Akordeony ranking

Ostatnio aktualizowane: 05.05.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Szukasz najlepszego akordeonu? Jesteś w dobrym miejscu. Przyjrzeliśmy się lepiej instrumentom tego typu, a po dokładnych poszukiwaniach okazało się, że jednym z najczęściej wybieranych akordeonów jest Weltmeister Saphir 41/120/IV/11/5. Dlaczego akurat ten instrument? Jego basy są  naprawdę dobre, a do tego radzi sobie z wysokimi tonami. Dlatego wygrywanie wielu różnych melodii z pomocą sprzętu jest przyjemnością. Akordeon jest dość ciężki, lecz w utrzymaniu go na ramionach pomagają dobrze wykonane szelki. Atutem instrumentu jest z pewnością estetyczny wygląd. Do tego dobre wykonanie zachęca do częstej gry. Co, jeśli akurat produkt niezbyt Ci przypasował? Jeżeli szukasz lżejszego modelu, to proponujemy Hohner BRAVO III 80. Ze względu na mniejszą wagę oraz łatwość gry jest on często wybierany przez początkujących akordeonistów. Sprzęt dobrze się prezentuje, więc nadaje się nie tylko do ćwiczeń, ale też do wykorzystania podczas większych występów.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Melodia z akordeonu brzmi bardzo czysto i jest zawsze ładna. Instrument dobrze się prezentuje, więc można go używać na koncertach. Ma on duży wybór basów, registrów, a także chórów.

Wady

Instrument jest skierowany do doświadczonych muzyków. Rozpoczęcie na nim swojej akordeonowej kariery może być trochę trudne. Jeżeli dopiero zaczynasz, to lepiej będzie wybrać inny model na start.

Podsumowanie

Instrument ma aż 120 basów oraz 41 registrów. Liczba jego klawiszy to 41. Z kolei wymiary akordeonu to 48 cm x 20 cm. Obudowa ma kolor czarny i wygląda klasycznie oraz elegancko. Dodatkowo instrument ma specjalne szelki do odpowiedniego utrzymywania go na ramionach.

Drugi wybór

Zalety

Instrument jest bardzo lekki, więc dłuższa gra z pewnością nie będzie dla nikogo problemem. Gra na akordeonie tego typu nie jest skomplikowana, dlatego instrument nadaje się dla każdego początkującego.

Wady

Jest to typowy instrument dla początkujących, więc nie zadowoli raczej doświadczonych muzyków. Nie ma on zbyt dużej rozbieżności basowej, co może nie być odpowiednie dla bardziej wymagających osób.

Podsumowanie

Akordeon ma 37 klawiszy. Jego wymiary to 18,5 cm x 44 cm, więc nie jest on zbyt duży. Instrument wygląda elegancko, łatwo się go nosi oraz wygrywa piosenki. Zgrasz na nim kilka rodzajów piosenek, w zależności od wybranych basów i registrów.

Rozważ też

Zalety

Akordeon wygląda bardzo ładnie i elegancko, dlatego jest to ciekawy pomysł na prezent. Instrument jest dobrze wykonany i ma wszystko, dzięki czemu można stworzyć różne rodzaje muzyki.

Wady

Prezentowany akordeon waży aż 12 kg, co może być dość uciążliwe dla drobniejszych osób, a szczególnie dla początkujących. Aby dobrze grać na takim instrumencie, trzeba mieć trochę większe doświadczenie.

Podsumowanie

Jest to akordeon w kolorze czarnym z białymi zdobieniami, które ładnie się od niego odbijają. Instrument ma bardzo dużą liczbę klawiszy oraz registrów i chórów. Dlatego z jego pomocą można wytworzyć bogate melodie, które dobrze brzmią.

 

 

Jaki akordeon kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Akordeon staje się obecnie coraz bardziej popularny. Jednak jak znaleźć instrument odpowiedni dla początkującego lub doświadczonego muzyka? O tym jest umieszczony poniżej poradnik. Udało nam się zebrać kilka wskazówek, które mogą okazać się wyjątkowo pomocne podczas podejmowania decyzji. Sprawdź, jaki akordeon wybrać i jakie kwestie odgrywają najistotniejszą rolę podczas poszukiwań idealnego instrumentu.

 

 

Z czego zbudowany jest akordeon?

Instrumenty takie jak akordeon zbudowane są z kilku elementów. Do najważniejszych należą:

mechanizm regestrowy – to podłużne blaszki, które mogą mieć różne kształty. Zmieniają one swoje położenie przy naciśnięciu przycisku regestrowego;

mechanizm powietrznika – przez ten element do instrumentu wlatuje powietrze niezbędne do wytworzenia dźwięków;

miech – to część odpowiadająca za wtłaczanie powietrza do piszczałek;

zawory – otwierają się przy naciśnięciu klawisza lub guzika (w zależności od rodzaju akordeonu), w efekcie czego powstaje dźwięk;

piszczałki – to również dzięki nim wytwarzane są dźwięki. Stroiki przelotowe drgają pod wpływem przepływu powietrza, które następnie trafia do piszczałek i wydostaje się na zewnątrz przez otwarty zawór.

Akordeony mają także manuał dyszkantowy, czyli przyciski służące do sterowania zaworami. Przed uszkodzeniami mechanicznymi chroni go kratka (określana też mianem grilla), która dodatkowo pełni funkcję ozdobną. Opisując budowę akordeonu, nie można zapomnieć o nóżkach umożliwiających ustawienie instrumentu w pionowej pozycji, jak również o pasku basowym. Pozwala on na swobodne poruszanie miechem.

 

Klawiszowy czy przyciskowy?

Standardowo akordeony dzielone są na modele klawiszowe i guzikowe. Jednak trudno jednoznacznie wskazać, które z nich są lepsze. Jak przekonują doświadczeni muzycy, osoby początkujące powinny wybierać instrumenty guzikowe, ponieważ zapewniają większe możliwości techniczne. Po opanowaniu kilku podstawowych schematów zagranie konkretnych melodii nie sprawia zbyt dużego problemu. Jednak guzikowe akordeony są drogie (nawet te używane), poza tym trudniej jest znaleźć przystosowane do nich materiały do nauki gry. Pod tym względem znacznie lepiej sprawdzają się instrumenty klawiszowe, które są też znacznie tańsze. Może to być świetna opcja dla osób, które mają doświadczenie w grze np. na pianinie, ponieważ opanowanie podstaw zwykle okazuje się wtedy znacznie łatwiejsze.

Stosunkowo niedawno na rynku pojawiły się akordeony cyfrowe, które dla części muzyków nie są prawdziwymi instrumentami. Wynika to z tego, że dźwięki nie są wytwarzane przez blaszki, tylko elektroniczne samplery i generatory. Sami możemy zmieniać brzmienie, strój i dodawać efekty (np. echo), wystarczy podłączyć akordeon do komputera.

 

Waga i wymiary

Żeby instrument pozwalał czerpać przyjemność z gry, powinien być lekki oraz poręczny. Aby znaleźć najlepszy akordeon, konieczne jest więc sprawdzenie jego wymiarów. Na tej podstawie zdecydujemy, czy będziemy mogli bez przeszkód utrzymać swój instrument w dłoniach. Pod względem wielkości akordeony dzielone są na 60-basowe, 90-basowe oraz 120-basowe (mają kolejno: 24 guziki, 32 guziki i 40 guzików). Niemniej ważne jest to, ile waży instrument – przeciętnie jest to ok. 10 kg, czasami nieco mniej. Jeżeli zamierzamy grać często, wybrany przez nas model nie może być bardzo ciężki, ponieważ wtedy trzymające go ręce szybko się zmęczą.

 

Materiał wykonania

Do produkcji akordeonów wykorzystywane jest drewno. Ważne, aby było ono w odpowiedni sposób zabezpieczone przed działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych, takich jak wilgoć czy promienie UV. Z tego względu akordeony pokrywa się specjalnymi lakierami.

 

 

Design

Choć to brzmienie instrumentu jest najważniejsze, design może także odgrywać ważną rolę, zwłaszcza gdy ma to być akordeon koncertowy. Do wyboru mamy wiele elegancko wyglądających modeli nie tylko w kolorze czarnym, ale też czerwonym czy białym. Jak już wspomnieliśmy, głównym elementem dekoracyjnym akordeonu jest kratka. To ona ma największy wpływ na to, jak prezentuje się instrument.

 

Dodatkowe akcesoria

Mając problem ze zdecydowaniem, jaki akordeon jest najlepszy, warto sprawdzić, do którego modelu dołączono dodatkowe akcesoria. Najważniejszym z nich jest pokrowiec służący do bezpiecznego przechowywania instrumentu. Bez niego akordeon szybko się zakurzy i może zniszczyć się w transporcie.

 

Akordeony w dobrych cenach

O akordeonach często mówi się, że nie są to zbyt tanie instrumenty. Modele dla początkujących kosztują przeciętnie od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Profesjonaliści, którym zależy na tym, aby grać na dobrej jakości instrumencie, muszą być przygotowani na znacznie większy wydatek. Dobre akordeony mogą kosztować nawet więcej niż 20 000 zł.

 

 

Najlepszy akordeon w 2021 roku

 

Dla wszystkich szukających idealnego instrumentu mamy ranking akordeonów. Mamy nadzieję, że pomoże on wybrać odpowiedni model.

 

Nasze zalecenia

 

Weltmeister Saphir 41/120/IV/11/5 

 

Weltmeister Saphir 41/120/IV/11/5 to akordeon do profesjonalnej gry. Jest to bardzo dobrze wykonany instrument, dzięki któremu można grać najpiękniejsze piosenki. Akordeon waży 10 kg, więc jest stosunkowo ciężki. Ma jednak bardzo mocne, skórzane szelki, które utrzymują go na ramionach grającego.

Część dyszkantowa  ma 4 chóry, 11 registrów oraz tony od a do f. Z kolei część basowa ma 5 registrów, 4 chóry i 120 basów. Dźwięk wytwarzany przez akordeon jest bardzo bogaty. Instrument jest czarny, a jego klawisze czarno-białe. Działają one bardzo dobrze i nie zacinają się podczas grania.

Wymiary instrumentu wynoszą 48 cm x 20 cm. Użytkownikom najbardziej podoba się klasyczna stylistyka akordeonu. Wygląda on bardzo dobrze, a wygrywane na nim melodie brzmią naprawdę zachwycająco. Akordeon jest odpowiedni do wykonywania piosenek z różnego gatunku muzyki i w różnych tonacjach, co jest doceniane przez wielu muzyków. Chwalą oni też jakość wykonania modelu oraz łatwość grania.

 

 

 

 

Hohner BRAVO III 80 

 

Hohner BRAVO III 80 jest solidnie wykonanym akordeonem. Wygląda on bardzo profesjonalnie i może być wykorzystywany podczas ćwiczeń, gry w domu oraz na różnych koncertach. Instrument waży 8,5 kg. W porównaniu do innych modeli nie jest zbyt ciężki. W komplecie znajduje się pokrowiec, który chroni instrument przed kurzem oraz zniszczeniami podczas przenoszenia.

Ten dobry i tani akordeon ma 37 klawiszy. Obecność 80 basów oznacza, że dźwięk jest krystalicznie czysty zarówno, kiedy gramy wysoko, jak i nisko. Wymiary instrumentu to: 18,5 cm x 44 cm. 3 registry dźwięku pozwalają na wytwarzanie melodii z różnych gatunków muzycznych. Model jest cały czarny (nie licząc klawiszy), dlatego uznawany jest za klasyczny.

Z pomocą instrumentu można łatwo grać, gdy jest się początkującym akordeonistą. Wszystkie elementy akordeonu są dobrze wykonane, a w razie zniszczeń można je łatwo wymienić. To, co najbardziej podoba się wszystkim muzykom, to z pewnością możliwość łatwego czyszczenia oraz to, że instrument bardzo ładnie się prezentuje.

 

 

 

 

Paolo Soprani Super Paolo 120 41/4/13+M

 

Paolo Soprani Super Paolo 120 41/4/13+M to akordeon o wadze 12 kg. Polecany jest wszystkim, profesjonalnym muzykom i pasjonatom akordeonów. Wymiary instrumentu wynoszą 46 cm x 19 cm, co oznacza, że jest on dość duży. Akordeon jest wykonany ręcznie i wygląda bardzo ładnie, a do tego solidnie.

Tak, jak każdy instrument tego typu, ma on 2 części: basową i dyszkantową. Pierwsza z nich ma 120 guzików, 7 registrów i 5 chórów. Z kolei część dyszkantowa to 41 klawiszy, 4 chóry i 41 registrów. Do instrumentu dołączono bardzo ładny futerał, który chroni całość przed zniszczeniami oraz zabrudzeniami podczas przenoszenia.

Na uwagę zasługują bardzo ładne zdobienia na boku sprzętu. Dodają one charakteru, a także ładnie prezentują się podczas występów. Opinie o akordeonach tej marki zachęcają do zakupu tego i innych modeli. Jak większość instrumentów tego typu akordeon jest czarny. Wielu akordeonistom podoba się emitowany przez akordeon dźwięk, jak i jego wygląd.

 

 

 

 

Roland FR-8 X RD 

 

Roland FR-8 X RD to akordeon, który  wyróżnia się na tle innych instrumentów tego typu. Jest on czerwony, co wygląda bardzo ciekawie oraz zwraca uwagę widowni. Jest to akordeon z bardzo ciekawymi funkcjami, o których zaraz opowiemy.

Z pomocą tego instrumentu możesz wybrać brzmienie każdego akordeonu na świecie. Można też wybrać brzmienia orkiestrowe i inne, a wszystkie one ulepszą oraz urozmaicą grę. Specjalne multiefekty brzmią bardzo ciekawie, a dane oprogramowanie można ustawić automatycznie, co jest wygodne podczas dawania koncertów.

Model ma pamięć wewnętrzną i dlatego można nagrywać swoje koncerty, a potem ich odsłuchiwać. Wejście MIDI oraz USB ułatwiają korzystanie z innych urządzeń podłączonych do akordeonu. Akordeonistom podoba się ten instrument cyfrowy, który może być wykorzystywany w wielu sytuacjach. Muzycy chwalą też dużą ilość funkcji.

 

 

 

 

Delicia Arnaldo 

 

Delicia Arnaldo to akordeon klasyczny, który nadaje się zarówno dla doświadczonych, jak i dla początkujących akordeonistów. Do zestawu dołączono pokrowiec chroniący przed kurzem i uszkodzeniami. Z kolei dobrze wyprofilowane paski sprawiają, że utrzymanie go na ramionach nie jest problemem.

Model jest czarny, a na jednym z jego boków znajdują się ładne dekoracje. Instrument waży 9 kg. Liczba klawiszy to 34. Z kolei basów jest 96. Registrów jest 11, a rejestrów basowych 5. Dlatego właśnie można tworzyć bogatą muzykę, która jest wyraźna i miła dla ucha.

To, co najbardziej zachwyca muzyków, to wygląd tego instrumentu. Nie bez znaczenia jest dla nich również dobre wykonanie akordeonu oraz to, że z pewnością pozwoli na granie na nim przez bardzo długi czas, nawet podczas intensywnych treningów. Warto nadmienić, że waży on niespełna 9 kg. Do zakupu zachęca również duży wybór basów.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir