Najlepszy uchwyt na telefon do roweru na mostek

Ostatnio aktualizowane: 21.04.19

 

Jaki uchwyt na telefon do roweru wybrać?

 

Jeżeli lubisz zabierać na przejażdżki rowerowe telefon, to z pewnością zainteresuje Cię uchwyt na telefon, ciekawy gadżet, który pozwala mieć komórkę zawsze przy sobie, a do tego na widoku. Akcesorium często wybierają osoby, które kochają odkrywanie nowych szlaków rowerem i potrzebują GPS. Nie śpiesz się jednak z zakupem. Na rynku znajdziesz wiele słabych produktów. Zanim wybierzesz któryś z uchwytów, przeczytaj nasz poradnik i zapoznaj się z opisami najciekawszych produktów.

 

 

Możesz się domyśleć, że najlepszy uchwyt na telefon do roweru na mostek w 2019 roku stabilnie utrzymuje komórkę w jednym miejscu. Jest to szczególnie ważne, jeżeli często wybierasz się na górskie wycieczki, gdzie o upadek nie jest trudno. Warto wspomnieć, że mostek to miejsce styku kierownicy z ramą. Dobry uchwyt ma specjalne ściskacze, które stabilnie utrzymują telefon i nie pozwalają mu spać nawet w trudnych warunkach.

Co z materiałem? Najczęściej jest to tworzywo sztuczne. Ostatnio często uchwyty produkuje się z silikonu. Silikonowy produkt łatwo dopasowuje się i do telefonu i do roweru. Warto też wspomnieć, że silikon ma właściwości absorbowania wstrząsów, więc bez problemu przeczytamy z GPS nazwę miejscowości, w której jesteśmy.

Wiele osób zgodnie potwierdza, że najlepsze uchwyty na telefon do roweru na mostek można łatwo instalować oraz demontować. Często zdarza się, że mamy więcej niż jeden rower i na każdym z nich chcielibyśmy używać uchwytu. Z pewnością nie chcesz męczyć się pół godziny z zakładaniem uchwytu na jednym z Twoich pojazdów. Na szczęście wielu producentów to rozumie i produkuje uchwyty w taki sposób, że instalacja zabiera kilka sekund. Mocowanie do roweru musi być też bardzo solidne i nie odpinać się bez naszej ingerencji.

Niektórym użytkownikom podobają się modele obrotowe. Zaletą takiego wyboru jest możliwość dopasowania uchwytu w taki sposób, abyśmy jak najlepiej widzieli ekran telefonu.

 

 

Uchwyty na telefon do roweru na mostek – ranking

 

 

Baseus SUMIR-BY01 

 

Baseus SUMIR-BY01 to jeden z najchętniej wybieranych uchwytów do roweru. Jest on mocowany na kierownicę i bardzo dobrze się jej trzyma. Montuje się go z pomocą specjalnego, elastycznego paska, który nie odczepia się od kierownicy nawet wtedy, kiedy jeździmy po bardzo nierównych drogach. Uchwyt jest kompatybilny z telefonami o wymiarach od 4 do 6 cali.

Materiał, z jakiego sprzęt został wykonany to silikon oraz aluminium. Dlatego jest elastyczny, ale równocześnie mocny. Uchwyt jest cały czarny, więc dobrze wygląda na każdym rowerze. Sprzęt absorbuje wszystkie wstrząsy, dlatego nierówna powierzchnia nie jest problemem w odczytaniu mapy.  Wielu rowerzystów zauważyło, że uchwyt bardzo szybko się montuje i demontuje.

Telefon nie wysuwa się ze sprzętu nawet podczas trasy po bardziej wymagającej trasie. Metalowa klamra stabilnie trzyma komórkę w jednym miejscu. Użytkownikom najbardziej podoba się dobre wykonanie produktu oraz możliwość szybkiego zdjęcia uchwytu z roweru.

 

 

 

 

Obrotowy 360 Stopni 

 

Obrotowy 360 Stopni to uchwyt na telefon do roweru na mostek w dobrej cenie o wymiarach: długość od 11,5 cm do 18 cm, szerokość od 6 cm do 9 cm i grubość to 1 cm, sprzęt można bardzo łatwo regulować na wielu płaszczyznach, więc włożenie do niego różnych telefonów nie będzie problemem.

Produkt jest wykonany z tworzywa sztucznego. Dużą zaletą, o której wspomina wielu rowerzystów, jest możliwość obracania telefonu w uchwycie o 360 st. Dlatego użytkowanie  sprzętu jest w wielu wypadkach ułatwione. Montaż uchwytu zajmuje kilka sekund i nie jest skomplikowany.

Akcesorium jest bardzo stabilne i nie odłącza się od kierownicy. Rozmiar uchwytu możemy zmieniać z pomocą wewnętrznego pokrętła. Jest to dobry i solidny sposób, który doceniają rowerzyści. Wielu z nich uważa też, że uchwyt pasuje do większości telefonów i żaden z nich nie wypada z niego nawet podczas jazdy po trudnej trasie.

 

 

 

 

Forever BH-110 

 

Forever BH-110 to uchwyt ze specjalną obejmą, która stabilnie obejmuje kierownicę roweru. Dlatego mamy pewność, że pomimo jazdy po górkach oraz dołkach uchwyt nie odłączy się od kierownicy, a telefon jest bezpieczny. Specjalna śruba dociskowa sprawia, że komórka solidnie trzyma się w jednym miejscu.

Warto dodać, że do uchwytu możesz włożyć telefon dowolnej marki. Położenie ucisków można zmienić, więc ich zmiana nie powinna sprawiać większego problemu. Wielu rowerzystom podoba się to, że można łatwo zamontować uchwyt, a także tak samo łatwo go zdemontować. Produkt jest w całości wykonany z tworzywa sztucznego.

Jest to trwały uchwyt, który dodatkowo jest odporny na wstrząsy i nie sprawi, że telefon po trudnej przejażdżce będzie zniszczony. Użytkownikom bardzo podoba się ta zaleta i często wspominają też o możliwości dopasowania sprzętu do telefonu. Również zamontowane uchwyty do kierownicy i użytkowanie telefonu w pozycji pionowej oraz poziomej są tym, co docenia wiele osób.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...