Ranking 6 najlepszych kostek Rubika w 2021

Ostatnio aktualizowane: 08.05.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Kostka Rubika – przewodnik zakupowy, ranking i test 

 

Kostka Rubika to popularny produkt zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Jeśli i Tobie marzy się układanie i chcesz znaleźć idealne dla siebie akcesorium, trafiłeś w odpowiednie miejsce. Mamy dla Ciebie ranking kostek Rubika, w którym na pierwszym miejscu znalazł się produkt Rubiks 3X3. Kostka ma tak nadrukowane kolory, aby zachowały one jak najdłużej intensywność. Kafelki się nie wycierają, a produkt nawet po dłuższym czasie użytkowania ładnie wygląda. W zestawieniu znajdują się też inne godne uwagi modele. Drugie miejsce zajęła kostka Rubika Rubiks Cube 2X2X2 stworzona z myślą o najmłodszych miłośnikach układania. Produkt jest wykonany z dobrego gatunkowo plastiku.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Zastosowany w kostce Rubika mechanizm jest płynny, więc korzystanie z niej okazuje się wygodne. Nie trzeba używać dużo siły, aby ułożyć kafelki w odpowiednim miejscu. Nadrukowane kolory odznaczają się trwałością.

Wady

Nieliczne osoby przyznają, że opakowanie, w którym znajduje się produkt, mogłoby być ładniejsze. Do takich wniosków dochodzą konsumenci kupujący tę kostkę na prezent.

Podsumowanie

Rubiks 3X3 jest polecany dla dzieci od ok. 3 roku życia, choć zdecydowanie chętniej bawią się tą kostką starsze pociechy. Produkt wyróżnia wysoka jakość wykonania. Układanie kostki jest przyjemnością, bo ładnie wygląda i ma płynnie działający mechanizm.

Drugi wybór

Zalety

Produkt jest zrobiony z dobrej jakości materiałów. Na powierzchni kafelków nie pojawiają się zarysowania. Na długo zachowują one też swoje początkowe kolory. Nie ma też obawy o to, że jeśli kostka spadnie na podłogę, to się rozbije.

Wady

Niektórzy rodzice przyznają, że kostka nie wygląda tak atrakcyjnie, jak mogłaby. Kolory kafelków są stonowane, dlatego zabawka nie zwraca tak dużej uwagi dzieci.

Podsumowanie

Kostka Rubika 2x2 została stworzona z myślą o najmłodszych. Jej konstrukcja jest tak przemyślana, aby dziecko mogło samodzielnie ułożyć kolory kafelków. Zastosowany w produkcie mechanizm jest płynny, więc nie trzeba używać dużej siły, aby zmienić położenie kafelków.

Rozważ też

Zalety

Wytrzymałość kostki rubika to jeden z jej największych atutów. Produkt nie jest podatny na zarysowania i inne uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo kolory długo utrzymują się na kafelkach, więc kostka ładnie wygląda.

Wady

W pojedynczych opiniach można przeczytać, że czasami kostka się zacina. Może to powodować irytację, szczególnie jeśli wpadliśmy na pomysł, jak ustawić kafelki, a nie możemy tego szybko zrobić.

Podsumowanie

Wymiary produktu są następujące: 6,4 cm x 6,4 cm x 6,4 cm. Kostka Rubika jest zapakowana w kolorowe pudełko. Wzbudza ona zainteresowania zarówno osób starszych, jak i młodszych. Układanie tej kostki dostarcza sporo rozrywki.

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką kostkę Rubika kupić?

 

Trafiłeś na naszą stronę prawdopodobnie dlatego, że szukasz odpowiedzi na pytanie, jaka jest najlepsza kostka Rubika. W tym krótkim poradniku postaramy się zwrócić uwagę na najbardziej kluczowe kwestie dotyczące tego produktu. Z artykułu dowiesz się, skąd wzięła się kostka Rubika, jakie rodzaje produktów są dostępne w sklepach, co wykorzystuje się do ich wyprodukowania i ile kostki kosztują. Jeśli interesują Cię te informacje, zachęcamy do lektury.

Kostka Rubika – krótka historia

Kostka Rubika została wynaleziona przez węgierskiego architekta i wykładowcę Ernő Rubika. Stąd też wzięła się nazwa tej zabawki. Mówi się, że na początku założenie było takie, że kostka ma rozwijać wyobraźnię przestrzenną studentów. Inni podają, że kostkę stworzono jako prototyp mechanizmu, w którym elementy mogą przemieszczać się niezależnie od pozostałych. Pierwszą kostkę zaprojektowano i stworzono w 1974 roku, a w sprzedaży pojawiła się ona w 1977 roku. Na początku produkt był dostępny tylko na Węgrzech, ale z czasem stał się popularny także w innych krajach. Wpływ na powodzenie projektu miało jego pojawienie się w brytyjskiej telewizji śniadaniowej. Wtedy też zaobserwowano znaczny wzrost sprzedaży produktu. Popularność kostce Rubika przyniosła też sprzedana w ponad milionowym nakładzie książka Patricka Bosserta “You can do the Cube”. Jako ciekawostkę można podać, że kostka Rubika pojawiła się w Polsce ok. 1980 roku. Drugą ciekawą informacją jest to, że na pomysł zaprojektowania takiej zabawki wpadł nie tylko Ernő Rubik, ale też kanadyjczyk Larry Nichols. Przez pewien czas trwały spory prawne między mężczyznami, ale ostatecznie to węgierski inżynier otrzymał patent.

 

Rodzaje kostek Rubika

Osoby zastanawiające się nad tym, jaką kostkę Rubika wybrać, powinny być świadome tego, co jest dostępne na rynku. Wyróżnić można kilka typów produktów: 

kostki sześcienne m.in.: 2x2x2, 3x3x3, 4x4x4, 5x5x5;

kostki ośmiościenne: Diamond, Octahedron i Rubik’s UFO;

kostki dwunastosześcienne: Kilominx, Megaminx, Starminx, Gigaminx, Teraminx i Petaminx;

kostki czworościenne: Pyraminx (ma kształt czworościanu) i Teraminx (w kształcie czworościanu bez wierzchołków).

inne np: Rubik’s Twist, czyli układanka w kształcie węża, która pozwala na ułożenie różnych figur 3D i 2D czy Clock (łamigłówka z zegarami).

W sklepach z kostkami Rubika można też znaleźć bardziej oryginalne produkty. Wybór jest naprawdę duży i nawet osoba szukająca najbardziej oryginalnego produktu powinna być usatysfakcjonowana. Do wyboru są m.in. kostki Mirror, które mają ściany w tym samym kolorze. Podczas układania liczy się kształt poszczególnych kafelków. Kostka Gear ma nieregularny kształt i charakterystyczne ząbki. Popularne są też kostki Pyraminx w kształcie piramidy, które mają pola nie w kształcie kwadratów, ale trójkątów.

 

Jakość wykonania

Każdy zgodzi się ze stwierdzeniem, że najlepsza kostka Rubika to taka, która jest wykonana z dobrej jakości materiałów. Do produkcji tej zabawki wykorzystuje się najczęściej tworzywo sztuczne. Nie każdy materiał tego typu jest wytrzymały, dlatego najlepiej przed zakupem sprawdzić opinie na temat konkretnego produktu. Ważne, aby na kafelkach nie było kolorowych naklejek, bo te szybko się ścierają i kostka już po krótkim czasie nie wygląda tak dobrze, jak na początku.

Opakowanie

Część osób zwraca uwagę na to, jak wygląda opakowanie kostki Rubika. Dotyczy to w szczególności tych konsumentów, którzy kupują ten produkt na prezent i chcą, aby ładnie się prezentował. Zazwyczaj kostki Rubika są zapakowane w wytrzymałe plastikowe opakowania. 

 

Kostki Rubika w dobrych cenach

Czy zakup kostki Rubika to duży wydatek? Zdecydowanie nie. Dobrej jakości produkt można kupić już nawet za mniej niż 30 zł. Oczywiście im bardziej wymyślny kształt i forma, tym więcej może kosztować produkt. Nadal jednak jego cena pozostaje przystępna.

 

6 najlepszych kostek Rubika. Opinie w 2021 roku 

 

Sprawdź nasz ranking kostek Rubika i dowiedz się, które produkty zdobyły najwięcej pozytywnych komentarzy. Jesteśmy pewni, że wśród naszych propozycji znajdziesz taką, która przekona Cię do zakupu.

 

Kostka Rubika 3×3

 

1. Oryginalna Kostka Rubika Rubiks 3X3

 

Kostka Rubika 3×3 Rubiks to produkt, który musiał się znaleźć w tym zestawieniu. Jest on polecany już dla dzieci od 3. roku życia, choć kostkę świadomie i z zainteresowaniem zaczynają układać starsze pociechy. Produkt jest zapakowany w blister. 

Kostka Rubika 3×3 ma płynny mechanizm działania, więc nic się nie zacina i nie powoduje irytacji u osoby dopasowującej kolory. Ta oryginalna kostka Rubika jest zrobiona z wytrzymałych tworzyw. Drukowane kolory na kafelkach są bardziej wytrzymałe, więc produkt nawet po dłuższym czasie użytkowania ładnie wygląda. Kolory cały czas są wyraziste. 

Rubiks to bardzo dobra kostka Rubika. Ruchy, dzięki wysokiej jakości mechanizmowi, są płynne i tym samym przyjemniej układa się kolory. Produkt jest poręczny, wygodnie się z niego korzysta i zajmuje on mało miejsca.

 

 

 

 

Kostka Rubika 2×2

 

2. Rubiks Cube Kostka Rubika 2X2X2 

 

Rubiks Cube 2X2X2 to dobra i tania kostka Rubika stworzona z myślą o najmłodszych. Produkt jest polecany dla dzieci, które zaczynają swoją przygodę z układaniem. Konstrukcja jest tak przemyślana, aby maluch mógł ułożyć kostkę i nie zniechęcić się do zabawy tym, że przez długi czas nie może tego zrobić. 

Kostka Rubika 2×2 jest zrobiona z dobrej jakości materiałów, a potwierdzeniem na to, jest to, że po długim czasie od zakupu nadal wygląda atrakcyjnie. Kolory długo utrzymują się na kafelkach, a na ich powierzchni nie pojawiają się nieestetycznie wyglądające zarysowania.

Prezentowana kostka Rubika 2×2 jest chętnie kupowana przez rodziców. Większość z nich jest zadowolona z tego, jak działa produkt i ile radości przynosi dzieciom układanie kolorów.

 

 

 

 

Kostka Rubika 4×4

 

3. TM Toys Kostka Rubika 4x4x4 RUB4001

 

Kostka Rubika 4×4 TM Toys RUB4001 ma wymiary: 6,4 cm x 6,4 cm x 6,4 cm. Jest ona stosunkowo mała, więc można zawsze mieć ją gdzieś pod ręką. Zabawa z użyciem tego produktu jest wciągająca, bo osoba obracająca kafelkami chce ułożyć je w odpowiedniej konfiguracji. 

Niektórzy wykorzystują dostępne w Internecie algorytmy. Kostka Rubika dzięki nim staje się łatwiejsza do ułożenia. Część osób stawia jednak na swoją intuicję. Jak podaje producent, po długich ćwiczeniach istnieje możliwość złożenia kostki nawet w 10 sekund. 

Opinie o kostkach Rubika TM Toys są z reguły bardzo dobre. Większość osób jest zadowolona z zakupu. Sporo użytkowników spędziło przy tej kostce wiele godzin. Ich zdaniem jakość wykorzystanych do jej produkcji materiałów jest bardzo dobra.

 

 

 

 

Kostka Rubika 5×5

 

4. TM Toys Rubiks Kostka Rubika 5×5 

 

Kostka Rubika 5×5 TM Toys to produkt polecany przez konsumentów, dlatego umieściliśmy go w naszym rankingu. Kostka ma wymiary: 5 cm x 5 cm x 5 cm. Jest ona odpowiednia dla dzieci od 8. roku życia. Układanie kafelków uczy koncentracji i logicznego myślenia, a także jest świetnym ćwiczeniem wspomagającym rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej. 

Produkt jest sprzedawany w komplecie ze specjalnym stojakiem. Nadrukowane na kafelkach kolory są wytrzymałe i szybko się nie ścierają. Każda ścianka ma 25 kwadracików. Trzeba je przekładać tak, aby stworzyć odpowiednią konfigurację. 

Kostka Rubika TM Toys Rubiks to produkt wyróżniający się wysoką jakością wykonania. Akcesorium jest poręczne i ma płynnie działający mechanizm. Kolory na kafelkach są przyjemne i szybko nie blakną. Kostka jest chętnie układana przez starsze osoby, jak i dzieci. 

 

 

 

 

Kostka Rubika piramida

 

5. Kostka Rubika PYRAMINX 3×3

 

Kostka Rubika typu piramida PYRAMINX 3×3 ma pola w następujących kolorach: Czerwonym, zielonym, żółtym i niebieskim. Wysokość produktu wynosi 10 cm. Kostka jest pakowana w wytrzymały kartonik i tym samym dobrze jest zabezpieczona przed uszkodzeniem.

Przy każdym ruchu kostka wydaje charakterystyczne pstryknięcie i kafelek wskakuje na swoje miejsce. W efekcie nie ma obawy o to, że wykonamy niepełny ruch i dojdzie do zablokowania kostki. Produkt ma lekko nieregularną powierzchnię, co zapobiega jej ślizganiu się w dłoni. Kolory są nadrukowane na plastikowe tworzywo, nie ma żadnych naklejek, które po czasie mogłyby zacząć się odklejać i nieładnie wyglądać.

PYRAMINX 3×3 to dobra kostka Rubika, którą warto kupić. Tak twierdzi sporo konsumentów. Za inwestycją w to akcesorium przemawia jego oryginalny kształt, a także wysoka jakość wykonania. 

 

 

 

 

Kostka Rubika magnetyczna

 

6. Magnetyczna Kostka 3x3x3 Rubikka KYLIN V2

 

Przeprowadzony test kostek Rubika potwierdził, że model Rubikka KYLIN V2 3x3x3 jest godny polecenia. Wymiary produktu to: 5,6 cm x 5,6 cm x 5,6 cm. Wewnątrz kostki są wbudowane specjalne magnesy, które sprawiają, że obracanie ścianek staje się łatwiejsze. Klocki nie wypadają podczas układania, a to przekłada się na większy komfort podczas zabawy.

Do wykonania tego produktu wykorzystano materiał ABS, który odznacza się solidnością. Kafelki mają wyraziste kolory, które nie blakną z czasem. Stanowi to potwierdzenie na wysoką jakość wykonania produktu. 

Rubikka KYLIN V2 to polecana kostka Rubika. Krok po kroku można ułożyć kolory w odpowiedniej konfiguracji i zyskać satysfakcję. Układanie kostki jest proste dzięki magnesom, które ułatwiają obracanie ścianek. Na powierzchni produktu nie pojawiają się zarysowania ani inne uszkodzenia mechaniczne.

 

 

 

 

FAQ

 

P1: Jak ułożyć kostkę Rubika?

Układanie kostki Rubika może być świetną zabawą, ale wymaga cierpliwości. Niektórzy nie mogą sobie z poradzić z dopasowaniem kolorów i wtedy szukają pomocy w Internecie. Tam też można znaleźć sporo materiałów, które pomagają w układaniu. Warto w razie potrzeby korzystać z gotowych algorytmów. Są one często przedstawione nie tylko w formie słownej, ale i graficznej, co stanowi duże ułatwienie. Zabawę należy rozpocząć od ułożenia na kostce Białego Krzyża. Cztery krawędzie z białym polem mają przylegać do białego centra i czterech centrów sąsiednich. Później należy znaleźć na górnej ściance narożnik z białym kolorem i ustawić go w odpowiednim miejscu. Na górnej ściance należy znaleźć krawędź bez żółtego koloru i przesunąć ją w miejsce, w którym powinna się znaleźć. To tylko część ruchów, które trzeba wykonać, aby dobrze ułożyć kolory.

 

P2: Gdzie kupić kostkę Rubika?

Kostki Rubika cieszą się już tak dużą popularnością, że nie ma problemu z tym, aby je kupić. Czasami są one dostępne nawet w supermarketach, zazwyczaj na dziale z produktami dla dzieci. Produkt można też kupić w miejscach oferujących zabawki i akcesoria dla maluchów. Największy wybór kostek Rubika jest w Internecie. Wiele osób wybiera zakupy online, bo dają one możliwość łatwego i szybkiego sprawdzenia, co w swojej ofercie mają poszczególni producenci i jakie opinie zdobywają konkretne produkty. Ile trzeba zapłacić za kostkę Rubika? Dobrej jakości produkt można kupić już nawet za mniej niż 30 zł. 

P3: Kostka Rubika 4×4 – jak ułożyć?

Niezmiennie zachęcamy do tego, aby korzystać z darmowych algorytmów dostępnych w Internecie. Są one przedstawione m.in. w formie graficznej, więc łatwiej zorientować się, jaki ruch należy wykonać. W przypadku kostki 4×4 pierwszym etapem jest ułożenie środków, a dokładniej czterech środkowych klocków na każdej ściance. Kolejnym krokiem jest ułożenie 12 par krawędzi. Później pozostaje tylko ułożenie kostki do końca w taki sposób jak układa się kostkę 3×3.

 

P4: Jak ułożyć kostkę Rubika 2×2?

Ułożenie kostki Rubika 2×2 nie jest bardzo trudnym zadaniem, choć wymaga cierpliwości. Nie każdy chce spędzać dużo czasu na rozmyślaniu, dlatego popularnością cieszą się algorytmy. Korzystając z nich, można szybko się nauczyć, jak ułożyć kostkę, a później ćwiczyć poszczególne sekwencje. Po kilku próbach powinniśmy nauczyć się, w jaki sposób układać kostkę i robić to w krótkim czasie. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę odpowiednie zapytanie, aby znaleźć strony, na których jest darmowa wiedza dotycząca układania kostki Rubika 2×2 wraz z rysunkami pomocniczymi.

 

P5: Jak ułożyć kostkę Rubika 5x5x5?

Na rynku dostępne są też kostki Rubika 5x5x5 i również co do nich są pewne wskazówki dotyczące układania. Zacząć należy od układania środków składających się z dziewięciu elementów. Kolejnym krokiem jest trójkowanie krawędzi. Polega ono na łączenie w trójki krawędzi mających te same kolory. Dzięki temu później można układać kostkę jak tę 3x3x3. Jeśli korzystamy z algorytmów, na samym wstępie powinniśmy zapoznać się z poszczególnymi znaczeniami, aby wiedzieć, co dokładnie oznaczają i móc szybko ułożyć kolory w odpowiedni sposób.

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir