ᐅ Trackery GPS - Opinie i recenzje

Trackery GPS ranking

Ostatnio aktualizowane: 22.11.19

 

Tracker GPS, inaczej – lokalizator,  jest połączeniem odbiornika GPS i telefonu komórkowego. Umożliwia określenie z dużą dokładnością lokalizacji przedmiotów, pojazdów lub osób, z którymi jest połączony i zapisuje ich położenie w regularnych odstępach czasu. Przekazuje także informacje o aktualnym położeniu obiektu osobie śledzącej za pomocą wiadomości sms. Dane mogą być przekazane na serwer dostawcy systemu monitorowania lub przechowane w pamięci lokalizatora. Są to niezwykle pomocne urządzenia, które zostały stworzone, aby ułatwić nam życie. Jeżeli chcesz zabezpieczyć swój samochód przed kradzieżą, albo mieć kontrolę nad pojazdami służbowymi, którymi dysponujesz, najlepiej pomoże w tym GPS Tracker TK-104. Jest to niewielki przedmiot, który z łatwością można ukryć w pojeździe. Mocuje się go za pomocą silnego magnesu. Dzięki temu lokalizatorowi w każdej chwili można skontrolować aktualne położenie samochodu, a nawet udaremnić kradzież na odległość odcinając dopływ paliwa! Opiekunom zwierząt możemy natomiast polecić przypinany do obroży Calmean Pet Tracker, który zlokalizuje pupila, kiedy ten oddali się ze swojego terenu.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki tracker GPS kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Trackery GPS to urządzenia jeszcze niezbyt u nas popularne, ale z pewnością wkrótce staną się przedmiotem powszechnego użytku, ponieważ ich zalety są niezaprzeczalne. Lokalizatory mają niewielkie rozmiary, można je kupić już w całkiem przystępnej cenie, chociaż oczywiście, są też bardzo drogie modele. Jednak także i trackery GPS w dobrych cenach posiadają wszystkie podstawowe funkcje i skutecznie spełniają swoje zadanie, to znaczy lokalizują „obiekt”. Pod tym pojęciem rozumiemy osobę, przedmiot lub zwierzę wyposażone w lokalizator.

 

 

Ten niewielki przedmiot może ułatwić wiele aspektów życia codziennego. Tracker można umieścić w samochodzie jako zabezpieczenie na wypadek kradzieży. Jeśli posiada on funkcję odcięcia dopływu paliwa, to kradzież może nawet zostać udaremniona. A jeśli już do niej dojdzie, namierzenie pojazdu nie sprawia kłopotu. Właściciele samochodów dostawczych, czy służbowych mają pełną kontrolę nad przebiegiem trasy i aktualnym miejscem pobytu pojazdu, jeśli znajduje się w nim tracker GPS. Umieszczenie lokalizatora w przesyłce lub bagażu także może okazać się pomocne w przypadku ich zagubienia. W ten sam sposób można także chronić wartościowe przedmioty.

Opinie o trackerach GPS służących do lokalizowania osób są podzielone. Jednak nie rozważamy tu monitorowania osób bez ich wiedzy. Wyposażenie w tracker osoby starszej, która ma problemy z pamięcią, osoby niepełnosprawnej, czy dziecka daje poczucie bezpieczeństwa zarówno osobie monitorowanej, jak i opiekunowi. Tracker do monitorowania osób zwykle umieszczony jest na bransoletce lub w zegarku.  Dzięki temu jest do niego wygodny dostęp i nie ma obawy zgubienia. Te urządzenia informują o przebytej trasie, aktualnym miejscu pobytu osoby monitorowanej, a także o opuszczeniu strefy określonej przez opiekuna. Te trackery wyposażone są w przycisk SOS, który służy do zaalarmowania osoby śledzącej w przypadku poczucia zagrożenia. Niektóre smartwatch’e alarmują rodzica, kiedy dziecko próbuje zdjąć lokalizator.

Na podobnej zasadzie funkcjonują trackery GPS przeznaczone dla zwierząt. Są one umieszczone oryginalnie na obroży lub w postaci przypinanego do niej breloka. Monitorowanie psa lub kota nie zapobiegnie ucieczce, ale pozwoli na szybką reakcję i odnalezienie zwierzaka. W lokalizator można wyposażyć domowego pupila. Jest on także zabezpieczeniem dla psów pracujących – psów myśliwskich lub psów-ratowników. Lokalizator można także umieścić w motocyklu, na jachcie, w plecaku lub kieszeni podczas ryzykownej wyprawy, lotu na paralotni, skoków spadochronowych – możliwości zastosowania go są właściwie nieograniczone.

Trudno sobie wyobrazić, żeby nie wykorzystać tego sposobu kontrolowania podopiecznych mając taką możliwość! Rozpowszechnienie tych urządzeń z pewnością będzie miało wpływ na spadek liczby zaginięć, czasem   niewyjaśnionych.

 

Jaki tracker GPS wybrać?

To oczywiście zależy od tego, kogo lub co chcecie monitorować. Do lokalizowania pojazdów należy wybrać urządzenie z jak najlepszymi parametrami pracy. Jego wygląd ma mniejsze znaczenie, ponieważ  i tak trzeba go ukryć w samochodzie. Tracker do monitorowania osób, a zwłaszcza dzieci, oprócz dobrych parametrów powinien mieć efektowny wygląd, aby był dla dziecka atrakcyjnym gadżetem i zachęcał je do noszenia go.

 

 

Jaki jest najlepszy tracker GPS?

Najlepszy tracker GPS do samochodu powinien być jak najmniejszy, aby łatwo można było go ukryć przed niepowołanymi osobami, o wodoszczelnej i wstrząsoodpornej konstrukcji. Bardzo ważną cechą jest żywotność baterii i możliwość doładowania z instalacji elektrycznej samochodu. Są trackery, którym bateria  w stanie czuwania nie rozładowuje się przez kilka miesięcy. Najistotniejszym parametrem jest precyzja lokalizacji. Zasięg podawany jest w metrach i powinien być on jak najdokładniejszy.

Są to podstawowe parametry, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze samochodowego trackera GPS. Podobne warunki powinien spełniać tracker do monitorowania osób. Dodatkowo powinien mieć przycisk SOS. Oczywiście, w zależności od ceny, urządzenia te posiadają mniej lub bardziej rozwinięte menu.

Wraz z postępem  nauka proponuje nam coraz to nowe osiągnięcia myśli technicznej do wykorzystania w życiu codziennym. Czasem nie od razu przekonujemy się do nowych urządzeń uważając, że można się bez nich obyć. Jednak po pewnym czasie nie wyobrażamy sobie funkcjonowania bez nich. Tak było z telefonami komórkowymi, czy też kamerami monitoringu. I pomimo, że poniekąd ograniczają nam one swobodę, stały się częścią codzienności. Prawdopodobnie wkrótce trackery GPS także będą przedmiotami powszechnego użytku.

 

 

Najlepsze trackery GPS w 2019 roku

 

Nasz ranking trackerów GPS obejmuje kilka modeli lokalizatorów o różnym przeznaczeniu. Chcielibyśmy, aby ułatwił Wam wybór odpowiedniego do Waszych potrzeb produktu.

 

Nasze zalecenia

 

GPS Tracker TK-104

 

GPS Tracker TK-104 to lokalizator przede wszystkim do samochodu. Cechuje go długi czas czuwania – aż do 90 dni, dzięki akumulatorowi o dużej pojemności. Istnieje też możliwość podłączenia trackera do zewnętrznego źródła zasilania w pojeździe.  To niewielkie urządzenie o wymiarach 94 x 60 x 38 mm i wadze 300 g posiada wbudowaną antenę GPS i GSM oraz magnes neodymowy umożliwiający szybkie zamocowanie go w samochodzie.

Aby móc korzystać z funkcji dostępnych w lokalizatorze należy zainstalować w nim aktywną i doładowaną kartę SIM. W celu uzyskania informacji o aktualnym położeniu obiektu należy zadzwonić na numer karty SIM umieszczonej w urządzeniu. Wysyła ono wówczas sms ze współrzędnymi geograficznymi oraz link do mapy Google.

TK-104 monitoruje obiekt w czasie rzeczywistym, co można na bieżąco śledzić na stronie internetowej. Obiekt lokalizowany jest z dokładnością do 5 metrów. Tracker ten posiada funkcję zdalnego unieruchomienia samochodu, za pomocą telefonu, poprzez  blokadę zapłonu lub pompy paliwa.

Lokalizator TK-104 przeznaczony jest do śledzenia pojazdów lub przesyłek, jednak niektórzy klienci kupili go do monitorowania dzieci, osób starszych, niepełnosprawnych lub zwierząt. Uważają oni, że Tracker GPS TK-104 bardzo dobrze sprawdza się i w tej funkcji.

 

 

 

 

Calmean Pet Tracker 

 

Calmean Pet Tracker to lokalizator GPS z nasłuchem otoczenia  dla zwierząt. Wskazuje on lokalizację zwierzęcia z dokładnością do 1 metra. Urządzenie ma łączność z siecią GPS. Poza jej zasięgiem wspierane jest przez naziemne nadajniki operatorów sieci komórkowych i sieć Wi-Fi. Tracker co 2 minuty wysyła sygnał z informacją o swoim położeniu. W systemie CALMEAN można zobaczyć na mapie trasę przebytą przez zwierzę.

W aplikacji na swoim telefonie komórkowym ustawia się  strefy bezpieczeństwa, w których powinien znajdować się zwierzak. O wyjściu ze strefy lub wejściu do niej opiekun dostaje informację sms lub e-mail. Calmean Pet Tracker posiada opcję odbierania połączeń telefonicznych od 10   numerów telefonicznych wprowadzonych do pamięci urządzenia. Dzwoniąc na numer telefonu lokalizatora można usłyszeć odgłosy z otoczenia zwierzęcia.

Calmean Pet Tracker jest wodoodporny, co zostało potwierdzone atestem IP66. Urządzenie ma wygląd breloczka, który przypina się do obroży. Umieszczono w nim migające diody LED, dzięki którym zwierzę można odnaleźć w nocy. Użytkownicy, którzy swoje koty i psy wyposażyli w Calmean Pet Tracker są bardzo zadowoleni z zakupu. Dzięki temu lokalizatorowi nie muszą już obawiać się zaginięcia swoich zwierzaków.

 

 

 

 

HQ Anti Lost

 

Tracker GPS HQ Anti-Lost to zegarek z lokalizatorem GPS przeznaczony dla najmłodszych. Z jego pomocą można na odległość czuwać nad bezpieczeństwem dziecka. Lokalizator określa współrzędne osoby kontrolowanej z dokładnością do 30 metrów. Dzięki wbudowanemu GPS-owi można ustalić bezpieczną strefę, w jakiej dziecko może się poruszać. Po opuszczeniu jej przez dziecko, lokalizator informuje o tym rodzica poprzez sms.

Ponadto HQ Anti-Lost posiada na obudowie łatwo dostępny przycisk SOS. Dziecko może z niego skorzystać, kiedy czuje się zagrożone. Spowoduje to alarm na telefon rodzica. Rodzice mają także możliwość śledzenia trasy pokonywanej przez dziecko.

Zegarek wykonany jest z silikonu, dostępny w kilku żywych kolorach. Posiada elektroniczny wyświetlacz o przekątnej 0,96 cala. Pasek z regulacją obwodu zapinany jest na sprzączkę. Urządzenie to jest wodoodporne i pracuje zarówno w bardzo niskich, jak i wysokich temperaturach. Jest więc niezawodne, niezależnie od warunków atmosferycznych.

Rodzice, którzy wyposażyli swoje dzieci w tracker GPS HQ Anti Lost zgodnie twierdzą, że są spokojni o bezpieczeństwo dziecka mając świadomość, że w razie zagrożenia zostaną zaalarmowani w porę. Uważają też, że jest to dobry i tani tracker GPS dla dzieci.

 

 

 

 

GPS Tracker TK102 

 

Tracker GPS TK102 to urządzenie, które posiada wbudowany lokalizator personalny.  Pozwala to na kontrolowanie miejsca przebywania osób starszych, dzieci, zwierząt i przedmiotów. Lokalizator działa, dzięki połączeniu dwóch technologii namierzających, czyli GPS oraz LBS.

Wystarczy włożyć kartę SIM GSM do trackera. Aby namierzyć kontrolowany obiekt, należy zadzwonić na numer tej karty. Informacja o miejscu przebywania obserwowanej jednostki zostaje przekazana przez wiadomość tekstową na telefon osoby obserwującej. Z urządzenia można także korzystać w celu sprawdzenia lokalizacji pojazdów.

GPS Tracker TK102 posiada funkcję pozwalającą na kontrolowanie stanu jego baterii i informuje o niskim poziomie naładowania. Urządzenie  ma mikrofon, wtyczkę do ładowania akumulatora, przycisk włączający i wyłączający. TK102 posiada przycisk „SOS”, który służy do informowania o zdarzeniu, które wymaga pomocy od osoby śledzącej. Tracker także informuje poprzez wiadomość SMS o opuszczeniu przez obiekt kontrolowany wyznaczonego  obszaru lub w przypadku pojazdu, o przekroczeniu przez niego ustalonej prędkości poruszania się.

Tracker GPS TK102 jest urządzeniem przenośnym o niewielkich wymiarach: 64 x 46 x 17 mm. Czas czuwania trackera wynosi 12 godzin. Użytkownicy polecają to urządzenie jako niezastąpione do kontrolowania dzieci, osób starszych, samochodów, a także jako zabezpieczenie swoich rzeczy.

 

 

 

 

Tristar Global Security

 

Tracker GPS Tristar Global Security to obroża z lokalizatorem dla psa lub kota. Może również służyć jako bransoletka dla dziecka lub osoby starszej, ponieważ jej obwód jest regulowany. Urządzenie poza systemem GPS, posiada tzw. LBS, dzięki czemu Tristar Global Security ma ciągłą łączność nawet w miejscach, w których zwykły GPS traci zasięg, np. w tunelach.

Lokalizator ma wbudowany czujnik ruchu. Jeśli nie wyczuwa drgań w ciągu 3 minut, przechodzi w stan czuwania. Ponownie uruchamia się, kiedy obiekt zaczyna się poruszać. Urządzenie precyzyjnie podaje współrzędne miejsca pobytu obiektu śledzonego. Dokładność czasowa GPS wynosi 5 minut. Urządzenie można śledzić za pośrednictwem telefonu lub aplikacji na stronie internetowej.

Historię przemieszczania się obiektu można sprawdzić do jednego roku wstecz. Tristar Global Security ma niewielkie rozmiary: 70 x 37 x 20 mm i waży tylko 65 g. Może pracować właściwie w każdych warunkach atmosferycznych – od -20 st. C do +65 st. C.

Opiekunowie zwierząt, który wyposażyli je w Tristar Global Security, polecają je  jako bardzo funkcjonalne urządzenie, które zapewnia im poczucie bezpieczeństwa. Umożliwia ono szybkie namierzenie zwierzaka w przypadku jego oddalenia się.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status