Lokalizatory GPS ranking

Ostatnio aktualizowane: 24.04.19

 

Lokalizator GPS to urządzenie, które pozwoli Ci dokładnie namierzyć obiekt lub nawet pojazd. Możesz umieścić sprzęt we wnętrzu samochodu, a on będzie wysyłać Ci powiadomienia o dokładnym położeniu geograficznym czy prędkości poruszania się auta. Aby znalezienie odpowiedniego modelu nie zabrało Ci zbyt dużo czasu, przygotowaliśmy niewielkie zestawienie. Na jego czele znajduje się Xblitz TK102B. Produkt umożliwia śledzenie pojazdu online poprzez aplikację mobilną lub stronę internetową. Sprzęt ma bardzo małe gabaryty, więc nie rzuca się w oczy. Model ma również wbudowany mikrofon, dlatego możesz użyjć go też do podsłuchu. Dużym atutem lokalizatora jest jego dokładność. Poza tym ma on opcję automatycznego wysyłania wiadomości tekstowych. W komunikacie znajdzie się dokładne położenie samochodu. Urządzenie wykonano z wytrzymałego materiału, więc nie ulegnie ono zniszczeniu. Na drugim miejscu zestawienia znajdziesz Tracker TK103-2B, który pomoże Ci dokładnie namierzyć auto. Produkt sprawdzi się, gdy wyjeżdżamy z miasta na wakacje i chcemy mieć pewność, że nikt nie ukradnie naszego auta. Wbudowany akumulator jest bardzo wydajny, przez co model może działać przez długi czas. Sprzęt ma też wbudowany mikrofon do podsłuchu.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki lokalizator GPS kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Już od dawna mówi się „bezpieczeństwo ponad wszystko”. Staramy się troszczyć przede wszystkim o swoich najbliższych, ale również o nasz dobytek, na który ciężko pracowaliśmy. Nie ma 100% pewnego sposobu na zabezpieczenie tego, co mamy. Istnieją jednak rozwiązania, które mogą nam w tym znacznie pomóc. Jednym z nich jest lokalizator GPS. Jeżeli nazwa ta jest Ci znajoma i od pewnego czasu zastanawiasz się nad kupnem takiego produktu lub wręcz przeciwnie – nie wiesz, co to za sprzęt, powinieneś zapoznać się z naszym poradnikiem. Z jego pomocą pokażemy Ci, jakie cechy wyróżniają najlepszy lokalizator GPS po to, byś mógł wybrać jeden z nich dla siebie.

Jaki lokalizator GPS wybrać?

Spośród produktów dostępnych na rynku można wyróżnić kilka rodzajów lokalizatorów GPS. Do najpopularniejszych należą modele instalowane w samochodach, przekazywane dzieciom lub służące do zlokalizowania zwierzęcia.

 

Lokalizator samochodowy

Najpopularniejsze są lokalizatory GPS, które zostały stworzone z myślą o zainstalowaniu w pojeździe mechanicznym. Wielu producentów z miesiąca na miesiąc udoskonala swoje propozycje tak, by sprostać oczekiwaniom konsumentów. Stąd też wiele zastosowań tych produktów oraz wiele funkcji, które mogą odróżniać od siebie poszczególne modele.

Lokalizatory samochodowe poleca się w szczególności przedstawicielom firm, posiadającym własną flotę samochodów. Urządzenia pozwalają kompetentnym osobom na kontrolowanie ruchu swoich kierowców. Pozwala to zorientować się, czy pracownicy poruszają się po zaplanowanych wcześniej trasach, w jaki sposób to robią i czy ich jazdę można określić mianem ekonomicznej.

Produkty tego typu są wykorzystywane nie tylko przez przedsiębiorców. Równie często sięgają po nie osoby prywatne. Przy ich użyciu można monitorować ruch pojazdu, podczas gdy korzysta z niego ktoś inny, sprawdzać, czy dziecko jeździ zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Takie rozwiązanie okazuje się bardzo przydatne w przypadku kradzieży – może posłużyć się do odnalezienia samochodu, a przynajmniej znacznie ułatwić pracę policji.

Oprogramowanie lokalizatora może wpływać na mnogość jego funkcji. Nowsze urządzenia dają nam możliwość wysłania właścicielowi sygnału alarmowego w momencie, kiedy samochód rusza z miejsca parkingowego. Można również zaprogramować je tak, by posiadacz otrzymywał powiadomienie w momencie przekroczenia określonej prędkości czy wyjechania poza granice danego obszaru. W tym ostatnim przypadku – jeśli dany model obsługuje połączenie z immobiliserem – da się także zmusić samochód do wymuszonego zatrzymania i włączenia alarmu. Część produktów posiada mikrofon – wewnętrzny lub zewnętrzny – pozwalający na nagrywanie rozmów odbywających się we wnętrzu kabiny auta.

 

Lokalizator dla dziecka

Dla każdego rodzica najważniejsze jest bezpieczeństwo jego pociechy. Ze względu na różne okoliczności nie zawsze da się kontrolować to, co w danym momencie dzieje się z dzieckiem. Aby ułatwić to zadanie, producenci wpadli na pomysł opracowania lokalizatorów, które w razie potrzeby pozwolą Ci na sprawdzenie, gdzie maluch się znajduje i bezproblemowe odebranie go z danego miejsca.

Tego typu lokalizatory mogą mieć rozmaite postaci, które bez problemu dostosujesz do wieku dziecka i tego, co może ze sobą nosić. Może to być zegarek, bransoletka, opaska na rękę, brelok do kluczy, a nawet telefon komórkowy. To, co wybierzesz, zależy tylko od Ciebie – zastanów się nad tym, co Twoja pociecha najchętniej zabierze i czego z pewnością nie zgubi.

Urządzenia do lokalizowania dziecka działają poprzez wysyłanie określonych sygnałów na wybrany numer. Sygnały te mogą być przekazywane automatycznie, na przykład w określonych odstępach czasowych lub na polecenie rodzica, który w danym momencie pragnie wiedzieć, gdzie jest jego dziecko. Podobnie, jak w przypadku modeli samochodowych, również w tych można określić „bezpieczny obszar”, którego przekroczenie przez malucha spowoduje zaalarmowanie posiadacza wpisanego w niego numeru komórkowego.  Często lokalizator dla dzieci ma funkcję SOS, dzięki której po naciśnięciu określonego przycisku dziecko samo wysyła do rodzica sygnał świadczący o tym, że znajduje się w niebezpieczeństwie.

 

Lokalizator dla zwierzęcia

Lokalizator możesz nabyć także wtedy, gdy martwisz się o swoje zwierzę. Działa on tak samo, jak rodzaje wymienione powyżej, pozwalając Ci na ustalenie miejsca, w którym znajduje się Twój pupil. Przedmioty te lokuje się w obroży noszonej na szyi przez kota lub psa.

 

Sposób ładowania

Jak każde urządzenie, i to potrzebuje energii, by właściwie działać. Jeśli wciąż nie wiesz, jaki lokalizator GPS jest najlepszy, zastanów się nad tym, jaki sposób ładowania bardziej Ci odpowiada. W przypadku modeli samochodowych istnieją dwa rozwiązania wybierane przez producentów.  Pierwsze z nich to wbudowana bateria, rodzaj akumulatora, którą od czasu do czasu należy naładować. Poszczególne produkty mogą działać w określonym trybie, w różnych przedziałach czasowych nawet do kilku miesięcy. Nowsze lokalizatory posiadają systemy, które wysyłają do właściciela informację o stanie baterii, jak i konieczności jej naładowania. Inną opcją jest zasilanie modelu poprzez podłączenie go z samochodem. W tym wypadku nie ma konieczności ładowania produktu, co z pewnością stanowi jego zasadniczą zaletę. Jednak – tego typu lokalizatory są znacznie łatwiejsze do wykrycia.

Gdy chodzi o urządzenia przeznaczone dla dzieci lub wyprodukowane z myślą o zwierzętach, najczęściej stosowanymi rozwiązaniami są wymieniane baterie lub bateria wbudowana z możliwością ładowania. W tym wypadku też warto sprawdzić, czy sprzęt ma wbudowany alarm słabej baterii. Będzie on szczególnie przydatny dla osób, które zapominają o wymianie akumulatorków.

 

Lokalizatory GPS w dobrych cenach

Ceny produktów dostępnych na rynku są bardzo zróżnicowane. Można znaleźć takie, za które użytkownik będzie musiał zapłacić ponad kilka tysięcy, jak i te, których koszt nie przewyższy 100 zł. Znalezienie taniego lokalizatora GPS jest więc możliwe. Z opinii użytkowników można wywnioskować, że nie zawsze trzeba przepłacać. Jednak nie warto także wybierać najtańszych pozycji, które uda nam się znaleźć na sklepowych półkach.

 

 

Najlepsze lokalizatory GPS w 2019 roku

 

Poniżej przedstawiamy nasz ranking lokalizatorów GPS, który pomoże Ci w wybraniu właściwego sprzętu. Urządzenia tego typu szczególnie przydadzą się właścicielom samochodów, którzy planują wakacyjny wyjazd. Zamontowany we wnętrzu produkt poinformuje Cię o każdej podejrzanej aktywności.

 

Nasze zalecenia

 

Xblitz TK102B

 

Zachęcamy do zainwestowania w Xblitz TK102B. Jest to dobry gatunkowo lokalizator GPS, który może być używany nie tylko w samochodach, ale i na łodzi. Sprzęt ma niewielkie gabaryty (4,7 cm x 7,1 cm x 1,7 cm) i małą wagę (65 g).

Do największych zalet modelu należy zaliczyć automatyczne wysyłanie danych o aktualnej lokalizacji. Wiadomość tekstowa generowana jest samoczynnie przez system. Użytkownik musi jedynie zaprogramować częstotliwość wysyłania SMS-ów. Istnieje też możliwość sprawdzenia tych danych poprzez użycie aplikacji mobilnej. Lokalizator ma też wbudowany mikrofon, więc bez trudu podsłuchasz co dzieje się w otoczeniu urządzenia.

Konsument może też skorzystać z opcji wirtualnego ogrodzenia. Oznacza to, że po przekroczeniu określonego terenu, dostanie wiadomość tekstową – to pozwala nam używać sprzętu do lokalizowania dzieci lub osób z zanikami pamięci. W swoich opiniach wielu konsumentów pochwaliło prostą obsługę sprzętu. Mimo wysokich kosztów zakupu popularność lokalizatora nie słabnie.

 

 

 

 

Tracker TK103-2B

 

Opinie o lokalizatorach GPS Tracker TK103-2B są bardzo pochlebne. Wiele osób zauważa, że jest to nowoczesny sprzęt z wbudowanym akumulatorem li-ion o wydajności 500 mAh. Niewielkie gabaryty (8,3 cm x 5,4 cm x 2,6 cm) pozwalają dobrze schować urządzenie, by osoby postronne nie wiedziały o namierzaniu.

Model ma wbudowany mikrofon, który służy do podsłuchiwania tego, co dzieje się wokół urządzenia. Jego czułość wynosi 159 dBm. Prezentowany sprzęt pozwala w prosty sposób monitorować położenie, jak również prędkość samochodu. Sprawdzi się on, gdy wyjeżdżamy z miasta lub pożyczamy komuś nasz pojazd. Lokalizator regularnie wysyła dokładne dane, gdzie znajduje się auto oraz czy przekroczono próg prędkości.

Montaż produktu jest bardzo prosty, a co więcej nie jest on zbyt widoczny, więc bez trudu go ukryjesz. Istnieje możliwość podłączenia karty pamięci (micro SD i micro SDHD), gdzie magazynowane będą zebrane dane. Produkt sprawdza się też jako zabezpieczenie antykradzieżowe. Nawet przy jego zniknięciu szybko zlokalizujesz pojazd.

 

 

 

 

Bentech A600

 

Jeśli kiedyś doświadczyłeś bólu, jakim jest zgubienie ulubionego czworonoga, to polecamy Ci zakup Bentech A600. Jest to bardzo czuły lokalizator GPS dla psów, który posłuży im jako obroża. Urządzenie ma regulowaną długość, więc może być stosowany u wszystkich ras, bez względu na ich wielkość.

Dużą zaletą produktu jest to, że możesz śledzić lokalizację zwierzęcia poprzez aplikację mobilną na smartfonie lub komputerze. Lokalizator jest w pełni wodoodporny, więc pies może się kąpać w obroży. Sprzęt ma wbudowany akumulator litowo-jonowy o dużej wydajności (1000 mAh), dlatego nie musisz obawiać się, że rozładuje się podczas poszukiwania zwierzęcia. Producent zapewnia, że model w trybie czuwania jest w stanie działać przez 300 h. Dokładność wysyłanych współrzędnych to 5 m.

Konsumenci, którzy zdecydowali się na zakup lokalizatora, są z niego bardzo zadowoleni. W swoich opiniach docenili wydajną baterię oraz niewielką wagę, przez co szyja psa nie jest obciążona.

 

 

 

 

ART SGPS01B

 

Model ART SGPS01B to dobry i tani lokalizator GPS, który stworzono dla dzieci. Swoim wyglądem produkt przypomina zegarek cyfrowy. Za sprawą urządzenia, możesz mieć pewność, że pociecha nie wagaruje lub bezpiecznie dotarła do domu.

Pasek został wykonany z dobrej jakości plastiku, który jest w pełni bezpieczny dla skóry malca. Producent zapewnia, że nie wywoła on alergii. Urządzenie ma niebieski kolor, więc będzie odpowiednie zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. Dużym udogodnieniem jest przycisk SOS. Po jego naciśnięciu następuje natychmiastowe połączenie z numerem rodzica, by powiadomić go o niebezpieczeństwie, w jakim znalazło się dziecko. Istnieje też możliwość wysłania komunikatu do 2 innych kontaktów np. posterunek policji. Obsługa produktu jest bardzo prosta, więc malec bez trudu ją opanuje.

Prezentowane urządzenie cieszy się dużym uznaniem rodziców, którzy nie muszą się martwić o to, że w drodze do domu dziecku coś się przytrafi. Również dzieci są zadowolone z lokalizatora. W recenzjach wielokrotnie chwalony był design modelu.

 

 

 

 

Alcatel MK-20

 

Zachęcamy wszystkich właścicieli czworonogów do zakupu Alcatel MK-20. Lokalizator służy do zamontowania w obroży, byś mógł w dowolnym momencie namierzyć swojego pupila. Wymiary urządzenia to: szerokość – 5 cm, wysokość – 5 cm i głębokość – 5 cm. Waga produktu wynosi 0,2 kg, więc szyja psa nie zostanie obciążona.

Prezentowany sprzęt służy do śledzenia aktualnego położenia psa. Dzięki temu nawet, gdy czworonóg ucieknie lub się zgubi, bez trudu go znajdziesz. Przy pomocy aplikacji mobilnej namierzysz zwierzę z dokładnością do 5 m. Obudowę wykonano z wytrzymałych materiałów, które są odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz wstrząsy. Poza tym lokalizator nie ulegnie zniszczeniu po kontakcie z wodą, więc nie musisz zdejmować obroży przed kąpielą. Wbudowana bateria li-ion jest bardzo żywotna, a jej wydajność to 460 mAh.

Opinie konsumentów o urządzeniu są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło użycie wysokogatunkowych materiałów. Lokalizator może być używany przez wszystkie rasy psów, gdyż w prosty sposób dopasujesz jego długość do potrzeb zwierzęcia.

 

 

 

 

4
Leave a Reply

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Zespół NRMicaelsonHania99 Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Hania99
Guest
Hania99

Mój mąż w swojej firmie ma lokalizatory GPS firmy transmobil w autach firmowych. Bardzo żałuję, że ta firma nie współpracuje z osobami prywatnymi i nie posiada tego typu gadżetów. Dzięki nim byłabym spokojniejsza o swoje dzieci…

Zespół NR
Admin

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

Micaelson
Guest
Micaelson

My również używamy w firmie od Transmobil fajna sprawa znacznie spokojniej śpię odkąd z tego korzystamy. Faktycznie chyba dla osób prywatnych nie maja .

Zespół NR
Admin

Dzień dobry,

Dziękujemy za opinię.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...