Najlepsze zatyczki do uszu na basen

Ostatnio aktualizowane: 25.04.19

 

Jakie zatyczki do uszu na basen wybrać?

 

Nadmiar wody w uszach jest nie tylko nieprzyjemny – może też doprowadzić do zapalenia ucha lub innych chorób czy powikłań. Uczucie wlewającej się wody do ucha jest również dla wielu osób bardzo niekomfortowe. Dlatego tak wielu profesjonalnych pływaków, jak i amatorów pływania decyduje się na zakup zatyczek do uszu. Nie wiesz, czym charakteryzują się dobre produkty tego typu? Przeczytaj nasz poradnik. Znajdziesz w nim kilka porad, a także opisy produktów, które mogą Cię zainteresować.

Najlepsze zatyczki do uszu na basen w 2019 roku są miękkie. Bardzo ważne jest, aby odpowiednio dopasować kształt zatyczek do kształtu naszego ucha. Zbyt twardy model może niezbyt dobrze przylegać, czego skutkiem jest przeciekająca do wewnątrz woda. Dlatego wybieraj takie zatyczki, aby można je było uformować i swobodnie włożyć do ucha.

Profesjonalni nurkowie przyznają również, że najlepsze zatyczki do uszu na basen są trwałe i nie wypadają. Podczas intensywnego treningu niektóre zatyczki mogą bardzo łatwo ulec uszkodzeniu. Zdarza się również, że wypadają z uszu podczas gwałtownych ruchów. Wybierz więc taki model, który mocno trzyma się wnętrza ucha.

Jeżeli chodzi o materiał wykonania, to najczęściej spotkamy tworzywa, takie jak silikon lub kauczuk (kauczuk jest bardziej plastyczny, ale uważa się, że to silikon jest trwalszy). Radzimy wybrać taką parę, która ma specjalny certyfikat potwierdzający, że zatyczki nie mają w swoim składzie toksyn. Produkt styka się z naszym ciałem, więc jego składniki mogą mieć wpływ na nasze zdrowie.

Zatyczki do uszu najczęściej są sprzedawane w zestawie. Jeżeli zamierzamy bardzo często wybierać się na basen, to bardziej ekonomicznym rozwiązaniem jest zakup większej ilości zatyczek. Najczęściej sprzedawane są one w komplecie po 2 lub po 4 pary.

Stopery mają także różne designy. Produkty tego typu są dostępne w bardzo wielu kolorach. Jednak najbardziej popularne są białe i niebieskie. Zatyczki znajdziemy również w różnych kształtach, lecz musimy uważać na te bardziej ekstrawaganckie, ponieważ mogą przepuszczać wodę do środka ucha, co może wiązać się z odczuwaniem dyskomfortu.

 

 

Zatyczki do uszu na basen – ranking

 

 

Spurt EP-1

 

Spurt EP-1 to zestaw 4 zatyczek do uszu na basen. Znajdują się one w szczelnym opakowaniu, więc są bezpieczne i nie ulegają uszkodzeniu. Produkt ma kolor niebieski.

Stopery są wykonane z tworzywa sztucznego, jakim jest silikon. Jest to materiał, który bardzo dobrze dopasowuje się do kształtu ucha i tym samym zabezpiecza je przed wodą. Produkt ma specjalny certyfikat, który potwierdza, że materiał, z jakiego jest wykonany, nie jest toksyczny.

Te zatyczki do uszu na basen w dobrej cenie nie wypadają z uszu, a poza tym są bardzo trwałe. Użytkownicy najbardziej chwalą fakt, że prezentowany model nie dopuszcza do zatykania się uszu (jest to bardzo niekomfortowe uczucie). Nurkowie wspominają także o tym, że produkt jest wykonany z dobrego materiału i dzięki temu nie trzeba ciągle kupować nowej pary.

 

 

 

 

Waimea Stopery 

 

Chcielibyśmy zaprezentować Waimea Stopery – produkt, który znajduje się w małym pudełku wykonanym z plastiku. Możemy więc wziąć zatyczki ze sobą bez obawy, że zgubią lub zabrudzą się w torbie. Waga produktu wynosi 17 g.

Wkładanie oraz wyjmowanie stoperów jest bardzo łatwe. Na końcu zatyczek znajduje się mały, czarny uchwyt, za który możemy chwycić, aby w ciągu sekundy wyciągnąć zatyczki z uszu. Materiał wykonania to połączenie kauczuku termoplastycznego i polipropylenu. Ze względu na wykonanie produkt jest wytrzymały, lecz jednocześnie na tyle elastyczny, aby dobrze dopasował się do wnętrza naszego ucha.

Jest to produkt uniwersalny, który może być używany zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Użytkownicy najczęściej wspominają o wygodzie noszenia zatyczek. Poza tym Internauci w komentarzach podkreślają, że prezentowane zatyczki do uszu skutecznie blokują wodę.

 

 

 

 

Arena Pro Clear-Fuschia 

 

Arena Pro Clear-Fuschia to zatyczki do uszu, które nie dopuszczają wody do wnętrza ucha. Ich skuteczność ma związek z dobrze przemyślanym kształtem. Stopery składają się z trzech pierścieni. Dostosowują się one do kształtu ucha, a także zapobiegają wepchnięciu zatyczki zbyt głęboko (co może uszkodzić bębenek).

Specjalnie wydrążony człon sprawia, że wyraźnie słyszymy dźwięki dochodzące do nas z zewnątrz.  Zatyczki są wykonane w całości z silikonu, czyli materiału, który jest wytrzymały, lecz jednocześnie elastyczny. Dlatego zatyczki bardzo dobrze dopasowują się do kształtu ucha. Do produktu dołączone jest przezroczyste pudełko z wydrążonymi miejscami na zatyczki.

Kolor pierścieni to róż, a uchwyty, które pomagają nam wyciągnąć zatyczki z uszu, są przezroczyste. Użytkownicy są zachwyceni ciekawym kształtem stoperów – jak twierdzą: nie tylko dobrze wygląda, ale dzięki niemu do ucha nie dostaje się ani kropla wody.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...