Najlepsze drony Phantom

Ostatnio aktualizowane: 03.07.20

 

Jakie drony Phantom wybrać?

 

Drony często były postrzegane, jako zbędny gadżet, jednak obecnie zyskują coraz większą ilość fanów, zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci. Z tego powodu drony są też częstym wyborem na prezent. Początkowo były one konstruowane na potrzeby militarne, dziś mają szereg przeróżnych zastosowań w życiu codziennym, np. w pilnowaniu dużych stad zwierząt hodowlanych, lub służą do nagrywania imprez masowych. W Polsce drony są dopuszczone do prywatnego użytku, pod warunkiem, że urządzenie znajduje się w zasięgu wzroku osoby sterującej.

 

 

W poniższym artykule przedstawiamy produkty Phantom, firmy DJI, która powstała w Shenzen (nazywana chińską Doliną Silikonową) i jest światowym liderem w produkcji dronów przeznaczonych do użytku cywilnego. W 2020 roku firma ta zdobyła nagrodę Emmy w kategorii Technologia i Inżynieria.

Na rynku dostępny jest pełen wachlarz modeli dostosowanych do najróżniejszych potrzeb, więc każdy może znaleźć coś dla siebie. Jest jednak kilka podstawowych punktów, na które każdy powinien zwrócić uwagę przy zakupie drona, niezależnie od jego przeznaczenia. Pierwszym z nich jest materiał, z którego wykonane jest urządzenie. Najlepsze drony Phantom wykonane są zazwyczaj z lekkich włókien węglowych znanych ze swojej wyjątkowej wytrzymałości i niewielkiej masy. Tańsze maszyny posiadają głównie plastikowe części, które bywają awaryjne.

Drony dzieli się w zależności od tego, jaką ilości wirników/śmigieł  posiadają – mogą mieć od czterech do nawet ośmiu śmigieł. Zwykle większa ilość wirników zapewnia lepszą dokładność w sterowaniu i odporność na podmuchy wiatru. Większa ilość śmigieł zapewnia także większy udźwig. Z tego powodu bardziej rozbudowane drony są  zazwyczaj używane do transportu małych paczek oraz do wykonywania zdjęć i nagrywania filmów. Standardem jest także wyposażenie w kamery – najnowsze modele są uzupełniane w kamery 4K. Modele czterowirnikowe, zwane też quatrodrocopterami, są szczególnie popularne wśród młodszych użytkowników i używane do celów rekreacyjnych.

Dronami można sterować na dwa sposoby: za pomocą nadajnika radiowego lub przy użyciu specjalnej aplikacji. Kontrolery z wyższej półki mogą obsługiwać nawet kilka modeli jednocześnie. Drony do użytku cywilnego mają zwykle zasięg nie przekraczający 10 km, a długość lotu to średnio 25- 30 min.

 

 

Dobre drony Phantom – ranking

 

 

DJI Phantom 3 STANDARD

 

DJI Phantom 3 STANDARD to dron skonstruowany z myślą o nagrywaniu filmów i robieniu zdjęć. Posiada on wbudowaną kamerę o rozdzielczości 2704 x 1520 p. Nagrania w rozdzielczości Full HD 1080 p zapisują 30 klatek na sekundę, natomiast w rozdzielczości HD 720 p 60 klatek na sekundę. Obiektyw ma 94 st. pole widzenia.

Za pomocą aplikacji możemy nie tylko oglądać przekaz z drona na żywo w rozdzielczości HD 720 p, ale również edytować nagrania i sprawdzać parametry lotu. Opatentowana bateria DJI Intelligent Flight Battery pozwala nam na lot trwający nawet 25 minut.

Maksymalny zasięg urządzenia to 1 km. Produkt może wznieść się na maksymalnie 6 km oraz osiągnąć prędkość nawet do 57 km/h. Po sparowaniu drona, np. z telefonem, przesyła on dane dotyczące jego położenia na mapie w smartfonie. Jak wszystkie drony DJI, model Phantom 3 jest wyposażony w kilka inteligentnych modułów lotu, dzięki którym nie wyleci poza wyznaczony obszar, lub będzie podążał za nami. Z opinii, które można znaleźć online wynika, że klienci są zadowoleni z zakupu.

 

 

 

 

DJI Phantom 4 PRO 

 

Według wielu osób model DJI Phantom 4 PRO to solidny model godny polecenia. Jest on wyposażony w kamerę z obiektywem 20 megapikseli nagrywającą 60 klatek na sekundę w jakości 4K. Tryb Burst Mode wykonuje serię zdjęć i wybiera najlepsze ujęcie.

Urządzenie jest skonstruowane ze stopu tytanu i magnezu, co zapewnia mu większą stabilność przy wadze zaledwie 1388 g. Nowoczesny system Flight Autonomy pozwala mu na omijanie przeszkód. W konstrukcji Phantom 4 PRO zastosowano sensory wizyjne z przodu i z tyłu, a także systemy pozwalające na wykrywanie i natychmiastowe unikanie przeszkód, przez co produkt jest idealny do filmowania nawet w trudnych warunkach.

Model posiada także system DJI Lightbridge HD, który transmituje obraz na żywo z odległości do 7 km. Nowoczesny akumulator pozwala na loty trwające nawet 30 minut, a aplikacja DJI GO informuje nas o poziomie naładowania, oraz oblicza czas i dystans niezbędny do bezpiecznego powrotu do właściciela. Na forach poświęconym dronom można znaleźć wiele pozytywnych opinii na temat prezentowanego sprzętu. Konsumenci są pod wrażeniem wysokiej jakości nagrań i zdjęć, jakie wykonuje.

 

 

 

 

DJI Phantom 2 + H4-3D

 

DJI Phantom 2 + H4 – 3D to czterowirnikowy dron Phantom w dobrej cenie występujący w zestawie z gimbalem Zenmuse H4 – 3D, który został stworzony z myślą właśnie o DJI Phantom oraz GoPro Hero 4 Black.

Model jest wyjątkowo łatwy w obsłudze, a jego kontroler został dodatkowo wyposażony w dźwignię przeznaczoną do obsługi gimbala. W urządzeniu użyto baterii o pojemności 5 200 mAh, która zapewnia do 25 minut lotu. Zastosowano także system auto pilotujący Naza – M + GPS, pozwalający na stabilny lot i automatyczny powrót urządzenia. Z myślą o nim zaprogramowano także kontroler R/C, dzięki czemu jest gotów do użycia zaraz po zakupie.

Dron waży zaledwie 1 kg, a jego maksymalna prędkość lotu to 15 m/s, natomiast prędkość wznoszenia i opadania wynosi 6 m/s. Konsumenci chwalą sobie stabilność i dokładność lotu, który wynosi ± 2,5 m w poziomie oraz ±  0,8 m w pionie.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status