Bongosy ranking

Ostatnio aktualizowane: 26.01.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Jeśli chcesz poznać ciekawe propozycje zakupowe, zachęcamy do zapoznania się z naszym rankingiem, w którym znalazły się dobrej jakości bongosy polecane przez doświadczonych muzyków. Nie musisz się martwić o to, że polecane przez nas instrumenty są słabo wykonane. Zdobyły one sporo pozytywnych komentarzy, co dowodzi ich wysokiej jakości. Gewa Club Salsa to bongosy zrobione m.in. ze skóry naturalnej, która jest wytrzymała i na długo zachowuje sprężystość. W skład zestawu wchodzi solidnie zrobiony kluczyk, za pomocą którego można z łatwością nastroić instrument i w ten sposób cieszyć się idealnie czystym brzmieniem. Model ma stabilną konstrukcję, dlatego gra na nim okazuje się wygodna. Aby możliwe było bezpieczne przenoszenie sprzętu w zestawie znajduje się praktyczny pokrowiec. Pomyśl także o zakupie bongosów Meinl Percussion FWB100SNT-M, w których naciągi zrobiono z naturalnej skóry bawoła. Instrument zapewnia przyjemne brzmienie, jest lekki, a w związku z tym łatwy w przenoszeniu.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jakie bongosy kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Gra na bębnach znana jest ludziom od najdawniejszych czasów. Rytm wybijany na naprężonych skórach dodawał wojownikom odwagi podczas bojów, a po skończonych walkach był tłem dla zabaw i tańców przy ognisku. Ówczesne instrumenty posiadały bardzo prostą konstrukcję, której zadaniem było przede wszystkim wytwarzanie pustego lecz głośnego dźwięku. Dziś, na sklepowych półkach znajdziemy wiele rodzajów bębnów, a wśród nich wciąż mało popularne bongosy. Podwójna budowa, w której skład wchodzą dwa odrębne instrumenty o podobnym kształcie lecz różnych wymiarach, sprawia, że mogą z powodzeniem stanowić samodzielne tło muzyczne zarówno pod śpiew, jak i w wersji instrumentalnej.

Ze względu na bardzo szeroki asortyment tego typu bębnów często zastanawiamy się, jakie bongosy wybrać, aby nie tylko pomagały w szlifowaniu umiejętności rytmicznych, ale również były wygodne w eksploatacji. W niniejszym artykule przyjrzymy się najważniejszym cechom, jakie powinien posiadać tego typu instrument.

 

 

Rozmiar – jakie bongosy są najlepsze?

Niewątpliwie, jednym z najbardziej istotnych cech bongosów jest ich rozmiar. Ma on podwójne znaczenie, ponieważ z jednej strony musi być wygodny w utrzymaniu go w odpowiedniej pozycji, a z drugiej dość mocno przyczynia się do intensywności wydobywanego dźwięku.

Na rynku spotkamy instrumenty o różnych gabarytach. Ich wysokość waha się w granicach od 14 cm do 20 cm. Szerokość całego sprzętu uzależniona jest od średnicy poszczególnych bębnów. Jeden z nich jest mniejszy i zazwyczaj mierzy od 12 cm do 15 cm. Natomiast drugi jest nieco większy i jego wymiary wynoszą od 16 cm do 20 cm. Wielu specjalistów w zakresie gry na bongosach zaleca, aby przed zakupem spokojnie usiąść i “przymierzyć” różne modele. Pamiętaj, że podczas gry powinieneś przytrzymywać sprzęt nogami, dlatego też zbyt duże bębny mogą okazać się niewygodne w użytkowaniu. Początkującym muzykom poleca się wybór mniejszych bongosów, ponieważ znacznie łatwiej jest opanować odpowiednią postawę do gry.

Jak już wspomnieliśmy, średnica poszczególnych naciągów wpływa na intensywność dźwięku. Im większy instrument, tym wyższe są tony. Z pewnością już po pierwszym uderzeniu zaobserwujesz znaczną różnicę. Ze względu na tę właściwość mały bęben nazwany został męskim (posiada dość głębokie i niskie brzmienie), natomiast drugi określany jest jako żeński.

 

Naciąg

Gra na bongosach polega na uderzaniu opuszkami palców lub całą dłonią o membranę naciągniętą na korpus instrumentu. Dlatego też bardzo ważną cechą każdego bębna jest jakość materiału, z jakiego został wykonany. Zazwyczaj spotyka się naciągi zrobione ze skóry naturalnej. Jest to spowodowane tym, że wykazuje ona dość dużą elastyczność i trwałość. Podczas zakupu instrumentu zwróć uwagę, czy materiał nie jest uszkodzony. Jakiekolwiek zadrapania lub widoczne zagięcia mogą doprowadzić do szybkiego zużycia sprzętu.

Najczęściej stosowanym surowcem do produkcji membrany jest skóra bawoła. Wykazuje ona dużą podatność na rozciąganie oraz szybko wysycha, dzięki czemu producenci nie potrzebują specyficznych środków do odpowiedniego jej ułożenia. Zdaniem użytkowników jest to dobry wybór zarówno dla początkujących graczy, jak i profesjonalistów.

Jeśli chcesz, aby Twój instrument osiągał wysokie dźwięki, na mniejszy bęben często nakłada się znacznie cieńszą membranę. W tym celu wykorzystana zostaje skóra kozia. Tym sposobem uzyskasz bardzo ciekawy kontrast pomiędzy basowym dźwiękiem większej części i wysokim tonem bębna o mniejszej średnicy.

Nie mniej jednak, coraz szerszą popularność zdobywają również innego rodzaju naciągi. Jeśli jesteś początkującym muzykiem i obawiasz się, że pod wpływem niezbyt profesjonalnych uderzeń instrument szybko się rozstroi, możesz poszukać sprzętu z naciągiem syntetycznym. Tego rodzaju membrana wydobywa nieco inny dźwięk, jednak z pewnością wraz z upływem czasu uda Ci się wydobyć z bongosów bardzo ciekawe brzmienia.

 

Korpus

Zgodnie z tradycją, korpus bongosów powinien być zrobiony z ręcznie wyżłobionego pnia i przybierać formę dużego kielicha. Zwykle w sklepach muzycznych spotykamy instrumenty wykonane z dobrej jakości drewna kauczukowca. Z tego względu, aby odpowiednio dobrać sprzęt przypatrz się uważnie, czy na jego powierzchni nie widać dziur lub innego rodzaju uszkodzeń.

Oczywiście wraz z rozwojem techniki, producenci zaczęli wprowadzać na rynek korpusy wykonane z innych materiałów, takich jak plastik, czy metal. Stanowią one jednak rzadkość, ponieważ wydobywany z nich dźwięk charakteryzuje się specyficznym brzmieniem, który może nie zadowolić przyzwyczajonych do klasycznych bongosów konsumentów.

 

Obręcz i zaciski

Kolejnym istotnym elementem bongosów są obręcz i zaciski. Służą one przytrzymywaniu naciągniętej skóry oraz dostrajaniu instrumentu. Zwykle wykonane są z metalu lub drewna z tego względu, że najłatwiej jest nimi operować. Pamiętaj, że membrana po paru latach może się uszkodzić, pęcznieć lub naciągnąć. Wtedy będziesz zmuszony do jej wymiany. Jeśli chcesz zaoszczędzić na strojeniu sprzętu u profesjonalistów, zapytaj sprzedawcę o dokładną instrukcję obsługi obręczy i zacisków. Według użytkowników, najlepsze bongosy to takie, które możemy samodzielnie rozbierać, bez ryzyka, że po ponownym złożeniu staną się one bezużyteczne. Sprawdź, czy do zestawu dołączony został klucz, którym rozkręcisz obręcz i dociśniesz śruby.

 

Design

Wśród profesjonalnych użytkowników bongosów dość duże znaczenie ma design. Korpus instrumentu może przybierać różne kształty i kolory. Najprostszy wariant zbudowany jest z gładkich, drewnianych ścianek oraz skórzanej membrany.

Jeśli chcesz, aby Twoje bębny wyróżniały się na tle innych, możesz zainwestować w ręcznie malowany, bądź żłobiony produkt. Bogactwo etnicznych wzorów nada charakter instrumentowi i sprawi, że stanie się unikatowym.

Innym stylem, jaki stosuje się przy produkcji bongosów jest chromowanie powierzchni lub lakierowanie jej w stylu ombre. To, jaki motyw wybierzesz zależy tylko od Ciebie. Pamiętaj jednak, że im bardziej skomplikowany jest design sprzętu, tym będzie on kosztował więcej.

 

 

Bongosy dla dzieci

Wielu fanów bongosów pragnie zaszczepić w swoich dzieciach pasję grania na tym instrumencie. Bowiem wybijanie melodii w odpowiednim rytmie bardzo pozytywnie wpływa na rozwój naszej pociechy. Z tego względu producenci gadżetów muzycznych oraz zabawek wprowadzili na rynek specjalny sprzęt dla dzieci. Co prawda, melodia wytwarzana przez tego typu bongosy znacznie różni się od pierwotnej, jednak sam rozstaw bębnów i ich forma pomoże wypracować w dziecku odpowiednie nawyki.

Bardzo często instrumenty dla najmłodszych zasilane są bateriami, co wzbogaca urządzenie o szereg udogodnień. Wbudowana elektronika pozwoli nam ściszyć lub podgłośnić brzmienie, włączyć efekty świetlne lub uruchomić głos instruktora, bądź piosenkarza. Poza tym mogą być wyposażone w niewielki mikrofon, który nagrywa muzykę wykreowaną przez użytkownika. To dobry sposób na to, aby pokazać uczniowi, jakie robi postępy, tym samym zachęcając go do dalszych ćwiczeń.

 

Bongosy w dobrych cenach

Wraz ze wzrostem zainteresowania bongosami, producenci coraz bardziej konkurują ze sobą, obniżając ceny instrumentów. Najmniejszy sprzęt o mało skomplikowanej budowie kosztuje ok. 100 zł. Jeśli poszukujesz wysokiej jakości bębnów, o głębokim brzmieniu i ciekawym designie musisz przygotować się na wydatek rzędu 400 zł.

 

 

Najlepsze bongosy w 2021 roku

 

Reggae to muzyka, która nas relaksuje, sprawia, że czujemy się wolni i szczęśliwy. Nie ma muzyki reggae bez bongosów. Musisz jednak wiedzieć, że to instrument kubański, a więc idealny także do szalonych, latynoskich rytmów. Jest to również doskonała propozycja dla osób zaczynających swoją przygodę z muzyką, także dla małych dzieci. Dlatego chcemy Ci przedstawić ranking bongosów z różnych półek cenowych.

 

Nasze zalecenia

 

Gewa Club Salsa

 

DT Gewa Club Salsa 6,5”/7,5” to dobry i tani bongos marki Gewa. Doskonale nadaje się do gry ulicznej i jam session. Produkt ten wyróżnia eleganckie wykończenie w stylu Wine Red Black.

W zestawie znajduje się bardzo poręczny pokrowiec z rączką i miejscem na zamontowanie paska. Dzięki temu bongos jest bardzo mobilny – niezastąpiony dla ulicznych muzykantów. Średnice bębnów to 6 1/2“ i 7 1/2”.

Umożliwia to nam uzyskanie ciekawego brzmienia, które urozmaici śpiew czy grę zespołu. Produkt wykonany jest z naturalnych materiałów. Ten najlepszy bongos zyskał uznanie wielu konsumentów.

Uważany jest za solidny. Użytkownicy wysoko ocenili też jego ładne brzmienie.

Gewa Club Salsa to bardzo dobre bongosy do 100 zł. Średnica bębnów wynosi 6,5 cali i 7,5 cali. Naciągi wykonano ze skóry naturalnej.

Zalety
Przyjemne brzmienie:

Instrument zapewnia przyjemne brzmienie i stanowi ciekawe uzupełnienie zespołu.

Naciągi:

Warto podkreślić, że naciągi zostały wykonane ze skóry naturalnej, co oznacza, że są wytrzymałe. Użytkownicy zapewniają, że na długo zachowują one elastyczność, więc nie ma obaw o to, że po pewnym czasie jakość brzmienia będzie zdecydowanie gorsza.

Pokrowiec:

W skład zestawu wchodzi pokrowiec zrobiony z dobrej jakości materiałów. Można w nim bezpiecznie przenosić instrument. Pokrowiec zapewnia ochronę przed drobnymi uszkodzeniami mechanicznymi i kurzem.

Klasyczny design:

Z uwagi na to, że bongosy mają klasyczny design, podobają się sporej grupie konsumentów.

Kluczyk do regulacji śrub:

Decydując się na zakup Gewa Club Salsa nie musisz inwestować w dodatkowe akcesoria. W komplecie znajduje się nie tylko pokrowiec, ale też kluczyk do strojenia.

Wady
Nie dla zaawansowanych muzyków:

Gdzieniegdzie pojawiają się opinie sugerujące, że instrument nie odpowiada potrzebom bardzo zaawansowanych muzyków.

 

 

 

 

Meinl Percussion FWB100SNT-M 

 

Jeśli interesują Cię dobrej jakości bongosy, zapoznaj się z dokładnym opisem Meinl Percussion FWB100SNT-M. Jest to model w rozmiarze: 3,5 cali i 4 i 1/4 cali. Model zrobiono z drewna kauczukowego, dlatego wyróżnia go wytrzymałość. Naciągi z prawdziwej skóry bawoła są odporne na przetarcia i na długo zachowują elastyczność.

Instrument ma chromowane wzmocnienia wykazujące odporność na działanie rdzy. Dzięki zaokrąglonym brzegom gra na instrumencie jest bardziej komfortowa, a w związku z tym łatwiejsza. W skład zestawu wchodzi klucz do strojenia. Model ma matowe wykończenie.

Osoby, które zdecydowały się kupić bongosy Meinl Percussion FWB100SNT-M wydają pozytywne opinie na ich temat. Zdaniem użytkowników oferowane przez instrument brzmienie jest bardzo dobre. Produkt jest wykonany z najwyższą starannością, co przekłada się na jego estetyczny wygląd.

Drewniane bongosy Meinl Percussion FWB100SNT-M wykonano z kauczuku. Do produkcji wykorzystano też naturalną skórę bawoła.

Zalety
Chromowane elementy:

Model ma chromowane elementy, które zwiększają trwałość całej konstrukcji i wykazują sporą odporność na działanie korozji.

Klucz do strojenia:

W skład zestawu wchodzi kluczyk, którym można łatwo dostroić instrument. W związku z tym nie ma konieczności dokupywania żadnych dodatkowych akcesoriów, które byłby niezbędne do gry.

Matowe wykończenie:

Bongosy mają matowe wykończenie, dlatego nie widać na nich nieestetycznie wyglądających odcisków palców.

Solidnie wykonanie:

Użytkownicy są zgodni co do tego, że jakość wykonania instrumentu jest bardzo dobra. Nawet po długim czasie użytkowania bongosy zachowują estetyczny wygląd i gwarantują brzmienie na bardzo dobrym poziomie.

Wady
Łatwość gry:

Ze względu na to, że bongosy są bardzo małe, na początku gra na nich może okazać się nieco niewygodna. W krótkim czasie można się jednak przyzwyczaić do rozmiaru instrumentu.

 

 

 

 

Stagg BW-200-BK

 

Bongo latynoskie Stagg BW-200-BK to kolejna propozycja, na którą warto zwrócić uwagę. Jest to pięknie wykonany instrument popularnej marki Stagg, istniejącej na rynku od roku 1995.

Oferuje ona wysokiej jakości produkty w bardzo atrakcyjnych cenach. Jest to model typu 6 1/2” i 7 1/2”. Elementy perkusyjne są wykonane z drewna.

Model ten ma stalowe, chromowane obręcze, które pięknie się prezentują. Zestaw zawiera również kluczyk do strojenia instrumentu.

Produkt ten zyskał szerokie uznanie konsumentów, także osób z doświadczeniem w grze na bongosie. Wysoko oceniono jego wykonanie, a także atrakcyjny design.

Bongosy latynoskie Stagg BW-200-BK mają wymiary: 7,5 cali i 6,6 cali. Do wykonania konstrukcji wykorzystano m.in. drewno.

Zalety
Stalowe obręcze:

Model ma stalowe obręcze, które ułatwiają jego przenoszenie. Warto dodać, że wspomniane elementy nie są podatne na działanie korozji, więc na ich powierzchni nie pojawia się rdza.

Przyjemne brzmienie:

Większość osób potwierdza, że brzmienie bongosów Stagg BW-200-BK jest przyjemne i ciekawe.

Komfort gry:

Jeśli zależy Ci na tym, aby gra na instrumencie była komfortowa, zdecyduj się na zakup rekomendowanego przez nas modelu. Wielu użytkowników podziela zdanie, że bongosy nadają się idealnie dla osób rozpoczynających przygodę z muzykowaniem.

Wady
Strojenie:

Trzeba przyznać, że na początku strojenie instrumentu jest czasochłonne, szczególnie dla osoby niemającej żadnego doświadczenia w tym zakresie.

 

 

 

 

Nino 3 NT BK

 


Nino 3 NT BK to piąta propozycja w naszym zestawieniu. Jest to produkt dla dzieci z serii NINO. Ten najwyższej jakości instrument zapewnia różnorodne brzmienia.

Dostępny jest w bardzo przystępnej cenie. Ma on piękny naturalny kolor drewna z czarnymi elementami wykonanymi z metalu. Średnica bongosów to 6 1/2″ i 7 1/2″.

Model ten posiada zaokrąglone obręcze i jest obity specjalnie dobraną skórą bawołu. W zestawie znajduje się klucz do strojenia. Instrument wykonany jest z drzewa kauczukowego Konsumenci wysoko ocenili świetny stosunek jakości produktu do jego atrakcyjnej ceny.

Poza tym ceniony jest za atrakcyjny design, który podoba się też małym muzykom. Stanowi idealną propozycję dla dziecka zainteresowanego grą na instrumentach perkusyjnych.

Nino 3 NT BK to bongosy z drzewa kauczukowego. Ich średnica wynosi 6,5 cali i 7,5 cali. Instrument jest odpowiedni dla dzieci od 5. roku życia.

Zalety
Zaokrąglone obręcze:

Dzięki temu, że model ma zaokrąglone obręcze, gra jest bardziej komfortowa. Dłonie później się męczą, więc można dłużej ćwiczyć bez konieczności wykonywania ciągłych przerw.

Wzbudza zainteresowanie dzieci:

Instrument jest polecany dla małych dzieci. Wynika z tego, że wykonano go z bezpiecznych materiałów, a jego konstrukcja jest dostosowana do potrzeb maluchów.

Możliwość dokupienia statywu:

Istnieje możliwość dokupienia statywu, aby gra na bongosach była wygodniejsza.

Wady
Brak pokrowca:

Do zestawu nie dołączono pokrowca, więc osoba, która ćwiczy na instrumencie poza domem będzie musiała ponieść dodatkowe koszty związane z jego zakupem.

Klucz do strojenia:

Zdaniem niektórych użytkowników znajdujący się w komplecie klucz do strojenia nie jest trwały.

 

 

 

 

Meinl MB400BKMB 

 

Wśród polecanych przez nas bongosów nie mogło zabraknąć Meinl MB400BKMB. Instrument wyprodukowano z 5-warstwowej sklejki, która wykazuje odporność na zniekształcenia i inne uszkodzenia mechaniczne. Model ma klasyczny design. Wykończenie na wysoki połysk podoba się sporej grupie użytkowników.

Wymiary bongosów to: 6 i 3/4 cali i 8 cali. Model ma zaokrąglone, 2,5 mm obręcze. Uchwyty do strojenia mają 8 mm i są wytrzymałe. W zestawie znajduje się klucz, a także płyn do oliwienia naciągów. Są to niezbędne akcesoria do utrzymania instrumentu w należytym stanie. Dodatkowo w skład zestawu wchodzi torba do przechowywania.

W modelu zastosowano system Meinl Free Ride System, który polega na tym, że kotły są łączone bez dziur w korpusie. Wśród atutów instrumentu konsumenci wyróżniają przede wszystkim solidną konstrukcję i atrakcyjny design.

Bongosy Meinl MB400BKMB zrobiono z 5-warstwowej sklejki. Naciągi wykonano ze skóry krowy.

Zalety
Dobrze przemyślana konstrukcja:

Instrument swoją konstrukcją przypomina tradycyjną perkusję. Model wyprodukowano w ten sposób, aby zapewnić muzykowi stabilność i komfort gry.

Akcesoria:

Jeśli zdecydujesz się kupić prezentowany sprzęt, otrzymasz w zestawie klucz do strojenia, który wykonano z dobrej jakości materiałów. Dodatkowo w skład kompletu wchodzi olej ułatwiający strojenie.

Wady
Łatwość gry:

Test bongosów Meinl MB400BKMB wykazał, że uzyskanie przyjemnego brzmienia jest trudne i wymaga sporo ćwiczeń.

Waga:

Niewielka grupa użytkowników wskazuje, że instrument mógłby być nieco lżejszy. Wówczas jego przenoszenie byłoby łatwiejsze.

 

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Taycoon Supremo Series Bongos Marble

 

Na drugim miejscu naszego rankingu znalazł się model Tycoon Supremo Series Bongos Marble. Jest to zestaw dwóch instrumentów perkusyjnych z serii Supermo Series o średnicy 7″ i 8 1/2″.

Produkt został wykonany z drewna kauczukowego, dzięki czemu pięknie się prezentuje. Natomiast część górna (okryciowa) to wysokiej jakości skóra bawoła domowego.

Całość sprawia, że instrument ma piękne brzmienie. Model ten został wykończony w stylistyce super high-gloss w kolorze brązowym. Poza tym ma czarne, chromowane obręcze.

W komplecie znajduje się klucz do strojenia. Produkt ceniony jest za jakość wykonania oraz ładne brzmienie.

 

 

Meinl FFB400CA

 

Na kolejnym miejscu rankingu znalazł się model Meinl FFB400CA. Jest to bongos typu 7” Macho i 8 1/2” Hembra. Został wykonany z wysokiej klasy włókna szklanego. Posiada 3–milimetrową obręcz typu SSR oraz 8-milimetrowe silne uchwyty do strojenia.

Osprzęt True Skin, czyli naciągi ze skóry krowy oraz MEINL Free Ride Suspension System sprawia, że instrument cechuje się pięknym brzmieniem.

W zestawie znajduje się klucz do strojenia oraz specjalny płyn do oliwienia naciągów. Dzięki temu użytkownik może samodzielnie konserwować i nastrajać instrument.

Produkt ten cieszy się dużym uznaniem konsumentów. Wysoko ocenili jego solidne wykonanie, ale przede wszystkim piękne brzmienie i bardzo atrakcyjny wygląd.

 

 

Pearl PWB67 Natural wood

 

Pearl PWB67 Natural wood z serii Primero to szósty produkt w naszym zestawieniu. Cechuje go wysoka jakość wykonania. Producent kieruje ten model do szkół muzycznych, a także perkusjonistów, którzy szukają dobrego, solidnego sprzętu w przystępnej cenie.

Model ten składa się z dwóch elementów o średnicy 6” i 7”. Wykończenie w stylu Natural (Thai Oak) sprawia, że instrument ten pięknie wygląda.

Pokryty jest naturalną skórą, co w połączeniu z drewnianą podstawą zapewnia piękne brzmienie. Produkt zyskał szerokie uznanie profesjonalnych muzyków, jak również amatorów gry na tego typu instrumentach.

Ceniony jest za bardzo solidne wykonanie, piękne dźwięki, jakie pozwala uzyskać, a także niezwykle atrakcyjny wygląd, który dodatkowo podkreśla jego wyjątkowość.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status