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Flażolet to prosty instrument dęty. Choć wielu z nas kojarzyć się może z fletem, to sposób grania oraz dźwięki, jakie wydobywa są zupełnie inne. Jest to sprzęt, który przeznaczony jest zarówno dla początkujących, jak i osób mających już doświadczenie w grze na podobnym instrumencie. Jednak wybór flażoletu nie jest prosty, ze względu na liczbę dostępnych w sklepach modeli. Dlatego nasz poradnik przybliży najważniejsze kwestie oraz odpowie na pytanie – jaki flażolet wybrać.

Wykonanie – czym kierować się przy wyborze?

Przed zakupem tego typu instrumentu koniecznie zwróć uwagę na jakość wykonania. Najlepszy flażolet to taki, który spełnia wszystkie nasze oczekiwania oraz preferencje. Dlatego w sklepach znajdziemy wiele różnych wariantów, cechujących się innymi właściwościami. Do nich zaliczamy instrumenty wykonane z tworzywa sztucznego, metalu lub drewna.

Te pierwsze są doskonałą propozycją dla osób dopiero zaczynających swoją przygodę z tego typu sprzętem. Ten lekki instrument pozwoli nam na wydobycie czystych dźwięków. Ich jakość nie będzie jednak dobra, a tworzywa sztuczne ma tendencje do pękania pod wpływem nacisku. W przypadku instrumentów metalowych, sprawa wygląda zupełnie inaczej. Tego typu flażolety uchodzą za profesjonalny sprzęt, dlatego wybierany jest przede wszystkim przez osoby doświadczone.

Gra na nim wymaga wprawy, jednak jesteśmy w stanie wydobyć wszystkie dźwięki. Flażolety drewniane to tradycyjne instrumenty, które nie są już tak popularne, jak kiedyś. Wybierając taki model pamiętaj, że jest on dość ciężki, co może się okazać problemem po dłuższej grze. Co więcej, dźwięk, jaki się z niego wydobywa jest dość specyficzny i nie wszystkim może on odpowiadać.

 

Ustnik – zwróć na niego uwagę

Wybierając flażolet, koniecznie zwróć uwagę na jakość wykonania ustnika. Może on stanowić scaloną część z korpusem instrumentu, lub być jego dodatkowym elementem. Warto jednak wybrać taki, który będzie przyjemny do grania przez długi czas. Dlatego najpopularniejsze są flażolety z ustnikami wykonanymi z tworzywa sztucznego. To gwarantuje nam wygodę w trakcie wielogodzinnego grania.

 

Tonacja – jaki flażolet jest najlepszy?

Ważną kwestią w wyborze flażoletu jest jego tonacja. Instrument powinien być dopasowany do naszych potrzeb oraz oczekiwań. Tonacja natomiast oddaje wysokość skali zarówno durowej, jak i molowej, na których opiera się dany utwór muzyczny, który zamierzamy wykonać. Wybór tonacji wpływa również na gamę muzyczną.

Dlatego jeżeli zdecydujemy się na zakup flażoletu w tonacji C, melodia wykonywana na nim będzie się wpisywać w skale gamy C-dur. Analogicznie będzie w przypadku B, D, E, F, itd. To, jaki instrument jest najlepszy, zależy tylko od nas i od naszych oczekiwań co do niego. Mimo wszystkio, najpopularniejszy model to ten w tonacji D.

 

Konstrukcja

Flażolety różnią się od siebie pod względem konstrukcji. Nie ważne, z jakiego materiału zostały wykonane, mogą one składać się z jednej lub kilku części. Choć najlepszym wydaje się model jednoczęściowy, nie posiadający żadnych łączeń, to nie zawsze się sprawdzi. W przypadku metalowego instrumentu, ustnik może być niewygodny w trakcie grania.

Lepiej jest więc zwrócić uwagę na flażolety dwuczęściowe, których część styczna z ustami wykonana jest z przyjemnego dla nas tworzywa. Pamiętaj jednak, że im więcej łączeń w konstrukcji takiego instrumentu, tym większe prawdopodobieństwo, że będzie on się rozkładać w trakcie transportu lub gry.

 

Etui

Taki instrument, jakim jest flażolet jest bardzo łatwy w transporcie. Niezależnie od tego, czy idziesz na zajęcia do szkoły muzycznej czy koncert, powinien być on odpowiednio zabezpieczony. W tym z pewnością pomoże etui. Jego wnętrze wypełnione jest gąbką pokrytą miękkim materiałem. Obudowa natomiast jest sztywna i odporna na uszkodzenia mechaniczne, takie jak pęknięcia czy wgniecenia.

Dlatego przechowywanemu w środku flażoletowi z pewnością nic się nie stanie. Samo etui nie zajmuje sporo miejsca, więc bez problemu zmieści się w torbie czy plecaku. Niektóre modele posiadają specjalny pasek na ramię.

 

Zestaw – czy warto kupować?

W sklepach znajdziemy flażolety do kupienia osobno, lub w zestawie zawierającym modele w każdej tonacji. Jest to dobre rozwiązanie dla osób zaczynających swoją przygodę z tego typu instrumentem. W dowolnej chwili możemy zmienić produkt na inny, który będzie wydawać pożądane przez nas dźwięki.

 

Długość

Klasyczny flażolet ma długość ok. 30 cm. Warto jednak zwrócić uwagę na ten parametr w przypadku zakupu instrumentu dla dziecka. Nasza pociecha może mieć problem z utrzymaniem go, dlatego modele dla najmłodszych zwykle są pomniejszone. Dzięki temu, dziecko swobodnie będzie trzymało instrument w rączkach.

 

Flażolety w dobrych cenach

Cena flażoletu zależy nie tylko od tworzywa, z którego został wykonany dany model, ale także producenta. Najtańszy instrument kupimy za kwotę ok. 20 złotych. Zrobiony jest on jednak z niskiej jakości tworzywa sztucznego, które nie sprawdzi się na dłuższą metę. Lepszym rozwiązaniem jest zakup flażoletu metalowego, odpowiedniego zarówno dla osób początkujących, jak i profesjonalistów. Cena takiego instrumentu waha się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.

 

 

Najlepsze flażolety w 2020 roku

 

Jednym z rodzajów fletu jest flażolet. Ten instrument to niewielka piszczałka z ustnikiem, o prostej budowie, znana w Polsce już od XVIII wieku. Jest to fujarka, która zapewni mnóstwo radości dzieciom i dorosłym. Aby uzyskać najbardziej pożądany dźwięk, należy wyposażyć się w sprzęt najwyższej jakości. Nasz ranking flażoletów przedstawi Wam najlepsze modele dostępne na rynku.

 

Nasze zalecenia

 

Yamaha YRS 24B

 

Na pierwszym miejscu naszego zestawienia znajduje się produkt Yamaha YRS 24B . Instrumenty tego producenta są wykonane z techniczną precyzją i pozwalają na wydobycie głębokich dźwięków. Model ten jest dostępny w kolorze kremowym.

Wyposażony został w podwójne dziurki C-C#, D-D#. Ich układ nazywany jest barokowym i powoduje specyficzne ułożenie palców w trakcie gry. Strojony jest do dźwięku podstawowego C.

Do produkcji tego fletu wykorzystano tworzywo ABS. Jest to materiał wysokiej jakości – odporny na zarysowania i bardzo wytrzymały. Ponadto pozwala na wydobycie ciepłych dźwięków, porównywalnych do tych wydawanych przez drewniane flety.

Jest to flażolet sopranowy – to znaczy, że obejmuje dźwięki w przedziale od c2 do d4. Przeznaczony jest do użytku dla początkujących. Świadczy o tym otwór w ustniku, który ułatwia wydobycie dźwięku.

Ten najlepszy flażolet składa się z 3 elementów, które pozwalają na wygodne czyszczenie sprzętu. Do zestawu dołączony jest pokrowiec ochronny oraz diagram chwytów. Użytkownicy twierdzą, że Yamaha YRS 24B to dobrej jakości sprzęt, który dostarcza wiele radości dzieciom.

Flażolet sopranowy Yamaha YRS 24B ma kremowy kolor. Model wykonano z tworzywa ABS. Produkt ma trzyczęściową konstrukcję.

Zalety
Odpowiedni dla osób początkujących:

Prezentowany instrument z pewnością spełni oczekiwania początkujących muzyków. Na zakup fletu chętnie decydują się rodzice, których dzieci uczęszczają do szkoły podstawowej, gdzie odbywają się lekcje muzyki.

Instrukcja grania w zestawie:

W zestawie poza flażoletem otrzymujemy także praktyczną instrukcję, a w niej sporo wskazówek na temat grania na Yamaha YRS 24B. Wspomniana broszura ułatwia nabywanie nowych umiejętności.

Brzmienie:

Wiele osób wskazuje, że brzmienie, jakie można uzyskać przy pomocy instrumentu jest bardzo dobre. Produkt jest porównywany z bardziej profesjonalnymi modelami. To pozwala sądzić, że grane na nim melodie są przyjemne dla ucha.

Design:

Instrument ma prosty, a zarazem elegancki design. Model z pewnością spodoba się każdej osobie.

Przechowywanie:

Z uwagi na to, że flet można rozłożyć na 3 części, jego przechowywanie nie jest trudne. Model z łatwością mieści się nawet w niewielkim plecaku.

Wady
Zarysowania:

Trzeba uważać, aby podczas przenoszenia odpowiednio zabezpieczyć instrument. W innym wypadku na jego powierzchni stosunkowo szybko pojawią się nieestetyczne zarysowania.

 

 

 

 

Feadog D

 

Drugie miejsce naszego rankingu zajął produkt Feadog D. Irlandzki producent tego instrumentu specjalizuje się w produkcji fletów od 1978 roku. Ceniony jest przez zaawansowanych i początkujących muzyków. Jest to instrument dęty, który strojony jest do dźwięku podstawowego D.

Zbudowany został z mosiądzu, a więc jest wysoce odporny na uszkodzenia. Następnie został pomalowany proszkowo specjalną farbą. Kolor tego flażoletu jest czarny, dzięki czemu instrument pięknie się prezentuje. Natomiast ustnik, w który jest wyposażony, został zrobiony z tworzywa sztucznego.

Jest to sprzęt, który sprawdzi się szczególnie dla początkujących muzyków. Do zestawu dołączone jest etui umożliwiające nam bezpieczne przenoszenie fletu, a także tabela chwytów ułatwiająca naukę gry.

Ten dobry i tani flażolet cieszy się pozytywnymi opiniami wśród konsumentów. Twierdzą oni, że jest to instrument dęty o stosunkowo dobrej jakości, który pozwala wydobyć dźwięki o pięknej barwie. Ponadto podkreślają, że model ten cechuje świetny stosunek jakości do atrakcyjnej ceny.

Feadog D to bardzo dobry flażolet do 50 zł. Model ma czarny kolor. Produkt wykonano z mosiądzu. Instrument gra w tonacji D.

Zalety
Jakość wykonania:

Istotną zaletą prezentowanego modelu jest to, że do jego produkcji wykorzystano mosiądz. Materiał ten wykazuje bardzo dobre właściwości - nie jest podatny na uszkodzenia.

Ustnik:

Wiele osób zwraca uwagę na wykonanie ustnika. Jest on dobrze wyprofilowany, dzięki czemu gra na instrumencie jest bardziej precyzyjna i zdecydowanie wygodniejsza.

Etui:

Producent zadbał o to, aby przenoszenie flażoletu nie stanowiło żadnego problemu. Do każdego opakowania jest dołączone solidnie wykonane etui. W związku z tym konsument nie musi wydawać dodatkowych pieniędzy na jego zakup.

Waga:

Docenić należy to, że instrument jest lekki. Nawet długa gra na flecie nie jest męcząca dla naszych dłoni. Jest to szczególnie ważne dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z muzyką (łatwo je zniechęcić).

Wady
Farba:

Model jest malowany proszkowo. Pojedyncze osoby zauważają, że po dłuższym czasie użytkowania farba zaczyna lekko odpryskiwać.

 

 

 

 

Mollenhauer New Student 1003

 

Mollenhauer New Student 1003 jest kolejną pozycją na naszej liście. Prezentowany model został wykonany ręcznie w niemieckiej manufakturze. Jest to instrument wysokiej jakości, wykonany z drewna gruszy. Jest to miękki materiał, który pozwala wydobyć delikatny dźwięk.

Jest to flażolet typu niemieckiego. To oznacza, że instrument ma pojedyncze dziurki. Model ten ma mniejszą skalę w porównaniu do innych. Jest to spowodowane specjalną, renesansową konstrukcją. Instrument strojony jest do dźwięku C. Jest to flet sopranowy, a więc zakres dźwięków, które można z niego wydobyć mieści się w skali od c2 do d4.

Piszczałka dostępna jest w jasnym, naturalnym kolorze. Do zestawu dołączony jest pokrowiec, więc przechowywanie instrumentu jest niezwykle wygodne.

Model ten przeznaczony jest zarówno dla początkujących, jak i zawodowych flecistów. Ogromnym udogodnieniem dla dzieci jest specjalne wybrzuszenie przy ostatniej dziurce, które ułatwia im trzymanie tego instrumentu w trakcie gry. Oprócz tego, użytkownik ma do dyspozycji wycior, który pozwoli na wygodne czyszczenie tego instrumentu. Konsumenci doceniają ten model za jakość dźwięku oraz solidne wykonanie.

Mollenhauer New Student 1003 to 2-częściowy sopranowy flet prosty. Instrument gra w tonacji C. Produkt wykonano z drewna.

Zalety
Jakość dźwięku:

Mollenhauer New Student 1003 gwarantuje bardzo dobrą jakość dźwięku. Grane na instrumencie melodie są przyjemne dla ucha.

Wykonanie:

Do zrobienia modelu wykorzystano drzewo gruszy. Materiał wykonania wykazuje sporą odporność na uszkodzenia mechaniczne tj. zarysowania. Flażolet został zrobiony ręcznie w manufakturze niemieckiej, co potwierdza jego wysoką jakość.

Dodatkowe akcesoria:

Kupując Mollenhauer New Student 1003 otrzymujemy w zestawie solidnie wykonany pokrowiec. Zdaniem konsumentów dobrze zabezpiecza on instrument przed uszkodzeniem. Komplet zawiera także wycior przeznaczony do czyszczenia.

Wady
Nieodpowiedni dla początkujących:

W niektórych opiniach pojawia się informacja, że model nie jest odpowiedni dla osób początkujących. Wynika to z dwóch rzeczy - gra na tym instrumencie jest wymagająca, a ponadto koszty jego zakupu są stosunkowo wysokie.

 

 

 

 

Muza D

 

Spora grupa osób zdecydowała się na zakup flażoletu Muza. Stanowi to dowód na to, że instrument dobrze spełnia swoje zadanie. W związku z tym nie mogło zabraknąć tego modelu w naszym zestawieniu. Produkt dostępny jest w kolorze czarnym, czerwonym, żółtym i zielonym.

Prezentowany flet ma tonację D. Do wykonania korpusu wykorzystano metal. Materiał ten jest wysoce odporny na uszkodzenia mechaniczne tj. zarysowania. Dzięki temu instrument na długo zachowuje swój początkowy wygląd. Model wyposażono także w ustnik z tworzywa sztucznego. W opakowaniu poza flażoletem znajdziemy także tabelę chwytów, która jest pomocna szczególnie dla początkujących muzyków. Zestaw zawiera także praktyczne etui, więc nie ma obaw, że w trakcie przenoszenia produktu dojdzie do jego uszkodzenia.

Konsumenci, którzy kupili flet Muza uważają, że była to dobra decyzja. Produkt jest solidnie wykonany, a przy tym wyjątkowo lekki. Dzięki temu nawet długa gra na instrumencie nie jest nadmiernie męcząca.

Muza to flażolet grający w tonacji D. Produkt wykonano z metalu i plastiku. Model sprzedawany jest w zestawie z etui i tabelą chwytów.

Zalety
Metal:

Wykorzystany do produkcji instrumentu metal wykazuje sporą odporność na uszkodzenia mechaniczne. Nawet jeśli flażolet przez przypadek wypadnie dziecku z dłoni, nie ma obaw, że się uszkodzi.

Tabela chwytów:

Ciekawym dodatkiem jest tabela chwytów. Okazuje się ona bardzo przydatna dla osób, które rozpoczynają grę na instrumencie.

Etui:

Jeśli zdecydujemy się na zakup fletu Muza, nie musimy zastanawiać się nad zakupem żadnych, dodatkowych akcesoriów. W komplecie znajduje się praktyczny pokrowiec pozwalający przenosić instrument w bezpieczny sposób.

Wady
Zabrudzenia:

Model jest dostępny w kilku kolorach. Jeśli zdecydujemy się kupić żółty flażolet, musimy mieć na uwadze to, że widać na nim wszelkie zabrudzenia. W rezultacie trzeba często czyścić instrument.

Ustnik:

Pojedyncze osoby uważają, że ustnik mógłby być nieco lepiej wyprofilowany.

 

 

 

 

Clarke Sweetone D

 

Nasz ranking zamyka produkt Clarke Sweetone D. Jest to instrument strojony do dźwięku D.  Flet ten wygląda bardzo stylowo. Jest to zasługa pięknego wykończenia w kolorze niebieskim. Model ten został wykonany z blachy. Natomiast jego ustnik to wysokiej klasy tworzywo sztuczne.

Instrument ten wyposażony został w 6 otworów, co zapewnia dwu oktawową skalę. Produkt ten jest idealny dla początkujących flecistów. Szczególnie sprawdzi się do nauki gry dla dzieci.

Model ten można nabyć za niewielką cenę. Dzięki temu możesz sprawdzić czy piszczałka to instrument dla Ciebie lub Twojego dziecka. Opinie o flażoletach tego producenta są bardzo pozytywne. Firma Clarke specjalizują się w ich produkcji od 1843 roku. Konsumenci twierdzą, że jest to elegancki instrument dęty, który wspaniale sprawdzi się przy rozpoczęciu przygody z grą na flecie.

Flażolet Clarke Sweetone D ma metalowy korpus. Model jest przeznaczony dla zaawansowanych i początkujących muzyków.

Zalety
Ustnik:

Instrument wyposażono w dobrze wyprofilowany ustnik. Jest on wykonany z tworzywa sztucznego. Zaletą jest to, że aby uzyskać ładnie brzmienie, nie trzeba zbyt intensywnie dmuchać.

Przykładowe utwory:

W opakowaniu poza produktem znajdziemy także tabele chwytów i przykładowe utwory. Ten dodatek przyda się w początkowej fazie nauki gry na instrumencie.

Wady
Trwałość kolorów:

Model jest dostępny w kilku kolorach. Trzeba mieć jednak na uwadze to, że każdy z nich po pewnym czasie traci na intensywności, a w konsekwencji instrument nie wygląda tak, jak na początku.

Niewygodne trzymanie:

Niektóre osoby mają problem z tym, aby utrzymać flażolet w dłoniach (produkt wyślizguje się z rąk).

 

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

AN G

 

Kolejnym prezentowanym produktem jest flażolet AN G. Jest to instrument dęty zrobiony z niklu. Dzięki temu pięknie się prezentuje i jest bardzo wytrzymały. Ponadto dźwięk, jaki się z niego wydobywa, jest bardzo klarowny i ładny. Produkt utrzymany jest w szaro-srebrnej tonacji kolorystycznej. Dźwiękiem podstawowym tego instrumentu dętego jest G.

Model został wyposażony w 6 dziurek. To zapewnia grającemu dwu oktawową skalę i umożliwia wykorzystanie instrumentu do zagrania wielu utworów.

Prezentowany flażolet najlepiej sprawdzi się dla początkujących flecistów i dzieci. Polecany jest również doświadczonym graczom. Użytkownicy twierdzą, że jest to bardzo dobry sprzęt, na którym można opanować podstawy gry na flecie. Ponadto ceniony jest za atrakcyjny wygląd.

 

 

Myslimy, ze ponizsze artykuly beda dla Ciebie interesujace, jesli spodobal Ci sie ten, który wlasnie przeczytales:

 

Najlepszy soundbar

Najlepsze słuchawki bezprzewodowe w 2020 roku

Jakie słuchawki nauszne kupić?

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status